Ivoš v rodinném finále obhájil Krumsínskou Hrodu

Krumsín – V sobotu 4. července se konaly tři velmi tradiční turnaje – 24. ročník Kolovské koule, 25. ročník O brněnskou kouli a „teprve“ 21. ročník Krumsínské Hrody. V průběhu let tyto turnaje vyhrálo mnoho hráčů, žádný tým ale Krumsínskou Hrodu v její bohaté historii nedokázal obhájit. Až do letoška.

21. ročník Krumsínské Hrody byl co do počtu týmů druhým nejbohatším v historii turnaje. Nemalou měrou tomu pomohla i účast z našeho klubu, celkem nás totiž přijelo 9, což už se dlouho na žádném turnaji nestalo. Kromě pohodové atmosféry a příjemné dojezdové vzdálenosti tomu určitě napomohla tradiční hanácká specialita, na kterou se někteří celý rok těší. Určitě je tak na nástupu uklidnilo, když slyšeli, že „rebe bodó“.

Jak už to v takovém počtu bývá, nevyhnuly se nám ani vzájemné souboje. Například Kubánec s Kubou a Dášou narazili ve čtyřkolovém švýcaru nejdřív na Ivošův tým a následně i na Gábinu se Zbyňkem. Ti už předtím hráli proti Jirkovi. Kluboví soupeři se tak v základních kolech vyhýbali pouze Soni s Tomášem a Romanovi.

Po základních kolech se z postupu mezi 16 nejlepších týmů mohli radovat Soňa s Tomášem hrající s Romčou Hodboďovou, kteří vyhráli všechny 4 kola, Ivoš s Fanou Kaplánkem a Mirou Krpcem, kteří obhajovali titul, a Roman s Pavlem Hanákem a Jurajem Adlerem. Všechny tři týmy s klubovým zastoupením byly v prvním vyřazovacím kole úspěšné a vzhledem k tomu, že pavouk svedl ve čtvrtfinále proti sobě Soňu s Tomášem a Romana, bylo jasné, že budeme mít zastoupení i mezi čtyřmi nejlepšími.

Vzájemný čtvrtfinálový souboj se dlouho nesl ve vyrovnaném duchu. V závěru však misky vah přece jen převážily ve prospěch Soni, Tomáše a Romči, kteří tak dál kráčeli turnajem bez porážky. Ivošův tým si mezitím poměrně hladce poradil s týmem Davida Bača z Orlové. Další orlovský tým čekal v semifinále na Soňu s Tomášem, kteří se ze začátku pomaleji rozjížděli, ale nakonec navlékli na svou vítěznou šňůru další korálek a těšili se na finále. V souběžně hraném utkání si Ivošův tým překvapivě hladce poradil s nejvýše nasazeným týmem pod vedením aktuální české jedničky Petra Vavroviče mladšího v poměru 13:1.

Finále s rodinným nádechem se hrálo ještě s časovým limitem, aby se stihlo odehrát za světla. Slunce se totiž pomalu chystalo za obzor a po celodenním vydařeném počasí (někteří by nesouhlasili) přišlo příjemné ochlazení. Diváci, kteří na finále zůstali, mohli sledovat útočný a poměrně líbivý pétanque. V něm už už sahali po překvapivém vítězství Soňa, Tomáš a Romča, jenže na poslední chvíli přišel obrat a Ivoš, Fana Kaplánek a Mira Krpec se stali prvním týmem, který dokázal obhájit vítězství na Krumsínské Hrodě! Za zmínku určitě stojí i Romanovo hezké 6. místo.

Po vyhlášení vítězů a předání bohatých cen přišly na řadu také tradiční doplňkové soutěže, tentokrát však již bez naší účasti. Kbelíkovým plasérem se stal domácí Fana Kaplánek, vajíčkovým střelcem potom Petr Vavrovič mladší.

Zatímco turnaj O brněnskou kouli zůstal bez naší účasti, v Kolové o další medailové umístění bojovala Verča. Nakonec se jí to podařilo a odvezla si pěkné 3. místo.

Stupně vítězů - Krumsínská Hroda 2020

1. místo
Ivo Michálek (Carreau Brno)
František Kaplánek (Hrode Krumsín)
Miroslav Krpec (Hrode Krumsín)

2. místo
Soňa Michálková (Carreau Brno)
Tomáš Michálek (Carreau Brno)

Romana Hodboďová (POP Praha)

3. místo
Petr Vavrovič ml. (PC Sokol Lipník)
Kateřina Froňková (PC Sokol Lipník)
Jiří Froněk (CdP Loděnice)

Tagged with: ,