KLUBOVÉ AKTUALITY


NOVÉ AKTUALITY


Honzova poznámka 24.12.2011 Pétanque club Carreau Brno přeje všem přátelům pétanque klidné prožití svátků vánočních a mnoho (nejen) herních úspěchů v novém roce.

PF 2012

Vladjova poznámka 4.12.2011 Zaktualizován zimní žebříček.

Ivošova poznámka 28.11.2011 Začaly nám čtvrteční zimní tréninky ve Slatině. Jediný listopadový byl zároveň i posledním a tak gratulace míří Franckovi za vítězství měsíce :-)) Zimní žebříček visí v Žebříčkách.
Také máme za sebou turnaj seriálu DUEL 2011/2012, který jsme pořádali. Jako obvykle jsme první Duel postavili na základě žebříčku. Honza, Kubánec a Hanka skončili na 5.místě, Tomáš, Vladimír a Ivoš obsadili druhé místo. Turnaje se také zúčastnil Peťa Juráň, který vypomohl slovenské straně i klubu. Díky moc :-)) . Celkové výsledky by se měly objevit na stránkách SLOPE. Takže jsme vykročili za obhajobou velice slušně. Nominace na další Duel se bude sestavovat na základě dvou prosincových nadcházejících tréninků.Honzova poznámka 22.11.2011 Rok se s rokem sešel a zas tu máme zimní sezónu. Ta byla zahájena tuto sobotu v maďarském Komárom, kde se na prvním kole maďarských turnajů sešlo 23 týmů z Maďarska, Slovenska, Polska, Ukrajiny a Česka. To mělo zastoupení dvou týmů, ačkoli jeden byl československý. Bohužel se oba, tedy Dream team (Kamča Pospíšilová, Erik Richter a Tom Kutý) i Víc medu! (Maťo Lampert, Ivoš Michálek, Honza Michálek) sešli hned v základní skupině, z níž se podařilo postoupit pouze Víc medu! Ve čtvrtfinále se zrodilo veliké překvapení, když ukrajinský triplet Ungvár 2 (Igor Zaslavsky, Ivan Kolodiy, Olena Kolodiy) porazil Budapest (Károly Gál, Tamás Tóth, László Nagy), jinak vše probíhalo zhruba podle předpokladů. Vítězi se nakonec stal domácí triplet ASC I. (Dodó Pancsits, Tibor Keindl, Rezsö Péli), který porazil v takovém trochu antizápase Více medu!. Gratulárom! Třetí místo nad Ukrajinci vybojoval slovenský tým CARO (Michal Stano, Vlado Michalka, Andrej Fratrič). Celkově to byl příjemně strávený den, po venkovní sezóna zase změna - turnaj získává spíše společenský charakter díky hodinovým pauzám, ve kterých je prostor i na jiné věci než jen pétanque (třeba oslík...). Vítězové byli oceněni poháry a na každého účastníka čekal tradičně výtečný perkelt.Honzova poznámka 8.11.2011 V sobotu 5. listopadu pro většinu moravských hráčů defitivně skončila venkovní sezóna, a to litovelským turnajem TOP Klip, který byl na rozdíl od loňského roku pojat jako regionál. Zúčastnilo se jej 31 trojic, které si za příznivého počasí zahrály čtyřkolového švýcara a následné vyřazovací boje. Nejúspěšnějším týmem se stali Guliveři (Růženka Hronská, Vlado Michalka a Zdeněk Plačko), kteří ve finále porazili českopolský tým ve složení Jaroslav Ševčík, Kamil Vajčovec a Boguš Biel. Třetí místo vybojoval Tonko Majerčík s Tomem a Honzou Michálkovými nad Romčou Vokrouhlíkovou, Pepou Popelkou a Ivošem Michálkem. Na vítěze a i další týmy čekaly typické věcné ceny v podobě těstovin, sýrů a piv. Myslím si, že litovelský turnaj hezky ukončil celou sezónu a já se již těším na tu příští.

hodnocení:****

+: dobrý systém, oběd (guláš) a snídaně (buchtičky), bohaté ceny
-: snad jen špatně nalosované první kolo, jinak neměl turnaj žádné chybyHonzova poznámka 31.10.2011 V sobotu 29. října se uskutečnil poslední letošní slatinský turnaj, a to Fishing cup, kterého se zúčastnilo 18 trojic z Česka a Slovenska. Za poměrně příjemného počasí se hrálo systémem čtyřkolového švýcara, po kterém postupovala osmička nejlepších. V prvním semifinále porazil Martin Pírek, Tom Kutý a Erik Richter adamovský triplet Patrik Schimmerle, Honza Charvát a Jiří Němec, zatímco ve druhém si Jarka Kalábová s Mirou Tomanem a Ivošem Míchálkem poradili s Tonkom Majerčíkem, Stanym a Mišou Dzúrikem. Bronz nakonec získal slovenský triplet a z celkového vítězství se mohla radovat Jarka s Mirou a Ivošem. Na vítězné triplety čekaly pohárky a věcné ceny. Pěkný malý turnájek na konci sezóny.

hodnocení: ****

+: plynulý průběh, dobrá organizace, občerstvení (v ceně startovného pangasius s bramborovým salátem, nápoj a káva...případně k dispozici gulášová polévka), pozornost v podobě ručně dělaných splávků, věcné ceny s pohárky, odpovídající herní systém
-: malý počet týmů, především těch moravských

Honzova poznámka 27.10.2011 V sobotu 15. října se ve Vědomicích uskutečnilo další z řady mistrovství, a to MČR jednotlivců. Zúčastnilo se jej 126 hráčů z Čech a Moravy, kteří bojovali o individuální titul mistra ČR, jehož posledním držitelem byl Pavel Valenz, který loni vyhrál, taktéž ve Vědomicích. Z rána byla velká zima, ale poté se vyjasilo, a hráči tak mohli strávit příjemný podzimní den. Ten byl obohacen o škvarkosádlovou snídani a oběd přímo z grilu. Po zahájení a hymně byly rozlosovány skupiny každý s každým, jenže chybně, a tak se začátek turnaje opozdil. Na měkkých hřištích, kde se častokrát i prudká střela mění ve vynikající plac (což, nejde-li o carreau, není zrovna optimální), došlo k několika velkým překvapením. Ze základní skupiny se nepodařilo postoupit obhájci Pavlovi Valenzovi, stejně tak jako několika dalším horkým favoritům. A ti, kteří se základním kolem prokousali dále, vypadli většinou hned v následujících vyřazovacích kolech K.O. Dalo by se říci, že šlo o pohřebiště favoritů, jak se ostatně na MČR jednotlivců stalo již několikrát. Do semifinále se totiž dostal pouze jeden hráč z první desítky, a to Pavel Hejl ml. Toho doplňoval Kuba Konšel, Vašek Mráz a Jana Radoušová. V prvním semifinále Pavel porazil Vaška, zatímco v druhém překvapení turnaje Jana přehrála do té doby suverénního Kubu. V zápase o třetí místo byl úspěšnější Vašek a ve finále na Janu nestačil ani Pavel, a tak se z titulu mistra České republiky jednotlivců mohla po dlouhé době těšit žena.

hodnocení:***

+: snídaně/oběd, solidní konkurence (chybělo jen pár hráčů ze špičky), postavené tribuny, ceny (vína, sádla, škvarky...)
-: herní systém (hrát MČR systémem skupin každý s každým je velice ošemetné, škoda, že se nepodařilo uskutečnit švýcar), chyby v nasazování do skupin (jednou předěláno, podruhé už ne), příliš měkký povrch

Honzova poznámka 11.10.2011 Dne 8. září se v brněnské Slatině odehrál tradiční turnaj O zlaté prasátko, kterého se zúčastnilo 56 týmů z Česka, Slovenska a Polska. Za již sychravě podzimního počasí se hrálo systémem pětikolového švýcara s postupující šestnáctkou. Lákadlem byly pro milovníky zabijaček pochutiny z prasete, které byly spolu s vínem a burčákem přichystány ve stodole. V prvním semifinále si Maťo Lampert, Lukáš Tomka a Lubo Šedivý poradili s Hankou Šrubařovou, Peťou Juráněm a Tomem Kutým, zatímco ve druhém si pro vítězství nad Fighters dokráčel Jirka Ondryáš, Kuba Konšel a Ivoš Kacerovský. Zápas o třetí místo zvládla lépe Hanka s Peťou a Tomem a z celkového vítězství se mohl radovat slovenský triplet. Vyzdvihl bych také páté místo domácího tripletu, a to Honzy Mikela, Aleny Mikelové a Václava Vlčka, kteří vyřadili hned několik favoritů. Pro vítěze byly přichystány plata piv a poháry. Honzovi a Ivoši Michálkovi (kteří tentokrát hráli místo Tomáše s Pavlem Valenzem) se nepodařilo obhájit loňské vítězství, a tak touto cestou gratulují Maťovi, Lukášovi a Lubovi.

hodnocení:****

+: dobré týmy, občerstvení, systém
-: trochu hlučný "B-turnaj", který chvílemi rušil vyřazovací boje Zlatého prasátka

Honzova poznámka 7.10.2011 První říjnovou neděli se v brněnské Slatině uskutečnilo závěrečné kolo MČR klubů. Za slunečného počasí proti sobě stálo 8 klubů - Litovel proti Vrchlabí A, Slope Brno proti Kolové, Stolín proti Osice Plzeň a PCP Lipník proti Carreau Brno. Ve čtvrtfinálových zápasech si úspěšně vedlo Vrchlabí A, Slope, Stolín a Carreau. V semifinále si poté Stolín poradil se Slope a Vrchlabí A dokázalo otočit ve svůj prospěch utkání s loňským mistrovským klubem Carreau Brnem. Finále se bude hrát v blízké budoucnosti a vítěz bude mít právo reprezentovat Českou republiku v základní skupině Mistrovství Evropy klubů. Mimo to všech osm týmů, které se v neděli sešly ve Slatině, tvoří extraligu pro příští rok, zbytek padá do první ligy.

Honzova poznámka 7.10.2011 V prosluněnou sobotu 1. října se v Litovli konal Čerlinka CUP. Mělo jít o prestige, ale pro nedostatek zájmu z řad registrovaných hráčů se pořadatelé rozhodli umožnit start i neregistrovaným, a jednalo se tak pouze o regionál. I tak však byli přítomni hráči ze tří zemí, a to z Česka, Slovenska a Polska. Celkově startovalo 45 týmů, které hrály systémem čtyřkolového švýcara, ze kterého postupovala šestnáctka nejúspěšnějších. Hrálo se bez časového limitu, což umožnilo několik napínavých zápasů, na druhou stranu docela protáhlo turnaj. V prvním semifinále vyřadili domácí Pavel a Jana Burešovi Annu Pilarskou a Pawela Pieprzyka, zatímco ve druhém si pro výhru dokráčel Milan Hašek s Tomem Michálkem nad Tomem Kutým s Mirou Neoralem. Třetí místo vybojovala česká dvojice a vítězi celého turnaje se stali J+P Burešovi.

hodnocení:***

+: bohaté ceny (těstoviny, piva, keramické pohárky, sýry,...), oběd (opékané prase), herní systém, kvalitní polské týmy (škoda jen, že nedojeli avizovaní Slizové), oproti minulým turnajům dobré přidělování hřišť
-: nízká účast (chyběli nejen hráči z Čech, ale také mnoho hráčů z Moravy, kteří to měli blízko), absence tradičních Slováků (až na Mira Tomana), absence časového limitu (sice tím bylo umožněno provádět zajímavé obraty, ale na úkor jiných týmů, které pak docela často čekaly, obzvlášť ve chvíli, kdy byla následně vyhlášena hodinová pauza na oběd)

Honzova poznámka 27.9.2011 V sobotu 24. září se ve Valšovicích uskutečnil sedmý ročník turnaje Svatováclavské koulení, na který se letos sjelo 43 dvojic především z Moravy a Slovenska. Ačkoli chyběli kvalitní hráči z Čech, turnaj byl dobře obsazený a na vítězství pomýšlelo hned několik doublettů. Za příjemného babího léta se v hezkém areálu hrálo systémem čtyřkolového švýcara, po kterém postupovala šestnáctka nejúspěšnějších. Ti, kteří na postup nedosáhli, se mohli přihlásit do "B" turnaje.
Carreau Brno mělo zastoupení pouze čtyř lidí, a to I+T+H Michálků a Hanky Šrubařové. Hned v šestnáctce ovšem Honza s Peťou Juráněm narazili na Ivoše s Jarkou Kalábovou, a tak musel jeden z kola ven. Těmi byli nakonec Ivoš s Jarkou, ačkoli to byl nervák až do poslední koule. Jenže i postoupivší Honza a Peťa následně ukončili svoji pouť za vítězstvím. V osmičce je totiž vyřadili obhájci loňského vítězství, domácí Zbyňa Jakeš s Lenkou Svobodovou. Ve hře tedy zbyla pouze dvojice, kterou tvořil Tomáš s Hankou. Ti ve švýcaru neokusili hořkost prohry a i pavoukem procházeli jako nůž máslem. Teprve v semifinále jim byl zdatným soupeřem Jirka Grepl s Michalem Dzurikem, kteří po Jirkově důležitém káčku už sahali na vítězství, jenže Tomáš dal ještě neuvěřitelnější káčko na dvě soupeřovy koule, a z postupu do finále se tak mohli radovat členové Carreau. Ve finále se tedy střetli loňští obhájci a Tomáš, který tento turnaj vyhrál před dvěma lety s Jarkou Kalábovou. A ani v posledním zápase dne Tomáš s Hankou nepolevili a pro diváka nádhernou hrou si nenechali utéct mezi prsty putovní pohár pro vítěze, jehož originalitě se může rovnat snad jen krumsínský "Marciánův mozek". V turnaji "B" se z vítězství po dlouhé době mohl radovat Tomáš Kutý, který hrál s Markem Hlaváčem.

hodnocení:****

+: na regionál dobré obsazení turnaje, hezký areál, dobrý systém, plynulá organizace, povrch
-: škoda, že nedojelo víc týmů z Čech

Honzova poznámka 21.9.2011 V sobotu 17. září 2011 se v Daňkovicích uskutečnil tradiční regionální turnaj Selské koule. Poté, co se všech 42 týmů vydrápalo pěšmo či autem do příkrého svahu sjezdovky, rozdali pořadatelé každému účastníkovi přípitek (slivovice s černým bezem)a přichystali chleby s pomazánkou. Franta Haněl všechny přivítal, a pak již nic nestálo v cestě zahájení turnaje. Za krásného počasí se hrálo systémem čtyřkolového švýcara, po kterém postupovala 16 nejlepších. Po čtvrtém kole byl v místím penzionu připraven tradičně výtečný oběd v podobě vepřa knedla zela, a tak měli někteří velký problém vrátit se zpět nahoru na hřiště a ještě větší problém navázat na předchozí výhry.
Semifinále se stihlo odehrát ještě za světla. V prvním z nich porazil slovenský tým Michala Dzúrika a Martina Lamperta juniory z Fenyxu Adamov Patrika Schimmerleho a Honzu Charváta, zatímco v druhém dotáhl zápas do vítězného konce rodinný tým Soni Michálkové a Honzy Michálka nad krumsínsko-litovelským týmem Kuby Kučery a Mirka Neorala. Třetí místo (a především plněné koleno) vyválčil Kuba s Mirou a z prvního místa se mohla radovat Soňa s Honzou, který konečně prolomil daňkovické prokletí. Na první tři týmy čekaly poháry, věcné ceny, prize money a především zelím plněné koleno se špekovými knedlíky.
Celkově zhodnoceno, znovu šlo o jeden z nejkrásnějších turnajů sezóny. Příjemné prostředí bylo doplněné o kvalitní týmy, ještě o kvalitnější oběd a po celý turnaj převládala velice příjemná atmosféra. Je vidět, že pořadatelé dělají turnaj pro lidi a že se snaží, aby byl po všech stránkách dokonalý. A já osobně nejsem sto najít jedinou chybu, nepočítám-li houfy agresivních vos, což ovšem pořadatelé jen těžko ovlivní.

hodnocení:*****

+: 42 týmů na regionál je docela dost, příjemné prostředí v přírodě, dobrý terén, plynulost, možnost občerstvení + snídaně a oběd, dobrý systém, kvalitní ceny
-: opravdu mě nic nenapadá

Honzova poznámka 20.9.2011 V sobotu 10. září se v brněnské Slatině uskutečnil další ze série turnajů třídy prestige, a to tradiční VC Reda. Za slunečného počasí se na hřištích sešlo 49 dvojic z České republiky a Slovenska. Hrálo se systémem pětikolového švýcara, po kterém postupovalo 16 nejlepších týmů. Pro hráče bylo připravené překvapení v podobě netradičního očíslování hřišť, kdy byly nejúspěšnější týmy stahovány k pergole.
V semifinále Romča Vokrouhlíková a Kubánec porazili Kubu Konšela s Honzou Reslem a Jirkové Koreši si poradili s Jirkou Greplem a Martinem Lampertem. Třetí místo nakonec vybojoval Kuba Konšel s Honzou Reslem a finále dotáhli do vítězného konce Romča s Kubáncem. Pro čtveřici nejlepších byly přichystané poháry, které byly doplněny o drobné věcné ceny.

Hodnocení:****

+: plynulost, dobrý systém, možnost koupení vaječných chlebů, příjemný povrch, česká špička
-: na to, že šlo o prestige, bylo poměrně hodně hráčů značně "v náladě"

Honzova poznámka 13.9.2011 V sobotu 3. září se v brněnských Řečkovicích uskutečnil osmý ročník již tradičního turnaje O pohár města Brna - Vars Cup 2011. Letošní ročník nebyl na rozdíl od tří předchozích Mezinárodním mistrovstvím České republiky, ale tak jako v počátcích se ucházel o superprestige. Další změnou byl opět návrat ke kořenům, tentokrát ve smyslu zkrácení turnaje pouze na jeden den, což mělo své klady i zápory.
Turnaje se nakonec zúčastnilo 50 týmů z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa (nepočítaje jednoho Bělorusa, Španěla a dva Francouze), a tak jsme na superprestige těsně nedosáhli, což bylo způsobeno především kolizí termínů s častokrát kvalifikačními mistrovstvími (Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Wales, Skotsko, Itálie a další). I tak se však sjela téměř kompletní česká špička, které zahraniční týmy zdatně vzdorovaly.
Hrálo se systémem pětikolového švýcara, po kterém do závěrečných bojů postupovala šestnáctka nejúspěšnějších trojic. Celý den vydatně svítilo slunce, což byla po dvou minulých letech příjemná změna. Hráči měli k dispozici koblihy, kofolu, pivo, kuře, kávu a čaj, které si mohli vychutnávat ve stínu jednoho ze dvou velkých stanů. V semifinále, které se již hrálo za umělého osvětlení, tým Budapest (Karóly Gál, László Nagy, Tamás Tóth), který bez prohry vyhrál i základní kola, a získal tak speciální cenu kbelíku s pivy, s kanárem porazil Jirky Koreše s Radkem Netušilem. Druhé semiinále bylo napínavější, z vítězsví se nakonec mohlo radovat trio Michálků, kteří pokořili Martina Pírka s Tomem Kutým a Kubou Kučerou. Třetí místo poté vybojovali Koreši s Radkem. Finále mohlo být odvetou za paté kolo základní části, které Maďaři těsně vyhráli,ale nestalo se tak. Maďarská trojice, zpola složená z reprezentatů nynějších či budoucích, minimálně kazila a krásnou hrou si zasloužila jednoznačné vítězsví 13:1. Ani do třetice se tak vítězi nestal český triplet, po dvou letech nadvlády Slizů se Szymonem Kubieszou putuje pohár do Maďarska. Pro hráče do osmého místa byly připraveny věcné ceny, čtyřce pak přibyly prize money v celkové hodnotě 20 000 korun. Myslím si, že se osmý ročník povedl, věřím, že se všem zúčastněným líbil, ačkoli se jim sportovně třeba příliš nedařilo, a že se vrátí i příští rok, kdy bude zahraniční účast minimálně stejná (věřím však, že větší).

Vladjova poznámka 7.9.2011 Doplnil jsem fotky z turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2011

Honzova poznámka 6.9.2011 V sobotu 27. srpna se v prezidentských zahradách slovenského hlavního města uskutečnil předposlední turnaj série Centrope, kterého se zúčastnilo 86 týmů ze Slovenska, Česka, Maďarska, Rakouska, Polska a Slovinska. Zastoupení střední Evropy tedy bylo kompletní. Vypadalo to, že se počasí vydařilo, neboť byly vysoké teploty a slunečno. Hrálo se systémem šestikolového švýcara, po kterém postupovala šestnáctka nejlepších do vyřazovacích bojů. Od pátého kola se ale začal prudce zvedat vítr, až větvičky z okolních stromů padaly a hráči hrající poblíž fontány museli být více než osvěženi... Během šestého kola se navíc začalo na horizontu silně mračit a bylo téměř jisté, že přijde velice silná bouřka... Nakonec bylo rozhodnuto, že se šestnáctka odehraje, a pak se uvidí. První vyřazovací kolo se nakonec stihlo ještě za sucha, ale v půlce čtvrtfinále se ozvaly přírodní živly a turnaj byl předčasně ukončen. Finálně se dohodlo, že konečné pořadí se stanoví podle pořadí po šestém kole švýcara, a tak se vítězi stal československý triplet Michal Stano, Katka Valenzová a Pavel Valenz. Druhé místo připadlo Slovincům (Dragan Antonijevič, Dragan Marinkovič, Darinka Kujavec) a z třetího místa mohl mít radost také slovinský tým ve složení Igor Bračko, Rok Mrak a Kaja Jamnik. Byla veliká škoda, že se počasí takto podepsalo pod velkým turnajem, který tak byl poněkud devalvován. Bylo to asi vůbec poprvé, co jsem zažil, že by se turnaj vůbec nedohrál. Ale co se dá dělat, počasí člověk neporučí.

Hodnocení:***

+: týmy ze všech zemí Centrope, krásné prostředí prezidentské zahrady, dobrý terén
-: průtahy (konec švýcara v 7 hodin), oběd (tradiční Divný Janko nestíhal časově ani prostorově), ceny (pouze poháry), počasí (kvůli bouřce nedohráno)

Vladjova poznámka 5.9.2011 Osmý ročník turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2011 máme za sebou. Vítězství patří tentokrát trojici z Maďarska, která ani jednou za celý turnaj neprohrála. Gratulujeme medailistům a všem hráčům děkujeme za účast.

Výsledky 8. ročníku turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2011

1.místo - Gál Karóly, Tóth Tamás, László Nagy (Maďarsko)
2.místo - Michálek Ivo, Michálek Tomáš, Michálek Jan (Carreau Brno)
3.místo - Koreš Jiří ml., Koreš Jiří st. (PC České Budějovice), Netušil Radek (Aura Havlíčkův Brod)
4.místo - Kučera Jakub, Pírek Martin (Hrode Krumsín), Kutý Tomáš (SKP Hranice VI - VALŠOVICE)

Kompletní výsledky zde.Honzova poznámka 1.9.2011 Ve čtvrtek 18. srpna 2011 odcestovala reprezentace ČR na Mistrovství Evropy mužů 2011 ve švédském Göteborgu. V sestavě byli čtyři hráči Carreau Brno, a to Pavel Hodboď, Ivoš Michálek, Tomáš Michálek a Jan Michálek, kteří byli doplněni o delegáta Ondru Preusse z pražského POPu.
Brzy z rána jsme letadlem odletěli z Ruzyně do Vídně, kde jsme měli mezipřistání. Tam jsme se již setkali s reprezentací Slováků a Rakušanů. V letadle z Vídně do Göteborgu jsme narazili na další delegace, jako například na Bulharsko či San Marino. Do Švédska jsme dorazili v dopoledních hodinách a přivítalo nás slunečné počasí a na Švédsko vysoké teploty. Dorazili jsme k hotelovému komplexu Gothia towers, kde jsme měli být ubytováni a kde se mělo konat i samotné mistrovství. Ve vestibulu se to již hemžilo všemi evropskými státy, Tureckem počínaje a Izraelem konče(trocha paradoxu neuškodí...).
Neboť jsme měli celý den volný a trénovat se ještě nedalo, protože hřiště bylo teprve v procesu tvoření, rozhodli jsme se pro procházku centrem Göteborgu. O tom se říká, že je nejkrásnějším městem Švédska, plný parků a parčíků, kaváren a hospůdek, prostě město zeleně a pohody. A ačkoli jsem zatím v žádném jiném švédském městě nebyl, řekl bych, že to opravdu bude jedno z nejhezčích měst. Starobylou šalinou jsme se svezli do centra, a pak už jen objevovali přístav s velkými starověkými loděmi, ruské kolo, budovu opery, kanály s výletními pramicemi, parky, tržnice, jarmarky a mnohé další zajímavé věci. Měli jsme také štěstí, že zrovna v čase konání ME probíhal po celém městě festival, a tak bylo všude živo, v ulicích stovky lidí, na každém rohu pouliční muzikanti, kam oko dohlédlo různé aktivity.
Mezitím se již Ondra přesunul na kongres, na jehož konec jsme byli přizváni i my, a tak jsme mohli sledovat los živě. Byli jsme nalosováni k domácím Švédům, následně k nám přibyla Anglie, Lucembursko a Rakousko. Tipovali jsme, že největšími soupeři bude Švédsko a Lucembursko a doufali jsme, že se s Lucemburskem popereme o vytoužený postup. Když jsme odcházeli na pokoj, skrz okno jsme ještě sledovali rodící se hřiště, které se sestávalo z udusané jemného písku a čehosi, co výsledně vytvářelo mírně gumový a trochu nevypočitatelný povrch.
V pátek ráno oficiálně začalo ME. Týmy se za doprovodu bubeníků seřadili na slavnostní nástup, a pak dva hráči pronesli slib o fair play. Pak již nic nebránilo tomu, aby se započala hra. V prvním utkání jsme se střetli s Anglií, jejímž jediným Angličanem byl trenér. Jinak šlo o dva Francouze a jednoho Alžířana, který se ve střelbě dostal až do čtvrtfinále. Před zápasem jsme doufali, že tento zápas vyhrajeme, ale především anglický plasér nám udělal trochu čáru přes rozpočet. Jednu kouli za druhou nemilosrdně lepil na košona, a tahal z nás tak koule. V jedné chvíli byl zápas vyrovnaný, ale v dalších hrách nám soupeř bohužel odskočil a své vítězství si již pohlídal.
Úvod mistrovství se nám tedy úplně nepovedl, o to více jsme chtěli potrápit domácí Švédy, za kterými stály dvě plné tribuny fanoušků v dresech, jejichž fandění někdy připomínalo fanoušky hokeje. I Švédi nám odskočili na markantní rozdíl, ale poté jsme svoji hru zpřesnili a zápas zajímavě zdramatizovali. Bohužel se nám to nepovedlo dotáhnout do konce, a tak jsme prohráli. Nicméně pocit z tohoto zápasu byl mnohem lepší než z toho prvního. Tím pro nás páteční hrací den končil, neboť mezi zápasy s Anglií a Švédskem jsme měli pauzu.
Sobotní den jsme započali zápasem s Lucemburskem a věděli jsme, že pokud ještě chceme mít hypotetickou šanci na postup, musíme zvítězit. Soupeř byl ovšem ze začátku velice přesný, ale díky kapce štěstí jsme se do vedení postupně dostávali my. Prve dobře střílející mladý střelec začal míjet, a právě toho jsme využili. Celou hru zakončil Tomáš epochální střelou, kdy na deset metrů vyndal zároveň dvě soupeřovy koule za sebou a ještě zůstal na carreau, což zajistilo čtyři body a celkové vítězství, nad kterým Lucemburčané ještě dlouho kroutili hlavami.
Poslední zápas ve skupině byl proti Rakousku. Na to jsme si věřili, což bylo patrné i z průběhu zápasu. Hráli jsme téměř bezchybně a soupeřovi jsme dovolili pouze jediný bod. Bohužel jsme již měli spočítané, že i kdyby Anglie porazila Švédy, nepostoupili bychom o bod. Možná naštěstí však vyhrálo Švédsko, a tak nás to nemusel jeden bod tak štvát. Ve skupině jsme skončili třetí, což nám zajišťovalo papírově slabšího soupeře v prvním kole Poháru národů.
Tím bylo Irsko. Uvědomovali jsme si, že musíme dva ze tří zápasů nutně vyhrát, jinak bude příští rok MS v Marseille pro Česko republiku ztraceno. A možná t nám trochu svazovalo ruce. Zápas to byl velice nepříjemný, soupeř byl houževnatý, měl poměrně velké štěstí s posouváním košonků, a nakonec se prodral k celkovému vítězství.
Nyní jsme již museli vyhrát. Los nám přidělil Slováky, z čehož jsme nebyli nikterak nadšeni, neboť ideální by bylo, kdybychom se do Francie kvalifikovali oba. Takto to ovšem bylo nemožné. V tomto utkání se nám podařilo zahrát velice dobře, a tak jsme trápícím se sousedům nenechali ani jeden bod. Vítězství to bylo hořkosladké - nemilé, ale důležité.
Zápas o všechno. Tak se dá hodnotit napětí před třetím losem. Lucembursko! Člověku kolovalo hlavou, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, že tentokrát nás favorit již nepodcení a bude hrát naplno od začátku. Naše obavy se ale nevyplnili. My hráli ještě lépe než v prvním střetnutím, zatímco Lucemburčané se trápili a ani střídání jim nepomohlo odvrátit prohru 1:13. Tak jsme se vlastně stali katy Lucemburků, neboť jsme je vyřadili nejen z ME, ale také z MS v Marseille.
Bohužel jsme neměli vůbec dobrý bucholz, a tak jsme nakonec museli napínavě čekat, zda se na MS dostane vůbec Česko. Jeden tým s dvěma prohrami totiž nepostupoval. Nakonec jsme se kvalifikovali, ale skončili jsme devátí, takže se nám zavřeli brány čtvrtfinále Poháru národů. Nepostoupili jsme o jediný bod kumulovaného bucholze, tedy na počet bodů soupeřů našich soupeřů.
Ten den probíhalo finále střelby, do kterého se neprobojoval nikdo z Centrope. Nejblíže k němu měl Ukrajinec Juraj Valent, který se dobrým výkonem dostal do opravek, ale tam již neuspěl. Za Česko střílel Honza a nastřílel 22. Z pozice diváků bylo nad míru zajímavé sledovat semifinále, ve kterém se utkal Francouz Dylan Rocher s mladým Dánem, který mu byl vyrovnaným protivníkem. Nebýt chyby rozhodčího, který Dylanovi uznal 1 bod,možná bychom se dočkali senzačního vítězství Dána. Ve finále pak jasně dominoval Dylan, který se snažil o nový světový rekord, ale výsledkem 61 nakonec udělal rekord ,,pouze" evropský. Na druhém místě skončil Portugalec Hugo Dores, o třetí místo se podělil Nizozemec s Estoncem.
V neděli jsme přeci jen hráli. Bulharům odlétalo letadlo, a tak se nemohli zúčastnit čtvrtfinále Pohárů národů, a my jako první náhradníci jsme byli povoláni do boje. A jak už to tak bývá, když nemá člověk co ztratit, hraje nejlépe. Šli jsme na Švédsko 2, které hrálo zpočátku zápasu bezchybně.My jsme se ovšem drželi a odpovídali také precizní hrou, což Švédy rozhodilo, a nakonec jsme se mohli radovat z celkem jednoznačného vítězství. V semifinále jsme narazili na sympatické Skoty a řekli jsme si, že potřetí již s Ostrovany neprohrajeme, a taky že ne. Zápas to sice nebyl vůbec lehký, ale nakonec jsme se mohli radovat z postupu do finále, které se mělo odehrávat v přímém přenosu na centrálním hřišti pod oběma tribunami. Soupeřem nám bylo Finsko, které předvádělo velice přesný pétanque. My měli bohužel několikrát velkou smůlu, ale i přesto byl zápas vyrovnaný. Za stavu 7:7 byl zápas přerušen, neboť začínalo finále hlavního turnaje, ve kterém nastoupila favorizovaná Francie proti Monaku, a od té doby jsme již nebyli s to udělat ani jeden bod, ačkoli jsme k němu měli několikrát hodně blízko. Druhé místo je i tak velký úspěch a vůbec nejlepší umístění České republiky v historii. Každopádně doufejme, že za chvíli to již nebude platit.
Mistry pro rok 2011 se stali podle očekávání Francouzi, kterým za celý turnaj vzdorovali pouze Italové. Druhé místo vyválčili Monačani, třetí místo zůstalo Španělsku a Itálii.

Honzova poznámka 30.8.2011 V neděli 14. srpna se na nábřeží pod Bratislavským hradem uskutečnil turnaj Jewel CUP 2011, kterého se zúčastnilo 30 týmů ze Slovenska, Česka, Maďarska a Rakouska. Za slunečného počasí se hrál pětikolový švýcar, ze kterého postupovala osmička nejlepších. Do té se dostala hned trojice českých týmů, nepočítaje tým Kuby Konšela, který hrál spolu s Veronikou Slobodovou a Mirou Tomanem. Šlo o tým Fighters (Milan Hašek, Pavel Hejl ml. a Hanka Šrubařová), tým Mysuquitu (Peťa Juráň, Erik Richter a Kamča Pospíšilová) a tým Boule Royale (I+H+T Michálci). V semifinále Fighters porazili tým Kuby Konšela, a ve finále se tak o prvenství utkali s Michálky. Ti totiž v druhém semifinále dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející zápas s týmem Budapest (Karóly Gál, László Nagy, Tamás Tóth). Na toužené zlato nakonec dosáhli Michálci, kteří tak dokázali tento turnaj obhájit. Velké dík patří klubu Jewel, který znovu přichystal velice dobrý turnaj.

hodnocení:*****

+: příjemné prostředí, dobrý terén, chutný oběd (žádné průtahy při vydávání), plynulý průběh celého turnaje, vyhovující herní systém, prize money
-: v mých očích jde o turnaj, který má solidní prestiž, a tak je škoda, že do Bratislavy zamířily pouze tři české týmyVladjova poznámka 30.8.2011 Dnes proběhlo poslední kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2011. Vítězné týmy, které si zahrají zadarmo:

Haněl František, Bukáček Bohuslav, Malivánek Karel
Chaloupka Jaroslav, Moos Dušan, Moosová Šárka
Hronský Vladimír, Meliš Peter, Dzúrik Michal
Piller Tomáš, Pillerová Monika, Hašková Petra
Král Pavel, Hromek Jiří, Charvát Jan


Budeme se na vás těšit v sobotu v Řečkovicích. Přihlásit se můžete zde.
Přihlášení po 31.8.2011 mají vyšší starovné 750 Kč za triplet.

