Verča v Loděnici vyhrála křišťálovou tašku

Loděnice – Zatímco veteráni v Krumsíně bojovali o titul mistrů republiky a právo reprezentovat v příštím roce, do Loděnice se na malý regionál sjela slušná konkurence bojovat o křišťálovou tašku. Tu nakonec vybojovala Verča se svým týmem.

Loděnický areál tentokrát přivítal 30 trojic, což slibovalo příjemnou atmosféru letního regionálu. Tomu odpovídalo i počasí, když se za celý den na nebi neobjevil jediný mráček. Někteří hráči pojali tento turnaj jako generálku na MČR 2×2 mix, které se na stejném místě uskuteční o týden později. Pro některé se naopak jednalo o první turnaj v životě – to byl případ naší nové členky Lucky. Ta vytvořila tým se svým spoluhráčem z Brněnského poháru Dušanem a Petrou Kadavou z Vrchlabí.

Lucčina premiéra dopadla velmi dobře, od postupu mezi 16 nejlepších týmů její tým dělila jen jediná příčka, i 17. místo a dvě výhry v základních kolech jsou slušným startem do turnajového kolotoče. Ostatním týmům s klubovou stopou se do vyřazovací části postoupit podařilo – Soňa a Ivoš společně s Luckou Venclovou z Vrchlabí ve švýcaru přemožitele nepoznali, postoupila rovněž Verča, jejímiž spoluhráči byli Petr Fuksa a Francouz Laurent Mirabeau, a také Roman s otcem a synem Hanákovými. Pouhé dvě výhry k postupu stačily také prvnímu nasazenému týmu složenému z Tomáše, Petra Vavroviče ml. a domácího Jana Marhoula.

Všem našim trojicím se v šestnáctce podařilo vyhrát a ve čtvrtfinále jsme tak měli hned 4 týmy. Ze vzájemného souboje Romana a Soni s Ivošem vyšli lépe Michálkovi, ve zbylých zápasech si postup zajistila i Verča a Tomáš se svými týmy. Semifinálové zápasy pak byly velmi odlišné – zatímco Tomášův tým si velmi rychle vylámal zuby na týmu vedeném Hynkem Vyoralem, ve druhém utkání se sice Verča rychle ujala vysokého vedení, Soňa s Ivošem však utkání dotáhli na 10:10. Svůj obrat však nedokonali a v napínavé koncovce si postup do finále zajistila Verča a její spoluhráči.

Finálové utkání se sice hrálo poměrně dlouho, jeho skóre však mluví poměrně jednoznačně – Verčin tým zvítězil jednoznačně 13:5 a zaslouženě si tak odvezl nejen poháry a prize money, ale také křišťálovou tašku, hlavní cenu turnaje. Zápas o třetí místo byl výrazně rychlejší, ale také vyrovnanější. Šťastnější byl v souboji s rodiči tentokrát Tomáš, jehož tým si tak na krk pověsil bronzové medaile.

Stupně vítězů - GEKON ``O křišťálovou tašku`` 2020

1. místo
Veronika Slobodová (Carreau Brno)
Petr Fuksa (UBU Únětice)
Laurent Mirabeau (Francie)

2. místo
Hynek Vyoral (CdP Loděnice)
Vladimír Brázda (1. KPK Vrchlabí)
Filip Vedral (1. KPK Vrchlabí)

3. místo

Tomáš Michálek (Carreau Brno)

Petr Vavrovič ml. (PC Sokol Lipník)
Jan Marhoul (CdP Loděnice)

Tagged with: ,