Tomáš podruhé mistrem ČR jednotlivců

Vědomice – Mistrovství České republiky 1×1 a ve střelbě na přesnost již několik let patří do Vědomic. A nejinak tomu bylo i v roce 2020. Tentokrát byl dvoudenní pétanque maraton z klubového pohledu velmi úspěšný!

Sobotního MČR jednotlivců se zúčastnilo 143 hráčů – o pět víc než v předchozím roce. Přesto ve startovním poli chybělo hned několik favoritů, mimo jiné ve formě hrající Honza Marhoul, nedávný vítěz Jiří Koreš ml. nebo střelec Fana Kaplánek. Z našeho klubu se do Vědomic vydala pětice hráčů – Verča, Roman, Jirka, Ivoš a Tomáš.

Základními skupinami neprošel Roman, který po úvodní výhře nevyzrál na Verču a následně nezvládl barážové utkání. Ostatní reprezentanti klubu pak díky svému nasazení většinou postoupili přímo mezi 64 nejlepších. Ve 32ce pak svou pouť turnajem ukončil Ivoš, kterému v souboji s Vláďou Brázdou z Vrchlabí chyběl milimetr.

V osmifinále tak měl měl náš klub už pouze tři zástupce. Do čtvrtfinále však postoupil jediný, jelikož Verča nestačila na Pavla Fereše z Vojnova Městce a Jirka vypadl s Lukášem Valenzem z Varanu Karlovy Vary. Posledním mohykánem v boji o titul tak zůstal Tomáš, který již mistrovství jednotlivců vyhrál v roce 2013. Ve čtvrtfinále proti Tomášovi stála nejlepší žena toho dne – Alena Vaníčková. Tomáš nervózní zápas zvládl a postoupil do semifinále, kde na něj čekal obhájce loňského vítězství – Petr Vavrovič ml. Po vyrovnané a napínavé bitvě byl šťastnější Tomáš, když za stavu 10:10 trojkou rozhodl o svém postupu do finále.

V něm Tomáš změřil síly s překvapením turnaje – Pavlem Ferešem. Zkušenosti s podobnými zápasy byly jasně na straně Tomáše, který se tak rychle ujal výrazného vedení. Když ze soupeře opadla počáteční nervozita, začal se pomalu nadechovat k obratu, a když se už už zdálo, že se rýsuje dramatická koncovka, dotáhl Tomáš svou cestu turnajem, při níž narazil také na Luboše Srnského či Honzu Resla, do vítězného konce. Tomáš tak v počtu titulů z MČR 1×1 vyrovnal Ivoše a dalších několik hráčů se dvěma triumfy, tři vítězství však nemá nikdo. Carreau Brno bude mít příští rok hned dva hráče usilující o tento rekord.

Stupně vítězů - MČR 1x1 2020

1. místo
Tomáš Michálek (Carreau Brno)

2. místo
Pavel Fereš (PK 1293 Vojnův Městec)

3. místo
Petr Vavrovič ml. (PC Sokol Lipník)

Neděle tradičně patřila MČR ve střelbě na přesnost, kterého se letos zúčastnilo 54 hráčů, což je o 10 méně než v předchozí sezoně. Pořadatelé navíc připravili celkem šest stanovišť, čímž došlo k urychlení celého turnaje.

V základních kolech nejvíc nastřílela Verča (31), která tak společně s Ivošem (30) postoupila přímo do čtvrtfinále. Zbývající kluboví hráči – Tomáš (29), Jirka (24) – se mezi čtveřici postupující přímo nedostali a čekala je tak oprava. V té se jim naopak dařilo skvěle, Jirka nastřílel 39 a Tomáš předvedl dokonce 48, což bylo nejlepším výkonem dne. Díky tomu se všichni čtyři kluboví střelci dostali do čtvrtfinále.

V něm však přišla slabší chvilka a do semifinále nepostoupil Ivoš, Tomáš, ani Jirka. Jediná Verča si se svým soupeřem poradila a pokračovala v turnaji dále. V semifinále vyřadila Pavla Krále, který předtím do semifinále nepustil Tomáše. Ve finále na Verču čekal Kuba Konšel, několikanásobný vítěz tohoto mistrovství.

Začátek finále byl vskutku velkolepý, když po prvním ateliéru bylo skóre 20:15 pro Kubu. Velké drama nakonec rozhodly až košonky, v nichž byl Kuba opět o kousek úspěšnější a mohl se tak radovat z titulu. Verča ovšem nijak nesmutnila, jelikož po kvalitním výkonu vybojovala stříbrnou medaili!

 

Stupně vítězů - MČR ve střelbě na přesnost 2020

1. místo
Jakub Konšel (POP Praha)

2. místo
Veronika Slobodová (Carreau Brno)

3. místo
Lenka Krejčínová (SKP Kulová osma)

Tagged with: ,