Kauca s Reslem a Kaplánkem dobyli O pohár města Brna

Hlavně se z toho neposrat. Toto motto hokejové legendy Ivana Hlinky zdobilo dresy tripletu, který vyhrál třináctý ročník mezinárodního turnaje Vars Cup. Jindřich Kauca, Jan Resl a František Kaplánek  mezi hradbami hradu Veveří  nenašli přemožitele a po vítězství nad mužskou reprezentací do 23 let zvedli nad hlavu putovní pohár města Brna. Bronzovou příčku vybojovala trojice Vavrovič-Morávek-Marhoul.

64 týmů si našlo cestu na brněnský hrad Veveří. Kromě českých hráčů dorazili také Slováci, Němci z Drážďan, Angličané a poprvé také bulharský tým. Nejvzdálenějšími  účastníky byli opět nekompromisně Mongolové, které v trojici doplnila další Němka. Díky cizincům tak byla splněna podmínka pro udělení superprestiže.

V perném letním dnu se hrálo tradičním systémem pětikolového švýcara s postupem do KO16, která se již odehrávala přímo na hradě. Pěti koly prošel nejlépe tým Koreš-Koreš-Netušil, který spolu s tripletem Michala Habáska nepoznal hořkost prohry. Tu naopak dvakrát zakusila česká mužská reprezentace po prohře s týmem Jiřího Froňka a mladými Angličany a do vyřazovací části se dostala až díky vysokému buchholzi. Neoblíbené sedmnácté místo zůstalo na Bulhary, naopak poslední postupovou příčku vybojoval krumsínsko-olomoucký tým s nadějným juniorem Robinem Konšelem.

Putovní pohár města Brna zůstane v tuzemsku

Nejlepších šestnáct týmů se v podvečer přesunulo z podhradí až na Příhrádek, kde probíhaly vyřazovací boje. Během dvanácti uplynulých let se podařilo vyhrát mnoha cizincům. Hned při premiérovém ročníku si putovní pohár odvezl do Belgie tým v čele s Claudym Weibelem, čtyřikrát dominovali Poláci, dvakrát Švédi a jeden triumf si připsali i Maďaři.

Už během pavouka však bylo jisté, že třináctý ročník bude mít tuzemského vítěze. Němci totiž vypadli v osmifinále poté, co jim česká ženská reprezentace uštědřila nemilosrdného kanára a Angličané neproklouzli do semifinále přes Petra Vavroviče. „V hodně vyrovnaném zápase jsme svedli boj se solidním soupeřem, bohužel jsme nedokázali vyhrát,“ řekl k zápasu anglický střelec Reese Ray Gould. „Celý den hrajeme až na jeden zápas skvěle, a pak tak blbě prohrajeme,“ doplnil ho zdrcený univerzál Dean Seville, který si brousil zuby na první místo. Nakonec se musel spokojit s pátým. Slíbil ale, že za rok přijede znovu a s sebou vezme i Nizozemce a na třetí pokus Veveří dobude.

Hattrick pro Čechy

Potřetí za sebou se z prvenství radovali Češi. Na pomyslném trůnu vystřídal bývalou českou mužskou reprezentaci tým Kauca-Resl-Kaplánek, který v semifinále předvedl sympatický obrat proti tripletu Habásko-Mrňák-Sedláček a svoji jízdu korunoval výhrou nad mužskými espoirs (reprezentace do 23 let, pozn. red.) v čele s Tomášem Michálek. Ten však do hry za celý den téměř nezasáhl a svým spoluhráčům byl spíše trenérem.  „Přes noc jsem zde hlídal areál a spal jsem asi dvě hodiny. Zkusil jsem hrát jeden zápas, ale nehodil jsem ani kouli, tak jsem to radši klukům nekazil a nechal je hrát,“ vysvětloval. Třetí místo nakonec vybojoval tým Petra Vavroviče.

Vítězné týmy si z turnaje  odnesly poháry, věcné ceny, turnajová trička a prize money. Triplet Kauca-Resl-Kaplánek navíc získal putovní pohár. „V základní části jsme v pátém kole nestačili na Koreše, ale pak už jsme hráli dobře. Hlavně Honza Resl dával výborné první koule,“ zmínil důvod úspěchu František Kaplánek.

1. MÍSTO

Jindřich Kauca 
(PC Kolová)

Jan Resl 
(POP Praha)

František Kaplánek 
(Hrode Krumsín)

2. MÍSTO

Luboš Srnský 
(1.KPK Vrchlabí)

Lukáš Michalička
 (1.KPK Vrchlabí)

Jan Charvát 
(Fenyx Adamov)

Tomáš Michálek 
(Carreau Brno)

3. MÍSTO

Petr Vavrovič ml. 
(PC Sokol Lipník)

Petr Morávek
 (PC Sokol Lipník)

Jan Marhoul 
(CdP Loděnice)

Tagged with: ,