Brno  Sotva se dohrál opožděný ročník 2020, byl zahájen nový extraligový ročník 2021. V úvodním víkendovém dvojkole jsme s novým nehrajícím kapitánem a hostujícími posilami hostili v revitalizovaném slatinském areálu týmy z Krumsína a Plzně.

Carreau Brno - PK Osika 31:0

Na úvod víkendového trojzápasu nás čekal tým PK Osika z Plzně. Naši soupeři přijeli oslabeni o jednoho ze svých tahounů – Honzu Valenze. Ten řešil problémy se svým autem a přijel až na zápasy dvojic. Naopak posilami plzeňského klubu se díky hostování stali Dana Tomášková a Jiří Michovský. Osika v loňksém roce obsadila předposlední (sestupovou) příčku v extralize, účast v nejvyšší soutěži si však zajistila tím, že tradiční účastník extraligy POP Praha se do letošního ročníku nepřihlásil.

Los rozhodl o tom, že naše utkání začalo zápolením jednotlivců. Kouč Roman vybral z osmičlenné sestavy šestici hráčů, kteří mu důvěru splatili na 100 %, a po jednotlivcích tak bylo pro nás skóre velmi příznivé – 12:0. V následných trojicích si se svými soupeři poradila jak trojice ve složení Ivoš-Tomáš-Jirka, tak i trojice mix v sestavě Romča-Vojta-Verča, čímž jsme vedení navýšili na 22:0 a o vítězi utkání již nebyl pochyb.

Naším cílem do závěrečných dvojic bylo udržet neporazitelnost a získat sebevědomí do dalších bojů. A to se povedlo skvěle, k vítězství svůj zápas dovedly všechny tři dvojice (Kuba-Tomáš, Kubánec-Jirka a Romča-Vojta). Vstup do nového ročníku, který byl rovněž Romanovou premiérou na lavičce, se tak povedl na jedničku, jelikož do tabulky jsme zapsali vítězství v poměru 31:0.

V souběžně hraném derby krumsínských týmů nakonec dle očekávání zvítězil tým označený číslem I. Neměl to ale vůbec jednoduché – po vyrovnaných trojicích sice HRODE Krumsín I vyhrál čtyři zápasy jednotlivců, o celkovém vítězi hanácké přetahované však rozhodly až závěrečné zápasy dvojic. V nich dvakrát vyhrálo loňské „áčko“ a stanovilo konečný výsledek na 19:12 ve svůj prospěch.

Sestava Carreau Brno

Veronika Slobodová
Romana Hodboďová (host.)
Jiří Grepl
Pavel Hodboď
Petr Jakubek
Ivo Michálek
Tomáš Michálek
Vojtěch Lukáš (host.)

kouč:
Roman Bytešník

Sestava PK Osika

Eva Mrázová
Jana Radoušová
Dana Tomášková (host.)
Tomáš Jirkovský
Jiří Michovský (host.)
Václav Mráz
Milan Špitálský
Jan Valenz

Carreau Brno - HRODE Krusmín II 24:7

Po obědě nás čekalo utkání s týmem HRODE Krumsín II, který chtěl napravit poměrně těsnou porážku od svých klubových kolegů. V úvodních jednotlivcích se ale zadařilo všem našim hráčům s výjimkou Verči, která nestačila na hrajícího kapitána soupeře Michala Drmolu. Namále měl také Ivoš, jenže skvěle hrající Milda Pánek se zastavil těsně pod vrcholem. Po jednotlivcích tak bylo skóre 10:2 v náš prospěch.

V utkání trojic velmi přesvědčivým výkonem rychle zvítězil triplet ve složení Romča-Kubánec-Kuba, který soupeřům nepovolil ani jeden bod. Chuť si ale naši soupeři spravili ve druhém zápase trojic, v němž porazili tým ve složení Ivoš-Vojta-Tomáš. Rozdíl ve skóre se tak nijak nezměnil, stále jsme vedli o 8 bodů a pro celkové vítězství stačilo vyhrát jeden zápas dvojic.

V závěrečných dvojicích dala rychlou pečeť našemu celkovému vítězství dvojice Kubánec-Tomáš,  která svým soupeřům uštědřila kanára. Úspěšně si vedly i zbylé dvě dvojice (Ivoš-Jirka a Vojta-Verča). Nepřipustili jsme tak žádné drama a tým HRODE Krumsín II jsme v součtu porazili 24:7.

Souběžně hrané utkání mezi PK Osika a HRODE Krumsín I ovládli poměrně suverénním výsledkem 26:5 Hanáci. Po sobotním dni tak měly týmy PK Osika a HRODE Krumsín II shodně po dvou porážkách, naopak nás a HRODE Krumsín I mohly hřát dvě vítězství. Nikdo však neměl čas smutnit nebo oslavovat, hned další den dopoledne měly navázat zápasy mezi PK Osika a HRODE Krumsín II a také mezi námi a HRODE Krumsín I.

