Na MS do Beninu se žádný náš hráč nepodívá

Krumsín – V dnešní složité koronavirové době těžko predikovat, zda se příští mistrovství mužů v Beninu odehraje, ale i kdyby ano, na africký kontinent se žádný z hráčů Carreau nepodívá. Ani jednomu z pětice startujících pétanquerů se totiž nepodařilo vyhrát letošní MČR mužů, které bylo zároveň kvalifikací na tento šampionát.

Trojice Michálků, kteří si jako čtvrtého hráče vybrali Vojtu Lukáše z PLUKu Jablonec, nevstoupila do turnaje dobře, když v prvním utkání vůbec nestačila na olomoucko-brněnský tým v čele s neomylně střílejícím Martinem Skopalem. Ivoš s Honzou, Tomem a Vojtou se ale z prohry oklepali a nakonec dokráčeli až do semifinále, kde vinou dvou naprosto nepovedených náhozů prohráli s budoucími vítězi ve složení Kauca-Valenz-Resl a Jan Marhoul, který se ale turnaje z důvodu nemoci nezúčastnil.

Jirka Grepl do kvalifikace vstoupil v mladém týmu s Lukášem Michaličkou a Lubošem Srnským. Jeho týmu se nejprve podařilo projít dvoukolovým švýcarem a v následující skupině na dvě prohry nejprve porazil tým Martina Skopala, aby následně prohrál s budoucími mistry. V baráži o postup do semifinále pak nakonec nestačil na tým Korešů s Michalem Habáskem a Radkem Netušilem.

Podobný průběh turnaje zažil i poslední zástupce našeho klubu Pavel Hodboď. Ten spolu s Peťou Juráněm a Danem Bílkem porazili kvartet Pavla Bureše, pak dostali rychlého kanára od lipnického týmu a v baráži nakonec nestačili právě na Michálky s Vojtou Lukášem.

Finále se hrálo za slušné divácké kulisy, která mohla přihlížet fenomenálnímu plasérskému výkonu Honzy Resla. Tým Lipníku ve složení Vavrovič-Fafek-Morávek a Kuba Konšel se sice snažil zvrátit průběh zápasu, nicméně tentokrát se musel spokojit s druhým flekem.

Stupně vítězů - MČR mužů 2021

1. místo
Jindřich Kauca (PC Kolová)
Jan Resl (POP Praha)
Lukáš Valenz (VARAN)
Jan Marhoul (CdP Loděnice)

2. místo
Jakub Konšel (POP Praha)
Petr Fafek (PC Sokol Lipník)
Petr Morávek (PC Sokol Lipník)
Petr Vavrovič ml. (PC Sokol Lipník)

3. místo

Ivo Michálek (Carreau Brno)
Jan Michálek (Carreau Brno)
Tomáš Michálek (Carreau Brno)
Vojtěch Lukáš (PLUK)

 

Tagged with: , ,