Reprezentaci pro ME doplní manželé Valenzovi

Loděnice – V Loděnici se o víkendu rozhodovalo tom, kdo doplní Lenku Krejčínovou a Jana Marhoula v reprezentaci pro mistrovství Evropy jednotlivců, dvojic a dvojic mix. K triumfu dokráčela jediná dvojice, která v turnaji nenašla přemožitele – manželé Helena a Lukáš Valenzovi.

Po vynucené pauze se naplno rozbíhá pétanque kolotoč, a jelikož v jarních termínech se hrát nemohlo, je začátek sezóny našlapaný těmi nejkvalitnějšími turnaji. Přesto se v Loděnici sešlo jen 26 dvojic, které se přijely poprat o zbylá dvě místa v reprezentaci pro mistrovství Evropy jednotlivců, dvojic a dvojic mix. První dvě místa si na loňské kvalifikaci jednotlivců vybojovali Jan Marhoul a Lenka Krejčínová. Všichni startující však byli dopředu upozorněni na možnost, že v důsledku pandemie Covid-19 bude ME zrušeno bez náhrady.

Náš klub byl v kvalifikaci zastoupen trojnásobně – Ivoš hrál s Luckou Venclovou z 1. KPK Vrchlabí, Tomáš s Janou Konečnou z Kulového blesku Olomouc a Verča plnila roli delegátky turnaje. Úvodní tříkolový švýcar žádné velké překvapení nepřinesl a obě dvojice s klubovou stopou postoupily do osmifinále se dvěma výhrami na kontě.

Mezi šestnácti nejlepšími dvojicemi pak Ivoš s Luckou překvapivě nestačili na duo Horálek-Sedláčková z nově vzniklého klubu PKT Velký Šanc a turnaj tak pro ně skončil. Tomáš s Janou naopak v těsném souboji zvítězili nad dvojicí Fuksa-Tomášková z UBU – United Balls of Únětice a mohli se tak těšit z postupu do čtvrtfinále, kde na ně čekala dvojice Malá-Habásko. Tomáš s Janou v tomto zápase předvedli svůj nejlepší výkon dne a bylo z toho hladké vítězství v poměru 13:2.

V semifinále se Tomáš s Janou střetli s do té doby perfektně hrající dvojicí složené z Jany Radoušové a Jindry Kauci, což slibovalo tuhý souboj. Tyto předpoklady se vyplnily a diváci, rekrutující se z řad vypadnuvších účastníků turnaje, mohli mimo jiné sledovat hned dva náhozy na téměř 14 metrů. Po vyrovnaném průběhu zápasu se v poslední hře misky vah naklonily na stranu dvojice Radoušová-Kauca a pro Tomáše s Janou tak zůstal pouze boj o třetí místo. V souběžně hraném semifinále si překvapivě hladkou výhru připsali Valenzovi nad Kubou Konšelem s Alicí Hančovou a finále tak bylo čistě západočeské.

Ve finálovém utkání to dlouho vypadalo, že pro titul dokráčí dvojice Radoušová-Kauca, která se rychle ujala přesvědčivého vedení. Postupný obrat však Valenzovi dotáhli až do vítězného konce a nejtěsnějším možným rozdílem opanovali poslední zápas dne, během kterého jako jediní nezakusili hořkost porážky. Tomáš s Janou mezitím v boji o třetí místo nestačili na dvojici Hančová-Konšel a zbyla tak na ně jen bramborová medaile.

Stupně vítězů

1. místo
Helena Valenzová (Varan Karlovy Vary)
Lukáš Valenz (Varan Karlovy Vary)

2. místo
Jana Radoušová (PK OSIKA)
Jindřich Kauca (PC Kolová)

3. místo
Alice Hančová (1. KPK Vrchlabí)
Jakub Konšel (POP Praha)

4. místo
Jana Konečná (Kulový blesk Olomouc)
Tomáš Michálek (Carreau Brno)

Tagged with: ,