O pohár města Brna – VARS Cup 2022

O pohár města Brna - VARS Cup 2022

První zářijová sobota bude patřit již 19. ročníku mezinárodního turnaje O pohár města Brna – VARS Cup, nad kterým již tradičně převzala záštitu primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková. Zatímco poslední dva roky jsme hráli ve skupinách, letos se vracíme k našemu klasickému systému pětikolového švýcara s postupem do KO 16 s tím, že od čtvrtfinále se bude hrát jako vždy na Příhrádku, tedy mezi hradbami hradu Veveří.

Ředitelem letošního ročníku bude Petr Jakubek, který bude řídit další hráče klubu Carreau Brno, abyste si všichni užili příjemný den a odehráli co nejkvalitnější pétanque zápasy. Po celý den bude k dispozici občerstvení včetně snídaně a obědu, na večer se bude jako vždy grilovat. Pro nejúspěšnější hráče budou připravené prize money, poháry a další hodnotné ceny. Osm nejlepších týmů si z Veveří odveze i turnajová trička, jejichž design si můžete prohlédnout níže.

(Super)prestige

Budeme usilovat o to, aby byl turnaj zařazen do nejprestižnější kategorie.

Švýcarský systém

Budeme hrát pětikolovým švýcarským systémem s postupem do KO 16.

Občerstvení

Chystáme pro vás studené i teplé nápoje, steaky, palačinky, párky v rohlíku a další dobroty.

Cizinci

V dnešní nejisté a složité době je domluvit účast zahraničních týmů složitější než kdy dříve, přesto letos můžeme přivítat Rakušany, Němce, Nizozemce, Mongoly, početnou slovenskou delegaci a také jednoho Řeka.

Ceny

Týmy umístěné na stupních vítězů získají poháry, věcné ceny od sponzorů a také prize money v celkové výši 15 000 Kč. Hráči nejlepších 8 týmů si navíc z turnaje odvezou turnajová trička.

Přihlášky

Turnaje se mohou zúčastnit pouze hráči s platnou licencí a homologovanými koulemi. Přihlašování do turnaje je možné na stránkách české asociace a řídí se pravidly pro přihlašování do turnajů zařazených do kategorie prestige a superprestige.

Turnajová trička

Tradicí našeho turnaje je obdarování 8 nejlepších tripletů tričky s designem O pohár města Brna, což je super!

Tradicí našeho turnaje je také to, že podobu těchto triček spatří právě jen těch 8 týmů, které si je v pozdním večeru přebírají.  A to už tak super není, že?

Proto jsme se rozhodli udělat drobnou novinku a design triček, o které se bude letos hrát, vyvěšuje předem právě zde.

Letošní ročník jsme zabalili, jak jste si již možná stihli všimnout, do minimalistické černobílé (umělečtí profesoři, prosím, překousněte, že si černou a bílou dovolujeme nazývat barvami). To se samozřejmě odráží i na designu triček, které jsou laděné do šedého odstínu, ve kterém se vyjímá bílá koule s logem turnaje a košonek. Na rukávu pak zmiňujeme, o kolikátý ročník se jedná, abyste si to nemuseli složitě dopočítávat. A také abychom se trochu pochlubili, že ten náš turnaj už nějaký ten pátek děláme a že se vám snad líbí, když se na něj pořád a pořád v tak hojném počtu vracíte. Díky za tu přízeň!

Tož bojujte jak lvi, ať si jedno triko urvete pro sebe! 

Kde se ubytovat?

Vítězové předchozích ročníků

Turnaj dosud registruje 45 vítězů. Třem hráčům se podařilo zvítězit třikrát, pěti hráčům dvakrát a do výčtu zbývá třicet sedm hráčů, kteří zvedli putovní trofej nad hlavu jedenkrát. Vítězství putovalo 12x do Polska, 6x do Švédska, 4 x na Slovensko, 2x do Maďarska a Francie. Celkem 29x se podařilo zvítězit domácím hráčům a třikrát se z vítězství mohly radovat ženy – roce 2009 Iva Valenzová z klubu VARAN Karlovy Vary, v roce 2013 Jessica Johansson ze Švédska a v roce 2018 Jana Lazarová ze Slovenska. Dosud nejúspěšnějšími jedinci jsou Jedrzej Sliz, Andrzej Sliz a Szymon Kubiesza. Všichni se třemi vítězstvími. Současnými obhájci jsou Luboš Srnský, Jakub Konšel a Jan Michálek.