Sestava Carreau Brno

Veronika Slobodová
Romana Hodboďová (host.)
Jiří Grepl
Pavel Hodboď
Petr Jakubek
Ivo Michálek
Tomáš Michálek
Vojtěch Lukáš (host.)

kouč:
Roman Bytešník

Sestava HRODE Krumsín II

Petra Drmolová
Františka Karásková
David Drmola
Michal Drmola
Miroslav Drmola
Robin Konšel
Bohuslav Motl
Miloslav Pánek

Carreau Brno - HRODE Krusmín I 17:14

Krumsínský tým sice do Brna dorazil oslaben o svého elitního střelce Fanu Kaplánka, jeho místo však díky hostování zaplnil Tomáš Kutý z Valšovic. I do třetice rozhodl los o tom, že naše utkání bude začínat zápasy jednotlivců. Téměř všechny boje se vyvíjely velmi vyrovnaně, a nebylo tak do poslední chvíle zřejmé, kdo se bude po jednotlivcích radovat. Nakonec jsme byli spokojenější my, neboť své vyrovnané zápasy do šťastného konce dotáhli Romča, Kubánec, Vojta a Tomáš. Porážku si ze svého zápasu naopak odnesla Verča a velmi těsně také Ivoš. V našem táboře tak panovala spokojenost s tím, že se misky vah zatím naklánějí na naši stranu.

V následných trojicích však přišla studená sprcha. Trojice Ivoš-Kubánec-Tomáš svůj zápas sice herně neodstartovala nejlépe, ale odskočila svým soupeřům do sedmibodového vedení. Po výměně na první kouli v týmu soupeře však postupně krumsínští hráči převraceli vývoj zápasu, až nakonec svůj obrat dokonali a v zápase zvítězili 8:11. Na vedlejším hřišti trojice ve složení Romča-Vojta-Verča naopak od začátku hrála se svými soupeři vyrovnaně, vinou smolného vystřelení naší koule po zásahu soupeřovy koule však soupeři v posledním náhoze před koncem časového limitu odskočili o 4 body. Tento rozdíl se našim hráčům již nepodařilo smazat a skóre celého utkání se tak výrazně otočilo v náš neprospěch na 8:14.

Před novým koučem tak vyvstal nelehký úkol postavit sestavy na závěrečné zápasy dvojic tak, abychom vyhráli všechny tři. Situace byla o to složitější, že hráči v zápasech trojic nepodali očekávané výkony. Nakonec však kouč vsadil na osvědčené vazby a zřejmě dobře udělal. Těžké zápasy dvojic ve svůj prospěch vybojovali nejprve Kubánec s Tomášem, o chvíli později i Ivoš s Jirkou a na závěr svůj zápas do vítězného konce za velké radosti celého týmu dovedli i Vojta s Verčou. Znovu jsme si tak potvrdili, že dvojice jsou naší nejsilnější disciplínou – za celý víkend jsme v nich neprohráli ani jeden zápas!

PK Osika mezitím vybojovala své první vítězství s sezoně, když překvapivě hladce přehrála tým HRODE Krumsín II v poměru 24:7.

Sestava Carreau Brno

Veronika Slobodová
Romana Hodboďová (host.)
Jiří Grepl
Pavel Hodboď
Petr Jakubek
Ivo Michálek
Tomáš Michálek
Vojtěch Lukáš (host.)

kouč:
Roman Bytešník

Sestava HRODE Krumsín I

Jana Krpcová
David Faltýnek
Robert Janeček
Petr Juráň
Miroslav Krpec
Tomáš Kutý (host.)

Ostatní výsledky

1. KPK Vrchlabí A – PC Sokol Lipník     20:11
PEK Stolín – Sokol Kostomlaty     19:12

1. KPK Vrchlabí A – Sokol Kostomlaty     24:7
PC Sokol Lipník – PEK Stolín     31:0

1. KPK Vrchlabí A – PEK Stolín     25:6
PC Sokol Lipník – Sokol Kostomlaty     22:9

Průběžná tabulka Extraligy 2021

Pořadí Tým Zápasy Velké body Rozdíl malých bodů Rozdíl skóre
1. Carreau Brno 3 3 51 173
2. 1. KPK Vrchlabí A 3 3 51 96
3. PC Sokol Lipník 3 2 35 136
4. HRODE Krumsín I 3 2 25 54
5. PK Osika 3 1 -35 -106
6. PEK Stolín 3 1 -43 -118
7. HRODE Krumsín II 3 0 -41 -121
8. Sokol Kostomlaty 3 0 -43 -114

 

Tagged with: , ,