Vladjova poznámka 23.8.2011 Dnes proběhlo čtvrté kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2011. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Chaloupka Jaroslav, Moos Dušan, Moosová Šárka

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 30. srpna.

Vladjova poznámka 18.8.2011 Dnes odlétla česká reprezentace, kterou tvoří členové našeho klubu Ivo Michálek, Jan Michálek, Tom Michálek a Pavel "Kubánec" Hodboď, spolu s vedoucím výpravy Ondrou Preussem, na Mistrovství Evropy mužů 2011, konaném ve švédském Göteborgu. Držíme palce a těšíme se na dobré zprávy na tiskovce.

Vladjova poznámka 16.8.2011 Dnes proběhlo třetí kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2011. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Hronský Vladimír, Meliš Peter, Dzúrik Michal

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 23. srpna.

Honzova poznámka 15.8.2011 V sobotu 6. srpna se ve Vědomicích uskutečnilo MČR mixů 2011. Zúčastnilo se ho celkem 59 smíšených týmů, které proti sobě hrály v tříčlenných a čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým. Počasí se nečekaně vyvedlo, a tak se za celý den zahrálo několik velice pěkných utkáních, ačkoli terén nebyl pro většinu hráčů zrovna ideální. V semifinále si Hanka Šrubařová s Milanem Haškem poradili s Ivou a Pavlem Valenzovými, stejně tak jako Iveta a Martin Hájkovi s Dorkou Hájkovou a Tomášem Stokláskem. Třetí místo nakonec obsadili Valenzovi. Finále dopadlo tím nejtěsnějším výsledkem 14:15, a to šťastně pro Hájkovy. Ti tak z pomyslného trůnu po roce sesadili Katku Valenzovou a Jirku Koreše ml.

1. místo: Iveta Hájková, Martin Hájek
2. místo: Hanka Šrubařová, Milan Hašek
3. místo: Dorka Hájková, Tomáš Stoklásek
4. místo: Iva Valenzová, Pavel Valenz


hodnocení: ***

+: snídaně (škvarky, sádlo, chleba), oběd, hezký areál, plynulý průběh turnaje, ceny (poháry, vína, plato sádel atd.)
-: povrch, rozhodčí (hlavní rozhodčí v polovině turnaje - upozorňuji, že jde o MČR! - zcela mizí ze scny, druhý pomocný sedí u občerstvení a není dovolatelný, a tak v semifinále musí měřit náhodní neproškolení diváci atd.), delegát (taktéž v polovině turnaje odjíždí). Toto jsou pro mě závažné nedostatky, které v mých očí bohužel naprosto znevažují práci pořadatelů, a potažmo celé MČR.

Vladjova poznámka 15.8.2011 V úterý 9.srpna proběhlo druhé kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2011. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Piller Tomáš, Pillerová Monika, Hašková Petra

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 16. srpna.

Vladjova poznámka 5.8.2011 Připomínám jen, že turnaj O POHÁR MĚSTA MĚSTA BRNA - VARS CUP 2011 aspiruje na třídu superprestige. Hra je tak dovolena pouze licencovaným hráčům - viz propozice.

Honzova poznámka 3.8.2011 O víkendu 30.-31. srpna 2011 se náš klub PC Carreau Brno zúčastnil kvalifikační skupiny A mistrovství Evropy klubů v německém Lützelsachsenu poblíž Mannheimu. Celá akce začala páteční slavnostní večeří, při které se sešly všechny delegace kromě té francouzské, která byla ještě na cestě. Po jídle jsme si někteří šli ještě hodit, a tak jsme otestovali místní hřiště, která byla opravdu velká, pěkně ohraničená trámky a poměrně těžká především na střelu (bylo potřeba trefovat až na železo, jinak koule přeskakovaly).

V sobotu se od 9:00 začaly hrát první zápasy. My jsme měli volno, a tak jsme sledovali utkání Francie (DUC Nice)-Německo (TSG Lützelsachsen). V tom se Němci dlouho drželi, už to dokonce vypadalo, že vyhrají jedny trojice, ale nakonec i přes bouřlivé fandění místních hráčů podlehli a chuť si spravili až jedněmi vyhranými dvojicemi. Mezitím na druhé straně bouledromu porazil dánský klub Hvidovre BK švýcarský klub PSM Mategnin Ženeva.
Francie vs. Německo: 13:7, 13:12, 13:2, 13:2, 7:13

Po odehrání prvních zápasů byl uskutečněn slavnostní nástup, při kterém byli oficiálně představeni všichni hráči. A poté již bylo odstartováno druhé kole, ve kterém nás hned čekal soupeř nejtěžší a nejvěhlasnější, a to několikanásobný mistr této soutěže - DUC Nice, v jehož řadách jsou takoví hráči jako Quintais, Suchaud, Lacroix, Cortes a další. Z těch se v Německu sice neobjevil nikdo, neboť ještě dva dny před tím hráli Masters, ale i tak nepřijeli žádní podřadní hráči, neb na soupisce byl například Delforge, Ludovic a Alain Montoro, Alonsové a další. Do první trojice nastoupil Kuba, Kubánec a Hanka, ale na Francouze nestačili a prohráli 2:13. V druhé trojce hrál Ivoš, Tomáš a Honza a začátek jim vyšel. Vedli 6:0 a svůj náskok mohli i zvýšit, ale nakonec po několika nepříliš povedených hrách prohráli 9:13. Do následujících dvojic jsme nenastoupili s úplně čistou hlavou, a to se hned projevilo na výsledcích. Šárka se Šroubkem dostali kanára, stejně tak jako Honza s Ivošem. Jenom Tomáš s Hankou se drželi, a nakonec smolně prohráli 12:13.
Česko vs. Francie: 2:12, 9:13, 0:13, 0:13, 12:13
Švýcarsko vs. Německo: 13:9, 13:11, 13:5, 13:12, 6:13

V sobotu nás čekal ještě jeden zápas, a to s domácími Němci. TSG Lützelsachsen je klub, jehož hráči jsou tak trochu posbíraní různě z Německa, a tak lze říct, že jde spíše o jakýsi výběr než klub. Všichni členi jsou mladí hráči, mezi nimiž je i Benjamin Lehmann, velmi dobrý střelec, a Steffen Kleemann, kteří budou Německo reprezentovat na ME trojic 2011 ve Švédsku. Kubánec, Tomáš a Ivoš dostali kanára, ale Hanka se Šroubkem a Honzou vyhráli 13:6, a tak bylo ještě potřeba vyhrát dvě dvojice, což se ale nakonec nepovedlo. Vláďa s Kubáncem prohráli 2:13, Tomáš s Ivošem prohráli 5:13 a Hanka s Honzou 6:13.
Česko vs. Německo: 0:13, 13:6, 2:13, 5:13, 6:13
Francie vs. Dánsko: 13:10, 6:13, 13:4, 13:0, 13:8

V neděli v 9 ráno na nás již čekaly zápasy se Švýcary. Počasí se snad ještě zhoršilo, byla opravdu zima a my měli zkřehlé ruce jako někdy v říjnu. A na výkonech to bylo trochu znát. Ivoš s Kubáncem a Honzou prohráli 1:13, zatímco Hanka s Tomem a Vláďou dokázali vyhrát 13:9. ve dvojicích se nám ale znovu nedařilo. Vláďa s Kubou prohráli 1:13, stejně jako Ivoš s Honzou, Tomáš s Hankou dokázali udělat jen o tři body více.
Česko vs. Švýcarsko: 1:13, 13:9, 1:13, 1:13, 4:13
Dánsko vs. Německo: 12:13, 10:13, 13:1, 3:13, 13:10

Odpoledne nás čekal již poslední soupeř, a to Dánsko, se kterým jsme hráli o čtvrté místo. A to se nakonec povedlo. Hanka s Kubáncem a Honzou vyhráli 13:7 a byla jen škoda, že Tomáš s Ivošem a Kubou nedotáhli stahovací jízdu, a nakonec prohráli 10:13. V trojicích nejprve Kubánec s Hankou prohráli 5:13, ale pak Tomáš s Vláďou vyhráli 13:5, a tak vše spočívalo na výsledku Šárky s Honzou. Ti vedli již 8:2, ale pak se Dáni zvedli a náhle vedli 10:8. Všechno ale vyřešila pětka na konec a my byli obdařeni medailemi za čtvrté místo.
Česko vs. Dánsko: 13:7, 10:13, 5:13, 13:5, 13:10
Švýcarsko vs. Francie: 0:13, 13:10, 5:13, 8:13, 9:13

Z postupu se nakonec radovala Francie, Švýcarsko a Německo, my zůstali s Dánskem ante portas, ale když nic jiného, tak jsme nasbírali cenné zkušenosti a sehráli několik velice zajímavých zápasů. Celkově byla celá kvalifikační skupina velice dobře zorganizovaná, nechyběli diváci, areál byl velice dobrý a každá delegace před svým odjezdem obdržela pamětní medaile, cd s fotkami a detailní výsledky zápasů

Honzova poznámka 2.8.2011 12. srpna 2011 se v Lužánkách uskuteční první letošní Vesperál. Začátek v 18:00, 4 kola švýcara + semifinále, finále. Bude se hrát o prize money ze startovného a o další drobné ceny. Občerstvení bude přichystáno. Srdečně zveme všechny, kteří mají chuť a zájem, ať už to jsou licencovaní hráči, hráči Brněnského poháru či nové tváře. Více informací v pozvánceVladjova poznámka 2.8.2011 Dnes proběhlo první kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2011. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Král Pavel, Hromek Jiří, Charvát Jan

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 9. srpna.

Vladjova poznámka 28.7.2011 Příští týden bude první losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2011. Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. První kolo losování proběhne v úterý 2.srpna.

Ivošova poznámka 27.7.2011 O víkendu čekají náš klub boje v základní skupině ME klubů. Konkrétně ve skupině A, kterou hostí německý mistr TSG Weinheim. Krom domácích nás bude čekat dánský tým Hvidovre BK Kodaň, švýcarský tým PSM Mategnin Ženeva a francouzký tým a několikanásobný vítěz celé soutěže DUC Nice, který také suverénně vévodí žebříčku evropských klubů a v jehož řadách hrají zvučná jména jako např. Simon Cortes, Philipee Suchaud, Henri Lacroix, Philippe Quintais...

Čeká nás velmi náročné měření sil a konfrontace s kvalitou. Do dalších kol postupují dva týmy. Budeme bojovat !

Honzova poznámka 25.7.2011 V sobotu 23. července se v Krumsíně uskutečnil tradiční turnaj Krumsínská hroda. Zúčastnilo se ho 33 trojic, ať už registrovaných, neregistrovaných či smíšených, a to z Česka a Slovenska. Hrálo se systémem pětikolového švýcara, po němž postupovalo 8 nejlepších týmů. V semifinále si Burešovi s Lubošem Antonem poradili s Fenyxem a Hanka Šrubařová, Petr Juráň a Honza Michálek dotáhli do vítězného konce zápas s Romčou Vokrouhlíkovou, Kubáncem a Ivošem Michálkem. V zápase o třetí místo dostal Fenyx Adamov kanára a Krumsínskou hrodu nakonec získal brněnský tým. Těm, kterým se v turnaji až tolik nedařilo, si mohli spravit chuť typickými makrelami, uzeným masem a dalšími jídly. Pro ty, kteří zůstali až do konce, byl navíc připraven domácí guláš. Nechyběly ani tradiční doplňkové soutěže, a to vajíčkový střelec a kbelíkový plasér, ale těch jsme se z důvodu blížící se bouřky nezúčastnili.

hodnocení:***

+: švýcarský systém, dlouhá hřiště, kvalitní a pestré ceny, doplňkové soutěže, jídlo
-: časové průtahy na začátkuHonzova poznámka 14.7.2011 V sobotu 16. července se v Kobylí za slunného počasí uskutečnil druhý ročník Evropského poháru vinařských oblastí v pétanque. Ačkoli šlo o regionální turnaj, zúčastnilo se ho celkem 50 týmů z Česka, Slovenska a Anglie. Hrálo se systémem pětičlenných skupin každý s každým, z kterých postupovali vždy dva nejlepší do děravého pavouka. Hrálo se na velice zrádném povrchu, který byl místy jezdící, místy velmi hluboký a někde hřiště připomínaly spíše Wimbledon, ale nikomu to nějak extra nevadilo - šlo o regionál a podmínky byly pro každého stejné. V semifinále se již za umělého osvětlení utkal tým Hašek-Březina-Hejl st. proti týmu Lančarič-Matulík-Hrčka a tým Koreš st.-Ondryáš-Fuksa proti týmu M.Stano-Lampert-I.Michálek. Třetí místo nakonec vybojoval tým okolo Jirky Koreše a z prvního místa se mohl radovat tým Dušana Lančariče. Každý z těchto týmů vyhrál vína a vítězové si navíc odvezli speciální cenu, a to přední část vinného sudu, na kterém byl z pétanque koulí vytvarován hrozen.
Kromě pétanque však šlo v sobotu i o pobavení - jednoduše byl to spíše festival nežli turnaj. V tomto ohledu bylo o hráče velice dobře postaráno. V ceně startovného byl oběd (guláš nebo steak), dobrá káva a jeden nápoj (velký výběr z piv). K tomu navíc každý dostal žetony, které mohl směnit za sklenky vín, jejichž výběr byl více než pestrý. Po konci turnaje se nedopité láhve dopíjely již bez jakéhokoli systému, a tak se zbylí účastníci mnohdy dostali do dobré nálady. Celkově se celý turnaj nesl ve velmi dobré atmosféře.

hodnocení:****

+: originalita turnaje, na regionál silná konkurence, dobrá organizace, skvělé zázemí, degustace, dobré občerstvení (snídaně i oběd), ceny, dostupná kvalitní čistá voda, pro osvěžení dvě kádě plné vody
-: systém turnaje (někdo měl i pětihodinovou pauzu - ale asi to nešlo udělat jinak), povrchHonzova poznámka 14.7.2011 V sobotu 9.7. večer, tedy poté, kdy se dohrál slatinský Kello Cup, se uskutečnil tradiční noční turnaj Žebákova noční koule, které se zúčastnilo 30 týmů z Česka a Slovenska. Za krásného letního počasí se odehrál pětikolový švýcar, ve kterém došlo k několika velkým překvapením, a tak plno velkých favoritů vůbec nepostoupilo do závěrečné 16. Již v noci za umělého osvětlení se hrály zápasy K.O a někdy okolo třetí hodiny ranní se začalo hrát semifinále. V prvním z nich si Erik Richter a Honza Hrbáček poradil s Kubou Rendlou a Vláďou Marečkem, zatímco ve druhém smetla Kamča Pospíšilová s Tomem Michálkem Hanku Šrubařovou s Honzou Michálkem 13:2. V zápase o třetí místo si Hanka s Honzou poradili s Žepecem, stejně tak jako Tom a Kamča s Erikem a Honzou.

1.místo: Kamča Pospíšilová, Tomáš Michálek
2. místo: Erik Richter, Honza Hrbáček
3. místo: Hanka Šrubařová, Honza Michálek
4. místo: Kuba Rendla, Vláďa Mareček

hodnocení: ***

+: netradiční hra v noci, dobré zázemí, guláš, dobrý systém, plynulý průběh, dobré počasí, prize money
-: zbytečné manýry některých hráčů vzhledem k tomu, že šlo o regionální, pohodový noční turnájek

Vladjova poznámka 28.6.2011 Doplnil jsem fotky z finále MČR trojic ve Slatině.Honzova poznámka 13.7.2011 V sobotu 9.7. se v brněnské Slatině odehrál další ze série turnajů pořádaných Slope Brno. Turnaje se zúčastnilo 31 dvojic, a tak nemohlo jít o prestige. Ačkoli nebylo dvojic mnoho, byla zde přítomna téměř celá česká špička, která byla doplněná o dva týmy ze Slovenska. Za slunečného počasí se hrálo systémem čtyřkolového švýcara, ze kterého postupovalo 8 nejúspěšnějších dvojic. V semifinále nestačil Jirka Grepl s Hankou Šrubařovou na Michala Stana a Martina Lamperta, stejně tak jako Tom a Honza Michálek na Jirky Koreše. Zápas o třetí místo vyhrál Tomáš s Honzou, zatímco celkovými vítězi se stali Koreši, ačkoli Stany s Martinem zajímavě zkomplikovali zápas. Svoji stahovací jízdu ale nedokázali dovést do konce.

hodnocení: ***

+: dobře zvolený systém, plynulý průběh, nezvyklý oběd (jatýrka, rýže, bramboráčky)
-: malý počet týmůHonzova poznámka 12.7.2011 První červencový turnaj se uskutečnil 2. července v Mariánských lázních. Zúčastnilo se ho 33 týmů, z čehož ale byly některé neregistrované, a tak se nakonec nemohlo jednat o prestige. Turnaj však svojí kvalitou rozhodně nezklamal. Hrálo se jako vždy u Ferdinandova pramene, tedy ve velmi pěkném lázeňském prostředí. Po čtyřkolovém švýcaru postupovala 16, do které postoupili všichni hlavní favorité. Závěrečné semifinále se již odehrávalo na proklatě jezdícím terénu na kolonádě v centru Mariánských lázní. V tom si německá výprava poradila s Varany 13:0 a Michálci s Frapecem 13:1. V zápase o třetí místo utrpěli Varani druhého kanára, zatímco Michálci ztratili dobře rozehraný zápas, a nakonec prohráli 13:10.

1. místo: Werner Bauer, Christian Hempel, Zeki Engin
2. místo: Soňa Michálková, Ivo Michálek, Jan Michálek
3. místo: Mirek Řehoř, Jirka Ondryáš, Martin Škopek
4. místo: Iva Valenzová, Pavel Valenz, Jindřich Kauca


hodnocení: ****

+: krásné prostředí, dobrá organizace, dobře zajištěný oběd a občerstvení, prize money, kromě Čechů také kvalitní týmy z Německa
-: závěr turnaje odehrávající se na kolonádě je sice pěkný, ale příliš neplní svůj účel, a to přilákání diváků. Hřiště je silně z kopce, a tak se hraje velice obtížně (pro příště se ale již celý turnaj bude odehrávat u Ferdindova pramene). Mizivý počet hráčů z MoravyIvošova poznámka 4.7.2011 Po čtvrtém kole seriálu turnajů CENTROPE si ČR upevnila vedoucí pozici a kráčí zatím suverénně za obhajobou prvenství. Na opačném postu tabulky jsou zatím trochu překvapivě hráčky a hráči ze Slovenska, kteří se ale jistě pokusí zaútočit na vyšší příčky na domácím turnaji.

CENTROPE 2011

Vladjova poznámka 28.6.2011 Výsledky MČR trojic 2011

1.místo - Ivoš Michálek, Tomáš Michálek, Jan Michálek (Carreau Brno), Romana Vokrouhlíková (POP Praha)
2.místo - Milan Hašek (SLOPE Brno), Tomáš Stoklásek (Fňáky Brno), Pavel Hejl ml., Pavel Hnilica (PCBD)
3.místo - Filip Hlaváček, Jakub Konšel, Pavel Vlk (POP Praha), Jan Resl (AURA Havlíčkův Brod)
4.místo - Michal Habásko, Radek Netušil (AURA Havlíčkův Brod), Jiří Koreš ml., Jiří Koreš st. (PC České Budějovice)
Honzova poznámka 28.6.2011 V sobotu 25. června 2011 vyvrcholila česká pétanque sezóna nejprestižnějším turnajem, a to mistrovstvím České republiky trojic. Pořadatelství si vzalo na starost Carreau Brno, které ho za vydatné pomoci členů SLOPE Brno uspořádalo na bouledromu ve Slatině. Do finálové kola postoupilo na základě obhajoby, žebříčku a regionálních kol celkem 32 týmů, které hrály v osmi skupinách systémem na dvě prohry. V této fázi nedošlo k žádným velkým překvapením, ze skupiny většinou postoupily nasazené týmy, výjimkou bylo snad jen nepostoupení týmu Krumsín-Valšovice (Martin Pírek, Tom Kutý, Kuba Kučera a Jirka Grepl). Postupivších 16 týmů se v odpoledních hodinách utkalo v dalších skupinách na dvě prohry, z nichž se vyselektovalo 8 nejlepších týmů, které se již v neděli praly o titul mistrů České republiky. Šlo o týmy:

1.Varani (Pavel, Lukáš, Iva, Katka Valenzovi)
2. Fighters (Milan Hašek, Pavel Hejl ml., Tomáš Stoklásek, Pavel Hnilica)
3. Aura-České Budějovice (Michal Habásko, Radek Netušil, Jirka Koreš ml., Jirka Koreš st.)
4. Vrchlabí 1 (Vláďa Brázda, Pavel Mašek, Dan Bílek)
5. Vrchlabí 2 (Luboš Srnský, Jiří Řezníček, Viktor Šebek)
6. Stolín-Frapeco (Jirka Ondryáš, Mirek Řehoř, Jirka Ježek ml., Jirka Ježek st.)
7. POP Praha-Aura (Filip Hlaváček, Kuba Konšel, Pavel Vlk, Honza Resl)
8. Carreau Brno (Ivoš Michálek, Tomáš Michálek, Honza Michálek, Romča Vokrouhlíková)

V neděli hráče přivítalo zprvu deštivé počasí, které se naštěstí během dne stále zlepšovalo, až došlo i na modoru oblohu se slunkem. Nejprve se hrály dvě skupiny po čtyřech o pořadí. Výsledky určily, že ve čtvrtfinále, které se již hrálo systémem K.O., proti sobě půjdou tyto týmy (první napsaný daný zápas vždy vyhrál):

Aura-ČB : Vrchlabí 1
Fighters : Varani
POP Praha-Aura : Stolín-Frapeco
Carreau Brno : Vrchlabí 2

V semifinále si velmi dobře hrající Fighters poradili s Aurou-ČB a Carreau Brno ve velmi napínavém zápase nakonec dokázalo zdolat POP Prahu-Auru.

Zápas o třetí místo a finále se již odehrávalo na centrálním hřišti. Bronz si jednoznačným výsledkem 13:1 vybojoval POP Praha-Aura. To finále takto jednoznačné zdaleka nebylo. Oba týmy, jak Carreau Brno, tak Fighters, byly několikrát krůček od vítězství, ale své šance nedokázaly proměnit, a tak o mistrech České republiky rozhodla až hra, ve které Carreau Brno získalo třináctý bod o pouhý milimetr. Zápas tak skončil 13:9 a I+T+H Michálci s Romčou Vokrouhlíkovou dokazali obhájit titul mistrů České republiky, který jim zaručuje účast na MS v Marseille 2012, pokud se dokáží kvalifikovat z ME ve Švédsku.

Ještě jednou bych chtěl za pořadetelský klub poděkovat všech zúčastněným za profesionální přístup na hřišti a za bezproblémový průběh celého mistrovství.

Hodnotit tento turnaj mi nepřísluší, a tak to rád nechám na někom jiném

Honzova poznámka 20.6.2011 V sobotu 18.6. 2011 se v zahradě Trojského zámečku odehrál již tradiční turnaj Avokádo Cup, který je zároveň českým turnajem seriálu Centrope. Pod oblačnou oblohu se nakonec sešlo 98 trojic, což je na české poměry velice solidní účast. Velkou měrou se za tento počet zasloužily týmy ze zahraničí - cestu do našeho hlavního města si totiž našli Slováci, Rakušané, Poláci, Slovinci, Němci, Nizozemci, Francouzi a také jeden Kanaďan. Hrálo se systémem pětikolového švýcara, po kterém postupovala 32 (tedy všichni s pěti a čtyřmi výhrami + někteří se třemi výhrami). Na 5.-8. místě se nakonec umístily tyto týmy: 1) Tom Kutý, Kuba Kučera, Martin Pírek, 2) Lipník (Morávek, Moucha, Vavrovič), 3) Jirka Žampach, Míra Pešout, Jan Resl, 4) Slovinci - Sloga (Skrbinek, Kutlačič, Podgoršek) Semifinále se již hrálo u zdi za umělého osvětlení. Smíšený tým Stolín-Krumsín (Tomáš Nývlt, Eliška Nývltová, Fana Kaplánek) těsně prohrál s Francouzi (Michel Mas, Eric Fichera, Julien Denos) 13:10, zatímco Michálci porazili Venclovy s Jirkou Korešem st. 13:3. V zápase o třetí místo si možná i díky bujarému podporování dokráčel k úspěchu tým Stolín-Krumsín. Vítězi pro rok 2011 se po nelehkém utkání s vynikajícně placujícími Francouzi stali Michálci, a tak putovní salátová mísa pro letošní rok putuje do Brna.

1. místo: Ivoš Michálek, Tomáš Michálek, Honza Michálek
2.místo: Michel Mas, Eric Fichera, Julien Denos (ti byli druzí na Avokádu i před dvěma roky)
3.místo: Eliška Nývltová, Tomáš Nývlt, Fana Kaplánek
4.místo: Lucka Venclová, Aleš Vencl, Jirka Koreš st.

hodnocení z mého subjektivního úhlu pohledu: Po celou dobu turnaje jsem se nemohl zbavit pocitu, že jsme na jiném, ponurejším turnaji...ne na Avokádu. To ale samozřejmě nebylo způsobeno pořadateli či úrovní turnaje, podle mě šlo spíše o počasí, které se neslo v šedivém pochmurném duchu. Avokádo si totiž spojoji s prázdninami, horkem, sluncem, akčností, zábavou a jakýmsi temperamentem, což v sobotu zákonitě chybělo. Kvalitou byl turnaj stejný, ne-li lepší, avšak jevil se mi v trochu jiné tváři, než na kterou jsem zvyklý.

hodnocení:*****

+: krásné prostředí, snídaně, dobře zvolený herní systém, množství týmů, mnoho zahraničních (a kvalitních) týmů, dobré osvětlení, prize money, dobrá organizace
-: absence byť jen jediného týmu z Maďarska (přeci jen jde o Centrope Cup), občerstvení (na velký počet účastníků málo lidí, což vedlo k vytvoření dlouhé, pomalu postupující fronty).Ivošova poznámka 17.6.2011 MČR 3x3 25.-26.2011 S týdenním předstihem vyzýváme všechny týmy, které si vybojovaly účast na finálovém kole MČR 3x3 a které se dosud nepřihlásily, aby tak učinily na stránkách ČAPEK, případně na carreau(zav)carreau.cz. Pokud již nyní někdo víte, že se nezúčastníte, dejte nám vědět, ať můžeme včas případně kontaktovat náhradníky. Děkujeme.

Honzova poznámka 13.6.2011 V sobotu 11. června 2011 se v maďarském Komárom odehrál třetí ze série Centrope, kterého se pro tentokrát zúčastnily týmy ze 7 zemí. Šlo o domácí Maďary, Rakušany, Slovince, Slováky, Belgičany, Skoty a Čechy. Těch se sešlo pouze 3 a 1/3 trojice, což bylo mimo jiné zaviněno kolidujícím termínem s MČR žen v Poděbradech a turnajem ve Vojnově Městci. Ale nebyli jsme jediní, jejichž zastoupení bylo tristní. Turnaje se totiž zúčastnilo pouze 39 týmů, což je na Centrope velice málo. Navíc chybělo mnoho dobrých hráčů, což se jasně projevilo v kvalitě zápasů a vůbec účastníků čtvrtfinále. Tak jako minulý rok i letos převládalo azurové nebe bez mráčku, jen teploty byly o pár stupňů nižší (přesto to byl pařák!). Stejný byl i povrch, tedy betonový podklad s jemným štěrkem. Hrálo se systémem pětikolového švýcara na limit 45 minut + 2 náhozy, postupovala 16 (původně mělo jít o 32, ale to by bylo vzhledem k počtu účastníků naprosto nesmyslné). Co se českých týmů týče, s 5 výhrami postupovali z prvního místa Koreši s Habim a se 4 výhrami postupoval T+H Michálci s Ivošem Hrbáčkem. Tým ve složení Laďa Rylich, Bača a Erik Richter dokázal zvítězit třikrát, ale na bucholz (ikdyž v Maďarsku člověk nikdy neví) skončili 17., tedy hned za postupující šestnáctkou. Kuba Konšel (spolu s Verčou Slobodovou a Míšou Stanym) vyhráli jen dvakrát, a tak se s turnajem také rozloučili - někteří velmi emotivně. V 16 K.O. se podařilo vypadnout T+H Michálkům s Ivošem Hrbáčkem, když podlehli zcela neznámým hráčům z Maďarska, kteří je ukutáleli 13:11. Ve hře tak zůstali pouze Koreši s Habim a vedli si dobře, neboť nakonec dokázali obhájit loňské vítězství. Ve finále si poradili s Rakušany (Christian Mayer, Josef Mayer, Michael Kalina...nejspíš), bronz získali Belgičani (Jacques Hayout, Eric LeNoblé, André Pierrard), čtvrtí byli Maďaři ze Sárváru (Ádam Berta a spol.).

Kdybych měl turnaj stručně zhodnotit, vyjádřil bych to asi takto: Seriál Centrope se ubírá sestupnou tendecí kvality. Na rozdíl od minulého roku turnaji naprosto chyběla atmosféra velkého turnaje, připadal jsem si spíše jako na regionále daleko za hranciemi ČR. Pevně doufám, že Avokádo obrátí směr vývoje a vrátí Centrope opět takovou tvář, kterou má mít!

+: velmi tvrdý terén, dobrý oběd (gulasz s bramborama a chlebem + nápoj), pamětní stříbrné talíře pro každou delegaci, láhve pastisu pro vítěze, Belgičané, Skoti
-: nízká účast (39 týmů), absence prize money, poměrně drahé startovné startovné vzhledem k službám hráčům, absence kvalitních hráčů, poněkud komorní atmosféra, podezřelé prodlevy u losovaní jednotlivých kol (podivný manuálně-elektronický systém)

hodnocení: **

Ivošova poznámka 5.6.2011 V odkazu Žebříčky aktualizován přehled mistrů ČR.

Ivošova poznámka 30.5.2011 V příloze aktuální tabulka bodování CC. Domácí Polsko výrazně zabodovalo a vyšvihlo se tak do čela celkového pořadí před Česko a Slovinsko. Udržujeme si tak výborné výchozí postavení k útoku na obhajobu a celkové vítězství. Čeká nás turnaj CC v Maďarsku a hned v zápětí v Praze. Tak snad se nám podaří výrazně zabodovat.

CENTROPE 2011

Honzova poznámka 30.5.2011 V sobotu 28.5. se v Kolové uskutečnilo první mistrovství České republiky pro rok 2011, a to MČR 2. Turnaje se zúčastnilo 61 týmů, z nichž drtivá většina byla z Čech. Hrálo se systémem čtyřkolového švýcara + postupující 32, což nebyl vůbec špatný nápad, neboť se nemohlo stát, že by nějaký tým jel přes celou republiku a zahrál si pouze jeden zápas, což se u systému skupin na dvě prohry může velice jednoduše stát. Celý turnaj doprovázelo pěkné počasí, a tak rozhodoval opravdu pouze pétanque um, nikoli lepší odolnost proti dešti, vodě, větru a zimě. Z našeho klubu se turnaje zúčastnily dva týmy, a to Tomáš+Hanka a Ivoš+Honza. Obou se nám zadařilo, i když je pravda, že I+H byli na samém pokraji vyřazení ve 32 s domácími kolováky (Mamut a Imlauf) a T+H obrátili nepříznivě se vyvíjející zápas v 8 s Japkem až závěrečnou hrou, ve které dali povedenou šestku. V semifinále si T+H neporadili s duem Jirků Korešů, zatímco I+H se do finále dostali přes Habiho s Radkem Netušilem. Bronzové medaile nakonec putují do Brna, stejně tak jako ty stříbrné, neboť I+H ve finále prohráli 10:13. Mistry České republiky dvojic pro rok 2011 se tak stali Jirci Korešovi, kteří na trůně vystřídali Mirka Řehoře s Jirkou Ondryášem.

