Jaký byl rok 2022?

Ročník 2022 se po dlouhé době obešel téměř bez restrikcí spojených s pandemií Covid-19. Podařilo se nám navázat na předchozí roky a získali jsme několik titulů z MČR, uspořádali jeden žebříčkový turnaj na hradě Veveří a vybojovali bronzové medaile v Extralize klubů.

Úvodem roku se stálou členkou klubu stala Kamila Janíčková. Carreau Brno tak ke konci roku 2022 sdružovalo 26 členů, z toho 11 žen a 1 juniorku.

Tomáš Michálek se na valné hromadě České federace koulových sportů stal sekretářem. Po dlouhé době tak máme ve svých řadách člena výboru naší zastřešující organizace.

Nejlepším klubovým hráčem se stal opět Ivoš Michálek, který obsadil celkové druhé místo celostátního žebříčku. Nejlepší ženou v klubu se stala Verča Slobodová na 21. místě. Stejně jako v předchozích letech, ani letos nezískal body do žebříčku žádný klubový junior. Lze tak zopakovat loňská slova, že zatímco v dospělé kategorii se držíme na úplné špičce, v té nejmladší kategorii nám to drhne.

Těžce na cvičišti, lehce na bojišti

Sezonu zimních tréninků ovládla trojice hostů z jiných klubů – Martin Skopal, Kuba Rendla a Pavel Hanák. Nejlepším klubovým hráčem byl Kuba Jakubek s 55% úspěšností, na druhé a třetí místo v rámci klubu dosáhli Tomáš a Honza Michálkovi.

Na turnajích Centrope se dařilo zejména Jirkovi Greplovi, který nejprve v Polsku obsadil společně s Ivošem druhé místo a následně na českém CC vybojoval bronz. I díky tomu Česko v celém seriálu Centrope Cup zvítězilo, nutno však dodat, že účast ostatních států byla velmi slabá, o čemž svědčí i třetí místo Chorvatů, kteří ani nejsou členy středoevropského uskupení.

Dařilo se nám i na turnajích MČR. Mistrovství trojic mužů a s ním i právo reprezentovat na ME vyhrál Kubánec, který ve finále porazil Ivoše, Honzu a Tomáše Michálkovi. Na MČR trojic získal Tomáš bronz, stejně jako Verča na MČR trojic žen. Další dva tituly do sbírky přidal Ivoš na MČR 55+ a MČR 2×2 mix. Poslední medailí v letošním roce byl bronz Ivoše a Honzy z MČR dvojic.

V extralize, do které jsme nastoupili v nových dresech a mikinách, jsme sice těsně porazili budoucího mistra, avšak po porážkách s Osikou Plzeň a 1.KPK Vrchlabí jsme skončili až třetí.

V národních barvách

Rok 2022 byl z naší strany bohatý na reprezentační účasti. Nejprve se Jirka vydal na MS dvojic, jednotlivců a mixů do Dánska, následovala ho Verča na ME žen ve Španělsku. Ivoš s Honzou si zahráli na ME dvojic, jednotlivců a mixů v Nizozemsku, kterého se zúčastnila taky Verča jako vedoucí delegaci. Stejnou roli si potom Verča střihla ještě při ME juniorů a espoirs.

Když zrovna nehrajeme, tak organizujeme

V uplynulém roce jsme nepořádali žádné mistrovství republiky, jediným námi pořádaným turnajem tak byl tradiční VARS Cup na hradě Veveří. Ředitelem turnaje byl Kuba Jakubek a po dvou letech jsme se vrátili ke švýcaru. Turnaje se nakonec zúčastnilo 66 trojic a velkým pozitivem byla významná časová úspora. Turnaj byl opět pořádán pod záštitou primátorky města Brna a s výrazným přispěním generálního sponzora VARS BRNO a.s. Zúčastnili se ho kromě Čechů také hráči ze Slovenska, Německa, Nizozemska a Mongolska.

Pořádali jsme také jedno z kol MČR klubů na hřišti ve Slatině, kde jsme přivítali PEK Stolín.

Covidem neposkvrněný byl po dvou letech i Brněnský Pohár Pétanque. V něm si zahráli téměř všichni členové klubu. Celkovým vítězem se poprvé stal tým Pohoda, který jímal i Carráky Lucku Pokornou, Terezu Moosovou, Šárku Moosovou, Dušana Moose a Ivoše a Honzu Michálkovy.