hrad Veveří  Ve třetím kole Extraligy na nás padla role hostitele. Týmy z Krumsína, Prahy a Lipníka jsme přivítali na příhrádku hradu Veveří. V deštivém dni nás čekaly dva těžké souboje s týmy POP Praha a PC Sokol Lipník.

Carreau Brno - POP Praha 22:9

Po horkém pátku přišla v noci nad Brno studená fronta s deštěm. Zatímco večer se ještě dalo doufat, že se předpověď mýlí, ráno na místě nám všem bylo jasné, že nás čeká boj v těžkých podmínkách. Prostředí hradu nám naštěstí tuto komplikaci usnadnilo – pomyslný pořadatelský stan jsme rozbili v kovárně, kde jsme rovnou také zatopili v kamnech a na stoly rozprostřeli snídani pro všechny účastníky. Venku jsme pak vztyčili dva skutečné stany, aby se i u hry měli hráči kam schovat před vydatným deštěm.

Ranní los rozhodl o tom, že zápas proti Pražanům zahájíme zápasy trojic. Do sestavy se letos poprvé dostal Kuba, který nastoupil společně s Kubánce a Tomášem. Hned první nához se jim hrubě nepovedl, situaci naštěstí zachránil soupeř, který vyvezeným košonkem sám sobě ubral 3 body. To naši trojici nakoplo a přesvědčivým výkonem si došla pro vítězství. V druhém zápase nastoupila Verča společně s Ivošem a Jirkou a tato sestava si rovněž dokráčela pro zaslouženou výhru. V tu chvíli to bylo 10:0 a my byli spokojeni, poněvadž lepší začátek jsme si nemohli přát.

Do soubojů jednotlivců jsme nastoupili tentokrát bez Jirky. Poměrně brzy zvítězil Ivoš, naopak rychlou porážku si připsal Honza a Kuba. Když své utkání prohrála i Verča, nevypadalo to, že dosáhneme svého cíle, který jsme si po vítězných trojicích stanovili, a to rozhodnout celé utkání už v jedničkách. Tomáš i Kubánec však nakonec své zápasy dovedli co vítězného konce, čímž skóre poskočilo na 16:6, přičemž ve hře již zbývalo jen 9 bodů.

Ve dvojicích se zadařilo netradiční bratrské dvojici Honza-Tomáš, která soupeři nadělila kanára. Vyhrála také Šárka s Kubou a zbývala už jen poslední dvojice. Ivoš s Jirkou si déšť vskutku vychutnávali, nakonec však těsně prohráli. Trojice tak daly celkovému výsledku utkání finální podobu – Carreau Brno vs. POP Praha 22:9!

 V souběžně hraném zápase Lipník vs. Krumsín zvítězili hráči z Lipníka též v poměru 22:9.

Sestava Carreau Brno

Veronika Slobodová
Šárka Režová
Jiří Grepl
Pavel Hodboď
Petr Jakubek
Ivo Michálek
Jan Michálek
Tomáš Michálek

Sestava POP Praha

Romana Hodboďová
Filip Hlaváček
Jindřich Kauca
Jakub Konšel
Pavel Vlk
Kamil Žárský

Carreau Brno - PC Sokol Lipník 21:10

Odpolední utkání pro nás naopak po losování začínalo jednotlivci. Tentokrát zůstal sedět Honza, který alespoň mohl šetřit síly v suchu pod stanem, zatímco ostatní vyrazili do bojů v neustávajícím dešti. Jako první dohrál Kuba, který pro nás zahájil utkání vítězně. Chvíli po něm dohrál i Ivoš svůj rychlý zápas, který paradoxně skončil tím nejtěsnějším rozdílem, ten ale na svého soupeře nestačil. V ostatních zápasech vyhráli Tomáš a Verča, kteří tak mohli společně s ostatními čekat, jak dopadnou zbývající dva zápasy. Kubánec již tradičně v jednotlivcích sehrál dlouhý a vyrovnaný zápas, který nakonec dotáhl k výhře 13:12, přestože už to vypadalo na vítězství soupeře. Jirka naopak obrat nedokonal, přesto jsme po jednotlivcích nadějně vedli 8:4.

Trojice už se hrály na řádně rozblácených hřištích. S náročným terénem jsme si poradili lépe než soupeř a mohli jsme slavit dalších 5 bodů po výhře Verči, Kubánce a Tomáše. Druhá trojice se soupeřem tahala až do poslední koule, ale nakonec také zvítězila, čímž jsme dosáhli celkového vítězství. Oba týmy ale věděly, že v případě rovnosti bodů v tabulce bude rozhodovat také skóre tohoto utkání. Ve dvojicích se tak sváděly další tuhé boje. K úspěšnému konci však svůj zápas dovedla pouze dvojice Verča-Jirka. Celkově jsme tak tým PC Sokol Lipník porazili 21:10.

Toto skóre pro nás bohužel znamená, že i pokud zbývající dvě utkání vyhrajeme, titul získáme jen v případě, že Vrchlabí prohraje oba své zápasy. Pokud však POP Praha neporazí Vrchlabí, získá titul jeden z dvojice Vrchlabí, Lipník. Naděje však stále žije, takže naším úkolem bude vyhrát zbývající dvě utkání. Mimochodem, jednou už nám to z podobné situace vyšlo…

V souběžně hraném utkání zvítězil POP Praha nad Krumsínem 19:12. Souboj o udržení v lize je ještě zamotanější než boj o titul, jelikož je do něj stále namočeno 5 týmů. O sestupujících se tak rozhodne až ve finálovém kole Extraligy, které se bude hrát v říjnu ve Vědomicích.

Sestava Carreau Brno

Veronika Slobodová
Šárka Režová
Jiří Grepl
Pavel Hodboď
Petr Jakubek
Ivo Michálek
Jan Michálek
Tomáš Michálek

Sestava PC Sokol Lipník

Kateřina Froňková
Petr Fafek
Petr Morávek
Petr Vavrovič
Petr Vavrovič ml.
Michal Zdobinský ml.

Ostatní výsledky

1. KPK Vrchlabí – PK Osika     31:0
PEK Stolín – SK Sahara Vědomice     23:8

1. KPK Vrchlabí – SK Sahara Vědomice     24:7
PEK Stolín – PK Osika     16:15

Průběžná tabulka Extraligy 2020

Pořadí Tým Zápasy Velké body Rozdíl malých bodů Rozdíl skóre
1. 1. KPK Vrchlabí A 5 5 97 218
2. PC Sokol Lipník 5 4 49 68
3. Carreau Brno 5 4 47 128
4. POP Praha 5 2 -5 11
5. PEK Stolín 5 2 -33 -79
6. HRODE Krumsín A 5 1 -43 -28
7. SK Sahara Vědomice 5 1 -51 -123
8. PK Osika 5 1 -61 -195

 

Tagged with: ,