Obhájí i letos?
Vyhrají jiní Češi?
Nebo hrad dobudou zase jednou někteří cizinci?

2021

Jakub Konšel
(POP Praha)
Lubomír Srnský
(1. KPK Vrchlabí)
Jan Michálek
(Carreau Brno)

2020

Jan Marhoul
(CdP Loděnice)
Jan Resl
(POP Praha)
Michal Habásko
(HAVAJ CB)

2019

Jiří Koreš starší
(PC Havaj)
Jiří Koreš mladší
(PC Havaj)
Radek Netušil
(PCBD)

2018

Jana Lazarová
(Slovensko)
Francois Grange
(Francie)
Jordan Carreau
(Francie)

2017

Peter Fratrič
(Slovensko)
Lukáš Tomka
(Slovensko)
Dominik Ľudvík
(Slovensko)

2016

František Kaplánek
(Česko)
Jindřich Kauca
(Česko)
Jan Resl
(Česko)

2015

Petr Juráň
(Česko)
Franck Ferlay
(Česko)
Jaroslav Vlk
(Česko)
Tomáš Kutý
(Česko)

2014

Vladimír Brázda
(Česko)
Jiří Grepl
(Česko)
Michal Preuss
(Česko)

2013

Jessica Johansson
(Švédsko)
Simon Akesson
(Švédsko)
Daniel Eriksson
(Švédsko)

2012

Simon Akesson
(Švédsko)
Daniel Eriksson
(Švédsko)
William Silfverberg
(Švédsko)

2011

Tamász Tóth
(Maďarsko)
László Nagy
(Maďarsko)
Károly Gál
(Maďarsko)

2010

Andrzej Sliź
(Polsko)
Jedrzej Sliź
(Polsko)
Szymon Kubiesa
(Polsko)

2009

Iva Valenzová
(Česko)
Pavel Valenz
(Česko)
Miroslav Mužík
(Česko)

2008

Andrzej Sliź
(Polsko)
Jedrzej Sliź
(Polsko)
Szymon Kubiesa
(Polsko)

2007

Andrzej Sliź
(Polsko)
Jedrzej Sliź
(Polsko)
Szymon Kubiesa
(Polsko)

2006

Pavel Valenz
(Česko)
Lukáš Valenz
(Česko)
Miroslav Mužík
(Česko)
Jaroslav Čermák
(Česko)

2005

Tomasz Lipczyński
(Polsko)
Dominik Pilarski
(Polsko)
Daniel Siarra
(Polsko)

2004

Claudy Weibel
(Belgie)
Guy de Beer
(Belgie)
Michel van Campenhout
(Belgie)

O čem náš turnaj je?

První ročník se konal v roce 2004 v prostorách areálu Rosnička v městské části Žabovřesky. Poté se turnaj na sedm let přestěhoval na půdu městské části Řečkovice a od roku 2012 se pravidelně koná v prostorách státního hradu Veveří.

Naším cílem bylo, je a doufáme, že i bude připravit turnaj tak, abychom dokázali oslovit a přilákat nejen tuzemskou špičku, ale i skvělé hráče ze zahraničí. To vše ve snaze umožnit široké tuzemské hráčské základně změřit síly se skvělými jedinci, mezi nimiž figurovali mistři jednotlivých zemí, vítězové turnajů Centrope, reprezentanti, účastníci jednotlivých šampionátů i mistři světa. Také jsme měli tu čest přivítat na jednom z ročníků prezidenta světové federace pana Clauda Azemu.

Tento turnaj si našel již pevné místo v termínové listině a jsme rádi, že se dostal na seznam akcí podporovaných městem Brnem.

Sponzoři turnaje

statutární město Brno

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!