O pohár města Brna 2011

V sobotu 3. září se v brněnských Řečkovicích uskutečnil osmý ročník již tradičního turnaje O pohár města Brna – Vars Cup 2011. Letošní ročník nebyl na rozdíl od tří předchozích Mezinárodním mistrovstvím České republiky, ale tak jako v počátcích se ucházel o superprestige. Další změnou byl opět návrat ke kořenům, tentokrát ve smyslu zkrácení turnaje pouze na jeden den, což mělo své klady i zápory.

Turnaje se nakonec zúčastnilo 50 týmů z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa (nepočítaje jednoho Bělorusa, Španěla a dva Francouze), a tak jsme na superprestige těsně nedosáhli, což bylo způsobeno především kolizí termínů s častokrát kvalifikačními mistrovstvími (Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Wales, Skotsko, Itálie a další). I tak se však sjela téměř kompletní česká špička, které zahraniční týmy zdatně vzdorovaly.

Hrálo se systémem pětikolového švýcara, po kterém do závěrečných bojů postupovala šestnáctka nejúspěšnějších trojic. Celý den vydatně svítilo slunce, což byla po dvou minulých letech příjemná změna. Hráči měli k dispozici koblihy, kofolu, pivo, kuře, kávu a čaj, které si mohli vychutnávat ve stínu jednoho ze dvou velkých stanů.

V semifinále, které se již hrálo za umělého osvětlení, tým Budapest (Karóly Gál, László Nagy, Tamás Tóth), který bez prohry vyhrál i základní kola a získal tak speciální cenu kbelíku s pivy, s kanárem porazil Jirky Koreše s Radkem Netušilem. Druhé semifinále bylo napínavější, z vítězství se nakonec mohlo radovat trio Michálků, které pokořilo Martina Pírka s Tomem Kutým a Kubou Kučerou.

Třetí místo poté vybojovali Koreši s Radkem. Finále mohlo být odvetou za páté kolo základní části, které Maďaři těsně vyhráli,ale nestalo se tak. Maďarská trojice, zpola složená z reprezentantů nynějších či budoucích, minimálně kazila a krásnou hrou si zasloužila jednoznačné vítězství 13:1. Ani do třetice se tak vítězi nestal český triplet, po dvou letech nadvlády Slizů se Szymonem Kubieszou putuje pohár do Maďarska.

Pro hráče do osmého místa byly připraveny věcné ceny, čtyřce pak přibyly prize money v celkové hodnotě 20 000 korun. Myslím si, že se osmý ročník povedl, věřím, že se všem zúčastněným líbil, ačkoli se jim sportovně třeba příliš nedařilo, a že se vrátí i příští rok, kdy bude zahraniční účast minimálně stejná

1. MÍSTO

László Nagy
(Maďarsko)

Tamás Tóth
(Maďarsko)

Károly Gál
(Maďarsko)

2. MÍSTO

Ivo Michálek
(Carreau Brno)

Jan Michálek
(Carreau Brno)

Tomáš Michálek
(Carreau Brno)

Zsolt Borbenyi
(Maďarsko)

3. MÍSTO

Jiří Koreš st.
(PC České Budějovice)

Jiří Koreš ml.
(PC České Budějovice)

Radek Netušil
(Aura Havlíčkův Brod)

Tagged with: ,