1.místo: Jiří Koreš ml., Jiří Koreš st. 2.místo: Ivo Michálek, Jan Michálek 3.místo: Hana Šrubařová, Tomáš Michálek

hodnocení:****

+: dobré zázemí, nechyběla česká vlajka ani hymna, švýcarský systém, bohaté ceny (pobyty,becherovky, uzeniny, propagační materiály, medaile), kvalitní osvětlení, žádné zbytečné protahování během celého turnaje
-: snad jen absence dechové zkoušky pro semifinalisty (ale žádný problém s alkoholem nebyl) - čistě z principuIvošova poznámka 23.5.2011 Minulý víkend jsme pojali turisticko pétanqově. V sobotu jsme se zúčastnili druhého turnaje CENTROPE, který se tentokrát konal v polské Jedlině. V neděli potom část výpravy hrála základní kolo MČR klubů, které se hrálo v blízkém Stolíně a druhá část výpravy dala přednost turistice ve skalách. Počasí bylo téměř letní, podobně jako ve Vídni, takže jsme si opět užili sluníčka.N ěkdy i víc, než dost... Jakoby zatím turnaje CC přitahovaly hezké počasí.
Samotný turnaj musím hodnotit ale s mírnými rozpaky. Mají-li tyto turnaje být něčím "víc" a sloužit jako jakési měření mezinárodních sil v regionu, potom musím hodnotit ten sobotní jako ne příliš povedený. Hůře na tom byl z tohoto pohledu snad už jen památný turnaj CC v maďarském Komló. Neúčast byť jediného týmu ze Slovinska, Rakouska a Maďarska vyzněla poněkud rozpačitě. Tentokrát byla slabší i účast tradičně nejpočetnějších účastníků ze Slovenska a tak se turnaj tak trochu nesl v duchu polsko-českém. Obraz vylepšila naštěstí účast týmů z Německa a Skotska, mimochodem velmi příjemných a férových hráčů. Ale už i neúčast polské špičky na turnaji naznačila, že zřejmě ne vše klape optimálně na poli ne sportovním, ale spíše zákulisním. Bohužel pro pétanque. Z vlastní zkušenosti vím, jak těžké a složité je uspořádat meznárodní turnaj. Zajistit termín, sehnat sponzory, peníze, ceny, areál, občerstvení a vše co k tomu patří. A to nejen po stránce organizační, ale i diplomatické. Z tohoto pohledu nutno vyslovit dík všem, kteří pro ostatní takové turnaje připravují. Včetně pořadatelů v Jedlině. Hezké zázemí, osvětlení, občerstvení, ceny, hala... super. Bez těchto nadšenců bychom neměli kde hrát. Což je to hlavní a je potřeba to mít na paměti... Je nutno totiž umět hráče za prvé na turnaj něčím přilákat a za druhé zajistit, aby odjížděli zejména zahraniční účastníci z daleka pokud možno co nejvíce spokojeni a s pocitem, že se rádi vrátí. Což se týče zázemí i hry. Jasného a přehledného systému, zajištění kvalitních rozhodčích, atd... aby se eliminovalo možné nedorozumění mezi hráči různých národů.Zde to v sobotu krapet drhlo. Někdy totiž stačí i zdánlivá drobnost,která může obraz veškerého úsilí pořadatelů pokazit. Ke škodě všech. Sám jsem byl svědkem několika nedorozumění a konfliktů, což považuji za nešťastné... Je potřeba si z toho vzít tu zkušenost.
To bylo jaksi pod čarou.... Z celkového počtu téměř 70 týmů se nejvíce dařilo místním. Polsko jasně zabodovalo. První, druhé, čtvrté místo hovoří jasně. Nám se podařilo vklínit na třetí místo, když jsme prohráli v semifinále,zejména díky vlastní nešikovnosti v úvodu utkání. Ostatním klubovým účastníkům už se tolik nedařilo. Turnaj vyhráli posléze mladí hráči z Polska, kteří měli velice solidní projev. Gratulace vítězům !!!

V neděli jsme byli hosty ve Stolíně na dalším kole MČR klubů. Sehráli jsme vzájemný zápas s místním týmem, tedy PEK Stolín a také s týmem Vrchlabí B. Zatímco s domácími se nám dařilo a zvítězili jsme, tým z Vrchlabí nás řádně potrápil a dá se říci, že jsme byli rádi za remízu. Která je od letošního roku přípustná. Každopádně zejména vrchlabské mládí zahrálo velice dobře a je příslibem do budoucna. Závěrem bych chtěl poděkovat místním za velice příjemnou atmosféru, skvělé zázemí a organizaci celého dne.

Ivošova poznámka 20.5.2011 Pomalu se blíží termín finálového kola MČR trojic 2011, který letos pořádáme. Těšíme se na vaši účast a přejeme všem účastníkům regionálních kol hodně zdaru.

PROPOZICE FINÁLE MČR TROJIC 2011

Honzova poznámka 17.5.2011 V sobotu 14. května se na zámku v Náměšti na Hané uskutečnil již tradiční turnaj Chateau Náměšť, který se odehrává na jednom z nejmalebnějších prostředí, které pétanque sezóna nabízí. S vidinou nevlídného počasí se na Hanou nakonec sjelo 46 týmů a odměnou jim bylo kupodivu slunečné dopoledne a polovina odpoledne, během kterého se stihly odehrát pětičlenné a šestičlenné skupiny. Někteří měli tu čest hrát přímo na nádvoří, jiní museli bojovat na zrádných hřistích kolem zámku. Postupivší šestnáctka týmu už bohužel začala hrát své K.O. zápasy za deště, ale ten nakonec přešel tak rychle, jako se předtím objevil. Pro Carreau to byl velmi vydařený turnaj, neboť v semifinále se objevily hned tři týmy, v nichž jsme disponovali. Vláďa s Kubou a Klárou ale nestačili po napínavém zápase na Fighters (Milan Hašek, Tomáš Stoklásek, Pavel Hejl ml.) a ani Romči Vokrouhlíkové s Ivošem a Honzou Michálkovými se finále dobýt nepodařilo, když celkem jednoznačně prohráli 3:13 s týmem, který to, byť s menšími personálními výměnami, v Náměšti prostě umí. Jde o tým Tomáše Michálka, Jirky Koreše ml. a Lukáše Tomky. Ten ve finále smetl Fighters s kanárem, a nadvláda Tomáše, Jirky, Lukáše (a Lucky Adlerové) tak nadále pokračuje. Tomáš tento turnaj vyhrál počtvrté v řadě, Jirka vyhrál potřetí a Lukáš podruhé v řadě (Lucka má tři vítězství v řadě). Odměnou jim byly typické pískovcové poháry, parmezány od společnosti Gran Moravia a francouzská vína. To stejné získali také stříbrní borci. V souboji o třetí místo Romča a spol. vstoupili do stejné řeky, když podruhé prohráli s naprostými "čapkovskými" nováčky z Brna, a získali tak francouzská vína, zatímco Vláďa, Kuba a Klára dosáhli na vytoužený měkký sýr.

hodnocení:****

+:hra bez časového limitu, příjemné prostředí, kvalitní ceny, zpestření v podobě pétanque výstavy Pavla Krále, dobrá organizace
-: skupinový systém (ale to je čistě můj názor, vím, že mnoho lidí to naopak chválilo)

Ivošova poznámka 6.5.2011 Děkuji činovníkům za upřesnění podkladů k bodování CC. Tedy svoji tabulku přikládám nově,aktualizovanou o nový systém bodování. Nejpodstatnější změna se týká ustanovení, že bodují i smíšené týmy z různých zemí, přičemž každý hráč přinese za svoji osobu třetinový podíl získaných bodů. Z tohoto důvodu byl bodový příděl upraven tak, aby byl dělitelný třemi.
Tak tedy opravené pořadí, nic neměnící na skutečnosti, že máme dobře vykročeno k obhajobě . Tedy hodně zdaru do dalších bojů CC.

CENTROPE 2011

Ivošova poznámka 6.5.2011 První z řady Centrope je za námi. V hezkém prostředí zámeckého parku ve Vídni a za skvělého počasí se nejvíce dařilo výpravě ze Slovinska, které obsadilo hned dvě medailové pozice.Zásluhou tří českých týmů v osmičce jsme se stali druhou nejúspěšnější výpravou co se bodů týče. Tedy neztratili jsme se.
V příloze najdete systém bodování CENTROPE a také průběžný stav. Jedná se ovšem o neoficiální orientační verzi,neb na pátém místě figuruje smíšený tým SVK-POL.Slyšel jsem v sobotu, že dle nových pravidel se to počítá a tak jsem Slovensku tyto body ve svém přehledu započítal. Možná mě někdo z STK opraví a upřesní :-))
Každopádně naše výchozí pozice před dalším turnajem CC v Polsku z pohledu obhajoby vítězství vyhlíží nadějně. Hodně zdaru v dalších bojích.

Honzova poznámka 4.5.2011 V sobotu 30. dubna se ve vídeňském parku generála Laudona odehrál první ze série turnajů CENTROPE. Za slunného počasí si do Vídně našly cestu týmy z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Polska, Slovinska a také Česka. To reprezentovalo celkem 12 družstev, což vzhledem k faktu, že se ve stejné datum konal již tradiční turnaj Prvomájové koule v Ořechu, bylo solidní číslo. Hrálo se neobvyklým systémem šestikolového švýcara, po kterém postupovala pouze osmička nejlepších týmů. Za účasti 77 týmu tak postupovaly pouze týmy s šesti či pěti výhrami, přičemž jeden s pěti skalpy měl bohužel smůlu. V průběhu švýcara se dlouho zdálo, že by do osmičky mohlo postoupit několik českých týmů, ale nakonec se to povedlo pouze třem, a to POPu Praha (Pavel Vlk, Filip Hlaváček, Kuba Konšel), Jirkům Korešům s Michalem Habáskem a Romči Vokrouhlíkové s Ivošem a Honzou Michálkem. Pro Česko se bohužel hned ve čtvrtfinále střetly první dva zmíněné české týmy, z nichž vítězně vyšel po celý den dobře hrající POP. Smíšený tým Carreau si za příjemné rakousko-české divácké kulisy poradil s domácími Rakušany (Julia Krauth, Christopher Salzmann, Florian Knispel) a v semifinále narazil na slovinský tým (Darinka Kujavec, Dragan Antonijevič, Dragan Marinkovič), který po úvodních zaváháních porazil také. Finále ale nebylo čistě v české režii, neboť v druhém semifinále Pop po zajímavém utkání podlehl dalšímu slovinskému týmu (Dragan Kutlačič, Joze Skrbinek, Klemen Podgorsek) a ani v boji o třetí místo se jim Slovince porazit nepodařilo. Ve finále za skvělé divácké kulisy (Rakoušani, Slovinci a Češi) nakonec zvítězil slovinský triplet 13:11, a na Česko tak zbyla stříbrná medaile. Nicméně to se v prvním CENTROPE neztratilo, viz. umístění českých týmů:

2. místo: Romča Vokrouhlíková, Ivo Michálek, Jan Michálek
4. místo: Pavel Vlk, Jakub Konšel, Filip Hlaváček
5.-8.: Michal Habásko, Jirka Koreš (2x)
14.: Martin Pírek, Tomáš Kutý, Pepa Popelka
17.: Jirka Grepl, Hanka Šrubařová, Petr Juráň
22.: Jan Hrbáček, Erik Richter, Kamča Pospíšilová
28.: Milan Hašek, Tomáš Stoklásek, Pavel Hejl ml.
33.: Iva Valenzová, Katka Valenzová, Pavel Valenz
35.: Kristýna Bartošová, Martin Bartoš, Pavel Mašek
77.: Jindřich Kauca, Mirek Pešout, Jan Resl; Gabča Krupicová, Zlatka Bytešníková, Soňa Michálková; Vláďa Husák, Kuba Jakubek, Dáša Jakubková

Celý den ale nebyl pouze o pétanque. Příjemné prostředí zajištovalo pěkné posezení s relaxem, setkání s přáteli z mnoha zemí a díky Forrestem také nekonečné házení klacků a balónu.

Hodnocení: *****

+: delegace ze všech zemí CENTROPE, dobré prostředí, kvalitní oběd a zázemí, ceny v podobě prize money a vína, dobré osvětlení, dobrá divácká kulisa i v pozdních hodinách, bezproblémové chování všech hráčů
-: možná trochu nešťastný herní systém, kdy některé týmy po dvou prohrách zcela ztratily chuť do zbývajících zápasů; některá hřiště byla dosti úzká (ale všechny tyto mínusy byly vykompenzovány početnějšími plusy, což je hlavní)Honzova poznámka 3.5.2011 Ve středu 13. dubna 2011 jsem se sešel v brněnské kavárně Grande Café s Mistrem Kaisenem, jedním z předních představitelů Soto-Zen v Evropě. V příjemné atmosféře při kávě a horké brusince jsme se česko-polsko-francouzsky bavili o tématech, která úzce souvisejí s pétanque. Mistr Kaisen, svým pravým jménem Alain Krystaszek, vrhl během našeho rozhovoru nové světlo na tento sport, nastínil, jak vnímá vývoj francouzského pétanque a především hovořil o důležitosti dodržování etiky během hry samotné i mimo ní. Zmínil se také o své vlastní hráčské vášni, kterou následně předvedl v brněnském parku Lužánky, kde si za nezcela ideálního počasí zahrál tři přátelská utkání s členy PC Carreau Brno.

Honzova poznámka 25.4.2011 V sobotu 23. dubna se konal Litovel Clósed, první ze série litovelských turnajů. Za silně letního počasí své síly změřilo 36 tripletů z Česka, Slovenska a také Polska. Turnaje se mohli zúčastnit pouze registrovaní hráči, proto byl název turnaje oproti minulým ročníkům změněn z Ópn na Clósed. Z Carreau Brna se turnaje zůčastnil triplet Ivoš+Tomáš+Honza, Hanka a také Franck a všem se poměrně dařilo. Do 16 se totiž dostali všichni jmenovaní. Los ovšem proti sobě svedl hned v prvním vyřazovacím boji Hanku s Franckem, a tak následně poražený Franck dohrával spolu s Pepou Popelkou a Jurajem Adlerem boje o 9. místo. V semifinále si Michálci poradili hladce s Martinem Pírkem, Fanou Kaplánkem a Eliškou Nývltovou, kteří se vyšťavili ve čtvrtfinále, a dlouho to vypadalo, že finále turnaje tak bude v režii Carreau, neboť v druhém semifinále vedla Hanka s Peťou Juráněm a Kubou Rendlou již 12:2 nad slovenským tripletem ve složení Andrej Fratřič, Lubo Matejička a Vlado Toman. Ti ale nakonec dokázali zápas bleskově otočit, a tak bez jediného zaváhání v podobě prohry postoupili do finále. To se začalo hrát již za soumraku a slovenský tripletsi rychle vytvořil velký náskok. Poté, co byla rozsvícena světla se Michálci ještě pokusili o otočení zápasu, ale nechybující Slováci si vítězství již nenechali ujít, a tak bez prohry zaslouženě vyhráli celý turnaj. Tým Hanky pak dokázal vybojovat třetí pozici. Nechyběly tradiční ceny v podobě keramických pohárů a balíky těstovin Adriana. Semifinalisté byli navíc odměněny kilem olomouckých tvarůžků, pivama a coca-colama.

Hodnocení: ****

+ : bohaté a kvalitní ceny; turnaj probíhal bez závažného protahování; nezvyklý oběd v podobě ptáčka s rýži; dobrá konkurence; dlouhý časový limit, od čtvrtfinále zcela zrušen
- : nešťastně zvolený systém přidělovaní hřiští, kdy úspěšné týmy byly nuceni hrát svá důležitá utkání, která by byla jinak kvalitní a zajímavá, na nevhodném terénu, který připomínal spíše beach-volejbalové hřiště

Ivošova poznámka 12.4.2011 Základní kolo ME klubů 2011 nalosováno. Náš klub coby úřadující Mistr ČR bude reprezentovat ve vskutku vybrané společnosti. Ve skupině A nás budou čekat soupeři z Dánska, Švýcarska, Německa a Francie v zastoupení dvojnásobného vítěze soutěže a loňského obhájce týmu DUC Nice. Bude se hrát zřejmě v Německu a to na sklonku července. Už teď se těšíme na vybranou pétanque společnost, bude to jistě velká zkušenost. Tuto soutěž jsme si "ošahali" již v předloňském roce, kdy jsme základní část pořádali a měli tu čest přivítat a změřit síly s týmy z Walesu a Švýcarska. Soutěž mezi tím seznala organizačních změn. Hraje 5 týmů o 3 postupující místa do dalšího kola, nicméně tak nějak tušíme, že to letos bude vyšší stupeň... Rozlosování zde. Naši přátelé ze Slovenska v zastoupení klubu Jewel pořádají skupinu B v Bratislavě. Tak hodně zdaru.

Honzova poznámka 10.4.2011 V sobotu 2. dubna se v brněnské Slatině uskutečnil první venkovní turnaj sezóny 2011, a to VC pivovaru Litovel. Za trochu proměnlivého počasí, které se během dne krok za krokem zlepšovalo, se turnaje zúčastnilo 51 týmů z Česka, Slovenska a také z Polska. Ještě než se začalo hrát, byli vyhlášeni tři nejúspěšnější hráči slatinských turnajů za minulý rok. Tato ocenění putovala do Carreau, neboť na 3. místě skončil Ivo Michálek, na 2. místě Honza Michálek a na 1. místě pro změnu Tomáš Michálek.

Hrálo se systémem čtyřkolového švýcara, po kterém do závěrečných bojů postupovalo 16 nejlepších týmů. Časový itinerář byl v průběhu základních kol bohužel narušen kvůli problémům s losem, a tak se následné semifinále (a B-turnaj) odehrávalo už za umělého osvětlení. V tom se proti sobě utkal tým Vojnova Městce (Olda Brož, Zdeněk Konopásek a Karel Malivánek) proti Milanu Haškovi, Tomáši Stokláskovi a Michalu Habáskovi a slovenský ženský triplet (Jana Lazarová, Tímea Šurinová, Etela Krchňáková) proti týmu Carreau (I+T+H Michálkovi). 3. místo nakonec obsadil Vojnův Městec, když dokázal porazit Carreau 13:12, a z vítězství se mohl radovat Milan Hašek, Tomáš Stoklásek a Michal Habásko. Každý z těchto týmů dostal pohár a plechovky piv, které potěšily!

hodnocení turnaje: 3/5

Ivošova poznámka 27.3.2011 Tuto sobotu jsme vstoupili do nové oficiální sezóny a to účastí na tradičním turnaji v Albrechticích. Zatímco Honza bojoval s týmem na kvalifikačním turnaji ME hráčů do 23 let ve Finsku, kde ho také zastihly narozeniny ( gratulace do Helsinek ), Tomáš s Ivošem odjelli do Albrechtic obhájit loňské vítězství. To se nezdařilo, v semifinále jsme potkali velmi dobře hrající dvojici z Polska, která celý turnaj poté i vyhrála. Druzí skončili nám více známí Vlado Hronský s Michalem Stanem ze Slovenska, takže stupně vítězů byly obsazeny v internacionálním duchu. Jako tradičně je potřeba vyzdvihnout vysokou míru úsilí a starostlivosti pořadatelů, díky čemuž se Albrechtice řadí trvale mezi turnaje, které jsou dělány kvalitně, pro lidi a rádi se sem vracíme. Počasí tentokrát trochu zlobilo, ale to se v březnu očekává. Hezký, pohodový regionální turnaj.

Díky nemocem, práci a jiným povinnostem byl čtvrteční zimní trénink zrušen a tím také byl ukončen letošní ročník zimního halového hraní. Tabulka je tedy konečná, vítězství si vybojoval Tomáš, před Honzou a Ivošem. Letošní ročník byl trochu poznamenán nižší účastí, zato ale větší úrovní a s řadou kvalitních zápasů. Detailí přehled v žebříčkách. Uvidíme, do jaké míry byla zimní příprava přínosem. První větší test nás bude čekat příští sobotu ve Slatině, kde se již horečně pracuje na přípravě turnaje..... viz foto.Ivošova poznámka 24.3.2011

Před sezónou

Nová sezóna je přede dveřmi. Do té letošní náš klub vstoupil úspěšně obhajobou v seriálu zimních halových turnajů Duel. Nyní nás čeká sezóna venkovních turnajů, která se pro klub Carreau bude odvíjet v duchu obhajoby loňských úspěchů. A že to byla sezóna úspěšná se můžete přesvědčit v přílohách. Máme ve svých řadách Mistry republiky i reprezentanty v jednotlivých kategoriích. Hanku Šrubařovou v kategorii žen, Tomáše Michálka v kategorii juniorů i seniorů, Honzu Michálka v kategorii nadějí a seniorů, Pavla Hodbodě a Ivo Michálka v kategorii seniorů, a také celý klub, který bude reprezentovat český petanque na ME. Budeme pořádat finálový turnaj MČR trojic a další ročník Mezinárodního turnaje VARS Cup. Letos jsme se stali také pořadateli největší amatérské dlouhodobé soutěže Brněnský Pétanque Pohár a také nás čeká řada drobných dalších turnájků sponzorských, nebo osvětových. Dá se říci, že nás čeká velice náročná sezóna, ať již na poli sportovním, nebo organizátorském. Do té nové vstupujeme trochu v pozměněném počtu a s novým vedením. Mám radost, že tíhu a odpovědnost přebírají postupně další členové klubu Carreau, včetně těch mladých. A to je jen ku prospěchu. Tímto přeji všem hodně elánu a úspěchů.

V pátek odlétá výprava našich nadějí 23 na kvalifikační turnaj do Finska. Členem výpravy je i Honza Michálek, náš nový prezident, který bude o postup bojovat společně s Radkem Netušilem, Jirkou Korešem a Jakubem Kučerou. Držíme palce a věříme, že se jim postup do finálového kola podaří. Nová sezóna začíná, ať se daří.
IM

STATISTIKA PETANQUE - ČAPEK 2010

MČR - PŘEHLED


Vladjova poznámka 20.3.2011 Zaktualizován zimní žebříček k 17.březnu 2011.

Vladjova poznámka 11.3.2011 Zaktualizován zimní žebříček k 10.březnu 2011.

Ivošova poznámka 7.3.2011 Zatímco část klubu trávila sobotu lovem pstruhů,jiná část se zúčastnila dalšího ze seriálu halových turnajů v Maďarském Komárom. Tentokrát se zúčastnilo "pouze" 16 trojic převážně slovenských a maďarských. Menší počet týmů oproti zvyklosti byl vykompenzován plynulostí celého turnaje. Vítězství zůstalo na domácí půdě díky trojici Nagy, Gál, Tóth, která nás porazila ve finále v kvalitním zápase, který je v zimní sezóně vzácností. Třetí skončil opět domácí tým pod vedením Doda. Nejlepším z početné skupiny slovenských týmů byl trochu překvapivě na čtvrtém místě Luboš Šedivý se dvěma nováčky. Možná také proto, že démon slovenského pétanque Igor "šufánek" Stano ještě zcela nezkrotil své nové 8OO g zabijácké koule :-)) . Jako již tradičně veleskvělý perkelt dotvořil obraz velmi příjemného turnaje.Vladjova poznámka 6.3.2011 Zaktualizován zimní žebříček k 3.březnu 2011.

Vladjova poznámka 26.2.2011 Zaktualizován zimní žebříček k 24.únoru 2011.

Vladjova poznámka 21.2.2011 Zaktualizován zimní žebříček k 17.únoru 2011.

Ivošova poznámka 14.2.2011 Další z řady tradičních zimních turnajů v Komárom se nesl v duchu karnevalu. Zúčastnilo se 20 týmů - 9 domácích, 9 slovenských, 1 polský a 1 český. Poláci zavítali do Komárna vůbec poprvé a nebyl to nikdo jiný, než naši staří známí Dominik, Lipton, Arek a Boguš, který hrál s klukama z Prásku. České barvy jsme tentokrát zastupovali pouze my dva s Tomem, doplnění o skvěle hrající Janu Konečnou. Tradiční pohostinnost, vynikající perkelt, originál čabajka a Tokajské jako jako suvenýr. Herně jsme střídali lepší okamžiky s horšími, doslova jako na houpačce jsme se dostali do osmičky, kde jsme po velkém boji nestačili na domácí seniory v čele s Lászlem Ligetim. Dobrá atmosféra, pohoda, do Komárna jezdíme rádi.Vladjova poznámka 13.2.2011 Zaktualizován zimní žebříček k 10.únoru 2011.

Vladjova poznámka 4.2.2011 Zaktualizován zimní žebříček k 3.únoru 2011.

Vladjova poznámka 28.1.2011 Zaktualizován zimní žebříček k 27.lednu 2011.

Vladjova poznámka 21.1.2011 Zaktualizován zimní žebříček k 20.lednu 2011.

Vladjova poznámka 18.1.2011 Zaktualizován zimní žebříček k 13.lednu 2011.

Ivošova poznámka 16.1.2011 V sobotu proběhl v Komárom další z řady zimních turnajů, které pořádá místní petanqový klub v čele s nám dobře známým Dodem. Tentokrát se zúčastnilo 20 týmů ze Slovenska, Česka a Maďarska a zástupci všech zúčastněných států se také vešli na stupně vítězů. První místo zůstalo domácím, stříbro putovalo zásluhou týmu Jewel na Slovensko a bronz jsme si přivezli my. Krom našeho týmu přijeli také kluci z Valšovic a Krumsína, kteří skončili v osmičce. My jsme prohráli pouze jednou a to v semifinále.
Hezký zimní turnájek, sehráli jsme zejména jeden velmi kvalitní zápas ve čtvrtfinále s domácím týmem v čele s Csabou Kerekesem. Další akci plánuje Dodo na 12.2. Tentokrát bude turnaj pojat jako maškarní :-)) Takže převléct za Foyota, Rochera, Weibela, Haraštu a jiné špičkové hráče a hurá do Komárna změřit síly a užít hezkého dne.Vladjova poznámka 10.1.2011 Zaktualizován zimní žebříček.

Vladjova poznámka 3.1.2011 Do aktivit jsem doplnil fotky z našeho redukčního výletu na Babí lom.Vladjova poznámka 17.12.2010 Zaktualizován žebříček k 16.prosinci.

Vladjova poznámka 15.12.2010 Zaktualizován žebříček k 9.prosinci.

Vladjova poznámka 6.12.2010 Zaktualizován žebříček po třetím tréninku, kde se nás moc neslezlo...

Vladjova poznámka 6.12.2010 Minulou sobotu se v zimní herně u SLOPE ve Slatině konal první turnaj letošního DUELu. Jako již po několikáté i letos jsme byli pořádajícím klubem zahajovacího turnaje. Ceny jsme zvolili trochu netradičně částečně toaletní, což se některým z nás nakonec zrovna nehodilo a třeba Klára tak nechala svůj vysněný pytel plný želetiny daleko před sebou. Klubu se podařilo, abych tak řekl, sevřít celé startovní pole mezi sebe. Nahoře to jistili Michálci, kterým se za celý den nepodařilo prohrát, dole to jistila skalní Pumelice, která s tím problémy rozhodně neměla. V průměru jsme tedy všichni měli medvídky. Příště nebudou ani kačenky, ani kapříci, ani domácí pořadatelé. Druhý duel bude ve slovenské režii tuto sobotu 11.prosince.

Vladjova poznámka 27.11.2010 Zaktualizován žebříček po druhém tréninku.

Vladjova poznámka 24.11.2010 Po roce jsme opět zavítali do maďarského Komárom na první letošní turnaj v hale. Trochu nepříjemně nás zaskočil malý počet startujících - jen 19 trojic z 24 možných. Systém čtyř a pětičlenných skupin každý s každým, postupují první dva týmy do osmičky. To se nás, bohužel, netýkalo, ale zase jsme prohráli s vítězem, červené dobré jídlo pojedli, v Tescu klobásku i papriku nakoupit stihli, na březích Dunaje závod v žabkách dát i Krakonošovu hůl najít. Zkrátka líbilo se nám a přijedeme zas.Ivošova poznámka 9.11.2010 V sobotu 23. října jsme navštívili turnaj v Albrechticích. Krásné podzimní počasí, sluníčko ...paráda. Moc hezký regionálek, jak už je v Albrechticích zvykem. Turnaje zde dělají pro radost a pro lidi. V ceně startovného bohatá snídaně a občerstvení k dispozici po celý den, teplý oběd a nápoj. Pro vítěze poháry a nápadité ceny v podobě pečené krůty, husy, kachny a kuřátka. A to vše ve velmi přátelské atmosféře. Dařilo se nám i herně, Honza a Ivoš vybojovali kachnu a Jana s Tomášem si dokráčeli bez prohry až pro krůtu. Husa putovala do Litovle a kuřátko do Polska. Turnaje se zúčastnili také tradičně přátelé z Martina, včetně dětí, které dělají velké pokroky. Je radost je sledovat. Pro všechny ty, kteří v Albrechticích ještě nebyli a chtějí prožít den a pétanque pro radost... doporučujeme. Rádi přijedeme zase. Za fotky děkujeme Pavlu Konečnému.Honzova poznámka 21.10.2010 Dne 16. října 2010 se v Roudnici nad Labem uskutečnilo MČR jednotlivců. Turnaje se zúčastnilo rekordních 130 hráčů z 29 klubů, kvůli čemuž musel být dokonce rozšiřován počítačový program, který nebyl koncipován pro toliko účastníků. Hrálo se za nepříliš příznivého počasí v měkkém, spíše placérském terénu systémem čtyř/pětičlenných skupin každý s každým, z nichž postupovala 64. V semifinále hrál Pavel Valenz proti Oldovi Brožovi a Tomáš Stoklásek proti Peťovi Tománkovi. Třetí místo nakonec obsadil Olda Brož, vítězství si vybojoval Pavel Valenz.V neděli 17. října 2010 se také v Roudnici nad Labem uskutečnilo i MČR ve střelbě, kterého se zúčastnilo taktéž rekordních 43 hráčů z 15 klubů. Každý ze zúčastněných si vylosoval číslo, které určovalo jeho pořadí při střele, a poté se na čtyřech střeleckých ateliérem začalo střílet. Střelba nebyla na měkkém podkladu nejjednodušší, ani kovové kruhy, které usnaďnují práci pořadatelům a "stavěčům", nepřidávaly na jednoduchosti. Po základních kolech automaticky postupoval Tomáš Michálek (32 bodů), Honza Michálek (32 bodů), Jirka Koreš ml. (31 bodů) a Jindra Kauca (28 bodů). Do opravech šlo dále následujících 16 nejúspěšnějších střelců. V těch byl nejúspěšnější Fana Kaplánek, Jirka Koreš st., Jirka Grepl a Jaroslav Kubík (asi největší překvapení!). Ve čtvrfinále porazil Fana Kaplánek Jindru Kaucu, Jirka Koreš ml. Jirku Koreše st., Jaroslav Kubík Tomáše Michálka a Honza Michálek Jirku Grepla. V semifinále přestřílel Fana Kaplánek Jaroslava Kubíka a Jirka Koreš ml. Honzu Michálka. Třetí místo nakonec obsadil Honza Michálek, poutavé finále nakonec dotáhl do vítězného konce Jirka Koreš ml., když trefil košonka na 9 metrů.Honzova poznámka 11.10.2010 Dne 9. října 2010 se v brněnské Slatině konal turnaj Zlaté prasátko, kterého se zúčastnilo 53 trojic z České republiky, Slovenska a Polska. Turnaj byl hrán pětikolovým švýcarským systémem, po kterém postupovalo 16 nejúspěšnějších týmů. Po třetím kole byla otevřena stodola, ve které se skrývaly tácy plné zabijačkových lahůdek od škvarků počínaje a šunkami konče. Tyto skvosty byly doplněny o bílé a červené víno, burčák a kolu, a tak si všichni účastníci turnaje mohli dosytosti naplnit své žaludky. Možná i to způsobilo, že mnozí favorité se nedostali ani do 16, kterou naopak obohatily týmy, pro které byl tento postup velkým úspěchem. Již ve čtvrtfinále se pomalu stmívalo, a tak bylo nasazeno umělé osvětlení. V semifinále proti sobě nastoupily týmy: 1) Fana Kaplánek, Kuba Kučera a Martin Pírek x 2) Pavel Hodboď, Romča Vokrouhlíková a Tono Majerčík, kde zvítězil prvně jmenovaný tým, a 3) polský tým Kamil Orpel, Pawel Janik a Piotr Wijas x 4) Michálci (Ivo, Tomáš, Honza), kde zvítězil český triplet. Třetí místo nakonec vybojovala polská družina a putovní pohár za první místo si odnesli Michálkovi. Foto Michal Stano.Ivošova poznámka 4.10.2010 CARREAU mistrem klubů pro rok 2010. Ve finálovém souboji náš tým porazil soupeře z 1. KPK Vrchlabí na jeho půdě a po roce tak vrátil titul klubových mistrů ČR do Brna.

Ivošova poznámka 3.10.2010 V sobotu se v Litovli uskutečnil tradiční turnaj Čerlinka. Za velmi hezkého počasí se odehrál turnaj, který byl velice slušně hráčsky obsazen a hráči Carreau se skutečně neztratili. Ve finále porazili Honza s Tomášem Kubánce s Juanem. Třetí skončili kluci ze Stolína. Tradičně pohostinné prostředí, pašík, spousta cen a pozornosti od pořadatelů, je vidět, že si s přípravou zázemí, občerstvení a komfortu pro hráče dali práci. Bravo! Až bych řekl, že tato stránka předčila tu sportovní, ale to je už na delegátovi a jiné téma.Ivošova poznámka 1.10.2010 Carreau ve finále MČR klubů. V neděli 3.října sehrajeme finálový zápas na půdě soupeře, tedy 1.KPK Vrchlabí. Po velmi vyrovnaném vítězném semifinálovém utkání s PEK Stolín nás čeká opět velice kvalitní soupeř, který má ve svých řadách několik mistrů ČR v čele se současnými reprezentantkami Alicí Hančovou a Lucií Venclovou. Historicky je 1. KPK Vrchlabí druhým nejúspěšnějším týmem v ČR co se týká počtů mistrovských titulů.Celkem jich mají 49, zatímco náš klub jich v dosavadní historii nasbíral 25 a patří mu čtvrté místo. Utkají se tak dva úspěšné kluby, mající řadu zkušeností.

