Ivoš s Honzou slaví po roční pauze titul na MČR trojic

Loděnice – Nejlepší dvojicí pro rok 2021 jsou Ivoš s Honzou, na titul v kategorii dvojic společně dosáhli již potřetí. Po zlatém mistrovství trojic z předchozího víkendu si tak oba připisují již druhý mistrovský titul v této sezoně. Ve finále přemohli další veleúspěšnou rodinnou dvojici.

Do loděnického areálu zavítalo v horkém červnovém dni 67 dvojic. Hned pět z nich neslo naši klubovou stopu. Pouze Honza s Ivošem však vytvořili čistě klubový tým.

Vzhledem ke covidové situaci jsou turnaje stále omezeny určitými opatřeními, mistrovství České republiky dvojic tak proběhlo pro loděnický areál atypicky bez občerstvení. Hráči však byli s tímto rozhodnutí předem obeznámeni a přijeli vybaveni vlastním jídlem, případně využili přilehlé obchody a restaurace. Do vyčerpání zásob se hráči mohli občerstvit balenou vodou a čepovanou malinovkou.

Stále také platí doporučení hrát turnaje systémem skupin, čehož se pořadatel rovněž držel. S ohledem na počet hřišť v areálu byla většina skupin tříčlenná s postupem do děravého KO 64. Pro nasazené a zároveň úspěšné dvojice to znamenalo spoustu volného času mezi zápasy. Dlouhé čekání na zápasy sice není mezi hráči příliš oblíbené, ostré slunce se však postaralo o to, že možnost odpočinku ve stínu každý šťastlivec kvitoval.

Ze základních skupin postoupili všichni naši hráči, osudným se pro náš klub stalo až KO 32. V něm vypadl nejen Roman se svým spoluhráčem Pavlem Hanákem (Orel Řečkovice), ale také Verča hrající po boku Lukáše Valenze (VARAN). Nechybělo mnoho, a s turnajem se ve stejné fázi mohla loučit i první nasazená dvojice – Tomáš s Petrem Vavrovičem ml. (PC Sokol Lipník). Jejich soupeř však nedokázal dohodit 13. bod, naopak si svou kouli vyrazil a zařídil vítěznou radost svým protihráčům.

V osmifinále se s turnajem rozloučil další hráč našeho klubu – Jirka hrající s Lukášem Michaličkou (1. KPK Vrchlabí) nestačil na bratry Skopalovy (Kulový blesk Olomouc). Do velkých problémů se dostali také Ivoš s Honzou. Ve chvíli, kdy se jejich soupeři Kamil Žárský (POP Praha) a Milan Radechovský (PC Mimo Done) už téměř radovali, vytáhl Ivoš skvělou obrannou kouli, díky které dotáhli zápas do vítězného konce hráči Carreau Brno. Tomášova dvojice si v téže fázi turnaje poradila s Fanou Kaplánkem (HRODE Krumsín) a Jiřím Froňkem (CdP Loděnice), který z důvodu zdravotní indispozice hrál svou slabší levačkou.

Ve čtvrtfinále vystavili Tomášovi stopku Jindra Kauca (PC Kolová) a president pořádajícího klubu Jan Marhoul (CdP Loděnice). Naopak Ivoš s Honzou poměrně hladce přehráli své soupeře Ivanu Dlouhou a Josefa Kamaryta (oba Club Rodamiento). V následujícím semifinále se jim pak podařilo pomstít Tomáše a po sedmi letech si tak vybojovali účast ve finále.

V něm se postavili proti dvojici, kterou rovněž tvoří otec se synem – Jiří Koreš st. a Jiří Koreš ml. Úspěšnější dvojice na sebe mohly jen těžko narazit, oběma se totiž  společně podařilo již dvakrát MČR dvojic ovládnout, Jiří Koreš st. pak má na kontě ještě o jeden titul navíc. Jednalo se také o reprízu deset let starého finále MČR dvojic, v němž byli v Kolové úspěšnější českobudějovičtí hráči.

Letos se však situace obrátila. Přestože celý den brněnskou dvojic táhl především Ivoš, ve finále se ke skvělému výkonu rozehrál i Honza. Diváci (a to nejen ti přítomní, ale také početná skupina sledující internetový stream) tak v příjemném večerním počasí sledovali vítězství hráčů Carreau Brno, pro které to byl již třetí společný titul z MČR dvojic a zároveň druhý vyhraný mistrovský turnaj v řadě, což lze označit za nevídaný a obdivuhodný úspěch!

Poklona patří také pořadatelskému klubu, poněvadž v horkém počasí připravil pro hráče velký stan poskytující stín, kromě pohárů a dobrého pocitu si medailisté odvezli i prize money a především celý turnaj odsýpal a poslední koule dopadla na rozpálený terén ještě za světla.

Stupně vítězů - MČR dvojic 2021

1. místo
Ivo Michálek (Carreau Brno)
Jan Michálek (Carreau Brno)

2. místo
Jiří Koreš st. (HAVAJ CB)
Jiří Koreš ml. (HAVAJ CB)

3. místo

Jan Marhoul (CdP Loděnice)
Jindřich Kauca (PC Kolová)

 

Tagged with: , ,