V této skupině není lehkého soupeře

Lützelsachsen, Německo – O víkendu 30.-31. srpna 2011 se náš klub PC Carreau Brno zúčastnil kvalifikační skupiny A mistrovství Evropy klubů v německém Lützelsachsenu poblíž Mannheimu. Celá akce začala páteční slavnostní večeří, při které se sešly všechny delegace kromě té francouzské, která byla ještě na cestě. Po jídle jsme si někteří šli ještě hodit, a tak jsme otestovali místní hřiště, která byla opravdu velká, pěkně ohraničená trámky a poměrně těžká především na střelu (bylo potřeba trefovat až na železo, jinak koule přeskakovaly).

V sobotu se od 9:00 začaly hrát první zápasy. My jsme měli volno, a tak jsme sledovali utkání Francie (DUC Nice)-Německo (TSG Lützelsachsen). V tom se Němci dlouho drželi, už to dokonce vypadalo, že vyhrají jedny trojice, ale nakonec i přes bouřlivé fandění místních hráčů podlehli a chuť si spravili až jedněmi vyhranými dvojicemi. Mezitím na druhé straně bouledromu porazil dánský klub Hvidovre BK švýcarský klub PSM Mategnin Ženeva.

Výsledky

Česko : Francie 0:5
Česko : Německo 1:4
Česko : Švýcarsko 1:4
Česko : Dánsko 3:2

Česko - Francie 0:5

Po odehrání prvních zápasů byl uskutečněn slavnostní nástup, při kterém byli oficiálně představeni všichni hráči. A poté již bylo odstartováno druhé kole, ve kterém nás hned čekal soupeř nejtěžší a nejvěhlasnější, a to několikanásobný mistr této soutěže – DUC Nice, v jehož řadách jsou takoví hráči jako Quintais, Suchaud, Lacroix, Cortes a další. Z těch se v Německu sice neobjevil nikdo, neboť ještě dva dny před tím hráli Masters, ale i tak nepřijeli žádní podřadní hráči, neb na soupisce byl například Delforge, Ludovic a Alain Montoro, Alonsové a další. Do první trojice nastoupil Kuba, Kubánec a Hanka, ale na Francouze nestačili a prohráli 2:13. V druhé trojce hrál Ivoš, Tomáš a Honza a začátek jim vyšel. Vedli 6:0 a svůj náskok mohli i zvýšit, ale nakonec po několika nepříliš povedených hrách prohráli 9:13. Do následujících dvojic jsme nenastoupili s úplně čistou hlavou, a to se hned projevilo na výsledcích. Šárka se Šroubkem dostali kanára, stejně tak jako Honza s Ivošem. Jenom Tomáš s Hankou se drželi a nakonec smolně prohráli 12:13.

Česko - Německo 1:4

V sobotu nás čekal ještě jeden zápas, a to s domácími Němci. TSG Lützelsachsen je klub, jehož hráči jsou tak trochu posbíraní různě z Německa, a tak lze říct, že jde spíše o jakýsi výběr než klub. Všichni členi jsou mladí hráči, mezi nimiž je i Benjamin Lehmann, velmi dobrý střelec, a Steffen Kleemann, kteří budou Německo reprezentovat na ME trojic 2011 ve Švédsku. Kubánec, Tomáš a Ivoš dostali kanára, ale Hanka se Šroubkem a Honzou vyhráli 13:6, a tak bylo ještě potřeba vyhrát dvě dvojice, což se ale nakonec nepovedlo. Vláďa s Kubáncem prohráli 2:13, Tomáš s Ivošem prohráli 5:13 a Hanka s Honzou 6:13.

Česko - Švýcarsko 1:4

V neděli v 9 ráno na nás již čekaly zápasy se Švýcary. Počasí se snad ještě zhoršilo, byla opravdu zima a my měli zkřehlé ruce jako někdy v říjnu. A na výkonech to bylo trochu znát. Ivoš s Kubáncem a Honzou prohráli 1:13, zatímco Hanka s Tomem a Vláďou dokázali vyhrát 13:9. ve dvojicích se nám ale znovu nedařilo. Vláďa s Kubou prohráli 1:13, stejně jako Ivoš s Honzou, Tomáš s Hankou dokázali udělat jen o tři body více.

Česko - Dánsko 3:2

Odpoledne nás čekal již poslední soupeř, a to Dánsko, se kterým jsme hráli o čtvrté místo. A to se nakonec povedlo. Hanka s Kubáncem a Honzou vyhráli 13:7 a byla jen škoda, že Tomáš s Ivošem a Kubou nedotáhli stahovací jízdu, a nakonec prohráli 10:13. V trojicích nejprve Kubánec s Hankou prohráli 5:13, ale pak Tomáš s Vláďou vyhráli 13:5, a tak vše spočívalo na výsledku Šárky s Honzou. Ti vedli již 8:2, ale pak se Dáni zvedli a náhle vedli 10:8. Všechno ale vyřešila pětka na konec a my byli obdařeni medailemi za čtvrté místo.

Důležité zkušenosti do dalších let

Z postupu se nakonec radovala Francie, Švýcarsko a Německo, my zůstali s Dánskem ante portas, ale když nic jiného, tak jsme nasbírali cenné zkušenosti a sehráli několik velice zajímavých zápasů. Celkově byla celá kvalifikační skupina velice dobře zorganizovaná, nechyběli diváci, areál byl velice dobrý a každá delegace před svým odjezdem obdržela pamětní medaile, cd s fotkami a detailní výsledky zápasů.

Tagged with: , , ,