Verča má titul z MČR 3x3 žen

Lipník – Uplynulý víkend patřil mistrovstvím trojic mužů a žen, které byly rovněž kvalifikacemi pro mistrovství Evropy, potažmo světa. Oba turnaje se původně měly hrát ve Stolíně, z důvodu pandemie Covid-19 však byly přesunuty do Lipníka. Titul obhájila trojice Hodboďová-Venclová-Hančová, která byla nově doplněná Verčou Slobodovou, což znamená první letošní titul pro Carreau Brno!

Při sobotním MČR 3×3 mužů si jistě mnoho přihlížejících žen dělalo naději, že v neděli se počasí umoudří, přestane pršet a oteplí se. Jejich přání se vyplnilo jen částečně, oproti sobotě se sice skutečně lehce oteplilo, déšť byl však naopak zejména dopoledne ještě intenzivnější. Devíti ženským týmům tak nezbývalo, než se se ztíženými podmínkami vyrovnat.

Zatímco muži hráli systémem skupin, na ženy čekal čtyřkolový švýcar s postupem do semifinále. Že se sešlo devět vyrovnaných ženských týmů potvrdila i skutečnost, že žádný tým neprošel základními koly bez porážky. Ta se nevyhnula ani pozdějším vítězkám, které hned ve druhém kole překvapivě podlehly týmu pod vedením Margity Malé. Nejdéle bez prohry vydržel tým kolem Kateřiny Froňkové, který prohrál až ve čtvrtém kole s trojicí Ivany Dlouhé, v níž se na scénu vrátila několikanásobná mistryně Helena Valenzová.

A právě tyto týmy na sebe narazily i v semifinále. Díky správné kombinaci výsledků mezi čtyři nejlepší postoupily výhradně týmy s jednou porážkou. Nedošlo tak na nechtěný scénař, kdy by o postupu rozhodovaly výhry soupeřů nebo rozdíl skóre. Tým Kateřiny Froňkové nastoupil odhodlán svým soupeřkám porážku vrátit, nicméně za stavu 3:9 to nevypadlo na lehký úkol. Nakonec z toho bylo drama až do poslední koule, kdy těsná minela rozhodla o tom, že do svého prvního finále postoupí tým Froňková-Froňková-Konečná-Šplechtová.

V současně hraném druhém semifinálovém zápase došlo ke střetu obhájkyň titulu a výborně hrajícího týmu Margity Malé. I tento duel se nesl ve znamení odvety, když obhájkyně toužily svým soupeřkám vrátit porážku z druhého kola. V úvodu duelu měl na počítadle navrch tým ve složení Malá-Krejčínová-Horáčková-Hocková, pro tým Slobodová-Hančová-Hodboďová-Venclová se však nejednalo o žádnou novinku – i svůj první zápas dne musely složitě obracet. V průběhu utkání se misky vah přeci jen přiklonily na stranu zkušenějšího týmu, který se tak těšil z další finálové účasti.

Finálové utkání slibovalo zajímavou podívanou hned z několika důvodů. Verča, která v loňské sestavě vítězek nahradila Sylvu Mrázkovou, toužila po prvním českém ženském titulu, který na rozdíl od svých spoluhráček dosud nezískala. Matka a dcera Froňkovy zase chtěly navázat na své úspěšné klubové spoluhráče z předchozího dne a ponechat tak oba tituly doma v Lipníku. Zároveň se schylovalo k rodinnému souboji koučů – na straně obhájkyň stál již tradičně ostřílený Ivo Michálek, na opačné straně si naopak svou premiéru odbyl Tomáš Michálek.

Nutno říct, že nakonec finále přineslo především velmi kvalitní hru, která svou přesností zřejmě strčila do kapsy všechny sobotní duely mužů. Do vedení 6:2 se za mohutné podpory domácího publika dostal tým Froňkové. V tu chvíli se ale k dalšímu obratu nadechl do té doby prohrávající tým a zpřesněným výkonem zaslouženě dokráčel až k vítězství. Skvělou finálovou podívanou sledovala nejen početná kulisa přímo na místě, ale díky on-line přenosu s komentářem Vladimíra Brázdy i mnoho dalších hráčů ze svých domovů. V souběžně hraném utkání o třetí místo uspěl tým pod vedením Ivany Dlouhé, na tým Margity Malé tak zbylo nepopulární čtvrté místo.

Čtveřice ve složení Veronika Slobodová (Carreau Brno), Alice Hančová, Lucie Venclová (obě 1. KPK Vrchlabí) a Romana Hodboďová (POP Praha) si tak kromě mistrovského titulu zajistila i právo reprezentovat Českou republiku na MS 2021 v Thajsku.

 

Stupně vítězů

1. místo
Veronika Slobodová (Carreau Brno)
Alice Hančová (1. KPK Vrchlabí)
Romana Hodboďová (POP Praha)
Lucie Venclová (1. KPK Vrchlabí)

2. místo
Kateřina Froňková (PC Sokol Lipník)
Blanka Froňková (PS Sokol Lipník)
Jana Konečná (Kulový blesk Olomouc)
Dana Šplechtová (CdP Loděnice)

3. místo
Ivana Dlouhá (Club Rodamiento)
Helena Valenzová (Varan Karlovy Vary)
Hana Bayerová (UBU Únětice)

4. místo
Margita Malá (FRAPECO)
Kateřina Hocková (SK Sahara Vědomice)
Simona Horáčková (SK Sahara Vědomice)
Lenka Krejčínová (SKP Kulová osma)

Tagged with: , ,