Honzova poznámka 17.9.2010 Dne 11.9. 2010 se v brněnské Slatině již tradičně odehrál turnaj třídy PRESTIGE, kterého se zúčastnilo 49 týmů převážně z Česka, ale i ze Slovenska. Hrálo se systémem pětikolového švýcara a následné 16 K.O. Počasí nám přálo celý den, a tak se zápasy odehrávaly za krásného babího léta. Celkové vítězství si vybojoval Milan Hašek s Ivošem Hrbáčkem (který si sem odskočil z Florencie), druhé místo patřilo Tomáši Michálkovi s Pavlem "Kubáncem" Hodboďem, třetí místo obsadily Katka a Helena Valenzovy, čtvrté místo zbylo na Jirku Grepla s Radimem Burym.

Vladjova poznámka 14.9.2010 Doplnil jsem fotky z turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2010

Vladjova poznámka 9.9.2010 Rozhovor s Hankou Šrubařovou v Rovnosti

Honzova poznámka 9.9.2010 Dne 4.9. 2010 se v Bratislavě odehrál poslední ze série turnajů Centrope pro rok 2010. Hrálo se již tradičně v Prezidentských zahradách a turnaje se zúčastnilo 74 týmů ze Slovenska, České republiky, Polska, Maďarska, Rakouska i Slovinska. Hrálo se systémem pětikolového švýcara a následné 16 K.O. Počasí vypadalo ze začátku dne všelijak, ale první dvě kola bylo poměrně příjemně. Bohužel ve třetím kole přišla doslova deštivá smršť, která zasáhla týmy, kde hrály až do časového limitu. Tyto postižené týmy po dokončení spěchaly do Divného Janka (restaurace), kde celé mokré čekaly na oběd a něco suchého na převlečení. Naštěstí vstříc čtvrtému kolu vysvitlo slunce a teplota se vyšplhala poměrně vysoko, a tak hřiště rychla vyschla a hrálo se zase poměrně příjmeně. Po celý zbytek dne již bylo pěkné počasí. V semifinále, které se hrálo již za umělého osvětlení, se střetli Varani (Pavel Valenz, Lukáš Valenz, Helena Valenzová) proti maďarskému týmu (Barna Novák, László Frank, Katalin Ullmann), kde vyhrálo Maďarsko, a slovenský tým (Igor Stano, Vladimír Toman, Blanka Tomanová) proti týmu Michálků (Soňa, Tomáš, Honza), kde vyhrál slovenský triplet po opravdu nezapomenutelném zápase, který skončil až v druhém nastaveném náhozu 13:12! Třetí místo poté vybojoval Michálkovic tým. Ve finále potvrdil velkou formu Igor, Vlado a Blanka a dokráčeli si k triumfu!

Vladjova poznámka 30.8.2010 Mezinárodní open mistrovství republiky v pétanque trojic O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2010 máme za sebou. Vítězství patří, stejně jako přede dvěma lety, trojici z Polska. Gratulujeme medailistům a všem hráčům děkujeme za účast.

Výsledky 7. ročníku turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2010

1.místo - Andrzej Śliż, Jędrzej Śliż, Szymon Kubiesa (Polsko)
2.místo - Dodó Pancsits, László Kerekes, Csaba Kerekes (Maďarsko)
3.místo - Miroslav Neoral (KLIP Litovel), Tomáš Kutý (Hranice VI - Valšovice), Pavel Bureš ml. (KLIP Litovel)
4.místo - Jan Michálek (Carreau Brno), Romana Vokrouhlíková (POP Praha), Alice Hančová (1. KPK Vrchlabí)

Kompletní výsledky zde.Vladjova poznámka 24.8.2010 Dnes proběhlo poslední kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2010. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Chovan Pavel, Kolařík Michal, Smejkal Lukáš

Těšíme se na vás v sobotu v Řečkovicích.

Pro ty kdo netrefí, bude stejně jako každý rok čekat na benzínce OMV na 192.km dálnice D1 směr Praha doprovodný vůz. Sraz a odjezd v 7:30.

Vladjova poznámka 17.8.2010 Dnes proběhlo další kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2010. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Dujava Zdeněk, Bukovčík Jan, Puhr Jaromír

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 24. srpna.

Zároveň upozorňuji, že vzhledem k tomu, že jde o mezinárodní MČR, bude letos povoleno zúčastnit se turnaje pouze licencovaným hráčům.

Ivošova poznámka 16.8.2010 V sobotu jsme se zúčastnili na velmi pohodovém nebodovaném turnaji ve Valšovicích. Za krásného letního počasí se hrálo supermele dvojic, aby následně nejúspěšnějších 16 hráčů hrálo systémem KO proti sobě jedničky, ostatní hráli dvojice KO, zkrátka všichni hráli a bavili se. Skvělá příležitost k poznání nových lidí a také srovnání hry zkušenějších s těmi začínajícími, nebo příležitostnými hráči, včetně těmi nejmladšími. Vítězství vybojoval po zásluze Tomáš Bureš ml., druhý Ivo Michálek a třetí Tomáš Kutý, ale především zvítězil pořadatel a pohoda. Jen smolař Jenda Bukovčík změnil svůj pohled na veverky :-))Vladjova poznámka 14.8.2010 V úterý proběhlo třetí kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2010. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Kalábová Jarmila, Harašta František, Kellner Milan

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 17. srpna.

Honzova poznámka 14.8.2010 Dne 8. srpna 2010 se v Bratislavě uskutečnil turnaj s názvem Jewel Cup, kterého se zúčastnilo 30 trojic ze Slovenska, Maďarska a Česka. Hrálo se na národním boulodromu na břehu Dunaje, a to systémem pětikolového švýcara s postupující 8 nejúspěšnějších. Po základních kolech se uskutečnila doplňová soutěž podobná té, kterou našinci mohou znát z Krumsína, a to hod koulemi do pneumatiky. Vítězem této soutěže se stal Juraj Valent po dlouhém finále s Pavlem Hejlem ml. V semifinále hlavního turnaje je střetly týmy Andreje a Petera Fratriče s Lukášem Tomkou proti Josefu Dohnalovi, Pavlovi Králi a Juanovi Abenzovi, druhé semifinále si pak zahrál tým Ivoš + Tomáš + Honza Michálkovi proti Kubovi Rendlovi, Tomovi Kutému a Kubovi Kučerovi. Ve finálovém zápase, do kterého prošly týmy Andrej-Peter-Lukáš a Ivoš-Tomáš-Honza, se hrálo o vše, neboť vítěz bral 500 euro, což bylo příjemné zpestření turnaje. Po velmi pěkném finále, které bylo velmi vyrovnané, se mohl z vítězství radovat tým Boule Royale z Brna. Byl to velmi pěkný a zajištěný turnaj za slunného počasí v příjemném prostředí Bratislavy a mohu jen doporučit pro příští rok. (Fotka od Pavla Krále)Vladjova poznámka 3.8.2010 Dnes proběhlo druhé kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2010. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Linduška Petr, Škobrtal Petr, Fišr Vladimír

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 10. srpna.

Ivošova poznámka 2.8.2010 O víkendu jsme navštívili festival v polském městečku Zywiec. Tak jako již tradičně se v pátek hrál Pohár národů, v sobotu trojice a v neděli dvojice. V sobotu 62 trojic hlavně z Polska, tradiční početná výprava ze Slovenska, dále týmy z Německa, Ruska a od nás. Systém švýcar 5 kol na 45 minut a 1 nához. Hřiště kratší a užší, ale to k tomuhle turnaji patří. Stejně jako blízká řeka, pivo s malinovkou a nakládané zavináče. Startovné 30 zlotých, v ceně snídaňový bufet, oběd a večeře na grilu. Po celý den zdarma k dispozici voda, káva, čaj. Do postupující 32 se probojovaly všechny tři týmy z českou účastí, tedy od nás Soňa,Hlaváček, Ivoš, Tomáš s Tomem Kutým a Dianou Soboličovou a hoši z Albrechtic. Nejlépe se dařilo mládeži, kteří prohráli v osmičce. Pro nás ostatní byla stopka ve 32, kde jsme doplatili trochu na změnu terénu :-)) Vítězství si vybojovala trojice ze Slovenska ve složení Lukáš Tomka, Peter Fratrič a Igor Stano. Zejména jejich semifinálový souboj proti domácím Slizům snesl vysoké měřítko. V neděli se hrály dvojice, zde jsme české barvy hájili jen my dva s Tomášem. 90 dvojic, stejný systém, jen o 5 minut delší limit. Za krásného slunečného počasí jsme dokráčeli až do 16, kde jsme po boji prohráli s nám dobře známým Liptonem. Ale zase o to dřív jsme přijeli domů :-)) Ale sehráli jsme velmi dobrých 7 zápasů proti polským soupeřům, což byla příjemná změna. Celkový dojem.....líbilo se.

Vladjova poznámka 27.7.2010 Dnes proběhlo první kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2010. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Netušil Jakub, Preuss Michal, Habásko Petr

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 3. srpna.

Vladjova poznámka 21.7.2010 Příští týden bude první losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2010. Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. První kolo losování proběhne v úterý 27.července.

Zároveň upozorňuji, že vzhledem k tomu, že jde o mezinárodní MČR, bude letos povoleno zúčastnit se turnaje pouze licencovaným hráčům.

Vladjova poznámka 18.7.2010 Pozor ! Jako každým rokem i letos bude noční vesperál (turnaj dvojic) v pátek 23.7.2010 v 19 hod. v Lužánkách. Systém tradiční meleé na 4 kola, nejlepší 4 semifinále, finále + boj o 3. místo. Vybrané startovné (50 Kč na osobu) bude rozděleno mezi 4 nejlepší. Abychom věděli co nás čeká, dejte mi, prosím, vědět na mail vladimir.husak(zav)seznam.cz nebo zde na tiskovku, kdo máte zájem hrát a kolik lidí (nezávazně). Bude-li dostatečný zájem, pokusíme se zajistit občerstvení s výčepem. Dejte vědět ostatním.

Honzova poznámka 6.7.2010 Dne 3.7. 2010 se v Mariánských lázní uskutečnil turnaj Grand prix Mariánských lázní, kterého se zúčastnilo 36 týmů především z Čech, Moravu zastupoval snad jen jeden tým, a to rodina Michálků bez Tomáše. Základní čtyřkolový švýcar a následná šestnáctka se odehrála ve velmi příjemném prostředí Ferdinandova pramene. Hrálo se na pískovém povrchu, který byl sem tam zpestřen nějakým tím kanálem či velmi strmě nakloněnými okraji hřišť, ale to se v celkové organizaci a zázemí turnaje ztratilo. Každý účastník měl nárok na oběd (grilovaný steak či klobása) a dva nápoje, což se v parném počasí rozhodně hodilo! Čtvrtfinále se již tradičně přesouvalo na kolonádu Mariánských lázní, kde byl letos mírně upraven (a rozhodně vylepšen!) terén, a tak se sehrálo mnoho zajímavých zápasů. Vítězství si nakonec vybojoval tým Pavla Valenze, Ivy Valenzové a Helči Valenzové, druhé místo připadlo Mírovi Mužíkovi, Katce Valenzové a Honzovi Valenzovi, třetí místo obsadil Tomáš Nývlt, Lenka Nývltová a Pavel Klenner, na čtvrtém místě skončil Míra Řehoř, Jarda Felčárek a Martin Škopek, následné páté místo patřilo Jirkům Korešům s Alenou Korešovou, šesté místo připadlo Ivovi, Honzovi a Soně Michálkovým, sedmé místo patřilo Petru Plucarovi, Lence Plucarové a Zuzaně Svobodové, osmé místo kontumačně obsadil tým z Německa.

Honzova poznámka 29.6.2010 Ve dnech 26. a 27. června 2010 se v brněnské Slatině uskutečnilo finální kolo Mistrovství České republiky trojic, kterého dle pravidel mohlo zúčastnit 32 týmů (8 týmů automaticky podle celostátního žebříčku a zbylé týmy úspěšné kvalifikované z regionálních kol). Základní skupiny se odehrály v sobotu a bylo možné sledoval mnoho kvalitních a velmi vypjatých soubojů, kdy hrozilo, že i mnozí favorité budou vyřazeni. Celý den byl doprovázen slunným počasím, velmi kvalitní organizací, kdy se nevytvářely žádné zbytečné prostoje, a také velké množství občerstvení, které bylo po celý den pro účastníky MČR zcela zdarma (řízky, bramborový salát, buchty, chleba se sádlem a cibulkou, ovocné a zeleninové mísy, polévka, víno a nealko,...). V neděli se poté utkalo 8 nejúspěšnějších týmů, které hrály ve dvou skupinách po čtyřech o pozici pro čtvrfinále.

V první skupině se ocitly týmy: 1. Valenz Pavel, Valenz Lukáš, Valenzová Iva, Valenzová Helena, 2. Mužík Miroslav, Valenzová Kateřina, Vencl Aleš, Venclová Lucie, 3. Hašek Milan, Stoklásek Tomáš, Hejl Pavel ml., Hnilica Pavel a 4. Michálek Ivo, Michálek Tomáš, Vokrouhlíková Romana, Michálek Jan. Po hře každý s každým skončil na 1. místě tým Iva Michálka, 2. místo tým Valenze Pavla, 3. místo týmu Milana Haška a 4. místo týmu Míry Mužíka.

Ve druhé skupině hrály týmy: 1. Habásko Michal, Netušil Radek, Koreš Jiří st., Koreš Jiří ml., 2. Ježek Jiří, Hájek Martin, Hájková Iveta, Hájková Dorota, 3. Kutý Tomáš, Pírek Martin, Neoral Miroslav, Bureš Pavel ml. a 4. Pešout Miroslav, Johanovský Václav, Demčík Milan a Demčíková Jiřina. Po hře každý s každým skončil na 1. místě tým Michala Habáska, 2. místo tým Tomáše Kutého, 3. místo tým Jiřího Ježka a 4. místo tým Míry Pešouta.

Po těchto zapásech tedy bylo jasno o čtvrtfinálových dvojicích. Ivo Michálek proti Mírovi Pešoutovi, Varani proti Stolínu, Milan Hašek proti Tomovi Kutýmu a Habi proti Mírovi Mužíkovi. Všichni prvně zmínění dokázali vyhrát a dostali se tak do semifinále, kde tým Ivoše Michálka hrál proti týmu Milana Haška a tým Habiho hrál proti Varanům. Ve finále nakonec stanul tým Habiho proti týmu Ivoše Michálka. Hra se přesunula na centrální kurt, jenž byl obsypán diváky, kteří tak měli možnost shlédnout velmi kvalitní zápas plný zvratů, který nakonec vyústil do vítězného konce pro Michálky s Romčou. Druhé místo tedy pro Habiho, Jirky Koreše a Radka, třetí místo pak získal tým Varanů. Vítěz tím získal titul mistrů České republiky trojic pro rok 2010 a také privilegium reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy 2011 ve Švédsku.Honzova poznámka 21.6.2010 Dne 19. června 2010 se v areálu Trojského zámku v Praze uskutečnil další turnaj ze série CENTROPE. Turnaje pod názvem Avokádo cup se celkově zúčasnilo 87 týmů z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Německa a Francie. Hrálo se systémem pětikolového švýcara, po kterém následovala 16 těch nejúspěšnějších týmů. Asi v nejkrásnějším prostředí ze všech českých turnajů vše plynule odsýpalo, počasí se vydařilo, jídlo v podobě "hamburgerů" potěšilo i "vodní bar", kde si každý mohl dopřát pití kolik chtěl, výrazně osvěžil. Po několika velmi zajímavých vyřazovacích bojích v semifinále stanuly tyto týmy: Habi, Radek Netušil a Jirkové Koreši proti Tomovi Michálkovi, Fanovi Kaplánkovi a Kubovi Kučerovi, a poté Michal Stano, Andrej Fratrič a Tono Majerčík proti Romči Vokrouhlíkové s Ivošem a Honzou Michálkovými. Celkové vítězství si nakonec vybojovali za impozantní divácké kulisy a umělého osvícení obhájci z minulého roku, a to Habi s Koreši, na druhém místě skončila Romča Vokrouhlíková s Michálky, třetí místo pak obsadili čeští junioři Tomáš, Fana a Kuba. Celkově pěkný den byl završen i pěknými poháry, prize money a typickým putovním pohárem.Ivošova poznámka 15.6.2010 Letošní MČR žen se uskutečnilo v Poděbradech, kde o titul bojovalo pouze 11 týmů. Díky malému počtu přihlášených se turnaj hrál jako jednodenní. Titul obhájily mistryně z loňského roku, tedy Alice, Hanka, Lucka a Romča. Carreau se tak díky Hance může těšit z dalšího mistrovského titulu. Děvčata si kromě titulu mistryň vybojovala také právo účasti na MS v roce 2011. Na druhém místě se umístily Helča, Iva, Iveta a Katka, třetí potom překvapení turnaje tým juniorek z Vrchlabí, doplněn o zkušenou Renatu Zirmovou. Všem medailistkám velká gratulace ! Hrálo se za velkého vedra, k večeru ve společnosti početného množství komárů. Pořadatel splnil vše předepsané, nic navíc bohužel však nepřidal, třebas v podobě pití pro hráčky. Z tohoto pohledu jsem nostalgicky vzpomenul na šampionáty v Lednici, Náměšti, Jaroměřicích, nebo loni v Žebětíně, kde se pro hráčky dokázalo udělat nepoměrně více.Honzova poznámka 14.6.2010 V sobotu 12. června 2010 se v maďarském Komárom uskutečnil další ze série turnajů Centrope Cup, kterého se zúčastnilo něco málo přes 40 týmů z domácího Maďarska, Polska, Slovenska, Rakouska a také České republiky, ze které přijelo 6 tripletů. Hrálo se na betonovém podkladu s jemným štěrkem systémem pětikolového švýcara a následné šestnáctky postupujicích. Po základních kolech, které charakterizovalo především nesnesitelné vedro, se do 16 podařilo postoupit třem českým týmům, a to Jirkům Korešům s Michalem Habáskem, Jirkovi Greplovi s Mírou Neoralem a s Michalem Preussem a také Tomovi a Honzovi Michálkům s Juanem Más Abenzou. Závěrečná šestnáctka byla vytvořena již typickým "maďarským" systémem, který není přiliš transparentní, ale budiž útěchou, že do semifinále se nedostal ani jediný maďarský tým, naopak že se do něj probojovaly dva týmy české. Po úspěšných semifinálových zápasech se ve finále o zlato utkaly týmy Jirků Korešů s Habim a Tomáše s Honzou a s Juanem. Vítězství nakonec putovalo do Havlíčkova Brodu a Českých Budějovic, stříbro tedy patřilo Carreau Brno a pro bronz si došla družina z Polska, jmenovitě Szimon Kubiesa, Boguslaw Biel a Tomasz Lipczyński. A nakonec, cenami pro vítěze nebyly pouze stříbrnomodré poháry, ale i nesčetné štípance od všudepřítomných a dotěrných komárů !

Ivošova poznámka 8.6.2010 V sobotu se konaly regionální kola MČR trojic. Východní region pořádal klub ŽEPEC v Žebětíně. Za konečně letního počasí bojovala dvacítka týmů o postupovou osmičku. Carreau si vedlo střídavě, tým kapitána Kubánce s Hankou,Franckem a Šroubkem si postup vybojoval, složený tým Soňa,Zlatka,Věra ,Juan zůstal před branami finálového kola. Turnaj byl kvalitně uspořádán, rybí speciality byly příjemným zpestřením. Gratulace postupujícím.

Zatímco část klubových hráčů bojovala o postup na regionálních kolech MČR, se Ivoš s Honzou zúčastnili 7. ročníku turnaje dvojic Zemegula Cup v Bratislavě, pořádaný klubem Univerzum. Kvalitně obsazený, ale zejména velmi dobře zorganizovaný turnaj. Čtyřkolový švýcar a postupující 16, vše se krásně stíhalo, nebyly žádné prostoje, vše mělo řád, pěkné ceny,zajímavá doplňková soutěž. Naše účinkování skončilo v 16 , ale sehráli jsme několik velmi kvalitních zápasů. Velice hezký turnaj. Doporučujeme. Gratulace vítězům míří tentokrát k nám dobře známým přátelům z Maďarska Dodovi a Tiborovi.Honzova poznámka 30.5.2010 Dne 29. května 2010 se v Kolové uskutečnilo Mistrovství České republiky dvojic, kterého se zúčastnilo 67 týmů ze všech koutů země. Základní boje byly odehrány čtyřkolovým švýcarem. Během těchto kol došlo k několika nečekaným výsledkům, což mělo v důsledku některé velmi pikantní zápasy v následné 32, která se již hrála systémem KO. Postupem času a postupem dalších zápasů "kdo s koho" vypadávali mnozí favorité a rodily se velmi zajímavé průběhy zápasů, kdy se často skóre rapidně otáčelo, což přidávalo na zajímavosti i pro "pouhé" diváky. Semifinále se již odehrávalo za umělého osvětlení na centrálních kurtech, kde proti sobě stanuli Iva Valenzová, Helena Valenzová x Mirek Řehoř, Jiří Ondryáš a ve druhém semifinále Tomáš Kutý, Jiří Grepl x Ivo Michálek, Jan Michálek. Po velmi kvalitních zápasech ve finále stanuli Mirek Řehoř s Jirkou Ondryášem a Ivoš Michálek s Honzou Michálkem. Finále plné zvratů nakonec vyhrál Mirek s Jirkou rozdílem 13:11 a stali se tak po jednom roce odmlky mistry České republiky pro rok 2010. Druhé místo tedy patřilo Ivošovi a Honzovi Michálkových a třetí místo vybojoval Tomáš Kutý s Jirkou Greplem. Všem zmíněným velká gratulace !Honzova poznámka 12.5.2010 V sobotu 8. května se v zámeckém nádvoří a přilehlých zahradách zámku Náměšť na Hané uskutečnil již tradičně velmi kvalitně připravený turnaj Chateau Náměšť. Turnaje se zúčastnilo 41 trojic z České republiky, Slovenska a Maďarska. Ačkoli předpověď počasí nebyla ideální, nakonec se turnaj odehrál především za slunečného počasí, jen boje v 16 a 8 byly ovlivněny deštěm. Turnaj poskytl mnoho nečekaných výsledků, ale celkové vítězství se neslo v duchu obhajoby. Vítězi se totiž již tradičně stali Lucka Adlerová a Tomáš Michálek, kteří byli tentokrát doplňováni Lukášem Tomkou. Na druhém místě skončil Anton Majerčík, Michal Stano a Pavel Hodboď, třetí místo obsadila rodina Hájkova - Martin, Iveta a Dorka, když porazili Tomáše Stokláska, Milana Haška a Pavla Hejla ml. Turnaj B, tzv. Dalkia Cup, vyhráli Klára Hájková, Soňa Michálková a Juan Más Abenza, který tak pokračuje na své vítězné vlně. Každý hráč při odchodu obdržel i láhev vína, a tak si myslím, že nikdo nemohl být nespokojen s letošním ročníkem turnaje Chateau Náměšť. Chateau Náměšť.

Ivošova poznámka 9.5.2010 V osadě Drhleny v Českém ráji se konalo první letošní MČR. O mistrovské tituly v trojicích a vyrážení bojovali junioři. V hlavní kategorii se mistry ČR pro rok 2010 stal tým ve složení František Kaplánek, Jakub Kučera (oba Hrode Krumsín) a Tomáš Michálek (Carreau). Stříbrné medaile získali Vojtěch Přikryl (Slope), Daniel Hudík (APEC), Pavel Chovan (Hodice) a Radim Bury (TOP Orlová). Třetí skončil dívčí tým z Vrchlabí ve složení Petra Hančová, Martina Korhelová, Karolína Zirmová a Eliška Janoušková. V doplňkové disciplíně ve vyrážení se mistrem ČR stal Jakub Kučera. Stříbro Tomáš Michálek, bronz Petra Hančová. Překvapení turnaje....Petr Vavrovič z Lipníka. Dvě medaile pro Carreau z kraje sezóny jsou příslibem, gratulaci ovšem zaslouží všichni medailisté.Honzova poznámka 27.4.2010 Dne 24.4. 2010 se v Litovli uskutečnil turnaj Litovel ÓPN, kterého se letos zúčastnilo 43 trojic, ve kterých byla zastoupena téměr kompletní česká špička. Turnaj byl hrán systémem čtyřkolového švýcara, po kterém postupovala 16, která již byla hrána bez limitu, což umožnilo sehrát mnoho kvalitních zápasů, ve kterých se hráčům povedlo otočit častokrát nepříznivý výsledek. Celkové vítězství se podařilo ukořistit týmu Hanky Šrubařové, Jirky Šrubaře a Juana Más Abenzy, když ve finále porazili Romču Vokrouhlíkovou, Tomáše a Honzu Michálkovi. Třetí místo vybojoval Tom Kutý, Martin Pírek a Fana Kaplánek, na čtvrtém místě pak skončil Pavel Buřeš mladší, Michal Drmola a Mirek Neoral. Turnaj skončil těsně před setměním, vítězové byli již tradičně obdařeni různorodými těstovinovými výrobky a snad každý musel odcházet s pocitem, že prožil krásný den při kvalitním pétanque.

Vladjova poznámka 24.4.2010 Minulou neděli jsme se za jarního sluníčka sešli v Brně-Slatině, kde se konalo další klání Carreau - SLOPE. Po minulé drtivé porážce jsme měli co vracet a hlavně co zlepšovat. Bohužel, platí to i nadále. Trojice jsme prohráli 3:1, dvojice 4:2 a jedničky 7:5. Celkově tedy 14:8 pro SLOPE. Putovní Šroubek tak zůstává, snad jen do podzimu, ve Slatině, a my gratulujeme vítězům. Alespoň že počasí vyšlo na jedničku a my mohli strávit příjemný den, nejen u grilu.Honzova poznámka 12.4.2010 Dne 10.4.2010 se uskutečnil ve Vojnově Městci jarní turnaj s názvem Velikonoční vejce, kterého se celkově zúčastnilo 59 dvojic. Náš klub byl hojně zastoupen, zúčastnil se Kubánec, Vláďa, Kuba, Juraj, Lucka, Tomáš, Ivoš a Honza. Za velmi proměnlivého počasí, což značí jak slunce, tak studený vítr a krupobití, se zástupcům našeho klubu dařilo velmi rozdílně: Zatímco Honza (společně s Lenkou Havlíčkovou) dotáhli do vítězství jen 1 zápas, Adlerovi vyhráli zápasy 2, Vláďa s Kubou 3, Ivoš (s Jarkou Kalábovou) taktéž 3 a Tomáš s Kubáncem všechny 4. Do 16 se tak dostaly tři týmy se zástupci z našeho kluby. V 16 pak Vláďa s Kubou neprošli přes Toma Kutého s Martinem Pírkem, oba dva další týmy postoupily, ale následně prohrály v 8. Vzájemně se tak setkaly v boji o 5.-8., kde nakonec Ivoš s Jarkou obsadili 8. místo a Tomáš s Kubáncem 6. místo. Za krutého počasí se ale dále hrálo semifinále a následně finále, kde se utkaly týmy Tomáše Kutého s Martinem Pírkem a Pavla Bureše ml. s Fanou Kaplánkem. Za jednoznačného stavu 12:3 pro Tomáše Kutého se Pavel s Fanou vzchopili a dokázali senzačně otočit zápas ve svůj prospěch. Zápas o třetí místo pak vyhrál Olda Brož se Zdeňkem Konopáskem nad Radkem Netušilem a Pavlem Hejlem ml.

Turnaje se také zúčastnil zástupce světoznámé skupiny Boney M. Na společné fotografii s Kubáncem je to pravděpodobně ten vlevo.Honzova poznámka 8.4.2010 3. dubna se na slatinském boulodromu uskutečnil jeden z největších turnajů jarní sezóny, a to VC Litovel. Počasí bylo mimořádně vyvedené, což přilákalo celkově 54 trojic z celé ČR i Slovenska. Turnaje se zúčastila kompletní špička českého pétanque, doplněná též velmi kvalitními trojicemi ze Slovenska, avšak po pětikolovém švýcarovi se do následné osmičky dostaly jen dva týmy nasazené do 20. místa (a v obou těchto týmech jsme měli zastoupení, neboť se jednalo o tým Adlerovic s Antonem Majerčíkem a o tým Michálků). Ostatní postupivší týmy rozhodně nepatřily mezi nejžhavější favority, ale svojí výbornou, trpělivou a zaujatou hrou si tento postup rozhodně zasloužily. Konečné umístění na turnaji dopadlo následovně: 1. místo: Šrubař Jiří, Stacke František a nová akvizice Juan Más Abendza ze Španělska; 2. místo: Michal Preuss, Jiří Grepl a Michal Stano; 3. místo: Hájková Iveta, Hájek Martin a Bartoš Martin; 4. místo: Botková Hanka, Michal Sobolič, Vlado Michalka.....velký úspěch Šroubka a Juana (gratulace!) byl doplněn Michálky (5. místo), Kubáncem, Hankou a Franckem (6.místo) a Adlery (8.místo).

Na VC Litovel (3.4.2010, Slatina) se též při zahájení turnaje vyhlásil konečný výsledek dlouhodobé zimní soutěže Duel, kde hrálo na jednotlivých turnajích v Harahallu vždy 12 týmů - 6 českých a 6 slovenských. Celkového vítězství dosáhla Česká republika, v individuálním hodnocení týmů vyhrálo PC Carreau Brno (126 bodů), které tak již poněkolikráté mohlo zvednout nad své hlavy vítěznou trofej. Na druhém místě se umístila POP Praha (94 bodů), 3. místo: Mix Bratislava (81 bodů)...následovně 4. místo: Mix Slovensko (66 bodů); 5.místo: SLOPE Brno (62 bodů) a na 6. místě Guliver Bratislava (57 bodů).Vladjova poznámka 7.4.2010 Doplnil jsem konečné výsledky zimních tréninků, které byly letos zpestřeny o několik hráčů z jiných klubů - viz tabulky, kde si také můžete najít i podrobné statistiky. Celkovým vítězem se stal Honza, který tak získal volné startovné i cestovné na 1 turnaj Centrope, samotné volné startovné na 1 turnaji Centrope si vyhráli za 2. resp. 3. místo Franck a Juraj. Všem vítězům gratulujeme.

Honzova poznámka 4.4.2010 Dne 27. března se v Albrechticích uskutečnil jeden z nejranějších turnajů nové pétanque sezóny. Turnaje se za slunečného počasí zúčastnilo 34 dvojic (i ze Slovenska a Polska), ze kterých se po základních skupinách vykrystalizovalo 16 nejúspěšnějších. Následným K.O. systémem se až do samotného finále probojovaly dvojice ve složení Ivoše a Toma Michálka a manželů Konečných. Prvně uvedený tým pak již za umělého osvětlení a solidní divácké kulisy dokráčel k celkovému vítězství. V zápase o třetí místo dosáhla na bronzové medaile dvojice Jana Konečná a Honza Michálek. Následné vyhlašovaní bohaté na ceny se neslo ve velmi přátelském duchu, což se dá vztáhnout na celý turnaj vůbec. Sečteno podtrženo kvalitní a příjemný turnaj, jak už jsme na to v Albrechticích zvyklí. Doufejme tedy, že si i pro příště albrechtické turnaje udrží tuto úroveň.Vladjova poznámka 21.3.2010 Zaktualizoval jsem kontakty a seznam hráčů, včetně změn ve vedení. Zkontrolujte si, zda jsou vaše údaje v pořádku a případně mi dejte vědět změny.

Vladjova poznámka 19.3.2010 Další utkání Carreau vs. SLOPE se uskuteční v neděli 18.4. ve Slatině. Jsme pořádající klub. Mohlo by být hezky, což by v kombinaci s grilem mělo znamenat pěkně strávený den. Navíc nám má SLOPE vracet Šroubka, že...

Honzova poznámka 16.3.2010 Poslední turnaj dlouhodobé zimní série pořádalo Slovensko (především pak Michal Dzurik aspol.). V tomto Duelu se rozhodovalo o finální "titul", o který soupeřily kluby POP Praha a Carreau Brno. Tento "titul" se nakonec podařilo vyhrát klubu Carreau Brno (již poněkolikáté...). 4. místo: Petr Sedláček, Marek Sobolič a "Cico" Martin Ševček, 3. místo: Juraj a Lucka Adlerovi, Tomáš Michálek, 2. místo: Michal Dzurik, Peter Fratrič a Mário Matuchovič, 1.místo: Pavel Hodboď, Ivo a Jan Michálkovi.Ivošova poznámka 31.12.2009 Do nového roku přejeme hodně pohody, zdraví a radosti s přáteli při pétanque.

Vladjova poznámka 31.12.2009 Kuželky máme za sebou. Letos sice nenasněžilo, ale tradičně odporná obsluha opět nezklamala. Příště rozhodně někde jinde. Naštěstí jsme nalezli azyl ve slatinské pizzérii, kde jsme, letos poprvé, vyhlásili a ocenili nejlepší tři hráče (díky Kubo za ceny). Oříšky za devítku pro Kubánce nepočítám. Nakonec se i Klára dočkala ceny za nejlepší ženu.
A jak to dopadlo ? Zde je celkové pořadí s průměrem na hod:

1.Vláďa 4,03, 2.Kubánec 4,02, 3.Kuba 3,64, 4.Ivoš 3,50, 5.Klára 3,47, 6.Tom 3,33, 7.Hlaváčková 3,30, 8.Soňa 3,18, 9.velká Šárka 2,88, 10.Romča 2,81, 11.Zbyněk 2,78, 12.Honza 2,59, 13.Dáša 2,42, 14.Gábina 1,97, 15.malá Šárka 1,67

Vladjova poznámka 25.12.2009 Nezapomeňte na tradiční mezisvátkové pokoulení.

27.prosince 2009 od 19:00 do 21:00 máme zamluvené dvě dráhy v kuželně Las Pegas ve Slatině.
Více na tiskovce.

