Měníme místo a dosahujeme na prestiž

Brno -Náš turnaj si odbývá dvě novinky. Zaprvé se z atletického areálu Rosničky stěhuje na tréninkové hřiště do Řečkovic a zadruhé se stává superprestiží. K tomu potřeboval mimo jiné zahraniční týmy alespoň z pěti různých zemí, což se podařilo. Kromě Poláků přijíždí například opět Belgičané van Campenhout a de Beerovi, tentokrát však končí v osmifinále.

Tvrdá a rychlá hřiště v Řečkovicích jsou prostorná, místa v areálu je opravdu dost. Největší bolestí – a to doslovnou – tedy je den před turnajem po celém hřišti nanosit masivní trámky a vyplet rašící plevel. Před vedrem účastníky chrání rozlehlé party stany. Během hry však panuje pořádná výheň, která opadává až se stmíváním v pokročilých vyřazovacích zápasech.

Do přípravy, chodu a úklidu turnaje je zapojený celý klub. Turnaj vzniká na zelené louce, je tedy potřeba vše přivést, postavit a zase zbourat. Měsíce dopředu probíhá komunikace s cizinci a sponzory, bez kterých by turnaj nemohl existovat v takové podobě, v jaké je. I kluboví junioři se zapojují, i když spíše symbolicky, když připravují nápisy „vítejte“ v jazyce každého účastnícího se národa. Souběžně s hlavním turnajem probíhají turnaje „B“ a „C“ pro vypadnuvší a také VIP turnaj pro významné osoby, které nám s turnajem pomáhají. Objevuje se zde například primátor města Brna.

Z vítězství se mohou radovat Poláci Tomász Lipczyński, Dominik Pilarski a Daniel Siara.

Tagged with: ,