Z důvodu koronavirových opatření jsme byli jakožto pořadatelé Brněnského pétanque poháru nuceni změnit herní systém tak, aby bylo možné sezónu 2020 nějakým způsobem odehrát.

Letos se tedy nehrálo systémem každý s každým doma a venku, ale družstva se navzájem střetla pouze jednou. Na zaváhání tak bylo ještě méně prostoru než obvykle. V 1. lize chyběli hegemoni posledních sezón Fighters, a tak se otevíraly dveře pro nové vítěze.

S nastalou situací se nakonec nejlépe vypořádal zkušený tým Carreau Family, který slavil vítězství již v letech 2005-2008, než se na několik let odmlčel. Za celkovou výhrou je táhl především kapitán Petr Jakubek, který z 10 utkání jen jednou odcházel jako poražený.

Za Carreau Family se umístil Orel Řečkovice, který vyhrál také 5 ze 7 utkání a dokonce měl i stejný počet vyhraných dílčích zápasů, ale měl horší skóre. Třetí místo pak obsadila Pohoda se čtyřmi vítězstvími, těsně následovaná týmy Les Renegades, Pumelice a Těsněvedle. Předposlední skončila _Xluchataa_KaCZena_ a poslední místo s jedním bodem na kontě zbylo na francouzky pojmenovaný tým Le Dimanche Maussade.

Ve 2. lize si těsné vítězství vybojoval tradiční tým Rikard před neméně tradičními Skorohakem a Fňouldem. Nejúspěšnějším hráčem byl Petr Juráň ze Skorohaku. 3. liga se nejlépe vyvedla Mokré čtvrti, 4. lize dominovali Tučňáci z Řečkovic a v 5. lize uspěli Draci.

Fotogalerii ze zakončení sezóny 2020 najdete na stránkách BPP.

Tagged with: