Hostíme v Lužánkách Švýcary a Velšany

Základní skupina EuroCupu v pétanque je za námi. Na domácím hřišti v brněnských Lužánkách jsme přivítali nejlepší klub ze Švýcarska a Walesu. Za optimálního letního počasí se rozehrál velmi vyrovnaný boj. Hrálo se novým systémem, trojice týmů hrála vzájemně proti sobě dle daného klíče, takže byly všechny týmy tzv. ve hře.

Po prvních trojicích byl stav ČR: Švýcarsko 1-1, ČR : Wales 1-1. Švýcarsko – Wales 2-0. Rozhodly zápasy dvojic, kde si Švýcarsko vynikajícím výkonem pohlídalo vítězství jak nad domácími, tak nad Velšany. Zápasy to byly velmi kvalitní. Nám se bohužel nepodařilo proti Švýcarsku dotáhnout byť jen jediný zápas dvojic, abychom byli ve hře o postup ještě v neděli. Již v sobotu večer tedy byl znám postupující, po zásluze tým Švýcarska.

V neděli jsme se soustředili na boj o druhé místo proti Walesu, což se podařilo. Sehráli jsme během víkendu řadu velmi kvalitních a těžkých zápasů, které nás obohatily zkušeností a třeba zase o kousek posunuly dál a to vše ve společnosti skvělých a skromných lidí.

Výsledky

Švýcarsko : Česko 5:2
Švýcarsko : Wales 6:1
Česko : Wales 4:3

Tagged with: ,