Novinky v týmu pro Extraligu 2021

Brno – Sotva se dohrál extraligový ročník 2020, ten nový klepe na dveře. Podívejte se, s jakými změnami v sestavě do ročníku 2021 vstoupíme.

Hráči

Romana Hodboďová

Romča je dlouholetou hráčkou POP Praha a jednou z nejúspěšnějších hráček v historii českého pétanque. Má na svém kontě nespočet národních titulů z různých kategorií a disponuje velkými zkušenostmi ze světových a kontinentálních šampionátů.

Její pozicí je především plas, při kterém vyniká jistotou a velkým klidem, který přenáší i na své spoluhráče. Zatímco v předchozích letech byla naším soupeřem, nyní nás formou hostování posiluje. V týmu se potká také se svým manželem Kubáncem.

Sylva Mrázková

Mateřským klubem Sylvy je PC Kolová. Barvy kolovského klubu hájila v několika ročnících extraligy, po odhlášení tohoto týmu z extraligy však Sylva z klubového zápolení vymizela. Vrátila se až v minulé sezoně jako hostující posila pro extraligový celek POP Praha.

Výbornou plasérku Sylvu, členku reprezentačního týmu žen, ve kterém je její parťačkou Verča a Romča, jsme pro letošní rok získali do svého týmu rovněž formou hostování. Sylvu při hře zdobí její veselá nátura a nadhled, díky kterému nepodléhá tlaku velkých zápasů.

Vojtěch Lukáš

Třetím hostujícím hráčem v našem týmu je Vojta, nejmladší člen klanu Lukášovců, kteří společně tvoří klub PLUK. Pro Vojtu bude účast v extralize premiérou, jelikož PLUK ani jeho předchozí klub JAPKO klubovou soutěž nikdy nehrály. Zkušeností má však Vojta dost, a to nejen těch z pétanque, ale také ze své volejbalové kariéry.

Vojta je čistokrevným univerzálem, který rovnocenně zvládá všechny pozice v týmu. To z něj dělá velmi cenného hráče pro klubovou soutěž, kde je zapotřebí vyladit ideální složení sestav. V posledních letech patří ke stabilním členům TOP 10 českého žebříčku a má za sebou třeba i vítězství turnaje série Centrope Cup.

Realizační tým

Roman Bytešník

Velká změna nás čeká také u vedení týmu. Po dlouhých letech, kdy tým řídil hrající kapitán Tomáš, přichází k extraligovému týmu zkušený kouč. Roman je jedním ze zakládajících členů našeho klubu a držitelem trenérské licence. V době, kdy si dal od pétanque pauzu, trénoval několik florbalových klubů, mimo jiné i extraligový tým Bulldogs Brno.

Cílem nového kouče je za pomoci svých zkušeností a metod pozvednout výkonnost extraligového týmu, zapracovat do něj nové hráče a samozřejmě v co nejkratší době znovu vyhrát extraligu!

Tagged with: