Úspěšný klubový víkend v Hrochově Týnci

Hrochův Týnec – Poslední červencový víkend patřil výhradně Hrochově Týnci, jelikož nikde jinde se turnaje nekonaly. Nejprve se v sobotu utkaly trojice v turnaji kategorie prestige, v neděli pak změřily síly dvojice v pohodovém regionálu. A početné zastoupení Carreau Brno se ani jeden den rozhodně neztratilo.

Poslední červencový víkend byl dlouhá léta spjatý s turnajem ve Slavkově u Brna. V účasti na něj nám často bránila účast na EuroCupu, který se rovněž odehrává třicátý víkend v roce. V letošním roce jsme se na EuroCup nekvalifikovali (navíc se stejně nekoná), zrušen byl však také tradiční Grand prix d’Austerlitz. Proto jsme v hojném počtu vyrazili na premiérový ročník turnaje Château Hrochův Týnec.

Turnaje se zúčastnilo 67 týmů, což je velmi slušný počet – téměř dvojnásobek účastníků předchozí „prestiže“ v Mariánských Lázních. Důvodem je jistě nejen výhodná poloha a nekonkurence jiného turnaje, ale také hezký areál, do kterého se hráči rádi vrací.

Z našich řad se turnaje zúčastnilo celkem 7 hráčů, z nichž více než polovina postoupila do vyřazovacích bojů. Sítem základních kol neprošli jen Roman, Jirka a Tomáš, každý z nich v jiném týmu. Postup mezi 16 nejlepších týmů byl potom maximem pro Verču a její ženský tým, zatímco Ivoš (hrající s Janem Marhoulem a Jindřichem Kaucou) a Kuba s Kubáncem (hrající s Romčou Hodboďovou) turnajem proplouvali dál.

Ani jeden z týmů ve vyřazovacích bojích nenašel přemožitele a tak už před finálovým utkáním bylo jasné, že vyhraje někdo z Carreau Brno. Radovat se nakonec mohl Ivoš se svým týmem, pro kterého to byl již třetí vítězný turnaj v řadě. Hráči na stupních vítězů si kromě pohárů odvezli také medaile, prize money a věcné ceny. Jedinou kaňkou na jinak vydařeném dni tak byly dlouhé prodlevy, kvůli kterým turnaj končil až kolem půlnoci.

Stupně vítězů - Château Hrochův Týnec 2020

1. místo
Ivo Michálek (Carreau Brno)
Jan Marhoul (CdP Loděnice)
Jindřich Kauca (PC Kolová)

2. místo
Petr Jakubek (Carreau Brno)
Pavel Hodboď (Carreau Brno)

Romana Hodboďová (POP Praha)

3. místo
Vojtěch Lukáš (PLUK Jablonec)
Markéta Palicová (PLUK Jablonec)
Michal Preuss (POP Praha)

V neděli se měla původně hrát kvalifikace na MS dvojic, které však bylo kvůli pandemii Covid-19 preventivně odloženo. Domácí pořadatelé tak místo toho připravili turnaj dvojic Pétanque na zámku. Na ten si našlo cestu 38 dvojic, což je po náročném sobotním turnaji opět slušné číslo.

Letní počasí, které provázelo celý sobotní a den a které není na letošních turnajích zcela běžné, panovalo v Hrochově Týnci i v neděli. Příliš ho nenarušila ani polední bouřka, která hráče zahnala do úkrytu jen asi na 15 minut. Pětikolový švýcar s postupem do osmičky nedával týmům moc prostoru k chybování. Mezi osm nejlepších nakonec s jednou prohrou proklouzli Tomáš i Ivoš se svými parťáky, těsně před branami čtvrtfinále skončila po dvou těsných porážkách jediná čistě klubová dvojice složená z Verči a Romana.

Čtvrtfinálové zápasy oba týmy s klubovou stopou zvládly a v semifinále na ně čekaly jejich jediní přemožitelé ze základních kol. Zatímco Tomáš s Petrem Vavrovičem mladším svůj odvetný boj s dvojicí Habásko-Netušil zvládli a oplatili jim tak těsnou porážku ze čtvrtého kola, Ivoš s Dankou Klúčikovou si znovu vylámali zuby na skvěle hrajícím duu Skopal M.-Matuška a bylo tak jasné, že Ivoš čtvrtý korálek na svou vítěznou šňůru nenavleče.

Z počátku vyrovnaný finálový souboj se postupně překlopil na stranu papírových favoritů turnaje. Na Ivošův sobotní triumf se tak v neděli povedlo navázat Tomášovi. Víkend v Hrochově Týnci tak můžeme z klubového pohledu označit za velmi povedený.

 

Stupně vítězů - Pétanque na zámku 2020

1. místo
Tomáš Michálek (Carreau Brno)
Petr Vavrovič ml. (CdP Loděnice)

2. místo
Vladimír Matuška (Orel Řečkovice)
Martin Skopal (Kulový blesk Olomouc)

3. místo
Michal Habásko (HAVAJ CB)
Radek Netušil (PCBD)

Foto: facebook.com/kodlc

Tagged with: ,