Ivošova poznámka 24.12.2009 V sobotu 19.12. proběhl druhý díl seriálu zimní soutěže DUEL. Vítězství tentokrát vybojovali domácí ze Slope a potvrdili tak nový letošní trend - vítězství pořadatele. Uvidíme, jak si povedou další... Druhé místo putovalo do Prahy zásluhou týmu POP, třetí potom skončil tým Carreau 1 ve složení Kubánec, Honza, Tomáš. Druhý tým Carreau ve složení Ivoš, Vladimír, Franta obsadil páté místo. Hezký turnaj, medailisti včetně "bramborových" vyhráli pěkně vykrmené kačenky. Pohodová atmosféra, dobrý petanque, chlebíčky, prdelačka, vínečko... hezký poslední turnaj roku.Ivošova poznámka 13.12.2009 Další z řady vysoce prestižních klání mezi kluby Slope a Carreau je minulostí. Krásně připravené prostředí, vánoční atmosféra, občerstvení, pěkné ceny pro všechny, to vše udělalo ze soboty pro všechny zúčastněné moc hezký den. Nutno přiznat, že trofej ( sádrový šroubek ) a pomyslný titul krále Brna putuje zase na půl roku do rukou domácích. Tedy vítězi 3x hurá. Nejlepším hráčem celého klání byl Vláďa Rylich ze Slope. Tentýž hráč dokázal zvítězit i v doplňkové soutěži ve střelbě. Velká gratulace !!! Nám se letos opravdu nedařilo, konečně dokázali jsme zvítězit pouze v 5 zápasech. Nezbývá než urvat "šroubka" zase na jaře. Každopádně velké díky domácím za hezky připravený turnaj.Vladjova poznámka 20.11.2009 V Žebříčkách jsem doplnil odkaz na Zimní žebříček čtvrtečních tréninků Carreau ve Slatině.

Ivošova poznámka 29.10.2009 Jeden z posledních letošních turnajů se odehrál v Albrechticích. Již tradiční turnaj dvojic zde uspořádal místní klub PAK. 35 dvojic bojovalo o vítězství, poháry i věcné cenny ve velmi příjemné pohodové atmosféře. Celkové prvenství putovalo na Hanou zásluhou Kuby Kučery a Pepy Popelky, kteří ve finále zdolali dvojici Kutá, Kaplánek. Třetí místo putovalo do Carreau zásluhou Honzy a Ivoše. Moc hezký pohodový regionálek.Ivošova poznámka 27.10.2009 Letošní ročník turnaje Zlaté prasátko byl poznamenán nepříznivým počasím, což se trochu podepsalo na úrovni, ale zejména na účasti. Oč byla venku větší zima, o to líp bylo ve stodole u obložených stolů. Nicméně se hrál kvalitní pétanque dle možností. Náš klub se opět dokázal prosadit na stupně vítězů, tentokrát to byl Kubánec a Honza, kteří spolu s Romčou vybojovali bronz.Ivošova poznámka 26.10.2009 V neděli 27.září proběhl ve Valšovicích další ročník Svatováclavského koulení. V krásném areálu za nebývale nádherného počasí se odehrál turnaj, který lze bez nadsázky zařadit mezi ty nejpovedenější. Dařilo se nám i herně. vítězství si vybojoval Tomáš spolu s Jarkou, když ve finále porazili Ivoše s Ivanem. Pořadatelům patří to nejvyšší uznání a za rok určitě rádi přijedeme zase.Ivošova poznámka 10.10.2009 Letošního MS juniorů v pétanque v Tunisu se zúčastnili i dva členové Carreau, Lucka a Tomáš. Tým dále tvořili Franta z Krumsína a Filip ze Slavkova. Hrálo se poprvé systémem "švýcar 5 kol s bucholzem", tedy tím systémem, který u nás dobře známe a který loni na MS žen některé výpravy odmítly hrát. Tak to holt spustili u těch nejmenších. Zda se to osvědčilo, nebo ne se jistě dozvíme, ale výhody tohoto systému jsou zejména v časové rovině a to je parketa, která F.I.P.J.P. už pěknou dobu pálí. Takže tento nám dobře známý systém se zřejmě ujme i na světových soutěžích. V každém případě nám tato novinka mnoho štěstí nepřinesla, naše výprava ukončila základní kolo v poměru 2:3, což na postup nestačilo. Nad naše síly se ukázaly týmy Německa a domácí Tunis 1 i Tunis 2. Poradili jsme si s týmy Turecka a Walesu. V poháru národů jsme poté sehráli trochu nešťastný zápas s Polskem.... konečně výsledek 12:13 hovoří za vše. Do soutěže ve vyrážení poprvé zasáhl Tomáš a chyběl mu jediný bod k postupu do dalšího kola.Škoda, tak třeba příště to bude lepší.Ivošova poznámka 23.9.2009 V Kolové se letos opět hrálo MČR jednotlivců, tentokrát v pravdě podzimním počasí. Díky místu konání byla účast vesměs česká, o to více je cennější, že se na stupně vítězů prodrali dva zástupci z Moravy. Třetí místo putovalo zásluhou Martina Pírka do Krumsína, druhé místo vybojovala Iva Valenzová z Varanu Karlovy Vary a místo nejcennější si uhrál zástupce Carreau Brno - Honza Michálek, který si tak připsal titul Mistra ČR. Gratulujeme !!!

Výsledky MČR jednotlivců 2009

1.místo - Michálek Jan (Carreau Brno)
2.místo - Valenzová Iva (Varan Karlovy Vary)
3.místo - Pírek Martin (Hrode Krumsín)
4.místo - Valenz Pavel (Varan Karlovy Vary)
Ivošova poznámka 21.9.2009 V posledním dohrávaném semifinále MČR klubů se v neděli 20.9. utkaly v Praze týmy POP Praha a obhájce titulu - Carreau Brno. Sedm našich hráčů - Lucka, Franck, Kubánec, Honza, Tomáš, Juraj a Ivoš bojovalo zdatně, leč na soupeře to tentokrát nestačilo. Celkovým výsledkem 6:5 postupuje do finále soutěže tým POP Praha a nám nezbývá, než soupeři sportovně pogratulovat a popřát hodně štěstí ve finále.

Ivošova poznámka 21.9.2009 Další z řady pohodových turnajů se konal v Daňkovicích. Babí léto, přivítání mladými děvčaty s přípitkem a buchtama, věcné ceny, prize money, pečené koleno pro první tři týmy, bar u gastona.... to vše v okruhu přátel dělá Selské koule velmi příjemným turnajem, kam se rádi vracíme. Letos nás potěšilo i umístění našeho mládí na stupních vítězů, druhé místo obsadila dvojice juniorů, Jirka Grepl z Valšovic a Tomáš Michálek z Carreau Brno, kteří až ve finále podlehli místní dvojici Bukáček, Haněl ml. Gratulujeme !Vladjova poznámka 6.9.2009 Doplnil jsem fotky z turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2009

Vladjova poznámka 30.8.2009 Mezinárodní open mistrovství republiky v pétanque trojic O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2009 máme za sebou. Vítězství tentokrát patří Varanům. Podrobné výsledky jsou doplněny. Gratulujeme medailistům a všem hráčům děkujeme za účast.

Výsledky 2. ročníku MEZINÁRODNÍHO OPEN MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V PÉTANQUE TROJIC - turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2009

1.místo - Valenzová Iva, Valenz Pavel, Mužík Miroslav (Varan Karlovy Vary)
2.místo - Sobolič Marek, Sedláček Peter, Fratrič Andrej (Slovensko)
3.místo - Vokrouhlíková Romana (POP Praha), Šrubařová Hana (Carreau Brno), Klusová Lucie (1. KPK VRCHLABÍ), Valenzová Helena (Varan Karlovy Vary)
4.místo - Vlk Pavel, Hlaváček Filip, Konšel Jakub (POP Praha)
Vladjova poznámka 27.8.2009 Pro ty, kdo netrefí, bude stejně jako každý rok čekat na benzínce OMV na 192. km dálnice D1 směr Praha doprovodný vůz. Odjezd v 7:40

Vladjova poznámka 26.8.2009 Upozorňuji, že na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2009 je dovoleno pouze reprezentacím startovat ve čtyřech hráčích.

Vladjova poznámka 25.8.2009 Dnes proběhlo poslední kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2009. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Blanka Tomanová, Adrian Drugda, Hana Mengerová

Neváhejte tedy a přihlašte se.

Vladjova poznámka 24.8.2009 Ve čtvrtek je poslední den, kdy se dá přihlásit na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2009 za startovné 600 Kč za triplet. Poté bude startovné zvýšeno na 750 Kč na triplet. Rovněž připomínám, že na turnaji není povolena hra s rekreačními koulemi.

Vladjova poznámka 22.8.2009 V úterý proběhlo další kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2009. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Králová Renata, Král Pavel, Anton Lubomír

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Poslední kolo losování proběhne v úterý 25. srpna.

Ivošova poznámka 12.8.2009 Základní skupina A ME klubů v petanque je za námi. Na domácím hřišti v Brně-Lužánkách jsme přivítali nejlepší klub ze Švýcarska a Walesu. Za optimálního letního počasí se rozehrál velmi vyrovnaný boj. Hrálo se novým systémem, trojice týmů hrála vzájemně proti sobě dle daného klíče, takže byly všechny týmy tzv. ve hře. Po prvních trojicích byl stav ČR: Švýcarsko 1-1, ČR : Wales 1-1. Švýcarsko - Wales 2-0. Rozhodly zápasy dvojic, kde si Švýcarsko vynikajícím výkonem pohlídalo vítězství jak nad domácími, tak nad Walesany. Zápasy to byly velmi kvalitní. Nám se bohužel nepodařilo proti Švýcarsku dotáhnout byť jen jediný zápas dvojic, abychom byli ve hře o postup ještě v neděli. Již v sobotu večer tedy byl znám postupující, po zásluze tým Švýcarska. V neděli jsme se soustředili na boj o druhé místo proti Walesu, což se podařilo. Sehráli jsme během víkendu řadu velmi kvalitních a těžkých zápasů, které nás obohatily zkušeností a třeba zase o kousek posunuly dál a to vše ve společnosti skvělých a skromných lidí.

Výsledky vzájemných utkání jednotlivých zemí (na zápasy):

Švýcarsko : ČR 5:2
Švýcarsko : Wales 6:1
ČR : Wales 4:3Vladjova poznámka 11.8.2009 Dnes proběhlo další kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2009. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Habásko Petr, Preuss Michal, Netušil Jakub

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 18. srpna.

Ivošova poznámka 5.8.2009 Ve dnech 8.- 9. srpna proběhne na hřišti v Lužánkách čtvrtfinálová skupina ME klubů v pétanque. Utkají se vítězové klubových soutěží ze Švýcarska, Walesu a domácího mistra ČR klubu Carreau Brno. Kdo chce shlédnout mezinárodní klání v pétanque a třeba i fandit domácímu týmu, je vítán. Brněnský park Lužánky, městský boulledrom od 10 hodin. Občerstvení a počasí zajištěno.

Ivošova poznámka 5.8.2009 Když jsem zde před časem komentoval letošní turnaj seriálu Centrope v Polsku, kde jsem si posteskl nad neúčastí hráčů z Maďarska a Slovinska, netušil jsem, že zažiji situaci po této stránce ještě smutnější. Bohužel, letošní turnaj seriálu Centrope v Maďarsku to potvrdilo. Schválně píšu bohužel, neboť se mi celá myšlenka vzájemného setkávání hráčů z regionu líbí. Nevím, kde se stala chybka, ale turnaj v Komló, který jsme v sobotu navštívili, měl do úrovně ostatních turnajů tohoto typu vskutku daleko. Termín uprostřed léta a posunutí turnaje tzv. od středu zřejmě nebylo šťastným řešením. Původně jsem měl za to, že pořadatel chce vyjít vstříc týmům z Rakouska, resp. Slovinska, ale jelikož tam z těchto zemí nebyl byť jediný tým, tak jsem se mýlil. Konečně z tradičních účastníků Centrope nebyli přítomni ani zástupci ze Slovenska a Polska. Takže náš osiřelý triplet z Čech vzdoroval domácí přesile, pravda s pomocí jednoho týmu z Anglie a jednoho týmu z Francie. I samotná domácí účast nebyla nejsilnější, konečně 18 týmů na startovní listině hovoří snad za vše... Oproti původnímu plánu hrát 5 kol švýcarským způsobem a následnou 16 KO bylo rozhodnuto, že se budou hrát pouze 4 kola a poté 8 KO. Což bylo rozumné, pouze do té doby, kdy pořadatel po základní části přehodnotil své rozhodnutí a do KO postoupila 16. Po 6 hodinách hry v úmorném vedru tedy odpadly 2 týmy.... No, nejen tato skutečnost se podepsala na našem výkonu i rozpoložení, prohráli jsme hned první kolo KO a rychle domů. Ani nevím kdo vyhrál. Těžko hledat výrazná pozitiva, snad jen tradiční kvalitní guláš. Kdo letos nejel na Centrope do Maďarska....o nic nepřišel.Vladjova poznámka 4.8.2009 Dnes proběhlo další kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2009. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Dzúrik Michal, Toman Vladimír, Stano Michal

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 11. srpna.

Vladjova poznámka 28.7.2009 Dnes proběhlo další kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2009. Vítězný tým, který si zahraje zadarmo:

Hronská Ružena, Krchňáková Etela, Snopová Martina, Lazarová Jana

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 4. srpna.

Ivošova poznámka 23.7.2009 V odkazu propozice a informace o letošním Centrope v Maďarsku. Letos je to poprvé v Komló, tedy domovském klubu nám velmi dobře známého Kristiána Tálosziho. Takže kdo si budete chtít udělat hezký výlet k Balatonu a zároveň si kvalitně zahrát a reprezentovat český pétanque, je tu možnost.

CENTROPE CUP MAĎARSKO 2009

Ivošova poznámka 7.7.2009 Víceméně pro zpestření přikládám malou statistiku výsledků za první polovinu sezóny, tedy takového žebříčku na základě výsledků z turnajů, které se hrály pouze v tomto roce. Statistika sestává z bodového ohodnocení, které je vyšší než 150 bodů. Zajímavostí je, že až na jedinou výjimku nezískal žádný hráč (-ka ) více jak 10 bodových výsledků vyšších než 150. Tou výjimkou je Jiří Koreš ml., který jako jediný tuto metu překročil vícenásobně a je to jen potvrzení jeho skvělé výkonnosti v tomto roce.

Vladjova poznámka 1.7.2009 Pod odkazem CUP 2009 jsou nově zprovozněny stránky turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2009. Oproti minulým ročníkům není povolena hra rekreačními koulemi.

Vladjova poznámka 17.6.2009 Do Aktivit jsem přidal fotky z výletu do Adršpachu.

Vladjova poznámka 14.6.2009 Zatím ve stručnosti: na MČR žen, pořádaném klubem Žepec v Žebětíně, se týmu loňských mistryň ve složení Lucka Klusová, Alice Hančová, Romana Vokrouhlíková a Hana Šrubařová podařilo obhájit mistrovský titul. Ve finále porazily tým Varanů s Ivetou Hájkovou. Další medaile pro Carreau vybojovaly Soňa Michálková, Klára Hájková, Šárka Slavíčková a Šárka Režová, když v boji o třetí místo porazily tým Osiky. Všem patří veliká gratulace.

Vladjova poznámka 31.5.2009 V rámci MČR klubů dnes Carreau 2 hostilo v Lužánkách Kolovou. Za nepříznivého počasí jsme nejtěsnějším možným způsobem nestačili na soupeře a celkově prohráli 6:7. Bohužel se opět potvrdila naše slabost - jedničky, které jsme vyhráli dvě ze šesti. Dvojice jsme vyhráli 3:0 a stačilo vyhrát dvakrát trojice. Podařilo se to jen jednou a vše rozhodoval poslední zápas, který nám nevyšel. Nezbývá než doufat, že si Carreau 1 bude počínat lépe a naváže na loňský úspěch.Ivošova poznámka 26.5.2009 Další z řady seriálu Centrope se odehrálo v Polsku a to nově poprvé ve sportovním areálu v Jedlině-Zdrój. Tedy opět změna tradičního místa, tentokrát oproti Rakousku mnohem lépe zvládnutá a připravená. Osobně rád vzpomínám na park ve Wroclavi, kde se mi zejména v prvních ročnících líbilo a turnaj tam měl svůj osobitý neopakovatelný nádech. v Jedlině to bylo jiné, přesun tzv. do sportovna. Přesně nachystaná hřiště s dobrým povrchem, časomíra, velmi kvalitní zázemí, hlídané parkoviště, finanční odměny do 16.místa... a kladů by se dalo najít více. My, co velké turnaje organizujeme to dokážeme ocenit. Co z mého pohledu nebylo příliš šťastné byl hrací systém. Pro trojice je časový limit 45 min. zkrátka málo, navíc byly krátké přestávky mezi jednotlivými koly, takže se kolikrát hrálo jen 40 minut, nebo ještě méně. Osm kol základní části bylo také, myslím, zbytečně mnoho. Jednak si hráči nemohli během dne pořádně ani vydechnout, stále byli v pohybu a také gradace a optimalizace výkonu na vyřazovací část se tzv.těžko programovala. Sluníčko a vítr ubírali síly a tak vrcholné zápasy byly k vidění dříve než by mělo být. Pétanque s časovým limitem je specifický a hraje se zkrátka jinak. Chápu, že okolnosti nás s limitem hrát nutí, ale hranice 60 min.pro trojici bych bral jako minimum a rozhodující boje v KO by měly být bez limitu úplně. Další skutečnost stojí za zmínku a to úplná absence hráčů ze Slovinska, Rakouska a Maďarska. Osobně mám obavu o další podobu Centrope, dokud se někdo pořádně nechopí organizace, nezavede speciálně webovou Centrope stránku s potřebnými informacemi, aktualitami a servisem pro hráče, který by mohl sloužit i jako podklad pro generálního sponzora celé akce, nebude to lepší. Myšlenka je to dobrá, jen se na ní dle mého osobního názoru nestaví a nepracuje, včetně české strany. A to je myslím škoda. Nic to nemění na tom, že sobotní turnaj v Jedlině považuji za zdařilý a organizačně velmi dobře zvládnutý. Velká gratulace Lucce, Jurajovi a Filipovi Bayerovi za výdrž a nádherné 3. místo, stejně jako ženskému týmu Varanu za stříbro. Vítězství zůstalo domácím zásluhou nám velmi dobře známého tripletu otce a syna Slizowých se Szymonem Kubiesou, mimo jiné dvojnásobných vítězů turnaje O pohár města Brna.Ivošova poznámka 20.5.2009 V sobotu 16.5. jsme navštívili naše slovenské přátele v Bratislavě, kde se konal 6.ročník turnaje trojic GULIVER CUP. Šest hráčů z Česka doplnilo jinak čistě slovenské startovní pole, které bojovalo o prvenství a pěkné poháry. Carreau obhájilo prvenství z loňského roku zásluhou Šroubka, Juraje a Kubánce, kteří ve finále porazili mix tým Vlado Hronský, Habi, Ivoš 13:12 po velmi zajímavém průběhu. Šroubkovu vítěznou radu Kubáncovi "udělej s tím cokoli..." si budeme někteří dlouho pamatovat :-) Guliverům se zdařilo uspořádat velmi hezký pohodový turnaj, zpestřený dovednostní soutěží "gulový mršt ", kdy všichni přítomní naráz na povel plasují ke košonku. Je k neuvěření, že v záplavě stovky koulí zvítězila dvakrát po sobě Hanka Botka. Velmi příjemné bylo i pozvání hostitelů na posezení po turnaji, kde nám bylo velmi hezky.Ivošova poznámka 19.5.2009 Sportovní areál ve Větřní hostil o víkendu naše juniory, kteří bojovali o mistrovské tituly na prvním letošním MČR. Celkem bojovalo 7 týmů. Nebýt základny ve Vrchlabí a Dorotky Hájkové ze Stolína, bylo by to takové vesměs moravské mistrovství... Titul si vybojovalo trio Lucka Adlerová, Tomáš Michálek a Filip Bayer, stříbro vybojoval tým Radim Bury, Franta Kaplánek a Vojta Přikryl, bronz poté vybojoval dívčí tým Dorota Hájková, Jana Konečná a Jana Krůlová. Zároveň proběhlo i MČR juniorů ve vyrážení. Druhý titul vybojoval Tomáš Michálek, který ve finále přehrál Frantu Kaplánka, třetí skončil Vojta Přikryl. Všem medailistům velká gratulace, tři medaile pro Carreau, slušný vstup do mistrovského kolotoče :-)Ivošova poznámka 12.5.2009 V sobotu jsme navštívili zámek v Náměšti na Hané, kde se konal další tradiční turnaj Chateau Náměšť. Za téměř letního počasí se sešlo téměř 50 týmů z Česka, Slovenska i Polska. Hrálo se tradičně ve skupinách s následným KO. Vítězství obhájil tým našich českých nadějí - Lucka, Tomáš a Jirka. Tedy Carreau dvakrát na bědně. Není bez zajímavosti, že pro Jirku Koreše to bylo čtvrté vítězství a jedno druhé místo ze sedmi turnajů, které letos hrál. Velká gratulace vítězům, stejně jako dalším medailistům.Ivošova poznámka 5.5.2009 Zatímco na 1.máje nás ve Vídni na turnaji Centrope zastihlo nevlídné větrné počasí, o den později v Ořechu zářilo nad účastníky již 13.ročníku turnaje Prvomájové koule Barona Prášila vlídné sluníčko. Po několika letech jsme se tohoto turnaje zúčastnili a byl to takový jakoby návrat do starých pétanqových časů. 59 dvojic z Německa, Holandska, Dánska, Francie a Česka bojovalo v příjemné pohodové atmosféře. Vítězství putovalo tentokrát do země tulipánů. Areál v Ořechu se postupně mění, hřiště pomalinku zarůstají travou, v horním traktu se naopak pěkně rozrůstá množství zábavních a relaxačních aktivit. Viz foto. Sportovní turnaj jak jsme ho znali je již minulostí, naopak se z "prvomájovek" stal příjemný a kvalitní regionál. S tradičním zázemím, vynikajícími grilovanými kuřátky, klobáskami atd... Velmi sympatické bylo i finanční ocenění nejlepších.Ivošova poznámka 5.5.2009 První letošní turnmaj Centrope se konal v Rakousku. Tentokrát nikoli v Ilmitzu, ale v parku v centru Vídně. Počasí nepřálo, bylo větrno a odpoledne i pršelo. Hrálo se na neohraničených hřištích, nebylo výjimečné, když po hřišti mezi koulemi přejeli cyklisti. Hrál se čtyřkolový švýcar a poté 32 KO. Celkové prvenství si vybojoval tým ze Slovinska, zbývající místa na bedně obsadili Češi. Druzí skončili letos zatím velmi úspěšní Korešovi s Radkem Netušilem, třetí pak skončil tým Jiří Žampach, Petr Fuksa a Honza Resl. Z klubu se tentokrát nejvíce dařilo pohodové trojici Soňa, Zlatka, Zbyněk, kteří postoupili do 32.Ivošova poznámka 27.4.2009 Tradičně v přátelském pohodovém duchu za krásného počasí se v Litovli konal prestige turnaj Litovel ÓPN. Prvenství si vybojoval tým Jiří Koreš ml., Jiří Koreš st. a Radek Netušil. Z Carreau si nejlépe vedl Honza, který spolu s Alicí Hančovou a Pavlem Vlkem vybojovali stříbro.Ivošova poznámka 21.4.2009 Turnaj Vysočina Open je za námi. Pořadatelům se podařilo zcela záhadně pozměnit předpověď počasí, což je na Vysočinu věc nevídaná. Hrálo se systémem klasických skupin s následným KO 32 a B turnajem. Vždy se najdou argumenty v systému pro a proti. Výhodou švýcara je, že nezáleží tolik na nasazení, výhodou 3 a 4 členných skupin zase možnost poznat a připravit se na soupeře, a také ušetřit minimálně hodinu v základní části. To je zase vykoupeno faktem, že často o postupu rozhoduje pouze skóre, a to je vždy ošidné. V každém případě je to v moci pořadatele jak se rozhodne svůj turnaj uspořádat. Tentokrát se hrál pétanque bez časových limitů, tedy v tomto směru generálka na MČR. Díky žádné, nebo zatím ještě malé síle hráčů ze Slovenska byly tuhé boje již ve skupinách, kdy na sebe narazily velmi silné týmy. Na druhou stranu hra bez limitu přinesla řadu soubojů, které se rozhodly až v samém závěru, což by se s limitem nestalo. Řekl bych pro kvalitu sportovního pétanque přínos. Z mého pohledu příjemná změna i když jak už jsem psal, ne všem se jde zavděčit.
V sobotu vyhrál pétanque......a Jiříci z Budějic. Dík pořadatelům a gratulace vítězům.Vladjova poznámka 19.4.2009 Dnes proběhlo v Lužánkách zahájení Brněnského poháru. Náš klub v něm i letos bude mít bohaté zastoupení. Leckdy i v překvapivě dobré lize :-)Ivošova poznámka 15.4.2009 Na zasedání CEP (Evropská pétanque federace) bylo rozhodnuto, že v rámci ME klubů 2009 bude náš klub hostit ve dnech 8.-9.8.2009 v základní skupině soupeře z Walesu a Švýcarska.

Vladjova poznámka 3.4.2009 Doplněn seznam turnajů na Slovensku 2009

Ivošova poznámka 29.3.2009 V sobotu jsme navštívili dva turnaje. Kubánec Roudnici a Honza, Juraj, Ivoš Albrechtice. Tím jsme otevřeli novou hlavní sezónu pro Carreau. Pavel s Romčou v Roudnici 13. místo ( šťastné číslo...), Honza s Frantou Kaplánkem 9.místo, Juraj s Ivošem 6.místo.
V Albrechticích si pořadatelé z nového klubu PAK zaslouží podtrženou jedničku. Další z krásných pohodových regionálních turajů, který je pořádán tzv. ze srdíčka a pro lidi. Startovné 120 Kč, junioři 50 Kč. Každý účastník dostal jako pozornost velikonočního beránka, po celý turnaj bylo k dispozici velmi rozmanité občerstvení v podobě obložených chlebů, buchet, štrůdlu a teplého čaje. V ceně startovného teplý oběd ( beraní koule s bramborem ) a nápoj. Velmi sympatické ceny pro nejlepší, včetně individuálních cen pro nejmladšího účastníka a nejlépe umístěnou ženu, láhev vína pro vítěze miniskupin a další pozornosti. Připraveno bylo dostatečné množství hřišť střední těžkosti. U hlavních hřišť příjemná hospůdka jako zázemí a také obchod. Když člověk připočte velmi vstřícný a přátelský přístup pořadatelů a všech místních a také nádherné jarní počasí na objednávku, tak mu vyjde krásně strávený den s pétanque. Ještě jednou tímto pořadatelům děkujeme a rádi do Albrechtic přijedeme znovu.

Ivošova poznámka 26.3.2009 Skupina ME nadějí ve Slovinsku, které se zúčastnila i česká reprezentace je minulostí. Naši hráči porazili Slovince a prohráli s Itálií i Španělskem. Obsadili tak třetí, nepostupovou pozici. Dle vyjádření účastníků sehrála česká výprava velice zdařilá utkání i předvedená hra snesla vysoké měřítko. Přesto to na ty nejlepší nestačilo. Holt chybí nám více konfrontací a více zápasů hraných tzv. "pod tlakem". Úroveň vlastní hry vždy stoupá s úrovní soupeřů. I když se postup nezdařil, získali naši kluci dle šéfa výpravy cenné zkušenosti a respekt soupeřů. K předvedeným výkonům gratulace a celé výpravě dík za dobrou reprezentaci a šíření dobrého jména českého pétanque.

Ivošova poznámka 20.3.2009 O víkendu proběhne ve Slovinsku ME hráčů do 23 let. Českou reprezentaci nadějí tvoří Jiří Koreš z PC České Budějovice, Jiří Mrňák a Radek Netušil z AURY Havlíčkův Brod a Honza Michálek z našeho klubu Carreau Brno. Výpravu vede Michal Habásko a trenérem je Jiří Koreš st. Tak hoši přejeme úspěch a držíme palce.

Vladjova poznámka 5.2.2009 Zaktualizoval jsem úspěchy členů Carreau za rok 2008 na kartách hráčů. Zkontrolujte si, prosím, svoje údaje. Případné doplnění (hlavně nevím úspěchy v zahraničí) mi pošlete na mail.

Kubáncova poznámka 20.1.2009 Minulou sobotu se konalo již čtvrté kolo Duelu pod vedením bratislavského Gulivera. Pořadatelé odvedli skvělou práci a jako již tradičně, panovala dobrá nálada. V turnaji nás zastupovaly dva týmy složené z členů rodu Michálků a Adlerů, doplnění Kubáncem. Oběma se dařilo. Vzájemně jsme si to rozdali až ve finále, ve kterém prokázali větší tah na košonka Michálci a urvali si tak vítězství. Na třetím místě skončil tým PremierCapMix a brambora putovala do rukou Slopaku. Všem gratulujeme....
V celkovém pořadí jsme potvrdili jasné prvenství.Vladjova poznámka 26.12.2008 Nezapomeňte na tradiční mezisvátkové pokoulení.

27.prosince 2008 od 17:00 do 19:00 máme zamluvené dvě dráhy v kuželně Las Pegas ve Slatině.

Ivošova poznámka 3.11.2008 Titul MČR klubů 2008 pro PC Carreau ! Ve finále soutěže porazil tým Carreau 1 vedený kapitánem Pavlem Hodboděm tým Aury Havlíčkův Brod. Vítězství bylo těsné v poměru 7:6 a o našem vítězství rozhodla až poslední hra. Soupeř podal velmi dobrý výkon, získal si náš respekt. Titul Mistra ČR klubů pro rok 2008 vybojovali: Hana Šrubařová, Lucie Adlerová, Honza Michálek, Franck Ferlay, Jiří Šrubař, Ivo Michálek a Pavel Hodboď.Vladjova poznámka 1.11.2008 Doplnil jsem fotky od (nejen) Ivoše z MS žen v tureckém Samsunu.Ivošova poznámka 30.10.2008 Poslední velký turnaj letošního roku O zlaté prasátko přinesl našemu klubu velký úspěch v podobě vítězství Tomáše a Ivo Michálka, kteří spolu s Ivanem Hrbáčkem ze Slope jako jediní za celý den neprohráli. Zúčastnilo se celkem 77 týmů z ČR, Slovenska, Polska a Maďarska. Hezké je i 4. místo Jiřího Šrubaře, který hrál s Luckou Klusovou a Alešem Venclem z Vrchlabí.

Ivošova poznámka 26.10.2008 Zhruba před 14 dny proběhlo v tureckém městě Samsunu MS v pétanque žen 2008. Nominaci na toto MS si vybojoval mistrovský tým žen ve složení Alice Hančová, Lucie Klusová ( obě z klubu 1.KPK Vrchlabí ), Romana Vokrouhlíková ( POP Praha ) a Hana Šrubařová (PC Carreau Brno ). Náš klub byl zastoupen dále v osobě Ivo Michálka na pozici kouče týmu a Jiřího Šrubaře coby vedoucího celé výpravy. Turecko tedy opět po roce hostilo vrcholnou soutěž žen, po loňském ME v Ankaře se letos souboje odehrály na pobřeží Černého moře, v starobylém městě Samsun. Ve velkém stanu se mělo původně premiérově mělo hrát revolučním způsobem – švýcarským systémem s časovým limitem, což se ovšem nesetkalo z pochopením řady výprav a tak se na poslední chvíli Jury rozhodla šampionát odehrát po staru, tedy skupiny a KO bez limitu. Celá organizace tak trochu skřípala, v organizování by se od nás svět mohl učit. Dá se říci, že v Turecku se nám daří, po loňském úspěchu na ME jsme vybojovali celkové 5. místo, což je nejlepší umístění v historii českého pétanque. Kromě umístění nás může hřát zejména samotná úroveň naší hry, stejně jako vystupování celého týmu, což myslím zařadilo děvčata do širší světové špičky. Sehráli jsme celkem 6 zápasů v rámci samotného programu MS a 1 zápas navíc v dodatečném souboji o volné místo na účasti ve světových hrách. V základní skupině jsme postupně zvítězili nad týmy z Estonska, Monaka a USA, podlehli jsme týmu Slovenska. Do 16 jsme postoupili z 2.místa ve skupině a v souboji o osmičku nejlepších porazili Německo. Ve čtvrtfinále jsme sehráli nejlepší utkání proti Francii, kde za stavu 10:10 chyběl kousíček… V souboji o světové hry jsme poté nestačili na tým Kanady. Mistrovství světa vyhrál zkušený a sehraný tým ze Španělska, který ve finále porazil nadějný mladý tým z Thajska. Mistryní ve střelbě se opět stala Angelika Papon z Francie. Naše holky se určitě neztratily a výborně příkladně reprezentovaly celý český pétanque. Myslím, že si zaslouží obrovskou gratulaci.

