Vědomice  Netypicky až v půlce roku 2021 končil ročník extraligy 2020. Vinou covidové pauzy zbývalo dohrát dvě utkání loňského ročníku. Do Vědomic jsme vyrazili s teoretickou šancí na titul, potřebovali jsme však kromě dvou vítězství také zaváhání konkurentů.

Carreau Brno - SK Sahara Vědomice 21:10

V dopoledním utkání jsme se střetli s domácími hráči z SK Sahara Vědomice. Zatímco my jsme živili teoretické šance na titul, naši soupeři šli do posledního kola s jasným cílem – zachránit extraligovou příslušnost. V rozsáhlém vědomickém areálu se kromě posledního kola extraligy hrálo rovněž play-off první ligy, a vzhledem k rozestupům mezi jednotlivými sektory tak byl areál velmi slušně zaplněn. Některá utkání tak začínala jednotlivci, jiné souboji trojic.

Na náš zápas s domácími vyšel standardní model, tedy utkání jednotlivců hned ze začátku. Hned v nich se nám podařilo naklonit misky vah na naši stranu. Jediným, kdo zaváhal, byl Tomáš, který podlehl Milanu Kulhánkovi. Nejtěsnější možné výhry si nad svými soupeři připsali Ivoš a Jirka, přesvědčivější vítězství si připsali taky Kubánec, Kuba a Verča.

Do utkání trojic nastoupil poprvé v celém ročníku také Vláďa. Ve trojici s Kubou a Kubáncem mu ale premiéra poněkud zhořkla. Během zápasu se jim nepodařilo najít recept na domácí trojici, která terén znala lépe než svoje boty. V souběžně hraném utkání si naopak výhru vybojoval triplet ve složení Verča, Ivoš a Tomáš. Před rozhodujícími zápasy dvojic tak bylo skóre 15:7 v náš prospěch.

Pro celkové vítězství tak bylo nutné vyhrát alespoň jeden zápas dvojic. To se velmi rychle podařilo Verči s Kubou, kteří svým soupeřům nedali šanci. Napínavější zápas sehrál Ivoš s Jirkou, ale i oni dokázali své klání dovést do úspěšného konce. Nejdramatičtější koncovku přinesl zápas Pavla s Tomášem, kdy ani dodatečný nához po limitu, v němž košonek nesmí opustit hřiště, neurčil vítěze – při remízovém stavu totiž skončily oba týmy nalepené na košonku. Nához se tak musel opakovat a tentokrát již k rozřešení došlo, bohužel pro naši dvojici se však radoval soupeř.

Úkol číslo jedna se nám tak podařilo splnit – Carreau Brno vs. SK Sahara Vědomice 21:10!

 Naše naděje na titul však k nule srazilo vítězství Vrchlabí nad POP Praha. V tu chvíli jsme věděli, že aby se titul dostal do našich rukou, muselo by se odpoledne stát něco mimořádného.

Sestava Carreau Brno

Veronika Slobodová
Soňa Michálková
Jiří Grepl
Pavel Hodboď
Petr Jakubek
Ivo Michálek
Vladimír Husák
Tomáš Michálek

Sestava SK Sahara Vědomice

Jiřina Demčíková
Simona Horáčková
Luděk Suchomel
Milan Kulhánek
Milan Demčík st.
Pavel Kocourek
Zdeněk Gröschl
Milan Lapihuska st.

Carreau Brno - PK Osika 21:10

I odpolední utkání jsme rozehráli zápasy jednotlivců. Tentokrát byli našimi soupeři hráči plzeňské Osiky. Podobně jako v dopoledním zápase s Vědomicemi, i proti Osice jsme prohráli pouze jen zápas jednotlivců, na Tomášův nezdar navázal Jirka. Ostatní si se svými soupeři poradili poměrně přesvědčivě.

Do utkání trojic nastoupila také Soňa společně s Ivošem a Jirkou. Jejich vyrovnaný zápas se dlouho přelíval z jedné strany na druhou, nakonec však byli šťastnější soupeři. V souběžně hraném zápase si pro pohodlné vítězství došla trojice ve složení Vláďa, Kubánec a Tomáš. Utkání s Osikou tak přesně kopírovalo průběh dopoledního zápasu proti Vědomicím – po trojicích 15:7.

Celý ročník 2020 pro nás uzavřely dvojice s Osikou. Pro jistotu vítězství jsme potřebovali vyhrát alespoň jeden zápas dvojic. Nakonec z toho byla vítězství dvě, radovat se mohla jak dvojice Kuba-Kubánec, tak i dublet Verča-Jirka. Nezdarem dopadl pouze zápas Ivoše s Tomášem, kteří na svého soupeře nestačili. Konečné skóre utkání proti PK Osika tak bylo stejné jako proti Vědomicím – 21:10.

V součtu s ostatními zápasy v průběhu celého ročníku jsme zaznamenali 6 vítězství a 1 porážku. Ta přišla proti 1. KPK Vrchlabí a ukázala se jako osudná. Vrchlabí totiž prošlo celou soutěží bez porážky a dominantním způsobem tak obhájilo titul. Za tento skvělý výkon jim od nás patří velká gratulace.

Naše celkové druhé místo je sice také hezkým úspěchem, v příštím ročníku však uděláme všechno pro to, abychom se na pomyslný trůn vrátili my!

Sestava Carreau Brno

Veronika Slobodová
Soňa Michálková
Jiří Grepl
Pavel Hodboď
Petr Jakubek
Ivo Michálek
Vladimír Husák
Tomáš Michálek

Sestava PK Osika

Jana Radoušová
Adéla Mrázová
Václav Mráz
Tomáš Jirkovský
Milan Špitálský
Jan Valenz

Ostatní výsledky

1. KPK Vrchlabí A – POP Praha     26:5
PC Sokol Lipník – PEK Stolín     23:8
HRODE Krumsín A – PK Osika     22:9

1. KPK Vrchlabí A – PC Sokol Lipník     19:12
HRODE Krumsín A – SK Sahara Vědomice     29:2
POP Praha – PEK Stolín     19:12

Z play-off 1. ligy do extraligového ročníku 2021 postoupily týmy HRODE Krumsín B a Sokol Kostomlaty.

Konečná tabulka Extraligy 2020

 

Pořadí Tým Zápasy Velké body Rozdíl malých bodů Rozdíl skóre
1. 1. KPK Vrchlabí A 7 7 125 292
2. Carreau Brno 7 6 69 219
3. PC Sokol Lipník 7 5 49 65
4. POP Praha 7 3 -19 -47
5. HRODE Krumsín A 7 3 -3 -76
6. PEK Stolín 7 2 -47 -92
7. PK Osika 7 1 -85 -282
8. SK Sahara Vědomice 7 1 -89 -231

 

Tagged with: ,