Turnaj generací potřetí vyhrál jeho zakladatel, Verča opět zvítězila v Lipníku

Vrchlabí, Lipník – Poslední červnový víkend se konaly hned tři turnaje. Nikdo z našeho klubu si nenašel cestu na ten nejbližší – Vo Jarinovy koule v Hartvíkovicích. Ivoš s Tomášem se místo toho vypravili do dalekého Vrchlabí na Turnaj generací a Verča se po necelém týdnu vrátila do Lipníka bojovat O Kořist z Mordové rokle.

Turnaj generací se letos konal již popáté. Jeho smyslem je dostat do hry co nejvíce juniorů, kteří se v turnaji učí od svých zkušenějších spoluhráči. Někdy je tomu samozřejmě i opačně a z juniorů se stanou tahouni svých dvojic. V každém z uplynulých ročníku dosáhl na nejvyšší příčku Bílek – na střídačku to byl otec Daniel, syn Vojtěch, Daniel a znovu Vojtěch. Od začátku tak bylo zřejmé, kdo je letos na řadě.

Pořadatelé původně otevřeli přihlašování do turnaje pro 40 dvojic, pro velký zájem nakonec přidali dalších 7 míst. Turnaje se nakonec zúčastnila plná kapacita, tedy 47 dvojic, což znamená také 47 juniorů, o 9 víc než v loňském roce. Ivoš si tentokrát zahrál s domácím Štěpánem Kobrem a Tomáš s Jiřím Froňkem mladším. Zatímco Tomáš s Jirkou základními skupinami hranými do 11 bodů propluli bez jediné porážky, Ivoš se Štěpánem jedno utkání prohráli a v dalším prohrávali již 0:9, nakonec však také postoupili z prvního místa. Po odehrání základních skupin přišla na řadu tradiční plasérská soutěž pro juniory, kterou ovládl Štěpán Menšík z PEK Stolín.

V šestnáctce si napřed Tomáš s Jirkou poradili s bratry Srnskými a následně je po boji napodobil Ivoš se Štěpánem, který porazil svou maminku Petru Kobrovou. Ve čtvrtfinále pak na druhou zmíněnou dvojici čekal největší favorit turnaje – obhájci titulu Vojta Bílek s Petrem Vavrovičem ml. Dlouhou dobu to vypadalo, že se schyluje k velkému překvapení, když Ivoš se Štěpánem odskočili do výrazného vedení. Jejich soupeř však hru zpřesnil, trpělivě dosáhl těsného obratu a překvapení tudíž nedovolil. Tomáš s Jirkou mezi tím porazili dvojici Maršík-Vyoral a mohli se tak těšit na semifinále, kde je čekala Jirkova starší sestra Kateřina Froňková společně s Michalem Zdobinským ml.

Po poměrně jednoznačném rodinném souboji se z postupu do finále opět po roce radovala Kateřina a na Tomáše s Jirkou zbyl boj o třetí místo. Rodinný souboj přineslo i druhé semifinále, ve kterém se utkala dvojice Bílek ml.-Vavrovič ml. s otcem zakladatelem tohoto turnaje Danem Bílkem, jehož tradiční spoluhráčka pro tento turnaj Petra Kadavá již z juniorské kategorie odrostla a Dan si tak za spoluhráče vybral, pro většinu do té doby neznámého, Pepu Kúřila. Ten se však celý den prezentoval hezkými výkony a v kombinaci s Danovou nekompromisní střelbou z toho byla smrtící kombinace. Na vlastní kůži to v semifinále pocítil i Vojta, jehož jeho otec vůbec nešetřil. Po efektním carreau v posledním náhoze mohl Dan oslavit další postup do finále a zabojovat o již třetí vítězství v tomto turnaji.

Pro Pepu Kúřila to bylo naopak velmi pravděpodobně první finále v životě. Nijak se z něho však nerozklepal, ba naopak za velké divácké kulisy tato dvojice dovedla svou pouť turnajem do vítězného konce a vybojovala si tak mimo jiné velký třípatrový dort. V zápase o třetí místo Tomáš s Jirkou neuspěli, ale s výsledným čtvrtým místem byli i tak velmi spokojeni.

V Lipníku mezitím potvrdila velkou formu Verča, která společně se Soňou Kotúčovou a Jeanem Griffonem zvítězila v turnaji O Kořist z Mordové rokle.

Stupně vítězů - Turnaj generací

1. místo
Josef Kúřil (1. KPK Vrchlabí)
Daniel Bílek (1. KPK Vrchlabí)

2. místo
Kateřina Froňková (PC Sokol Lipník)
Michal Zdobinský ml. (PC Sokol Lipník)

3. místo
Vojtěch Bílek (1. KPK Vrchlabí)
Petr Vavrovič ml. (PC Sokol Lipník)

4. místo
Jiří Froněk ml. (Petank Club Praha)
Tomáš Michálek (Carreau Brno)

Tagged with: , , ,