Vladjova poznámka 21.9.2008 Minulý víkend jsme zavítali do maďarského Szigetszentmiklóse, kde se opět konal náš oblíbený Foocus. Letos poprvé byl sobotní turnaj trojic zařazen do série turnajů Centrope, již uzavíral. Ani letos jsme z Foocusu neodjeli bez medaile. Získat se ji podařilo Hance, která spolu s Romčou byla třetí v pátečním turnaji dvojic. V sobotním turnaji se nám také dařilo, a byť to na medaili nevyšlo, čtvrté místo Honzy s Pavlem Vlkem a Filipem Hlaváčkem, páté místo Kubánce s Ivošem a Romčou a šesté místo Hanky, Lucky a Hlaváčka pomohlo získat cenné body pro Českou republiku, která tak obhájila loňské prvenství v Centrope Cupu.
Dodávat, že i letos nechybělo červené pálivé jídlo ani Jägermeister ani nemusím. Novinkou bylo opékané tele. Pro ty, kdo mají občas problém s tím, že se jim nelíbí přidělené hřiště, doporučuji pozorné prohlédnutí čtvrté fotky, zachycující hřiště č.36 :-)Vladjova poznámka 8.9.2008 Doplnil jsem fotky z turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2008.Vladjova poznámka 7.9.2008 Včera se v Kolové konalo MČR jednotlivců a dnes poprvé také MČR ve vyrážení (střelbě). Blahopřejeme vítězům. Zatím výsledky alespoň telegraficky:

Výsledky MČR jednotlivců 2008

1.místo - Nývlt Tomáš (PEK Stolín)
2.místo - Koreš Jiří ml. (PC České Budějovice)
3.místo - Klusová Lucie (1. KPK Vrchlabí)
4.místo - Denisovová Helena (Varan Karlovy Vary)


Výsledky MČR ve vyrážení 2008

1.místo - Valenz Pavel (Varan Karlovy Vary)
2.místo - Denisovová Helena (Varan Karlovy Vary)
3.místo - Klusová Lucie (1. KPK Vrchlabí)
4.místo - Vašíček Jiří (PC Kolová)


Vladjova poznámka 1.9.2008 Doplněny kompletní výsledky turnaje.

Vladjova poznámka 1.9.2008 O našem turnaji O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2008 je zmínka na serveru idnes.cz.

Vladjova poznámka 31.8.2008 Turnaj třídy superprestige O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2008 máme za sebou. Vítězství se podařilo obhájit loňským vítězům z Polska. Podrobné výsledky a fotky budou v nejbližších dnech. Gratulujeme medailistům a všem hráčům děkujeme za účast.

Výsledky 1. ročníku MEZINÁRODNÍHO OPEN MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V PÉTANQUE TROJIC - turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2008

1.místo - Sliz Andrzej, Sliz Jendrzej, Kubiesa Szymon (Polsko)
2.místo - Habásko Michal, Netušil Radek, Mrňák Jiří (Aura Havlíčkův Brod)
3.místo - Valenz Pavel, Mužík Miroslav, Valenz Lukáš (Varan Karlovy Vary)
4.místo - Řehoř Miroslav, Ondryáš Jiří (FRAPECO), Ježek Jiří st. (PEK Stolín)
Vladjova poznámka 26.8.2008 Dnes proběhlo poslední kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2008. Vítězný triplet, který si zahraje zadarmo:

KOCOUREK Pavel, KOCOUREK Bedřich, KOCOURKOVÁ Oldřiška

Neváhejte a přihlašte se. Zvýhodněné startovné platí pouze pro týmy přihlášené do 28.8.2008.

Vladjova poznámka 19.8.2008 Dnes proběhlo další kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2008. Vítězný triplet, který si zahraje zadarmo:

BUREŠ Pavel st., BUREŠOVÁ Jana, ŠKOBRTAL Petr

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 26. srpna.

Ivošova poznámka 15.8.2008 V neděli 10.8. skončilo v holandském městečku Nieuwegein ME pétanque juniorů. ČR tentokrát reprezentovala čtveřice Jiří Koreš - kapitán, Jiří Mrňák, Filip Bayer a Tomáš Michálek. Zúčastnilo se 21 zemí. Domácí Holandsko postavilo tradičně týmy dva, takže 22 týmů se utkalo nejprve systémem každý s každým ve 4 skupinách (2 šestičlenné a 2 pětičlenné). Oproti předchozím ročníkům a zvyklostem postupovaly letos ze skupin pouze dva týmy.
Naši byli rozlosováni do skupiny B, kde měli za soupeře favorizované Španělsko a dále Lucembursko, Anglii, Maďarsko a Estonsko. V prvním zápase jsme poměrně hladce porazili Anglii 13-4, ve druhém zápase opět bez větších problémů porazili Maďarsko 13-8. Třetí zápas proti Španělsku byl zlomový. Našim se povedl nástup, vedli 6:0 a kvalitním sebevědomým výkonem donutili Španěly zasáhnout do sestavy a střídat. Bohužel poté přišla tzv. "nešťastná" chybička, kdy jsme doslova darovali body soupeři a ten toho dokázal zkušeně využít, zpřesnil hru, zklidnil se a už našim nic nedovolil. 6:13. V dalším zápase nás čekal silný tým Lucemburska,tvořený věkově zkušenými hráči. Naši hráči v krátkém časovém sledu nedokázali zcela setřást prohru se Španělskem a v klíčovém souboji o postup do čtvrtfinále ME se jim nepodařilo držet krok a prohráli opět poměrem 6:13. V posledním souboji poté přehráli Estonce 13-7, ale zdaleka už to nebyl tak přesvědčivý výkon jako z úvodu šampionátu. Velká škoda, že naši neměli přehozené zápasy a po prohře se Španělskem nešli napřed proti Estonsku a poté až proti Lucembursku. Do čtvrtfinále ME tedy postoupillo Španělsko z 1. místa a Lucembursko z 2. místa. Naši z 3. postupového místa zamířili přímo do čtvrtfinálového doplňkového turnaje Poháru národů. Zde se utkali s Rakouskem, které jsme porazili 13:3 po velmi pěkném výkonu. V semifinále jsme poté znovu narazili na Anglii a znovu jasná výhra 13:2. To už naši hráli svoji hru, ale je také třeba přiznat, že soupeř toho mnoho nepředvedl. Finále poté bylo jednostrannou záležitostí a jasná výhra 13:0 nad Slovinskem nás přivedla k 1. vítězství v Poháru národů. Velká škoda neproměnění nabídnuté šance, mohlo by to být ještě veselejší. Každopádně patří klukům velký dík a gratulace, vždyť slyšet hymnu na ME je samo o sobě odměnou i zážitkem.
GRATULUJEME KLUCI !Vladjova poznámka 12.8.2008 Dnes proběhlo další kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2008. Vítězný triplet, který si zahraje zadarmo:

HRBÁČEK Ivan, TOMANOVÁ Blanka, TOMAN Vladimír

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 19. srpna.

Vladjova poznámka 5.8.2008 Dnes proběhlo další kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2008. Vítězný triplet, který si zahraje zadarmo:

JANEČEK Karel, KRPEC Miroslav, KRPCOVÁ Jana

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 12. srpna.

Vladjova poznámka 30.7.2008 Příští pátek 8.8.2008 bude v Lužánkách tradiční noční turnaj dvojic. Hrát se bude systémem meleé na čtyři kola + semifinále a finále. Nebude chybět občerstvení. Startovné (50 Kč na hlavu) bude rozděleno mezi tři nejlepší dvojice.

Prezence 18:00 - 18:30
Začátek hry 19:00

Těší se na Vás pořádající CARREAU BRNO

Vladjova poznámka 29.7.2008 Dnes proběhlo první kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2008. Vítězný triplet, který si zahraje zadarmo:

KRÁLOVÁ Renáta, KRÁL Pavel, JAKEŠ Martin

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 5. srpna.

Vladjova poznámka 24.7.2008 Konečně jsem se po měsíčním lenošení v lázních dostal k aktualizaci stránek. A co se vlastně za tu dobu událo ? V polské Wroclawi se na Centrope nepodařilo obhájit úspěchy minulých let, zato o dobrodružství na hostelu nebyla nouze. V neděli nám sice nepřálo počasí, ale v turnaji dvojic se podařilo získat stříbrné medaile.
Následující víkend se konal další turnaj Centrope, tentokrát v rakouském Illmitzu. Zde byl velkým úspěchem Kubáncův bronz, získaný spolu s Michalem Habáskem a Romanou Vokrouhlíkovou. Ve stejný den se konalo MČR juniorů, kde se Tomášovi Michálkovi s Luckou Adlerovou a Filipem Bayerem podařilo vybojovat krásné druhé místo.
Červen byl ve znamení MČR. Nejprve se v Kolové konalo mistrovství dvojic, kde se nám příliš nedařilo. Největším úspěchem bylo sedmé místo Michálků Ivoše a Honzy. Další sobotu se v Plzni konalo MČR žen, kde se Hance Šrubařové podařilo obhájit loňské vítězství spolu s Romanou, Alicí a Luckou Klusovou. Ve stejný den se hrálo i ve Slovinsku. Tady byl třetí turnaj Centrope a největším klubovým úspěchem bylo pěkné páté místo Juraje a Toma Michálka.
Příští víkend se v Poděbradech konal vrcholný turnaj sezony - finále MČR trojic. Zde se podařilo Tomovi Michálkovi, který hrál s juniorským reprezentačním týmem spolu s Jirkou Korešem, Jirkou Mrňákem a Filipem Bayerem získat třetí místo. Stříbro patřilo hráčům z Kolové a Louček, mistry republiky jsou opět Varani.Poslední červnová sobota patřila Avokádu, čtvrtému turnaji Centrope. Tam se našim hráčům nejen líbilo, ale i dařilo. V nočních hodinách se podařilo Frankovi, Kubáncovi a Honzovi vybojovat bronz, Hanka byla s Romčou a Alicí čtvrtá.Druhou sobotu v červenci se konal další ročník Jarinových koulí v Hartvíkovicích. Tady Kubánec spolu se slopáky Milanem a Frantou získal stříbro, vykoupené nadlidským výkonem v boji s přírodními živly.
Minulou sobotu se v Krumsíně konal tradiční turnaj Hroda, kde se nám sice nedařilo, ale pořadatelé splnili slib že rebe bodó, což dokazuje fotka blahem si chrochtajícího Kubánce...Vladjova poznámka 23.7.2008 Upraven časový rozvrh turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2008 - byla přidána přestávka na oběd. Od příštího týdne začne losování o startovné zdarma. Neváhejte proto s přihlášením.

Vladjova poznámka 11.6.2008 Od dnešního dne jsou v provozu stránky turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2008

Vladjova poznámka 28.5.2008 Ve fotogalerii jsem doplnil fotky z pátého klání Carreau vs. SLOPE ze 13. dubna. Tentokrát jsme byli hosty ve Slatině. Díky krásnému počasí a dostatku grilovaného masa nás ta prohra zas až tak nebolela :-)zbynjova poznámka 12.5.2008 V neděli proběhl v Lužánkách zápas MČR klubů mezi Carreau 3 a Vrchlabí 2. Mám za to, že jsme jako tým podali důstojný výkon v rámci našich možností. Přesto utkání skončilo 4:7 v náš neprospěch, takže klubovou káru už táhnou v MČR dál jen Carreau 1 a 2. Jako už tradičně se ukázala naše slabina v 1x1, které soupeř vyhrál drtivě 5:1. Dobře jsme sehráli dvojice, velmi důležitá Rákosova střela za konec v zápase, který jsme hráli spolu nám dala všem ještě naději, ale jedny trojice jsme už nezvládli a náš osud byl zpečetěn. Škoda jen, že jsme i přes snahu soupeře, který to měl domů daleko nedokázali zahrát poslední 2 trojky. Děkuji celému týmu za nasazení, se kterým jsme celé utkání sehráli. Příště, věřím, budeme mít o kousek více štětstí. Držíme palce C1 a C2 v dalších bojích.Vladjova poznámka 11.5.2008 Po třech letech se konečně posunul termín Centrope v polské Wroclawi, a my tak mohli zavítat na jeden z nejpříjemnějších turnajů u nás - Chateâu Náměšť v Náměšti na Hané, letos poprvé v kategorii prestige. Pořadatelé z Kulového blesku odvedli tradičně vynikající práci, přálo nám počasí a navíc se dařilo. V nádherném prostředí zámku se za decentní zvukové kulisy hrál pétanque tak, jak by měl vypadat. Tedy na volném prostranství a bez časového limitu. Opět jsme se mohli přesvědčit, že hra je tak úplně jiná a dá se otočit i zápas, kdy soupeři zbývá jedinný bod. Hrály se skupiny každý s každým, následovala šestnáctka. I když to bylo celkem devět kol, končilo se za světla. Dařilo se téměř všem členům Carreau. Kubánec s Vladjou a JPM skončili pátí poté, co jim budoucí vítězové - Lucka Adlerová s Tomem Michálkem a Jirkou Korešem ml. uštědřili ve čtvrtfinále jedinou, bohužel nejkrutější možnou prohru toho dne. Další náš triplet - Jakubci Dáša a Kuba s Franckem prohrál poprvé až ve finále, kdy na budoucí vítěze uhráli čtyři body. Hanka Šrubařová, hrající v reprezentačním ženském tripletu s Alicí a Romčou prohrála v boji o třetí pískovcovou trofej a skončila čtvrtá.
Letošní Chateâu Náměšť byl opět turnaj na jedničku a děkujeme všem Kulovým za velmi příjemnou petangovou sobotu.Vladjova poznámka 4.5.2008 Ve čtvrtek, na Prvního máje, jsme místo do průvodu zajeli do Valšovic na Prvomájové koulení. Kromě Šroubka jsme tam byli poprvé, ale zcela jistě ne naposledy. Celým turnajem se nesla příjemná atmosféra - startovné 100 korun včetně oběda (výborná žebra), ceny občerstvení spíše symbolické, pozornosti a ceny pro všechny startující, nealko nápoje zdarma, vynikající klobása i hit turnaje - bramboráky. Zúčastnilo se 34 trojic. Vzhledem k tomuto počtu zvolili pořadatelé, dle mého názoru, nevhodný systém skupin každý s každým místo švýcara, což vedlo k tomu, že většina hráčů ze čtyřčlenných skupin čekala více než dvě hodiny až dohrají dvě skupiny pětičlenné. Toto byl ale asi jediný černý puntík na jinak velmi příjemném turnaji. Po základních skupinách se hrálo k.o. s dohráváním všech míst. Konec se stihl ještě za světla.
Z našich se nejlépe dařilo Ivošovi, který s Frantou Haraštou a Jardou Hvížděm (oba SLOPE) vybojoval zlato, když ve finále porazili loňského vítěze Laďu Rylicha, hrajícího s místními Tomášem Kutým a Jiřím Gratclem. Třetí místo patřilo Vlastovi Vejmělkovi, Oldovi Brožovi a Karlu Malivánkovi z Vojnova Městce.Vladjova poznámka 19.4.2008 Sezónu slovenského pétanque odstartoval pátý ročník turnaje Guliverov pohár, pořádaný bratislavským Guliverem na nábřeží Dunaje. Hrálo se švýcarem na pět kol a postupovala osmička. Do té se podařilo dostat a celou jí bez prohry projít Kubáncovi se Šroubkem a Jurajem. Ve finále porazili známé Maďary, třetí místo patřilo rovněž Maďarům, čtvrtý byl slovenský trip(dub)let.
Druhý turnaj a druhé zlato pro Carreau je opravdu slušný začátek sezóny. Podaří se uspět i v Jihlavě ?Vladjova poznámka 16.4.2008 V sobotu 5. dubna se ve Slatině konal první letošní turnaj Moravia Pétanque Open - GP pivovaru Litovel "MAESTRO". Před vlastním turnajem byl oceněn nejlepší hráč loňské série Michal Habásko, který převzal putovní pohár od minulého vítěze Kuby Rendly. Ve vlastním turnaji se podařilo Kubáncovi se Šroubkem a Hankou místo Francka obhájit loňské vítězství. Ve finále porazili domácí ze SLOPE. Dalším naším velkým úspěchem bylo třetí místo Ivoše a Honzy, kteří spolu s Pavlem Vlkem porazili Varany v souboji o bronz. V doprovodném turnaji se nejvíce dařilo ženské části VaranůVladjova poznámka 3.4.2008 Naposledy v této sezóně jsem zaktualizoval Zimní žebřík 2007/2008. Vítězství se (už zase) podařilo obhájit Franckovi, Hana je druhá, Honza třetí. Gratulujeme !!! Zima je za námi, vzhůru ven.
Bylo by dobré si domluvit jeden den v týdnu a scházet se v Lužánkách. Zřejmě ve čtvrtek, kdy tam většina z nás (někteří překvapivě) hraje Brněnský pohár.

Vladjova poznámka 26.3.2008 Zaktualizoval jsem Zimní žebřík 2007/2008.

Vladjova poznámka 25.3.2008 Jelikož se na chvilku vrátila zima a odpadl tak turnaj ve Vojnově Městci, vyvstala otázka co s volnou sobotou ? Tři desítky lidí z Brna, Prahy, Budějovic, Litovle, Hranic, Havlbrodu a Adamova se sešli u Franty ve stodole, kde Ivoš zorganizoval odpočinkový turnaj trojic. Hrálo se ve dvou skupinách po pěti, čtyři nejlepší postoupili do semifinále.
Čtvrté místo patřilo Sise s Lubošem ml. a Honzou Hrbáčkem, bronz našim Michalům s Pavlem Králem, stříbro Ivošovi s Jarkou a Michalem Habáskem, zlato pak Jirkům Korešovým a Mrňákovi. Zajímavým prvkem bylo losování cen. Ještě jednou díky Ivošovi za nápad, Frantovi za azyl a všem zúčastněným za příjemnou sobotu.Vladjova poznámka 17.3.2008 Zaktualizoval jsem Zimní žebřík 2007/2008.

Vladjova poznámka 5.3.2008 Doplnil jsem také výsledky pátého kola DUELu 2007/08, pořádaného bratislavským SLOPAKem.

Vladjova poznámka 5.3.2008 Zaktualizoval jsem Zimní žebřík 2007/2008.

Vladjova poznámka 23.2.2008 Doplnil jsem výsledky a zaktualizoval tabulky DUELu 2007/08 po čtvrtém kole, pořádaném bratislavským CAPem.

Vladjova poznámka 19.2.2008 Odkaz Hráči je hotov. Úspěchy jednotlivých hráčů jsou na jejich kartách propojeny na trofeje.

Vladjova poznámka 17.2.2008 Zaktualizoval jsem Zimní žebřík 2007/2008.

Vladjova poznámka 6.2.2008 Zaktualizoval jsem Zimní žebřík 2007/2008. Příští, první únorový trénink rozhodne opět o tom, kdo bude stavět triplety na čtvrtý DUEL. Protože se bude vybírat pouze z jednoho tréninku, budou do něj započteni všichni hráči kteří odehrají ve čtvrtek 7.2. minimálně tři zápasy. Rozhoduje počet výher, skóre, celkový počet zápasů.

Vladjova poznámka 3.2.2008 Doplnil jsem výsledky a zaktualizoval tabulky DUELu 2007/08 po třetím kole, pořádaném bratislavským Guliverem.

Vladjova poznámka 30.1.2008 Po předposledním lednovém tréninku (který bych za sebe mohl nazvat černým čtvrtkem) jsem zaktualizoval Zimní žebřík 2007/2008.

Vladjova poznámka 28.1.2008 Ve fotogalerii jsem doplnil fotky ze třetího turnaje DUELu 2007/08.Vladjova poznámka 20.1.2008 Po druhém fotky ze třetího turnaje DUELu 2007/08.Vladjova poznámka 20.1.2008 Po druhém letošním tréninku s rekordní účastí jsem zaktualizoval Zimní žebřík 2007/2008.

Vladjova poznámka 15.1.2008 Po prvním letošním tréninku jsem zaktualizoval Zimní žebřík 2007/2008.

Vladjova poznámka 15.1.2008 V sobotu jsme opět zavítali do maďarského Almásfüzítő. Nejlépe se dařilo trojici Kuba, Kubánec, Vladja, kteří sice postoupili do osmičky, ale před bojem o čtverku vynechali "Šoproň" kolečko, což vedlo k špatnému výkonu v zápase o čtverku. Alespoň nám již nic nebránilo navštívit Tesco. To však bylo pro mě zklamáním dne.

Vladjova poznámka 3.1.2008 Doplnil jsem fotky z druhého turnaje DUELu 2007/08.Vladjova poznámka 22.12.2007 Nezapomeňte na tradiční mezisvátkové pokoulení. Zatím pokaždé cestou domů nasněžilo. Bude to platit i letos ?

27.prosince 2007 od 20:00 do 22:00 máme zamluvené dvě dráhy v kuželně Las Pegas ve Slatině.

Vladjova poznámka 22.12.2007 Poslední prosincový trénink uzavřel pro letošek Zimní žebřík 2007/2008.

Vladjova poznámka 17.12.2007 Zaktualizoval jsem tabulky DUELu 2007/08 po druhém kole, pořádaném SLOPE.Vladjova poznámka 15.12.2007 Minulou sobotu se u Franty ve stodole konalo čtvrté klání Carreu - SLOPE. Tomu předcházela klubová večeře, na níž byli oceněni nejlepší kluboví hráči. Někteří ještě pokračovali v "tréninku" na šipkách, což zřejmě nebylo nejlepší pro soustředění se na sobotní pokoulení...
Tentokrát bylo pořádání na nás. Protože nám jeden hráč chyběl, doplnil naše řady hráč SLOPE. Hrálo se jako vždy 1x1, 2x2, 3x3. Domácí byli tentokrát lepší a porazili nás 12:9. Právem jim tak náleží putovní keramický Šroubek, a to minimálně do jara, kdy páté přátelské klání Carreau - SLOPE zahájí venkovní sezonu. Zatím je skóre 2:2 a doposud platilo, že nevstoupíš dvakrát po sobě do stejné řeky. Vyjímkou byl pouze Kubánec, který si to ve druhém utkání pojistil ve slopáckém tričku.Vladjova poznámka 14.12.2007 Zaktualizoval jsem Zimní žebřík 2007/2008. Z prosincového žebříčku se určují nominace pro další DUEL 2007/08. Navážeme na loňský úspěch ?

Vladjova poznámka 12.12.2007 Založil jsem stránky zimní česko - slovenské ligy DUEL 2007/08 a doplnil fotky z prvního turnaje, pořádaného naším klubem.Vladjova poznámka 9.12.2007 Po prvním prosincovém tréninku máme nový Zimní žebřík 2007/2008.

Vladjova poznámka 1.12.2007 Třetí listopadový trénink rozhodl o vítězi měsíce. Více v zaktualizovaném Zimním žebříku 2007/2008.

Vladjova poznámka 23.11.2007 Po druhém listopadovém tréninku jsem zaktualizoval výsledky Zimního žebříku 2007/2008.

Ivošova poznámka 20.11.2007 Pěknou tečkou za sezonou 2007 se stal jako již tradičně velice dobře připravený turnaj v Litovli. Za chladného, ale jinak příjemného dne bojovalo o trofeje 18 trojic, vesměs z Moravy. Vítězství se podařilo obhájit Honzovi Hrbáčkovi a Ivo Michálkovi, kteří letos zvítězili s novým parťákem - Kamilou Pospíšilovou. Druhé a třetí místo obsadili borci z Orlové, brambora tentokrát zbyla na trio Jarka, Ivoš, Kubánec. Moc hezký malý turnaj, dík za organizaci Litovelským... a nezbývá doufat, že se Mirek Dušín za rok uzdraví a divadlo BUDE !!!Vladjova poznámka 17.11.2007 Doplnil jsem výsledky prvního zimního tréninku a zaktualizoval výsledky Zimního žebříku 2007/2008.

Vladjova poznámka 15.11.2007 Po týdnu zde máme opět jednu mediální hvězdu. Zatímco mladý a klidný Jan se ve své plachosti uzavřel, vyšel ve včerejší Rovnosti rozhovor s Hankou Šrubařovou.Ivošova poznámka 22.10.2007 V sobotu se ve Slatině konal další ročník turnaje O zlaté prasátko, tentokrát s rekordní účastí. Kromě již tradičních účastníků z tuzemska a okolních zemí byla největším tahákem výprava z Finska, která s předstihem přijela do Brna oslavit triumf Kimiho na Ferrari. Velice slušná organizace, podepřená skvělou přípravou, krásně připravená tabule s vepřovými hody, horká griotka v okýnku, přátelská atmosféra - to vše tentokrát vytvořilo velice důstojné loučení s letošní sezónou. Díky. Snad jen ten burčák jakoby chyběl...
Vítězství si odnesla nově sestavená repre 23 Michal Habásko, Filip Hlaváček, Tomáš Stoklásek, kteří ve finále porazili Varany v sestavě Helena Denisovová, Pavel Valenz, Mirek Mužík. Třetí skončíla výprava z Maďarska pod vedením Šoltése. Z našich se tentokrát nejvíce dařilo "jedničce" Kubáncovi a jeho spoluhráčům Šroubkovi s Jurajem, kteří obsadili v hlavním turnaji 11 místo. A tak se bedny dočkaly pouze naše holky Klára s Dášou, které spolu s Lubošem ml. skončily druhé v doplňkovém turnaji Stříbrné prasátko a rozradostněné s cenou a doprovodem odkráčely na noční rozjezd. Povedený turnaj.Vladjova poznámka 17.10.2007 Jako jeden z posledních venkovních turnajů se konal v Litovli ČERLINKA CUP. V slušné konkurenci 42 dvojic potvrdil Kubánec, hrající s Hankou, že není jednička náhodou, a do své sbírky trofejí přidal další, tentokrát zlatou. Ve finále porazili Oldu Brože a Vlastu Vejmělka z Vojnova Městce. Třetí byla Jarka Kalábová s Ivošem Hrbáčkem, čtvrtí Petr Jeřábek s Jirkou Mrňákem.
Že se našim hráčům v Litovli líbilo dokládají Ivošova slova z tiskovky: Docela slušné počasí, jako už tradičně pozorný pořadatel, ceny, prize money, selátko ve startovném, startovné 100 Kč... v Litovli se pořádají turnaje pro lidi. Díky.Vladjova poznámka 9.10.2007 V sobotu se kousek za Brnem, v Útěchově, konala Brněnská koule. Turnaj, který se nám poslední léta dařilo vyhrávat a ani letos jsme neudělali ostudu. Klubový prapor tentokrát nesl Honza Michálek, který obsadil spolu s Pavlem Vlkem a Filipem Hlaváčkem druhé místo před Milanem Kellnerem, Laďou Rylichem a Ivanem Hrbáčkem. Hlavní putovní cena opustila po letech Moravu, Carreau i Brno a v rukou Jiřího Koreše ml, Radka Netušila a Jiřho Koreše st. se vydala do Čech.
Kubánec, tentokrát jako jednička, mohl být, jako jeho spoluhráči, v jednu doma. Místo toho spolu s Hankou a Luckou vyhrál doprovodný uherákový turnaj.Vladjova poznámka 4.10.2007 Doplnil jsem fotky z turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2007.Vladjova poznámka 2.10.2007 Poslední zářijový víkend měl náš klub zastoupení na dvou petángových místech. První výprava se vydala na sever do Krkonoš, kde Vrchlabí pořádalo MČR smíšených dvojic. Zde nám nevyšlo ani počasí, ani hra. Největším úspěchem bylo zastoupení Ivoše s Jarkou Kalábovou a Tomáše s Hankou Vachovcovou v šestnáctce. Medailistům gratulujeme !

Výsledky MČR smíšených dvojic 2007

1.místo - Pavel Valenz, Iva Valenzová (Varan Karlovy Vary)
2.místo - Milan Hašek (SLOPE Brno), Romana Vokrouhlíková (POP Praha)
3.místo - Lukáš Valenz, Helena Denisovová (Varan Karlovy Vary)
4.místo - Martin Hájek, Iveta Hájková (PEK Stolín)


Druhá výprava se vydala do maďarského Almásfüzítő, kde se konal třetí ročník turnaje trojic, který byl loni začleněn do CENTROPE CUPu. Kubáncovi se Šroubkem a Lubošem Šlapanským ml. vyšlo jak počasí, tak hra. První prohru tak utržili až ve finále a obhájili tak loňské a Kubánec se Šroubkem dokonce i předloňské stříbro.Vladjova poznámka 28.9.2007 Minulou sobotu se v Daňkovicích konal turnaj dvojic Selské koule 2007, pořádaný klubem Petanque Parta Sněžné. Náš klub byl hojně zastoupen, a jak jsem pochopil z fotografií, i dobře naladěn. Kdo dal komu navzájem kanára diplomaticky pomlčím. Největším herním úspěchem tak zůstala brambora Kuby a Francka. Franck zřejmě usoudil, že jedno pečené koleno vyhrané nad jistým kudrnatým členem klubu stačí, a tak si chlapci domů odvezli pěkné konvičky. Přeji jim, ať jim to dobře zalévá. Já o tom nepochybuji...
Doufám, že se příští rok na tento, všemi chválený, pohodový turnaj opět podívám. Letos si medaile odvezli a kolen si užili zlatí Romča Vokrouhlíková s Michalem Habáskem, stříbrní Lenka a Tomáš Nývltovi a bronzoví Michal Preuss a Martin Dědina. V doprovodném turnaji se nejvíce dařilo Ivetě a Martinovi Hájkovým před Pavlem Vlkem a Filipem Hlaváčkem.bidjova poznámka 18.9.2007 Opravené bodové zisky turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2007 najdete na stránkách ČAPEK.

bidjova poznámka 17.9.2007HANĚ ŠRUBAŘOVÉ se opět podařilo dostat se přes kvalifikaci do reprezentace. Společně se stříbrným týmem z minulého ME v Turecku Alicí Hančovou, Romanou Vokrouhlíkovou a Lucií Klusovou si vybojovaly účast na MS v Číně v roce 2008. Přejeme klidnou přípravu.

bidjova poznámka 13.9.2007 Fotky z FOOCUSU 2007, časem jich bude více.

bidjova poznámka 13.9.2007 STK již vyvěsila oficiální výsledky turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2007, pořadí je v pořádku, ale bodové ohodnocení a kredit je chybný.

bidjova poznámka 9.9.2007 O víkendu se bojovalo na dvou frontách, část klubu bojovala o postup na MS v Senegalu, bohužel výborně, ale neúspěšně. Druhé místo Ivoše a Honzy Michálka (spol. P.Vlkem a F.Hlaváčkem) je pěkné ale nepostupové tak snad příště už to vyjde.
Druhá část jela rekreovat do Maďarska na tradiční Fookus Kupa. Srandy bylo kupa a nějaké výsledky byly taky. V pátečních dvojkách nic moc, ale v sobotu obě trojice postoupily do osmičky a to byl jejich strop. V neděli neočekávaně zabojoval hlavacek a byl v šestce. Více bude vidět ve fotkách.

bidjova poznámka 4.9.2007 Vloženy prozatímní kompletní výsledky a foto z turnaje.

bidjova poznámka 1.9.2007 Turnaje třídy superprestige O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2007 se zúčastnilo 74 startujících ze šesti zemí Evropy. Veškerý výsledkový servis a foto budou v pondělí.

Výsledky turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2007

1.místo - Sliz Andrzej, Sliz Jendrzej, Kubiesa Szymon (Polsko)
2.místo - Bílek Daniel, Mašek Pavel, Brázda Vladimír (1. KPK VRCHLABÍ)
3.místo - Koreš Jiří St, Koreš Jiří Ml. (PC České Budějovice), Fuksa Petr (United Balls of Únětice)
4.místo - Hodboď Pavel, Michálek Ivo, Ferlay Franck (CARREAU BRNO)


5.místo - Biel Bogus, Lipczyenski Tomasz, Blasiak Piot (Polsko)
6.místo - Valenz Pavel, Mužík Miroslav, Valenz Lukáš (Varan Karlovy Vary), Rendla Jakub (POP PRAHA)
7.místo - Gazdík Jan, Šúry Peter, Škorupa Milan (Slovensko)
8.místo - Michalka Vladimir, Ševček Martin, Valent Juraj (Slovensko)

bidjova poznámka 31.8.2007 TURNAJ JE PŘIPRAVEN SPLNĚN LIMIT PRO SUPERPRESTIGE. Turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA 2007 se zúčastní cca 75 startujících ze šesti zemí Evropy. Přejme si jen pohodové počasí a dobré sportovní výkony. Zítra na viděnou.

Vladjova poznámka 28.8.2007 Dnes proběhlo poslední kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA 2007. Vítězný triplet, který si 1.září zahraje zadarmo:

HEGEDUS Gabor, HORVATH Zoltan, FODOR Bertalan

Nejen na vítěze, ale na vás všechny se těšíme již tuto sobotu v Brně.

Vladjova poznámka 26.8.2007 V úterý proběhlo čtvrté kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA 2007. Vítězný triplet, který si 1.září zahraje zadarmo:

HEJLOVÁ Irena, ŠLAPANSKÝ Luboš ml, KRAVKA Jaroslav

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 28. srpna.

Vladjova poznámka 14.8.2007 Dnes proběhlo třetí kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA 2007. Vítězný triplet, který si 1.září zahraje zadarmo:

KOREŠ Jiří st, FUKSA Petr, KOREŠ Jiří ml.

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 21. srpna.

Vladjova poznámka 8.8.2007 Včera proběhlo druhé kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA 2007. Vítězný triplet, který si 1.září zahraje zadarmo:

PREUSS Michal, KONŠEL Jakub, PREUSS Ondřej

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší. Další kolo losování proběhne v úterý 14. srpna.

