Ivoš s Honzou slaví po roční pauze titul na MČR trojic

Praha, Trojská zahrada – Ivoš a Honza, společně s Kubou Konšelem, navázali na předloňské vítězství na MČR trojic a z Trojské zahrady vezou další zlaté medaile. Ve finále si poradili s obhájci Alicí Hančovou, Jindrou Kaucou a Petrem Fuksou.

Úspěšný den se přitom mohl vyvíjet úplně jinak. V pátek večer chytily Honzu křeče v břiše, které ho nepustily celou noc, a Honza vážně zvažoval, že bude muset svoji účast odvolat. Ráno se ale dokázal dát do cajku, po cestě na D1 nabral síly a už se těšil na první zápas.

Ten byl ale hodně těžký, celý tým se trápil proti Chotěboři a vyhrál jen díky zkušenostem a trpělivosti. Následující utkání se už vyvíjela mnohem lépe. Naopak těžký los vystavil stopku týmu Tomáše, který hrál po boku Peti Vavroviče a Honzy Marhoula. Ve skupině nejprve nestačili na Kubánce, který hrál s Peťou Juráněm a Michalem Habáskem, a ve vyřazovacím KO32 prohráli s budoucími finalisty Hančová-Kauca-Fuksa.

Nedařilo se ani týmu Romana Bytešníka, který ze skupiny nepostoupil do vyřazovacích bojů. Naopak turnajem dlouho proplouval bez větších obtíží triplet Jirky Grepla, který ale v KO16 těsně nestačil právě na Ivoše, Honzu a Kubu.

Do čtvrtfinále se podařilo proklouznout týmu Veroniky Slobodové, hrající s Markétou Palicovou a Vojtou Lukášem. Tam však byl nad jejich síly triplet hráčů PC Sokol Lipník pod vedením Kačky Froňkové.

V semifinále, kdy se příjemné letní počasí změnilo v déšť, si Ivoš s Honzou a Kubou poradili s klubovým spoluhráčem Kubáncem, Michalem Habáskem a Peťou Juráněm. „No, moc hezký zápas na sledování to teda nebyl,“ zhodnotil trochu znuděně Tomáš v roli diváka.

Finále se hrálo za umělého osvětlení na centrální cestě s Trojským zámkem v pozadí. Zápas loňských obhájců proti předloňským vítězům přitáhl několik diváků, kteří sledovali povedený zápas, ve kterém ale měli Ivoš s Honzou a Kubou od začátku navrch. Svůj dobrý vstup potvrzovali v dalším a dalším náhoze a nakonec z toho bylo poměrně hladké vítězství. Kubánec se svými spoluhráči v boji o bronz padl a musel se spokojit s bramborovou medailí.

Klubům POP Praha a Petank Club Praha (především Vendy Boubínové) patří velké díky za organizaci a za možnost zahrát si po dlouhé době v zahradě, která k českému pétanque neodmyslitelně patří!

Stupně vítězů - MČR trojic 2021

1. místo
Ivo Michálek (Carreau Brno)
Jan Michálek (Carreau Brno)
Jakub Konšel (POP Praha)

2. místo
Alice Hančová (1. KPK Vrchlabí)
Jindřich Kauca (PC Kolová)
Petr Fuksa (UBÚ – United Balls of Únětice)

3. místo

Kateřina Froňková (PC Sokol Lipník)
Petr Fafek (PC Sokol Lipník)
Petr Morávek (PC Sokol Lipník)

 

Tagged with: ,