Hrad Veveří padl do ruk Konšela, Srnského a Michálka

Hrad Veveří – Osmnáctý ročník našeho klubového turnaje O pohár města Brna – VARS Cup se letos kvůli covidové situaci opět hrál ve skupinách. Ze stejného důvodu ubylo silných zahraničních týmů, které ale zastoupily silné tuzemské triplety. I přes nemastné výkony v základní skupině si po zkvalitnění hry ve vyřazovacích soubojích došlo pro putovní pohár trio Jakub Konšel, Lubomír Srnský a Jan Michálek.

První zářijovou sobotu se pod záštitou brněnské primátorky Markéty Vaňkové odehrál 18. ročník pétanque turnaje O pohár města Brna – VARS Cup. V prostorách státního hradu Veveří se sešlo celkem 73 týmů.

Zejména kvůli všeobecným komplikacím s jednotlivými proticovidovými nařízeními jsme letos přivítali méně zahraničních účastníků, než bývalo zvykem. A tak se startovní pole zaplnilo především tuzemskými hráčkami a hráči. Výjimkou byla početná výprava našich přátel ze Slovenska, která na turnaj přijela s oběma seniorskými reprezentacemi. Mezinárodní nádech turnaje dále doplnili jednotlivci z Francie, Nizozemska, Polska, Ukrajiny a Mongolska, kteří hráli v mixovaných týmech.

Naopak početnější bylo zastoupení našich mladých hráček a hráčů. Čtyři nejmladší účastníci turnaje – Rozálie Rusková, Jiří Froněk, Simon Rousek a Hugo Valošek převzali od ředitele turnaje drobné dárky od sponzorů. 

Zdraví v první řadě!

Jako pořadatelé jsme vyslyšeli doporučení vedení asociace a zvolili herní systém ve skupinách každý s každým s postupem do děravé KO 32. Turnaj se tímto bohužel trochu časově protáhl, ale musíme mít na paměti, že strašák koronavirus zde stále je a zdraví všech účastníků je pro nás prioritou. Následná KO 16 se jako již tradičně odehrála na horních hřištích hradu.

Jak se dařilo našim hráčům?

Oproti minulým létům jsme jako pořádající klub vyslali do bojů větší počet našich členů. Nejlépe se dařilo Janu Michálkovi, který spolu se svými spoluhráči Jakubem Konšelem a Lubošem Srnským dokráčel až k samotnému vítězství v turnaji. Účast ve vyřazovací části turnaje si vybojovali i Veronika Slobodová, Pavel Hodboď, Petr Jakubek a Tomáš Michálek. V top 16 jsme tedy měli zastoupení hned ve 4 týmech.

Velice dobře si vedla také naše nová hráčka Kamila Janíčková, které po boku Jarmily Kalábové a našeho mongolského hosta Altangerela pořádně proháněla zkušenější týmy. A neztratil se ani tým kapitána Zbyňka Krupici, který sehrál společně s Franckem Ferlayem a Vladimírem Husákem několik dlouhých a vyrovnaných zápasů.

Počasí nám přálo, za krásného babího léta se odehrávala řada velice zajímavých soubojů, které střídaly volné chvíle, kdy jednotliví účastníci sledovali jiné zápasy nebo si povídali s přáteli, protože turnaje plní funkci jak sportovní, tak i společenskou. Myslím, že si všichni hráči přišli na své a dosyta si užili hru bez časového limitu, která se bohužel z větších akcí pomalu vytrácí.

V pozdním večeru za umělého osvětlení v kulisách hradeb se odehrávaly velice zajímavé souboje, zejména ty semifinálové byly velmi vypjaté a dlouhé. Samotné finále se nám přehouplo až do neděle, což bylo náročné pro hráče i pro nás, pořadatele. Finálový zápas byl díky Veronice Slobodové přenášen na streamu a tak si mnozí účastníci mohli vrchol turnaje užít již v klidu svých domovů.

Pro všechny účastníky vyřazovacích bojů na Příhrádku čekaly věcné ceny. Všichni účastníci ve čtvrtfinále dostali od pořadatelů turnajová trika a první čtyři týmy si navíc rozdělily finanční odměnu v celkové výši 15 000 Kč. No a putovní pohár bude rozšířen o další jména vítězů, kterých je již po letošním ročníku 45.

Děkujeme jménem celého klubu Carreau Brno všem účastníkům, kteří k nám na hrad vážili cestu, a již nyní se můžeme těšit na příští ročník, který se odehraje v sobotu 3. září 2022.

Stupně vítězů - O pohár města Brna - VARS Cup 2020

1. místo
Lubomír Srnský (1. KPK Vrchlabí)
Jan Michálek (Carreau Brno)
Jakub Konšel (POP Praha)

2. místo
Jindřich Kauca (PC Kolová)
Vojtěch Bílek (1. KPK Vrchlabí)
Jan Vorel (Petank Club Praha)

3. místo
František Kaplánek (Hrode Krumsín)
Robert Janeček (Hrode Krumsín)
Petr Juráň (Hrode Krumsín)

Tagged with: , ,