Vladjova poznámka 5.8.2007 Poslední červencový týden byl pro Carreau velice úspěšný, a to jak na poli domácím, tak v zahraničí. Část klubu zavítala do nedalekého Slavkova, kde se konal další ročník prestižního turnaje Grand Prix d´Austerlitz . V krásném zámeckém prostředí se z našich nejvíce dařilo Michálkům Honzovi, Tomovi a Ivošovi, kteří získali cenný bronz.
Neděle byla ve znamení odvetného turnaje Vendeta ve Slatině. V kvalitně obsazeném turnaji se opět dařilo Ivošovi, který v "allstars" týmu spolu s Jardou Kravkou a Frantou Haraštou skončili druzí. Výhra patřila Romči s Radkem Netušilem a Michalem Habáskem. Té se navíc jako prvnímu hráči podařilo vyhrát jak slavkovský turnaj, tak Vendetu. Úspěchem byl rovněž bronz pro Honzu a Toma Michálky, hrající s Filipem Hlaváčkem.Druhá část Carreau si nenechala ujít turnaj v polském Žywci. Předloni se nám podařilo vyhrát sříbro, a tak bylo na co navazovat. Letos jsme však vyrazili již v pátek, abychom mohli odehrát pohár národů, hrající se systémem podobným tomu, který známe z Brněnského poháru (1+2+3). Moc se nám však nedařilo. Vybudovali jsme proto ležení a věnovali se odpočinku u "karavanu". V sobotu sa hrály trojice. Kubovi s Bidjou a Vladjou počet výher nestačil k postupu, zato Kubánec s Klárou a Dášou předváděli pétanque takřka nadpozemský. Obzvlášť Dáša v životní formě, lepící každou kouli se stala terčem otázek typu: Kdo to je ? Klářina "forma" zase znamenala na polské burze vzestup akcií jistého odvětví potravinářského průmyslu. Jejich jízdu jim zatrhli až budoucí vítězové v semifinále. Po bouřce však kanárem proti dámskému tripletu z Anglie vybojovali bronzové medaile. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se příští rok vydat pro zbývající zlaté medaile. Nedělního turnaje se zúčastnilo hodně přes sto dvojic. Zde se nám však již uspět nepodařilo.

Dva bronzy a stříbro, to byl pro Carreau dobrý víkend...Vladjova poznámka 31.7.2007 Dnes proběhlo první kolo losování o STARTOVNÉ ZDARMA na turnaj O POHÁR MĚSTA BRNA 2007. Vítězný triplet, který si 1.září zahraje zadarmo:

HABÁSKO Michal, NETUŠIL Radek, HABÁSKO Petr

Neváhejte tedy a přihlašte se. Čím dříve, tím je vaše naděje na výhru větší.

Vladjova poznámka 29.7.2007 Minulý víkend pořádal klub HP Třebíč v Jaroměřicích nad Rokytnou MČR jednotlivců 2007. Perfektně odvedená práce pořadatelů spolu s krásným prostředím zámeckého parku znamenala turnaj na jaký budeme dlouho vzpomínat. Tím spíš, že náš klub opět slavil úspěch. Z celkových 98 hráčů bylo 10 z Carreau. Do k.o. 64 se nepodařilo postoupit pouze Lucce, která měla v základní skupině Bidju s Jurajem. Hanka s Vladjou nepostoupili do dvaatřicítky. To se povedlo Tomovi, Jurajovi a Bidjovi. Ještě o stupínek výš se dostali Honza a Ivoš, kteří skončili na pěkném 15. a 10. místě. Velký úspěch bylo rovněž sedmé místo pro Šroubka. Úspěch největší ale opět zaznamenal Kubánec, který k letošním titulům vícemistrů trojic i dvojic přidal třetí, tentokrát z jednotlivců. Rok 2007 tak v klubu můžeme nazývat rokem Kubánce. Bravo, Pavle !!!Výsledky MČR jednotlivců 2007

1.místo - Pavel Valenz (Varan Karlovy Vary)
2.místo - Pavel Hodboď (Carreau Brno)
3.místo - Michal Habásko (AURA Havlíčkův Brod)
4.místo - Tomáš Kutý ( HRANICE VI.-VALŠOVICE)


Vladjova poznámka 16.7.2007 V Žebětíně se ze soboty na neděli konal první ročník pohodového turnaje dvojic Žebákova noční koule. 32 dvojic hrálo švýcarem na čtyři kola bez limitu, potom šestnáctka k.o. Noční turnaje mají zcela jinou atmosféru. Zde pohodu dotvářelo výborné zázemí se skvělým osvětlením a občerstvením až do rána. Vyhlášení výsledků již proběhlo za nedělního slunce. Loňský nultý ročník vyhrál Kubánec s Honzou Hrbáčkem a bylo tedy co obhajovat. I letos se jim dařilo a prohráli až ve finále s Pavlem Hejlem ml. a Tomášem Stokláskem. Třetí byl Jarda Vlk s Tomášem Sochou, brambora putovala do Valšovic. Doplňkový turnaj vyhráli Rostíci.
V sobotu v Žebětíně rozhodně platilo, že bylo důležité zúčastnit se.Vladjova poznámka 14.7.2007 Založil jsem letošní trofeje a do aktivit jsem doplnil odkaz na fotky z letošních ohňostrojů.

Vladjova poznámka 12.7.2007 Příští pátek 20.července pořádáme v Lužánkách tradiční Vesperálek. Prezentace od 18:00 zahájení v 19:00. Noční turnaj dvojic se bude hrát systémem meleé na čtyři kola + semifinále a finále. Budeme grilovat maso a klobásky, nebude chybět pivo a nealko. Vybrané startovné (50 Kč na hlavu) bude rozděleno mezi nejlepší tři dvojice.

Prosím jen o nezávazné nahlášení mně na mail, nebo tady na tiskovku, budete li chtít hrát. Stačí počet lidí. Ať máme dostatečné zásoby jídla a pití.

Vladjova poznámka 5.7.2007 V neděli po dvojicích jsme v Lužánkách odehráli čtvrtfinále MČR klubů 2007. Letošní los bohužel postavil proti sobě oba naše týmy hned v prvním kole. Kladem bylo, že se Carreau konečně dostalo mezi čtyři nejlepší, opět tím nejtěsnějším poměrem zápasů 7:6 pro Kubáncovo Carreau 2. Krásné počasí někteří z nás využili ke hře až do setmění. Uvidíme, kam nám los určí výlet v semifinále. O "vyprsené" fotografii, stejně jako o Kubáncových přátelích z ptačí říše, taktně pomlčím...Vladjova poznámka 23.6.2007 Velice telegraficky: na dnešním MČR dvojic v Poděbradech se Kubáncovi se Šroubkem podařilo opět navázat na medailovou šňůru. Za celý den prohráli až ve finále s Milanem Haškem a Pavlem Hejlem ml. K druhému místu z MČR trojic tak přidali ještě stříbro z dvojic. Velká gratulace !!!Výsledky MČR dvojic 2007

1.místo - Milan Hašek (SLOPE Brno), Pavel Hejl ml. (PCBD)
2.místo - Pavel Hodboď, Jiří Šrubař (Carreau Brno)
3.místo - Michal Habásko (AURA Havlíčkův Brod), Jiří Koreš st. (PC České Budějovice)
4.místo - Martin Štěpánek, Eva Mrázová (PK OSIKA)


Vladjova poznámka 17.6.2007 Včera začalo v Litovli MČR žen. Ani zde se naše hráčky neztratily a do nedělní závěrečné čtverky jsme měli zastoupení ve dvou tripletech, což znamenalo jistotu medaile. Nakonec z toho byla medaile bronzová pro Lucku Adlerovou (hrající s Terkou Pospíšilovou, Karolínou Kalábovou a Kristýnou Bartošovou) a medaile zlatá pro Hanku Šrubařovou, hrající ve favorizovaném týmu spolu s Alicí Hančovou, Romanou Vokrouhlíkovou a Luckou Klusovou. Vítězný triplet nás bude reprezentovat na ME v turecké Ankaře. Doufáme, že si odtud přivezou nejen své pasy, ale i nějaké medaile. Po dvou letech tak máme v klubu opět titul mistra republiky. GRATULACE !!!Výsledky MČR žen 2007

1.místo - Hanka Šrubařová (Carreau Brno), Romana Vokrouhlíková (POP Praha), Alice Hančová, Lucka Klusová (obě 1. KPK Vrchlabí)
2.místo - Iva Valenzová, Kateřina Valenzová, Helena Denisovová, Hana Mužíková (všechny Varan Karlovy Vary)
3.místo - Lucie Adlerová (Carreau Brno), Tereza Pospíšilová (ŽEPEC), Kristýna Bartošová (1.KPK Vrchlabí), Karolína Kalábová (SLOPE)
4.místo - Marie Chludilová, Naděžda Muzikantová, Jitka Tymešová (všechny PC Sokol Lipník), Lenka Heřmánková (PCP Lipník)


Vladjova poznámka 14.6.2007 V sobotu se v rakouském Illmitzu konal další turnaj CENTROPE CUPu. Někteří jsme se tam vydali již v pátek a udělali jsme moc dobře. Večerní pohodový turnájek, piknik a koupání v jezeře - krása. Nebýt tedy těch komárů... O tom kolik jich bylo kolem jakéhokoliv světla si udělejte představu podle první fotografie.
Hlavní turnaj v neděli byl ve znamení velkého vedra, které pomáhalo zahnat koupání v jezeře a místní pivo za tři Eura. Na hřištích s různým povrchem hrálo rekordních 96 tripletů švýcarem na pět kol. Do následné dvaatřicítky se podařilo postoupit Honzovi s Romčou a Michalem Habáskem, Ivošovi s Pavlem Vlkem a Filipem Hlaváčkem a Kubovi s Kubáncem a Vladjou. Všem se navíc spolu s Milanem Haškem, Pavlem Hejlem ml. a Jardou Vlkem podařilo postoupit do šestnáctky. Dále se dařilo pouze Ivošovi, který měl úkol udržet klubovou bednu. Výhra nad Slovinci a následné semifinále pro to bylo tím nejlepším předpokladem. Od finále je však oddělila jedna nedohozená koule. V boji o třetí místo již nebyla ta pravá nálada a bronz tak patřil Francii. Z bouřlivého finále vyšli lépe domácí Rakušané, kteří porazili triplet ze Slovinska. Nepodařilo se sice udržet bednu, ale brambora i účast dalších hráčů Carreau v šestnáctce je velkým úspěchem.Vladjova poznámka 3.6.2007 Letošní MČR trojic je minulostí a pro Carreau je to opět důvod k velké radosti. Pavel Hodboď, Franck Ferlay, Jirka Šrubař a Hanka Šrubařová jsou vícemistry republiky pro rok 2007. Ve finále prohráli s Varany 6:15. Vítězové nás budou v září zastupovat na mistrovství světa v Thajsku. Velké gratulace všem medailistům.
Velkým úspěchem je taky umístění Šárky, kterou od finále proti našemu tripletu dělila jedna Lubošova trefa. Finále letošního MČR hraného první den u letohrádku Hvězda, patřilo co do náročnosti povrchu k tomu nejobtížnějšímu s čím jsme se doposud setkali. O to víc potěšil postup čtyř tripletů s hráči Carreau do šestnáctky. Závěrečná osmička se hrála v neděli u Letenského zámečku.Výsledky MČR trojic 2007

1.místo - Lukáš Valenz, Pavel Valenz, Miroslav Mužík (všichni Varan Karlovy Vary), Jakub Rendla (POP Praha)
2.místo - Pavel Hodboď, Franck Ferlay, Jiří Šrubař, Hanka Šrubařová (všichni Carreau Brno)
3.místo - Jiří Musil (PEPEK), František Haněl, Ondřej Haněl, Bukáček Bohuslav (všichni PÉTANQUE PARTA SNĚŽNÉ)
4.místo - Šárka Režová (Carreau Brno), Luboš Šlapanský st, Luboš Šlapanský ml. (oba SLOPE BRNO), Vlastimil Vejmělek (Vojnův Městec)

5.místo - Lucie Klusová, Aleš Vencl, Pavel Mašek (všichni 1. KPK VRCHLABÍ)
6.místo - Jiří Ježek st, Jiří Ježek ml, Lubomír Škoda, Pavel Klenner (všichni PEK STOLÍN)
7.místo - Jiří Koreš st. (PC České Budějovice), Jaroslav Hanč (1. KPK VRCHLABÍ), František Stejskal, Jaroslav Kravka (oba PCBD)
8.místo - Radek Netušil, Jiří Mrňák (oba AURA Havlíčkův Brod), Jiří Koreš ml. (PC České Budějovice), Filip Bayer (PC AUSTERLITZ 1805)

Vladjova poznámka 1.6.2007 Doplnil jsem fotky ze Slovinska.Ivošova poznámka 29.5.2007 O víkendu se konalo Mistrovství ČR juniorů. V krásném prostředí areálu koupaliště ve Větřní se sešlo 11 týmů. Náš klub zastupoval Tomáš Michálek a Lucka Adlerová, každý v jiném týmu. Bojovalo se na dvou různých površích za hodně velkého tepla. Z tohoto pohledu zasluhují všechny děti ocenění, neboť to ustály velmi statečně. Celkové prvenství si vybojovali dle předpokladů letošní reprezentanti Radek Netušil, Jiří Koreš, Jiří Mrňák a Filip Bayer. Stříbrnou medaili vybojoval tým ve složení Tomáš Michálek, Vojta Přikryl, Kristána Kalábová a Tomáš Přikryl. Třetí skončil mladý dívčí tým z Vrchlabí ve složení Kristýna Bartošová, Petra Hančová a Kateřina Horáková. Tento tým byl zřejmě největším překvapením turnaje, vždyť postupně porazil vícemistry a zle potrápil mistry. Další zcela dívčí tým, jehož členkou byla Lucka se tento víkend nepotkal s formou - zřejmě si svůj um schovávají na mistrovství žen.
V soutěži střelby se nejvíc dařilo Jirkovi Mrňákovi z Aury, který ve finále porazil Tomáše Michálka z Carreau, Lucka Adlerová se probojovala do závěrečné osmičky, kde prohrála svůj souboj s Filipem Bayerem. Osobně hodnotím toto mistrovství jako nejlépe zorganizované co pamatuji. K celkovému obrazu pohody přispěl fakt, že jsme v areálu byli v podstatě sami, děti měly klid a časově jsme se nemuseli na nikoho vázat, pořadatel Jiří Koreš zvládl svoji úlohu na absolutní jedničku. K dispozici byl otevřený i krytý bazén a sauna zdarma, ping-pongový stůl, levné občerstvení, krásné okolí.... velmi zdařilé a .... DVĚ STŘÍBRA PRO CARREAU !!! Sláva a gratulace vítězům, poraženým úctu a čest.....Vladjova poznámka 27.5.2007 Další velice úspěšný petanque víkend, tentokrát se třemi medailemi pro Carreau.
Někteří z nás se vydali do Slovinska, kde se konal druhý turnaj letošního CENTROPE CUPu. Oproti loňsku se změnil termín, místo i pořadatel. Do pěkného areálu kousek od Ljubljany přijelo 49 trojic, z toho 4 z Česka. Hrálo se opět švýcarem na pět kol s limitem 40 minut a následnou šestnáctkou k.o. Počasí vyšlo na jedničku, což bohužel neplatilo o přístupu pořadatelů. Zklamalo startovné bez stravenky, možnost zakoupit k obědu něco jiného než variaci na fazolovou polévku za tři Eura jen pro vyvolené, krátký limit ale dlouhé prostoje mezi jednotlivými koly, rozhodující faktor pro postup do šestnáctky nebyl Bucholz, ale skóre, pro nejlepší téměř žádné ceny.
Soňa, Juraj a Michal se těsně nedostali do dvaatřicítky, Kuba, Bidja a Vladja nepostoupili do šestnáctky. Kubánec se Šroubkem v pozměněné sestavě, kdy Francka nahradil specialista na slovinské bankomaty Michal Habásko, obhájili loňský úspěch a skončili v osmičce. Nejdále to do dotáhl Honza Michálek, který spolu s Pavlem Vlkem a Filipem Hlaváčkem prohrál v semifinále s domácím tripletem. Poté ale v boji o třetí místo nedali juniorům z Maďarska moc šancí a vybojovali velice cennou bronzovou medaili. V divácky velice atraktivním finále před početným publikem zvítězil rakouský triplet s famózním španělským střelcem, jehož netrefené koule za celý den by šly snad spočítat na jedné ruce.

Mezitím se poblíž Českého Krumlova konalo MČR juniorů. Zde nás zastupovali Lucka s Tomem a opět se nám dařilo. Více o tom později napíše Ivoš, zatím pouze telegraficky: Tomáš Michálek je po dnešku dvojnásobný juniorský vícemistr. Nejprve skončil za Jirkou Mrňákem druhý ve střelbě, poté spolu s bratry Přikrylovými a Kikinou Kalábovou vybojoval stříbro ve trojicích. Juniorskými mistry pro letošní rok se stali Radek Netušil, Jirka Koreš, Jirka Mrňák a Filip Bayer.
Fotky budou během týdne.

Vladjova poznámka 20.5.2007 Tato sobota byla ve znamení kvalifikace na MČR trojic. Ivoš, Honza, Šroubek, Kubánec a Franck měli účast ve finále zajištěnou přímo, ostatní o ni bojovali v Žebětíně. Pořádající Žepec pro nás připravil příjemnou pohodovou sobotu ve velice pěkném areálu s ideálním zázemím.
Jelikož bylo nahlášeno 22 trojic (region východ), muselo se hrát ve čtyřech pěti a šestičlenných skupinách každý s každým o osm postupových míst. Postoupit se nepodařilo Rákosovi se Soňou a Klárou, stejně jako Vaškovi s Jonášem a Honzou Hrbáčkem. Ti co postoupili pak dohrávali k.o. až do konce o titul mistra Moravy a Slezska - Moravskoslezský zemský pohár. Zde se dařilo Jurajovi s Frantou a Evou Haraštovými, kteří v souboji o třetí místo prohráli s Tomem Michálkem s Kikinou Kalábovou ze SLOPE a Kamilou Pospíšilovou z pořádajícího Žepecu. Bidja s Kubou a Vladjou prohráli až ve finále s Jiřím Musilem, Ondrou Hanělem a Bobem Bukáčkem. Opět se nám tedy daří držet řetěz beden nepřetrhnutý. Letošní MČR trojic také znamená rekordní účast jedenácti hráčů klubu ve finále. Jsou to: Kubánec, Šroubek, Franck, Honza, Ivoš, Tom, Juraj, Šárka, Bidja, Kuba a Vladja. Příští víkend jedeme do Slovinska, kde se bude hrát druhý turnaj CENTROPE CUPu.Vladjova poznámka 15.5.2007 O víkendu jsme v početném složení zavítali do Polska. Ve Wroclawi se konal první turnaj letošního CENTROPE CUPu. Minulý rok se nám zde velice dařilo. Kuba s Kubáncem a Vladjou skončili na skvělém druhém místě, Soňa s Tomem a Hankou Vachovcovou nepostoupili do osmičky. Po příjezdu nás uvítalo krásné počasí, které bohužel dlouho nevydrželo a větší část dne propršela. I letos nám stesk po domově pomáhal zahnat zrzavý mok z Plzně (pro Zbyňka ve speciální akci). Turnaje se zúčastnilo 83 tripletů z mnoha zemí. Hrálo se švýcarem na pět kol s limitem pouze 40 minut. Poté následovala šestnáctka k.o. Do té se podařilo postoupit dvěma našim tripletům - Šroubkovi s Jurajem a Franckem a Kubáncovi s Kubou a Vladjou. Těsně nepostoupil Bidja s Kubou Rendlou a Pavlem Vlkem. Oběma našim zástupcům se dařilo i v k.o. a narazili na sebe v semifinále. Vítězství Vladji, Kubánce a Kuby znamenalo minimálně jistou obhajobu loňského stříbra, v což asi nedoufal nikdo. Finále bohužel pořadatel absencí osvětlení degradoval na noční trénink pod lampou a obzvlášť boj o třetí místo byl házením do tmy. Toto by se nemělo stávat nikde, tím špíš ve finále CENTROPE CUPu. Situaci trochu vylepšil jeden reflektor přinesený v půlce finále. Zde nás přehráli polští Sližovi a zůstalo o obhajoby loňského stříbra. Šroubek s Franckem a Jurajem nakonec skončili čtvrtí. Spolu s dalšími českými triplety v šestnáctce by to mohlo pro Českou republiku zatím znamenat první místo v celkovém pořadí.
V neděli nás opět přivítalo sluníčko, které tentokrát vydrželo po celý den. Někteří z nás vyrazili do Wroclawi, což lze jenom doporučit, neboť je to opravdu krásné město. Kdo nešel do města mohl hrát nedělní turnaj dvojic. Toho se zúčastnilo 72 dvojic, nás zastupovaly čtyři. Hrálo se opět švýcarem na pět kol, dále 32 k.o. Z našich se nejlépe dařilo všem Michálkům, kteří na sebe narazili v semifinále. Ivoš s Tomem skončili čtvrtí, Soňa s Honzou ve finále porazili francouzský dublet. Byl to tedy zatím pro Carreau nejúspěšnější víkend a letošní trend každotýdenní bedny je zatím nepřerušen.Ivošova poznámka 14.5.2007 První májový víkend byl v Bratislavě věnován juniorskému pétanque. V neděli proběhl společný trénink pod vedením francouzských školitelů a v pondělí potom mezinárodní turnaj juniorů. Kromě domácích slovenských juniorů se zúčastnili výpravy z Polska, Ukrajiny, Turecka, Bulharska, Maďarska, Rakouska, Slovinska a České republiky. Turnaj byl velmi dobře zorganizován a ukázal cestu, kterou by se měl středoevropský juniorský pétanque nadále ubírat. Tedy společnou cestou. Česká výprava měla zastoupení tří trojic a celkově se ukázala ve velmi dobrém světle. Po vzájemném souboji v semifinále se na stupně vítězů mezi české týmy vklínil nadějný tým z Maďarska. Gratulujeme všem k dobré reprezentaci a zvláště potom vítězům z našeho tréninkového centra - Honzovi Michálkovi, Lucii Adlerové z Carreau Brno a Terezce Pospíšilové z Žepecu. Bravo !Vladjova poznámka 7.5.2007 V trendu víkendových beden se nám zatím stále daří pokračovat. Tentokrát se Ivošovi se Šroubkem podařilo, stejně jako minulý turnaj ve Slatině Kubáncovi se Šroubkem, obhájit loňské vítězství. V pořadatelsky velice dobře zvládnutém turnaji dvojic VC REDA, hraném švýcarem na pět kol (pochvala), se do šestnáctky k.o. podařilo probojovat pěti týmům s hráči Carreau, do osmičky třem.
Uvidíme, zda se příští týden podaří někomu navázat na loňský úspěch na Centrope ve Wroclawi.Vladjova poznámka 6.5.2007 Poslední dubnový víkend jsme v početné sestavě navštívili Ořech u Prahy, kde se konaly tradiční, letos již jedenácté, Prvomájové koule Barona Prášila. V pátečním nočním pivním turnaji nejlépe dopadli Kubánec, Klára a Vladja, kteří skončili pátí. Franck si zahrál i zapil s Dány. Letos vyšlo krásné počasí, a tak jsme si mohli stanování zpříjemnit vydatným grilováním masa všeho druhu. V hlavním sobotním turnaji jsme měli zastoupení v jedenácti dubletech. Nejlépe se dařilo Bidjovi s Vladjou, kteří svou cestu do finále dláždili skalpy převážně z vlastních klubových řad. Druhé místo je velice pěkným výsledkem a pokračováním v letošním trendu mít každý víkend někoho z klubu na bedně.
Většina z nás přespala ve stanech, uspět v nedělním turnaji se však podařilo pouze Šárce, která spolu s J.P.M. obsadila hezké druhé místo.
Honza Michálek stihl přejet do Bratislavy, kde spolu s Luckou Adlerovou a Terezou Pospíšilovou z Žepecu vyhrál v neděli mezinárodní juniorský turnaj, kterého se zúčastnili hráči z devíti zemí. Tento velký úspěch udělal tečku za hezkým, a petangově velice úspěšným víkendem.Vladjova poznámka 25.4.2007 V sobotu se ve Vojnově Městci konal turnaj dvojic Velikonoční vejce. Opět se nám tam líbilo, dařilo a chutnalo. Do šestnáctky postoupilo pět tripletů s hráči Carreau, do osmičky tři. Nejdál to dotáhl Michal, který spolu s Kikinou (SLOPE) skončil na velice pěkném třetím místě. Šroubek s Jurajem zase vyhráli doprovodný turnaj Karlova pomlázka. Už se těším na příští turnaj v Městci.Vladjova poznámka 19.4.2007 Od Ivoše a Kubánce tady máme fotky z beden z Havlíčkova Brodu.Ivošova poznámka 17.4.2007 Včera měla proběhnout řádná VALNÁ HROMADA KAPEK. Náš klub na ní šel s jasným cílem - ukončit členství v KAPEK, protože se neztotožňujeme mimo jiné s jeho nekoncepční a nesystémovou prací a neaktivní spoluprací všech zúčastněných klubů. Náš záměr jen potvrdila včerejší neúčast 8 zástupců ze zainteresovaných klubů. I když tedy valná hromada neproběhla, přesto jsme náš postoj oficiálně oznámili presidentovi Rady KAPEK Jiřímu Musilovi, který vše akceptoval a podá o tom zprávu všem stávajícím členům KAPEK.

Vladjova poznámka 14.4.2007 Žhavé novinky z Havlíčkova Brodu: Kubánec opět na bedně. Tentokrát získal spolu s Frantou Haraštou (SLOPE) stříbro. Vyhrály Romana Vokrouhlíková (POP) s Luckou Klusovou (Vrchlabí). Dalším úspěchem Carreau bylo vítězství Ivoše Michálka, který spolu s Filipem Hlaváčkem (POP) vyhrál doplňkový turnaj.

Vladjova poznámka 14.4.2007 Do fotogalerie jsem doplnil fotky z VC Litovel 2007.Vladjova poznámka 11.4.2007 Doplnil jsem fotky z 3. utkání Carreau - Slope.Vladjova poznámka 6.4.2007 Doplnil jsem výsledky posledního zimního tréninku a zaktualizoval konečné výsledky Zimního žebříku.

Vladjova poznámka 1.4.2007 Včera se ve Slatině konalo třetí přátelské utkání Carreau vs. Slope. Smyslem těchto utkání je zakončit, nebo zahájit zimní sezónu. Tentokrát byli pořadateli domácí. Vzpomínka na minulou výhru v nich vzbudila bojovného ducha a válečně pomalovaní nápisy 13:6 (kdoví co to znamenalo) nás přivítali na domácí půdě. Počasí vyšlo na jedničku, občerstvení nemělo chybu, co víc si na jarní sobotu přát. Tentokrát chyběl jeden hráč nám, los určil, že Laďa Rylich si konečně mohl zahrát, stejně jako Kubánec minule za Slope, za druhý tým jako host. Systém byl stejný jako při minulém utkání, pouze jedniček se hrálo o tři víc. Porážku z minula jsme Slopákům vrátili, výhra 15:7 nám zajistila putovní cenu - Šroubka minimálně do podzimu. Díky tomu, že se mohlo hrát venku, bylo brzy dohráno a tak zbyl čas i na tříkolové supermelé, jehož vítězem se stal Milan Hašek. Fotky snad stihnu doplnit během týdne.Vladjova poznámka 30.3.2007 Doplnil jsem fotky ze závěrečného turnaje WINTER PÉTANQUE TOUR 2007.


WINTER PÉTANQUE TOUR 2007 - 24.3.2007 Brno Slatina
pořadatel: POP Praha


Vladjova poznámka 28.3.2007 Doplnil jsem výsledky posledního turnaje WINTER PÉTANQUE TOUR 2007 a zaktualizoval celkovou tabulku.

Vladjova poznámka 23.3.2007 Minulou sobotu se v Lipníku konal turnaj trojic Jarní lipnické koule. Z našeho klubu se nejlépe vedlo Ivošovi s Honzou, kteří spolu s Pavlem Vlkem obsadili pěkné třetí místo. Turnaje se zúčastnilo celkem 26 trojic. Vyhráli Habásci s Radkem Netušilem, druhé byly Varanky.Vladjova poznámka 23.3.2007 Doplnil jsem výsledky včerejšího tréninku a zaktualizoval Zimní žebřík.

Vladjova poznámka 22.3.2007 Zaktualizoval jsem Zimní žebřík. Dnešní trénink rozhodne o tom, kdo si bude stavět triplet na poslední kolo WPT 2007.

Vladjova poznámka 14.3.2007 Doplnil jsem fotky z pátého turnaje WINTER PÉTANQUE TOUR 2007.


WINTER PÉTANQUE TOUR 2007 - 3.3.2007 Brno Slatina
pořadatel: SLOPE (za Polsko)


Vladjova poznámka 9.3.2007 Doplnil jsem výsledky včerejšího tréninku a zaktualizoval Zimní žebřík.

Vladjova poznámka 4.3.2007 Zaktualizoval jsem tabulky a výsledky WINTER PÉTANQUE TOUR 2007. po pátém kole, pořádaném imaginárním Polskem.

Vladjova poznámka 2.3.2007 Zaktualizoval jsem Zimní žebřík. Na zítřejším turnaji nás budou zastupovat Bidja, Kubánec a Honza a druhý triplet Franck, Šroubek, Vašek.

Vladjova poznámka 27.2.2007 Zaktualizoval jsem Zimní žebřík. Příští trénink bude jediný před dalším turnajem WPT 2007. A aby to bylo směroplatný, bude k výběru potřeba odehrát alespoň tři zápasy !!!

Ivošova poznámka 21.2.2007 Nově zvolené vedení klubu na svém prvním zasedání probíralo otázky týkající se rozpočtu klubu, situaci v městě Brně z pohledu pétanque, dále otázky které se týkají motivace klubových členů, strategie klubu pro tento rok, včetně přípravy klubového turnaje.
Vedení se dále rozhodlo scházet se dle potřeb, nepravidelně. Z každého jednání je vyhotoven zápis a veškeré dílčí podrobné informace získá člen klubu u prezidenta. I nadále přetrvává možnost, aby si jednotliví členové zažádali o příspěvek jako podporu při výjezdu na turnaj do zahraničí (vyjma Centrope). Na konci roku proběhne slavnostní klubové shromáždění formou zhodnocení sezóny, odměnění úspěšných apod. Nejlépe umístěný hráč (hráčka) na žebříčku Čapek na konci sezóny bude odměněn novou sadou hracích profi koulí.

Vladjova poznámka 18.2.2007 Doplnil jsem fotky ze čtvrtého turnaje WINTER PÉTANQUE TOUR 2007.


WINTER PÉTANQUE TOUR 2007 - 10.2.2007 Brno Slatina
pořadatel: PK GULIVER Bratislava


Vladjova poznámka 11.2.2007 Zaktualizoval jsem tabulky a výsledky WINTER PÉTANQUE TOUR 2007. po čtvrtém kole, pořádaném slovenským Guliverem.

Vladjova poznámka 9.2.2007 Další aktualizace Zimního žebříku. Nominace na další turnaj WPT 2007.

Vladjova poznámka 4.2.2007 Další aktualizace Zimního žebříku.

Vladjova poznámka 26.1.2007 Po včerejším tréniku, který rozhodl o vítězi měsíce, jsem zaktualizoval Zimní žebřík.

Vladjova poznámka 26.1.2007 Ve fotogalerii jsem doplnil fotky z třetího turnaje WINTER PÉTANQUE TOUR 2007.


WINTER PÉTANQUE TOUR 2007 - 20.1.2007 Brno Slatina
pořadatel: A.S.C. Almásfüzítő


Vladjova poznámka 23.1.2007 V Aktivitách jsem doplnil fotky z mezisvátkových kuželek.

Vladjova poznámka 22.1.2007 Po třetím turnaji WINTER PÉTANQUE TOUR 2007 jsem zaktualizoval výsledky a tabulky. Fotky snad stihnu doplnit během týdne.

Vladjova poznámka 19.1.2007 Další aktualizace Zimního žebříku.

Vladjova poznámka 12.1.2007 Založil jsem novou stránku HROMADNÉ CARREAU 2007

Vladjova poznámka 12.1.2007 Po včerejším tréninku jsem zaktualizoval tabulku Zimního žebříku.

Vladjova poznámka 7.1.2007 Po prvním letošním tréninku jsem zaktualizoval tabulku Zimního žebříku.

Vladjova poznámka 2.1.2007 Zaktualizoval jsem tabulku Zimního žebříku.

Vladjova poznámka 21.12.2006 Doplnil jsem fotky z druhého turnaje WINTER PÉTANQUE TOUR 2007.Vladjova poznámka 19.12.2006 Zaktualizoval jsem tabulky WINTER PÉTANQUE TOUR 2007.

Vladjova poznámka 17.12.2006 Včerejší druhý turnaj WINTER PÉTANQUE TOUR 2007 - O kapříky a kačenky, pořádaný domácím SLOPE se nám velice vydařil. Oba dva bodované Carreau týmy se potkaly až ve finále, což nám přineslo nejen kapříky a kačenky, ale i 32 bodů, což by mělo stačit na první místo. Podrobné výsledky a aktualizované tabulky, stejně jako fotky z nočního barelového rybolovu budou v nejbližších dnech.

Vladjova poznámka 15.12.2006 Doplnil jsem výsledky včerejšího tréninku do Zimního žebříku. Vede Šroubek, následován Franckem a Ivošem.

Vladjova poznámka 14.12.2006 V žebříčkách je nový odkaz na žebříček čtvrtečních klubových tréninků.

Ivošova poznámka 13.12.2006 V neděli 10.12. připravil klub Carreau v Brně-Soběšicích další ročník Zemského poháru, konaného letos jako souboj nejlepších hráčů z východní a západní části republiky. Vítězem letošního ročníku se stal tým východu, když vyhrál po obrovském boji nejtěsnějším rozdílem 19 : 17. Nejúspěšnějším hráčem tohoto souboje byl Jakub Rendla z POPu. Kompletní statistika ke stažení zde.
Součástí tohoto sportovně-společenského setkání bylo také udělení individuálních sportovních ocenění za rok 2006.

