Stolín Na 2. kolo Extraligy klubů jsme se do dalekého Stolína vydali nabiti úvodním vítězstvím v Krumsíně s vědomím, že nás na úvod čeká tuhá bitva s domácím klubem PEK Stolín a následně možná klíčové utkání v boji o titul proti úřadujícímu šampionovi 1. KPK Vrchlabí.

PEK Stolín - Carreau Brno 4:27

Po dlouhé ranní cestě nás ve Stolíně na úvod čekalo utkání proti domácím. Losem bylo určeno, že náš souboj zahájí zápasy jednotlivců, zatímco souběžně hraný zápas Vrchlabí vs. Krumsín začne trojicemi. Novinkou pro nás byl také zimní stan, který zakrývá část hrací plochy, kvůli čemuž je polovina hřišť ve Stolíně lehce zkrácená.

V jednotlivcích se z výhry radovala Verča, Ivoš, Honza a Tomáš, na své soupeře nestačili pouze Kubánec, který těsně prohrál s Ivetou Hájkovou, a Jirka, který nestačil na Martina Hájka mladšího. Jak se později ukázalo, byly to naše jediné prohry v ranním utkání. Ve trojicích jsme nastoupili ve stejném složení jako v Krumsíně a ukázalo se to jako správný tah, jelikož oba triplety své zápasy vyhrály. Po vítězných trojicích bylo jasné, že bez ohledu na to, jak dopadnou zápasy dvojice, jsme úvodní utkání dne zvládli.

Ve dvojicích potom dostala svou šanci i Šárka, která ji dokázala využít a vyhrála společně s Tomášem svůj zápas dvojic. Stejně si vedli i Ivoš s Jirkou a Kubánec s Honzou, čímž skóre utkání dostalo svou konečnou podobu – 27:4 pro Carreau Brno!

Na závěr se sluší vyzdvihnout, že Stolín do své sestavy zařadil i dva velmi mladé hráče – Ninu Rouskovou (ročník 2004) a Kryštofa Marka (dokonce ročník 2009). Stolínští jim v celém utkání dávali velký prostor, když například oba nastoupili v rozhodujících trojicích, za což domácímu klubu patří velké uznání. Mimo to byl v sestavě Stolína samozřejmě i další junior – Martin Hájek ml., kterého už však vzhledem k jeho zkušenostem lze řadit spíše mezi tahouny týmu.

 V souběžně hraném zápase Vrchlabí vs. Krumsín zvítězili hráči z Krkonoš překvapivě jednoznačně 24:7.

Sestava Carreau Brno

Veronika Slobodová
Šárka Režová
Jiří Grepl
Pavel Hodboď
Ivo Michálek
Jan Michálek
Tomáš Michálek

Sestava PEK Stolín

Iveta Hájková
Nina Rousková
Martin Hájek ml.
Martin Hájek st.
Jiří Ježek ml.
Jiří Ježek st.
Kryštof Marek

1. KPK Vrchlabí - Carreau Brno 22:9

Odpolední utkání po losování začínalo naopak trojicemi. Rozhodli jsme se fungující sestavy neměnit a nastoupit opět ve stejném složení. V úvodu obou klání se více dařilo trojici Verča-Kubánec-Jirka, která se dostala do slibného vedení. Ve druhém zápase naopak trio Michálků tahalo za kratší konec. V průběhu hry se oba zápasy vyrovnaly a směřovaly do dramatické koncovky. Tu i díky úspěšnému střídání lépe zvládly obě vrchlabské trojice a Krkonošští se tak ujali vedení 10:0. Pro nás to znamenalo, že musíme vyhrát alespoň čtyři zápasy jednotlivců, abychom zůstali ve hře o celkové vítězství.

Výborně k tomu vykročil Ivoš a Honza, kteří svá utkání vyhráli, méně úspěšní pak byli Kubánec a Jirka. Bylo tak nutné, aby ve svých zápasech zvítězili Tomáš i Veronika. Zatímco Verča svůj zápas proti Lucce Venclové do vítězného konce skutečně dovedla, Tomáš své vysoké vedení neudržel a těsně prohrál s Lubošem Srnským. Ten v tu chvíli věděl, že jeho vítězství je rozhodující a mohl tak dát průchod svým typickým vítězným emocím.

Ve dvojicích se tak hrálo už jen o úpravu celkového skóre. My jsme je využili pro test některých složení, která jsme ještě nikdy nevyzkoušeli. A nedopadlo to úplně podle našich představ, své zápasy prohráli jak Ivoš s Šárkou, tak i Honza s Verčou. Jediné vítězství si připsala již osvědčená dvojice Kubánce s Tomášem. Vrchlabí tak vyhrálo 22:9 a má našlápnuto k obhajobě titulu.

Podobně jako u Stolína, i u Vrchlabí lze zapojení mladých hráčů jen chválit. Luboše Srnského a Lukáše Michaličku začalo Vrchlabí zapojovat do extraligy již v juniorském věku a z obou se postupně staly důležité týmové osobnosti. V sobotu však nejvíce zaujal stále ještě junior Vojta Bílek, který od loňské sezóny zaznamenal další významný pokrok.

V souběžně hraném utkání Stolín vs. Krumsín zvítězili hosté v poměru 19:12.

Sestava Carreau Brno

Veronika Slobodová
Šárka Režová
Franck Ferlay
Jiří Grepl
Pavel Hodboď
Ivo Michálek
Jan Michálek
Tomáš Michálek

Sestava 1. KPK Vrchlabí

Alice Hančová
Lucie Venclová
Daniel Bílek
Vojtěch Bílek
Vladimír Brázda
Lukáš Michalička
Lubomír Srnský

Ostatní výsledky

PC Sokol Lipník – SK Sahara Vědomice     23:8
POP Praha – PK Osika     22:9

PC Sokol Lipník – POP Praha     20:11
PK Osika – SK Sahara Vědomice     19:12

Průběžná tabulka Extraligy 2020

Pořadí Tým Zápasy Velké body Rozdíl malých bodů Rozdíl skóre
1. 1. KPK Vrchlabí A 3 3 49 73
2. PC Sokol Lipník 3 3 47 77
3. Carreau Brno 3 2 23 69
4. POP Praha 3 1 1 23
5. SK Sahara Vědomice 3 1 -19 -5
6. HRODE Krumsín A 3 1 -23 10
7. PK Osika 3 1 -29 -95
8. PEK Stolín 3 0 -49 -152

 

Tagged with: ,