Co je v Carreau nového?

Po roce jsme opět zasedli ke skoro kulatému stolu k našemu tradičnímu Hromadnému Carreau. Bilancovali jsme, volili si vedení, přijímali nové členy a také plánovali organizaci turnajů na tento rok.

Přestupové období bylo letos pro Carreau nejturbulentnější ve své historii. Naše řady opustila Šárka Moosová a pro přestup se rozhodla také Verča Slobodová, která bude dále hrát za CdP Loděnice. Přesto je nás zase o jednoho více, mezi sebe jsme totiž přijali tři nové tváře.

První klubový přírůstek je zároveň investicí do mládí. K naší dosud jediné současné juniorce Terce Moosové přibývá talentovaná Míša Dudašková, která k nám přestupuje z medláneckého klubu, který letos ukončil svoji činnost.

Míša na svůj věk předvádí kvalitní a především konzistentní herní výkony a nechybí jí snaha zdokonalovat se a posouvat se dále. Z juniorské kategorie už má zkušenosti s reprezentací, respekt i za hranicemi Česka si vydobyla také na nedávném zimním turnaji ve Vídni, kde v silné konkurenci předváděla skvělé výkony a spolu s Ivošem a Tomášem Michálkovými celý turnaj vyhrála. Míše se budeme snažit předávat naše znalosti a rozvíjet její potenciál.

Druhou novou tváří Carreau je zkušený hráč Kuba Rendla, který v minulosti hrával za Les Boulles Hostivař, Žepec a naposledy Havaj CB. Kuba v mládí hrával na reprezentační úrovni házenou a od pétanque si na několik let odskočil na kulečník. Teď je zpátky a ambice má nemalé. Kdo se chce dozvědět víc, může se dát s Kubou do řeči, skoupý na slovo dvakrát není, nebo si může přečíst poutavý a podrobný rozhovor, který s ním pro Pétanquer udělal Ivoš Michálek.

Naše třetí posila je zahraniční. Francouzská enkláva, čítající dosud jen Francka Ferlaye, se nám rozroste o Borise Pellizona. Tento sympatický levoruký univerzál se narodil roku 1994 ve 12. okrsku Paříže, vystudoval uměleckou školu v Marseille a kamenosochařství v Baillargues. Živí se jako kamenosochař a ebenista a nově se věnuje restaurování nábytku. Se svojí slovenskou přítelkyní bydlí v Bílovicích nad Svitavou a pétanque se věnuje 4 roky a chtěl by se v něm zlepšovat.

Ve funkcích Jirka Grepl i Honza Michálek

Tomáš Michálek zůstává nadále prezidentem klubu, s jeho prací jsou dle hlasováni všichni spokojení. Jelikož ale z klubu odešla Verča Slobodová, bylo jasné, že se v širším vedení objeví nové jméno. Ivoš Michálek svůj post obhájil, triumvirát nově doplnil Jirka Grepl.

Další změna se udála na pozici ředitele turnaje VARS Cup – O pohár města Brna. Jubilejní 20. ročník si vezme na paškál premiérově Honza Michálek.

Tradiční VARS Cup ale není jediný turnaj, který letos budeme jako klub pořádat. Kromě jednoho kola Extraligy uspořádáme také MČR žen, které se bude konat kde jinde než na hradě Veveří. Už teď na něj všechny ženy srdečně zveme!

Tagged with: , ,