Hrode Krumsín - Carreau Brno 9:22

Krumsín – Loni jsme v úvodním zápase Extraligy hostili Krumsín na domácí půdě a museli jsme přijmout porážku, která nás pronásledovala celý zbytek ligy. Letos jsme si roli prohodili a vyrazili do Krumsína. Na terénu, kde Hroďáci hrají skoro každý den, se nám povedlo loňskou porážku vrátit a tentokrát vstoupit do Extraligy důležitým vítězstvím.

Hned na úvod je potřeba podotknout, že zatímco my měli k dispozici všechny hráče, Krumsín byl oslaben o výborného střelce Fanu Kaplánka, který si musel plnit pracovní povinnosti. I tak ale byli v řadách Krumsínu samí zkušení hráči a my věděli, že budeme muset předvést moc dobré výkony, abychom hráče v zeleno-bílých pruhovaných dresech porazili.

A úplně dobře jsme nezačali. V jedničkách totiž Honza rychle a jednoznačně podlehl bývalému klubovému spoluhráči Peťovi Juráňovi. Zbytek zápasů byl ale velmi vyrovnaný a rozhodovaly až lépe zvládnuté koncovky. Týmy se nakonec rozešly remízovým stavem 3:3. 

Rozhodující byly trojice. Ivoš s Tomášem a Honzou sice po slibném úvodu začali výrazně prohrávat 3:9, ale v hodině dvanácté zpřesnili střelu i plasy a zápas otočili na 13:9. Druhý triplet Verča-Jirka-Kubánec se dlouho tahal, ale nakonec odskočil do trháku a pohlídal si vítězství na časový limit.

 

To znamenalo, že celkové vítězství jsme již měli v kapse a dvojice se už hrály jen o finální výsledek. Rozhodli jsme se tak do hry zapojit i do té doby sedící Šárku Režovou. Ta s Honzou sahala po vítězství, ale to nakonec ukořistil David Faltýnek s Mirou Krpcem. Jirka s Franckem dlouho vedli, pak ale přestali hrát a vítězství proti Martinovi Pírkovi s Robertem Janečkem museli zachraňovat na poslední chvíli. Verča s Tomem si poradili s Peťou Juráněm a Janou Krpcovou.

Slavit jsme tak mohli vítězství v poměru 22:9, které nás zatím poslalo na třetí příčku v tabulce. Vede PC Sokol Lipník, který smetl Osiku Plzeň 27:4, na druhém místě je Vrchlabí, které porazilo PEK Stolín 25:6. Posledním vítězným týmem je Sahara Vědomice, která možná trochu nečekaně porazila 17:14 POP Praha, který byl ovšem oslabený o několik klíčových hráčů.

Sestava Carreau Brno

Veronika Slobodová
Šárka Režová
Franck Ferlay
Jiří Grepl
Pavel Hodboď
Ivo Michálek
Jan Michálek
Tomáš Michálek

Sestava Hrode Krumsín

Jana Krpcová
David Faltýnek
Robert Janeček
Petr Juráň
Miroslav Krpec
Martin Pírek

PRŮBĚŽNÁ EXTRALIGOVÁ TABULKA 2020
Pořadí Tým Zápasy Velké body Rozdíl malých bodů Rozdíl skóre
1. PC Sokol Lipník 1 1 23 59
2. 1. KPK Vrchlabí A 1 1 19 38
3. Carreau Brno 1 1 13 11
4. SK Sahara Vědomice 1 1 3 3
5. POP Praha 1 0 -3 -3
6. HRODE Krumsín A 1 0 -13 -11
7. PEK Stolín 1 0 -19 -38
8. PK Osika 1 0 -23 -59

Tagged with: ,