Individuální sportovní ocenění za rok 2006

Absolutní vítěz - Valenz Pavel (Varan Karlovy Vary)
Nejlepší žena - Vokrouhlíková Romana (POP Praha)
Nejlepší junior - Mrňák Jiří (AURA Havlíčkův Brod)
Nejlepší klub - Varan Karlovy Vary
Skokan roku - Papoušek Václav (CARREAU Brno)
1. místo MČR klubů - 1.KPK Vrchlabí
Vladjova poznámka 11.12.2006 V sobotu jsme zajeli do Maďarska, kde se v Almásfüzítő konal mikulášský turnaj. Oproti loňsku podkladový jíl pěkně ztvrdl a terén občas nemile překvapil. Celkem hrálo osmnáct tripletů z Maďarska, Slovenska a Česka. Klub zastupovali Ivoš a Honza s Vaškem Papouškem, Kuba s Kubáncem a Vladjou a Adlerovi (s Kamilou z Žepecu). Nejlépe se zadařilo Michálkům s Vaškem, kteří po prohraném semifinále s Guliverem vybojovali pěkné třetí místo. Že bylo opět dobře a jídlo bylo červené a "čípoš" už ani nemusím připomínat. Na zpáteční cestě jsme samozřejmě neodolali odbočce k jistému populárnímu hypermarketu.Vladjova poznámka 10.12.2006 Potvrzuji termín mezisvátkového koulení - na 28.prosince 2006 od 19:00 do 22:00 máme zamluvené dvě dráhy v kuželně Las Pegas ve Slatině.

Vladjova poznámka 10.12.2006 Ve čtvrtek byl první z pravidelných čtvrtečních klubových tréninků. Trénovat můžeme vždy od 18:00 hod. Topit se ani moc nemuselo, rtuť na vnitřním teploměru olizovala dvacítku. Z jedenácti přítomných hráčů se nejvíce dařilo Šroubkovi, který sice neprohrál, ale má jen tři zápasy. Oproti tomu se našli takoví maratónci, kteří stihli zápasů i osm. Nebudu je jmenovat, ale neustále mezi sebou mluvili o nějakých pivech... Tabulku vyvěsím v nejbližších dnech. Příští trénink také rozhodne o tom, kdo bude stavět triplety na druhý turnaj WPT 2007.Vladjova poznámka 29.11.2006 Doplnil jsem fotky z prvního turnaje WINTER PÉTANQUE TOUR 2007.Vladjova poznámka 27.11.2006 V žebříčkách jsem doplnil odkaz WINTER PÉTANQUE TOUR 2007. Najdete tam podrobné výsledky, pravidla a první tabulky. Po prvním kole vede SLOPE, druhé místo patří Slovensku, třetí je CARREAU. Fotky budou zítra.Vladjova poznámka 26.11.2006 Včera se u Franty v opravené stodole konal první turnaj zimní série WINTER PÉTANQUE TOUR 2007. Pořadatelem byl náš klub a reprezantovali ho Ivoš, Honza, Hanka a Šroubek, Vašek, Kubánec. Jako náhrada za jeden maďarský tým ještě hrál Juraj s Luckou a Kamilou z Žepecu.
Inspekce fazolové polévky dopadla na výbornou, podrobné výsledky a fotky budou brzy.
A kdo vyhrál ? Použiji Frantova slova: Na první kolej přijel vlak z Bratislavy.

Výsledky zahajovacího turnaje WINTER PÉTANQUE TOUR 2007

1.místo - Hronská Růžena, Hronský Vladimír, Michalka Vladimír (PK GULIVER Bratislava)
2.místo - Harašta František, Haraštová Eva, Šlapanský Luboš st. (SLOPE Brno)
3.místo - Hodboď Pavel, Papoušek Vašek, Šrubař Jiří (Carreau Brno)
4.místo - Hrbáček Ivo, Hašek Milan, Hofírek Vladimír (SLOPE Brno)Vladjova poznámka 22.11.2006 K ročnímu výročí konečně zveřejňuji dlouho utajovaný cestopis Honzy Mrkose, popisující cestu do Rennes s Kubáncem a Šroubkem loňský podzim. Honzovi se tímto omlouvám za "menší" zdržení.

Zde si ho můžete přečíst.

Vladjova poznámka 20.11.2006 Stejně jako loni i letos bude v opravené stodole u Haraštů probíhat WINTER PÉTANQUE TOUR 2007. Opět bude vždy dvanáct týmů hrát šest turnajů, každý v režii jiného pořadatele. Náš klub pořádá zahajovací turnaj tuto sobotu. Reprezentovat nás bude šest nejlepších hráčů klubu dle žebříčku ČAPEK. Propozice WPT 2007 jsou zde.

Termíny jednotlivých turnajů WINTER PÉTANQUE TOUR 2007

25.11.2006 - pořádá CARREAU Brno zahajovací turnaj
16.12.2006 - pořádá SLOPE Brno předvánoční turnaj "O kapříky a kačenky"
20.01.2007 - pořádá A.S.C (Maďarsko)
10.02.2007 - pořádá PK GULIVER Bratislava
03.03.2007 - pořádá Z.T.B Žywiec (Polsko)
24.03.2007 - pořádá VARAN & POP Praha


Vladjova poznámka 14.11.2006 Na mezinárodním sportovním veletrhu SPORT life, konaném na brněnském výstavišti, byla sobota dnem exibičního turnaje MEZINÁRODNÍ VELETRŽNÍ POHÁR BRNA. Zúčastnilo se ho osm reprezentací z Česka (tři týmy), Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska a Francie. Nejlépe se dařilo naši juniorské reprezentaci, která ve složení Radek Netušil, Honza Michálek, Jirka Mrňák a Jirka Koreš ml. porazila ve finále Polsko. Třetí místo patřilo Maďarsku, čtvrtý byl převážně juniorský tým ze Slovenska.Vladjova poznámka 7.11.2006 Ve Slatině se 21.10. konal poslední letošní turnaj kategorie prestige - Zlaté prasátko. Pořadatel SLOPE Brno si pro nás nachystal dostatečné množství upravených hřišť. Bylo jich potřeba opravdu hodně, protože turnaj navštívilo 84 trojic. Nechyběli hráči ze Slovenska, Maďarska a Polska. Hrálo se ve skupinách na dvě prohry a následným k.o. Letos se vydařilo i počasí a my si mohli vychutnat jeden z posledních teplých podzimních dní.
Před zahájením turnaje proběhlo vyhlášení výsledků letošní extraligy. I zde se nám letos dařilo a Bidja, Vladja, Ivoš, Honza a Kubánec obsadili třetí místo. Hlaváček navíc získal cenu pro nejlepšího hráče. Vítězem se stali FIGHTERS, stříbro putovalo do Havl. Brodu.
V hlavním turnaji se po základních kolech a obědě, tradičně v duchu zabíjačky a burčáku, nejvíc dařilo Honzovi, který spolu s Radkem Netušilem a Jirkou Korešem ml. získal bronz. Úspěchem bylo také šesté místo Vaška, Tomáše a Terky.Vladjova poznámka 1.10.2006 Dnes jsme ve Vojnově Městci hráli další kolo extraligy. S prvním soupeřem - domácí Vysočinou jsme remizovali 2:2, Vakard jsme porazili 4:0 a s DIRICKX BOHEMIA Havl. Brod jsme rovněž uhráli remízu 2:2. Celkově máme tedy pouze jednu prohru a čekají nás tři soupeři. Vše se uzavře za čtrnáct dní v Lipníku.

Vladjova poznámka 28.9.2006 Dnes se v Lužánkách konal závěrečný turnaj Brněnského poháru. Hráči Carreau se ani letos neztratili v žádné ze tří lig. Ve třetí lize se dařilo Adlerům s Frantou Neckářem, druhou ligu vyhrála Pumelice (Kubánec, Klára, Bidja a Vladja). Kubánec navíc získal titul nejlepšího hráče druhé ligy.
V lize první tento titul získal Ivoš, který spolu s Vendou, Kubou, Tomášem, Honzou a Soňou v týmu Carreau family obhájil loňské vítězství a stali se vítězi Brněnského poháru pro rok 2006. Tým Těsněvedle (Zbynja, Gabča, Barča, Franck, Terka, Michal) skončil na čtvrtém místě, obě Šárky v týmu Rikard získaly bronz. Stříbro putovalo do Slatiny.Vladjova poznámka 18.9.2006 O víkendu jsme navštívili dvakrát Daňkovice. V sobotu se zde konal turnaj dvojic Selské koule 2006, který pořádal petangový klub PEPA Sněžné. Ani letos zde nechyběl uvítací panák, koláče, dobrý oběd v nedalekém penzionu Selský dvůr a pro první tři dvojice hlavní výhra - pečená plněná kolena. Přidejme k tomu pěkné počasí a byla z toho velmi příjemná sobota. V konkurenci 42 týmů si z našich nejlépe vedli Kubánec s Terkou, kteří skončili na 3. místě. Vyhrané koleno jsme dojídali ještě druhý den.
Do daňkovic jsme se vrátili, protože se zde hrálo další kolo extraligy. Nás čekali tři soupeři. SLOPE jsme porazili 4:0, se SOUTH RANGERS jsme remizovali 2:2 a s FIGHTERS jsme prohráli 0:4. Další kolo extraligy je 1.10. ve Vojnově Městci.Vladjova poznámka 14.9.2006 Doplnil jsem fotky z letošního Foocusu.Vladjova poznámka 12.9.2006 O víkendu se v Ořechu konalo MČR smíšených dvojic. Někteří z nás - Kubánec, Kuba, Klára, Rákos, Juraj a Vladja se však vydali opačným směrem. Cílem byl tradičně maďarský Szigetszentmiklós, kde se konal třídenní FOOCUS 2006. Tento turnaj je pro nás srdcovou záležitostí a zatím vždy se nám podařilo přivézt nějakou medaili.
Ani letos nezklamalo počasí, a tak jsme si během pátečních dvojic, sobotních trojic a nedělních jedniček mohli naplno užívat pohodu, která na Foocusu nikdy nechybí, stejně jako červená pálivá jídla, festival ve vaření halászle, maďarský metal a koupání v bazénu.
Z dvojic jsme předloni přivezli bronz, loni stříbro a letos bylo na řadě zlato. Kubovi s Vladjou ani Rákosovi s Jurajem se to nepodařilo, zato forma Kubánce a Kláry, podtržená samými výhrami a postupem dávala naději na medaile. Z původně plánovaných tří, následně pěti kol bylo najednou čtvrté kolo semifinále pro nejlepší čtyři dvojice. Tady naši porazili maďarský dublet a ve finále se střetli s francouzskou dvojicí. Ani zde se jim nepřestalo dařit a sen o zlatě se splnil. Po vyhlášení a přesunu na chatky jsme vytvořili mezinárodní kruh, kde každá země přispěla svou lahví alkoholu a večírek se nám pěkně rozjel.
V sobotu se nejvíce dařilo Kubovi s Kubáncem a Vladjou, kteří postoupili do osmičky, kde jim v postupu zabránil časový limit a triplet Tomáše Totha. Vyhrál tým Francouzů s Janou Lazarovou.
V nedělních jedničkách se nejvíce zadařilo opět Kubáncovi, který vybojoval další, tentokrát bronzovou medaili.Vladjova poznámka 7.9.2006 Do fotogalerie jsem doplnil fotky z turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2006.bidjova poznámka 2.9.2006 Konečné pořadí 3.ročníku turnaje trojic "O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2006" je:

1.místo: ČR - Valenz Pavel, Valenz Lukáš, Mužík Mira, Čermák Jarda
2.místo: ČR - Vokrouhlíková Romana, Šrubařová Hana, Michálek Honza.
3.místo: ČR - Hašek Milan, Vlk Jarda, Hejl Pavel ml.
4.místo: BELGIE - DeBeer Guy, DeBeer Eric, Bartheleny Fabrice
.


Blahopřejeme. Více informací o turnaji najdete na těchto stránkách které budou v pondělí aktualizovány.

bidjova poznámka 29.8.2006 Tak přátelé a je to tady do vyhlášení třetího vítěze turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA zbývá 98 hodin. Prosím webmastera o spuštění odpočtu. Přeji vám do posledních hodin mnoho píle, jasnou hlavu, tělesnou sílu, každému dle úkolů. Co budeme určitě potřebovat jsou pevné nervy, tlak ventilujte správným směrem tj. k úspěchu. Zdar.

Vladjova poznámka 26.8.2006 Právě skončil poslední turnaj CENTROPE CUP 2006 v Bratislavě. Hráči našeho klubu Ivoš Michálek a Hanka Šrubařová se dostali do čtverky a pomohli tak získat další cenné body. Česká republika obsadila druhé, třetí a čtvrté místo, čímž se stala letošním celkovým vítězem. Velkým dílem k tomu přispěli hráči našeho klubu. Krásný putovní pohár od Karla Malivánka bude k vidění na našem turnaji O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP 2006 příští sobotu.Výsledky CENTROPE CUP - Bratislava 2006

1.místo - Slovinsko
2.místo - Valenz Pavel, Valenzová Iva, Mužík Miroslav (Varan Karlovy Vary)
3.místo - Hašek Milan (SLOPE Brno), Vokrouhlíková Romana (POP PRAHA), Hejl Pavel ml. (PCBD)
4.místo - Michálek Ivo, Šrubařová Hana (Carreau Brno), Mari Jean (POP PRAHA)bidjova poznámka 21.8.2006 Zástupce našeho klubu, reprezentant Honza Michálek + parťáci skvěle naladili formu na Mistrovství Evropy ve Švýcarsku a bez bázně a Hany Š. se probojovali do poslední osmičky kde nestačili na pozdější mistry z Francie. Jedná se o jeden z nejlepších výsledků české pétanque na šampionátech.Vladjova poznámka 8.8.2006 Doplnil jsem fotky (od Kubánce) z CENTROPE CUP - II. FÜZITÖ KUPA 2006 a z Žebákovy noční koule.Vladjova poznámka 6.8.2006 Po včerejším turnaji CENTROPE CUP - II. FÜZITÖ KUPA 2006 je Česká republika zase blíž celkovému vítězství. Pro nás je to o to příjemnější, že se na tom podíleli hráči našeho klubu. Po pěti kolech švýcara postoupilo do 16 k.o. 7 českých tripletů, v závěrečné čtyřce zůstaly tři. Pro Carreau to znamenalo další dvě medaile (celkově jich z Centrope máme pět).
Ivoš s Pavlem Vlkem a Jirkou Žampachem porazil o třetí místo Milana s Jardou a Pavlem, Kubánec se Šroubkem a Lubošem Šlapanským ml. si zopakovali loňské podzimní finále a obhájili stříbro, zlato zůstalo domácím. K velkým úspěchům gratulujeme, příští týden budou fotky.

Výsledky CENTROPE CUP - II. FÜZITÖ KUPA - Almásfüzitö 2006

1.místo - Maďarsko
2.místo - Hodboď Pavel, Šrubař Jiří (Carreau Brno), Šlapanský Luboš ml. (SLOPE Brno)
3.místo - Michálek Ivo (Carreau Brno),Vlk Pavel (POP PRAHA), Žampach Jiří (OCELOVÉ KOULE)
4.místo - Hašek Milan (SLOPE Brno), Vlk Jaroslav (POP PRAHA), Hejl Pavel ml. (PCBD)Vladjova poznámka 4.8.2006 Zaktualizoval jsem odkaz hráči. Mrkněte na sebe a pošlete mi kdo co chcete změnit nebo doplnit (taky nám chybí letošní trofeje).
Zítra je v Maďarsku další turnaj ze série CENTROPE CUP 2006. Budeme tam mít slušné zastoupení a nebylo by špatné zopakovat loňský úspěch.

Vladjova poznámka 17.7.2006 Náš klub bude mít zástupce v reprezentaci České republiky na ME juniorů ve Švýcarsku. Honza Michálek nás bude reprezentovat spolu s Radkem Netušilem, Jiřím Mrňákem (oba AURA Havlíčkův Brod) a Jiřím Korešem (PC České Budějovice). Věříme, že se v evropské konkurenci neztratí.

Vladjova poznámka 10.7.2006 Minulou sobotu se v Praze - Tróji konal další turnaj za série CENTROPE CUP - AVOKÁDO CUP. Celkem zde hrálo 99 trojic. Nechyběla středoevropská špička, mistr světa z Belgie, ani loňští vítězové a juniorští mistři světa z Francie. Pořadatelé z Varanu letos nehráli a věnovali se pouze poředatelství, což bylo rozhodně k prospěchu. Mouchy z minulých ročníků se jim podařilo vychytat, spíkr naštěstí chyběl, bylo krásné počasí, dalo se dívat na vrcholový pétanque, krásný turnaj. Jedinou výhradu mám pouze ke zvolenému systému. V době kdy se všude v okolních zemích a celý Centrope Cup hraje švýcarem na pět kol, považuji systém na dvě prohry a tříčlenné skupiny s nasazováním domácích za nešťastný a vůči cizincům za neslušný.
Z našich se podařilo postoupit do 64 k.o. Ivošovi s Franckem a Jeanem, Šroubkům s Kubáncem, Soni s Klárou a Rákosem a Honzovi v juniorském tripletu s Radkem Netušilem a Karlem Pekem. Dál se dařilo postupovat jenom Honzovi, který skončil na velice pěkném 7. místě, což bylo zároveň s Popular Boys Rendlou a Hlaváčkama na 6. místě nejlepší umístění hráčů zemí Centrope. Vyhráli opět francouzští junioři, kteří po celý den předváděli petanque z jiné planety.Vladjova poznámka 26.6.2006 V sobotu se v Kolové konalo MČR dvojic.Výsledky MČR dvojic 2006

1.místo - Hanč Jaroslav, Bílek Dan (oba 1.KPK Vrchlabí)
2.místo - Vlk Jaroslav (POP Praha), Hejl Pavel ml. (PCBD)
3.místo - Hašek Milan (SLOPE Brno),Stoklásek Tomáš (SOP FŇÁky Brno)

4.místo - Michálek Jan (Carreau Brno), Bayer Filip (PC AUSTERLITZ 1805)
5.místo - Netušil Radek, Mrňák Jiří (oba AURA Havlíčkův Brod)
6.místo - Rendla Jakub, Hlaváček Jakub (oba POP Praha)
7.místo - Hančová Alice (1.KPK Vrchlabí), Vokrouhlíková Romana (POP Praha)
8.místo - Vlk Pavel, Vokrouhlíková Věra (POP Praha)

Gratulujeme!

Vladjova poznámka 18.6.2006 Ve Stolíně právě skončilo finále MČR trojic. Tým Varanů vybojoval ve finále 15:11 svůj druhý letošní mistrovský titul a zároveň možnost reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa.
Všem medailistům gratulujeme!

Výsledky MČR trojic 2006

1.místo - Valenz Pavel, Valenz Lukáš, Mužík Miroslav (všichni Varan Karlovy Vary), Johanovský Václav (PC Kolová)
2.místo - Hašek Milan (SLOPE Brno), Vlk Jaroslav (POP Praha), Hejl Pavel ml. (PCBD), Stoklásek Tomáš (SOP FŇÁky Brno)
3.místo - Klusová Lucie, Vencl Aleš, Mašek Pavel (všichni KPK Vrchlabí)

Vladjova poznámka 17.6.2006 Tak ani Kubánec se Šroubkem a Franckem, ani Vašek ve finále MČR trojic ve Stolíně neuspěli a nepostoupili do nedělní osmičky.

bidjova poznámka 16.6.2006 Způsob placení startovného na MČR a velkých turnajích, platné zejména teď pro MČR 2X2 a Avokádo: 1. Nahlašte se v přihlašovacím systému Čapek 2. Zaplaťte svůj podíl do termínu přihlášení na turnaj v prodejně u Zbyňka kdykoliv v jeho otevírací době obsluze nebo Zbynjovi a Kláře na potkání. Oni to potom po domluvě s organizátory zaplatí hromadně. Není povinností finančníků vás zpětně nadhánět po parcích. Kdo nesplní tuto maličkost do termínu přihlášení na turnaj strácí svůj příspěvek od klubu a zároveň si musí sám vyřídit startovné, což u velkých turnajů bývá na místě dražší. Prosím myslete na to !!!

bidjova poznámka 16.6.2006 Ve středu 14.6. se konala RRS klubu. Hlavním bodem jednání byl stav příprav turnaje. Rozpočet turnaje se naplňuje v plánovaných dimenzích, záštita turnaje p. Hoškem potvrzena, místo a termín konání potvrzen, spolupráce s měskou částí potvrzena, upřesněny dílčí úkoly a stav v jednotlivých oblastech. V diskusi probrána situace okolo Mčr juniorů. Zbynja konstatovány problémy okolo vybírání plateb startovného na turnajích od našich hráčů interně. Detaily v zápise na vyžádání.

Vladjova poznámka 11.6.2006 Žhavá aktualita ! Honza Michálek získal na MČR juniorů stříbrnou medaili. Gratulujeme !
Více o tom během týdne napíše Ivoš, který byl celé tři dny u toho.
Příští víkend máme finále MČR trojic ve Stolíně, kde budou Kubánec se Šroubkem a nově Franckem obhajovat pozici vícemistrů.

bidjova poznámka 11.6.2006V odkazu žebříčky přibyl blok Grand Slam, kde se dozvíte více o této společenské události.

bidjova poznámka 11.6.2006 Včera se v Rakousku odehrál třetí díl CENTROPE CUP. Do výletního městečka Illmitz se na parkovištích u jezera Neusiedler See se sjelo na více než 90 tripletů všech zůčastněných zemí. Z našeho klubu se nejvíce dařilo Šroubkovi a jeho pomocníkům Jirkovi Žampachovi a Mírovi Pešoutovi, v šestnáctce narazili na pozdější finalisty ze Slovinska. Většina naší výpravy skončila pozitivním výsledkem 3:2, ale na postup to nestačilo. V B turnaji potom Juraj, Hanja a hlavacek byli pátí. Česku se relativně dařilo a mimo třetí a čtvrté místo (Varani a Korsičani) ještě bylo třikrát umístění v šestnáctce. To by na udržení v čele mělo stačit.

Vladjova poznámka 9.6.2006 Ve fotogalerii se můžete podívat na fotky od Ivoše z MČR žen 2006bidjova poznámka 4.6.2006 Aby těch špatných zpráv nebylo zas tak málo, tak v neděli hrál tým CARREAU ALFA svůj osmifinálový zápas MČR klubů s brněnskými PCBD v Lužánkách. Soupeř to byl silný a nám chyběl střelec Franck. Přesto jsme se sešli v početném stavu a sehráli dramatický zápas. Po prvním dějství jedniček byl stav 3:3 kdy body obstaral Kubánec, hlavacek a překvapivě (pro nás ne) nováček Juraj, Vladja, Šárka a Klára, těm to nevyšlo. Dvojice byly nejdramatičtější. Všechny utkání se dovedly do koncovky 10:10. Bohužel jen jediný (hlavacek+Šárka) byl úspěšný. Kubánec s Rákosem a Vladja s Jurajem těsně prohráli. Tím se zlomil chleba a coach musel něco vymyslet neboť soupeři stačilo ve trojicích sestavením silného jednoho tripletu 2x bodovat. My jsme vsadili také na jeden papírově silný triplet a na jeden kompletně dívčí vedený Šárkou (Klára, Lucie). Bohužel to dopadlo nedobře. Náš silný (papírově) triplet Kubánec, Vladja, hlavacek byl rozmetán v poměru 13:2 a bylo teoreticky jasno. Jenže děvčata zabojovala a pěknou hrou (zejména nováček Lucie) zvítězila a dala naději před posledním dějstvím. Tam bohužel opět náš silný triplet neuspěl a děvčata sic bojovala jako lvice na top triplet soupeře nestačila. Celkový výsledek 5:8 podtrhl pěkné nedělní odpoledne v přátelské pohodě s jemným adrenalinem v krvi.

bidjova poznámka 3.6.2006 Regionální kola MČR nám bohužel přinesla zklamání. Našim hráčům se nedařilo tak jako předchozí roky a tak se do finálových bojů ve Stolíně probojovali pouze nasazení loňští finalisté Šroubek, Kubánec, doplnění o Francka a kvalifikující se jediný Vašek. Snad nám to vynahradí.

Vladjova poznámka 30.5.2006 V odkazu Žebříčky je aktualizované hodnocení střelby tréninkového centra k 22.5.


Vladjova poznámka 28.5.2006 V Poděbradech právě skončilo MČR žen. Náš tým loňských mistryň Hanka Šrubařová, Barča Kadlčková, Sisa Haraštová (SLOPE Brno) a nově Terka Jurnečková se opět neztratil. Po zklamání z prohraného semifinále 10:13 boj o třetí místo nepustily a do sbírky medailí z letošních MČR přinesly do klubu další, tentokrát bronzové.
A jak to dopadlo ?

1.místo - Denisovová Helena, Valenzová Iva, Valenzová Kateřina, Mužíková Hana (všechny Varan)
2.místo - Vokrouhlíková Věra, Vokrouhlíková Romana (obě POP) a Hančová Alice, Klusová Lucie (obě 1. KPK VRCHLABÍ)
3.místo - Šrubařová Hana, Jurnečková Tereza, Kadlčková Barbora (Carreau Brno), Haraštová Sylvie (SLOPE BRNO)
4.místo - Hašková Petra, Hašková Vlastimila (obě SLOPE BRNO) a Hlaváčková Heda (POP)

Všem gratulujeme !

Vladjova poznámka 21.5.2006 Na Franckovu počest jsme včera večer uspořádali menší ohňostroj.bidjova poznámka 21.5.2006 Rozlosování 2.kola MČR klubů. CARREAU ALFA vs PCBD. CARREAU JUNIOR vs FRAPECO. Čekají nás žhavé zápasy na domácí půdě. Nutné odehrát do 6.7.2006. Mnoho zdaru !

bidjova poznámka 20.5.2006 Horká novinka z MČR jednotlivců Franck Ferlay franck z klubu Carreau skončil na 2.místě. Obrovská gratulace !!! V jedničkách se nám podařilo obhájit, ba vylepšit loňské pozice. Nečekaným vítězem, jak je v jedničkách zvykem, se stal skoro domácí borec Ondra Haněl, třetí je Pavel Hejl ml. i jim gratulujeme.

bidjova poznámka 19.5.2006 Večer proběhla mimořádné Carreau k přijetí nových členů Juraje a Lucie Adlerových, blahopřeji k přijetí. Po té se hlasovalo o rozpočtu, příspěvcích a dotacích. Zápis detailní u mě. Jinak v pěkný ohňostrojový podvečer se promítalo upamatování na dosavadní nejdůležitější okamžika letošního roku.

Vladjova poznámka 19.5.2006 Ve fotogalerii se můžete podívat na fotky z polské Wroclawi, kde se 13.5. konal druhý turnaj CENTROPE CUPu - Puchar Polski - 2006bidjova poznámka 19.5.2006 Pozdě, ale přece výsledky jednání RRS zde dne 3.5.2006, kaji se a omlouvám. Dělo se odsouhlasení požadavku přijetí nových členů, osouhlasení návrhu rozpočtu 2006, způsob mimořádného HC, vše předložit ke schválení HC datum 19.5. Ve věci juniorů přijato zamítavé stanovisko ke uspořádání souběžného mezinárodního turneje ve stejný víkend jako Carreau Cup. Zviditelnění série GRAND SLAM. Kreditní systém odložen na rok 2007, v tomto roce důkladně nachystat a vydiskutovat. Zhrnutí jednání se sponzory pro turnaj a jeho přípravu. Klubové tréninky v pátek, bohužel přetíženost hráčů a malá účast, zvážit dle vývoje jeho další budoucnost. Příspěvky na MČR vše 50/50%, junioři 100%, mimo Mčr klubů 100% plus PHM. Extraliga 0%, možnost samostatných sponzorů. Všechny ostatní náklady si hráč hradí samostatně, tzn. i dopravu po domluvě s řidičem. Roční polatek člena klubu je 100,-kč. Vstup nových členů 200,-kč klub + 200,-kč ČAPEK junioři 100,-kč + ČAPEK. Vše a více v zápise, který zašlu na požádání.

bidjova poznámka 18.5.2006 V záplavě dobrých zpráv zaniklo výborné umístění (5.místo) našich borců Franty a Juraje plus Dan - Žepec na turnaji v Náměšti na Hané , kde se sešla slušná konkurence hráčů necestujíce po cirkuse Cenrope.

Vladjova poznámka 17.5.2006 Doplnil jsem fotky z turnaje VC REDA, který se konal 6.5. ve Slatině.bidjova poznámka 16.5.2006 V Polsku a zvláště ve Wroclawi bylo krásně. Ráno jsme vyjeli z notnou dávkou času navíc a tak jsme dorazili 2,5 hodiny před turnajem. V platonovém parku s lavičkami, jezírkem, fontánkou a restaurací s altánkem jsme prožili příjemný a někteří i úspěšný den. 2.místo Vladji, Kubánce 5 (alias 3) a Kuby je opět potvrzením kvalit našich hráčů, škoda, že finále proti AuřeHB nedotáhli až do konce. Výborné je i umístění v šestnáctce Sonji s Tomminenem a hostující Varankou. Ostatní jen průměrovali. Za zmínku stojí první čtyři pozice pro české týmy čímž jsme oplatili Slovincům Domžale. Ubytování na Ostrově ve starobylém centru a následná snídaně na náměstí jen podtrhla názor, že do Wroclawi se rádi vrátíme. Bohužel dle některých nejmenovaných polských hráčů (BB) příští Centrope bude nejméně v Kdaňsku nebo na pobřeží aby jsme tak příště nerabovali.70 bodů z loňské Waršavy jim teď chybí. Výsledky a foto se doplní až bude kompletní.

bidjova poznámka 7.5.2006 Tentýž den vypukl v Brně nový rozměr v českém pétanque - Extraliga. V soutěži máme dva týmy: čisté Carreau Brno a nečisté Slopcar. Výborný vstup měl prvně jmenovaný tým a 3x vyhrál. Druhý tým 2x remizoval a 1x prohrál. Výsledky budou až pořadatel detailně odsouhlasí.

zbynjova poznámka 7.5.2006 tak máme to několikrát posouvané a složitě domlouvané klání v Lipníku za sebou. V krásném počasí a nakonec i velmi příjemné atmosféře jsme sehráli určitě důstojné zápasy s maximálním nasazením. Po jedničkách, které dopadly drtivě v náš prospěch (4:2) jsme ve dvojicích vyhráli sice jen jednou, ale zato v krásném zápase vypjatém až do samého konce. Stav byl stále ještě pro nás příznivý(5:4) a došlo na klíčové trojice. V tu chvíli se štěstěna odklonila a podařilo se vyhrát pouze jednou a to naší první trojici, bohužel však až ve druhém zápase proti soupeřově ,,dvojce". Utkání tak skončilo pro nás těsnou prohrou 6:7 na zápasy.

bidjova poznámka 6.5.2006 V dalším z celé řady domácích brněnských turnajů VC REDA pořádaném SLOPE ve Slatině opět naši hráči vystrčili růžky a vyhráli. Tým Ivoš Michálek a Jirka "Šroubek" Šrubař nenašel přemožitele. Je to tak již druhý turnaj za sebou v Brně kde kdy trofej skončila v naší vytríně. Ostatní také bojovali a zvláště bych pochváli Frantu s Jurajem, jenž vlastně vyřadili až vítězové.

bidjova poznámka 25.4.2006 V krásném letním počasí se naše výprava ve Slovinsku neztratila. Ne že by to nemohlo dopadnout lépe, ale 5-8.místo Francka, Šroubka a Kubánce je úspěchem. Výborně se držela i Šárka v kombinovaném týmu. Ostatní se do 16-ti nedostali a tak bojovali v B-turnaji kde Hana, Tereza a Tom bojovali o bednu. Přesné výsledky přinese pořadatel.

Vladjova poznámka 24.4.2006 V odkazu Žebříčky je aktualizované hodnocení střelby tréninkového centra.


Vladjova poznámka 21.4.2006 Tady je pár fotek z GP pivovaru Litovel.

Celkem hrálo 61 trojic Stupně vítězů doprovodného turnaje: 
3.místo Carreau - Franck, Bidja, Rákos
2.místo Carreau - Kuba, Klára, Vladja
1. místo Vrchlabí 2.místo 1.místo Stupně vítězů hlavního turnaje:
3.místo - Pavel Hejl ml, Milan Hašek, Jarda Vlk
2.místo - Ivoš, Šroubek, Terka Pospíšilová (Žepec)
1.místo - Hanka, Kubánec, Luboš Šlapanský ml.

Vladjova poznámka 20.4.2006 Včera v 20:21 nás navštívil jubilejní desetitisící koukač. Za méně než rok to jde. A kdo to byl ? Nápověda: kdysi byl naším prezidentem...

Vladjova poznámka 19.4.2006 Doplnil jsem fotky z klání CARREAU vs. SLOPE, které 26.3. zakončilo zimní sezonu.
První z turnajů CARREAU vs. SLOPE otevírající a uzavírající zimní sezonu

bidjova poznámka 15.4.2006 Dodělal jsem to Slovinsko, přidal Německo, Extraligu a BPP.

bidjova poznámka 12.4.2006 Aktualizoval jsem v odkazu kdy a kde turnajové kalendáře, kromě Slovinců mám vše v okolí.

bidjova poznámka 8.4.2006 V sobotu začala oficiálně letní sezóna sportovního pétanque v Brně. Tradiční Slatinský turnaj přinesl vysoký počet týmů a vynikající počasí na krátký rukáv. To vše a svědomitá zimní příprava přinesla klubu první letošní vavříny. 1.místo v silné konkurenci získal tým Kubánce, Hanji a Mluboše (Slope), před Ivošem, Šroubkem a hostující Terezou (Žepec). Na třetím místě skončil favorit Hašek, Vlk ml., Hejl ml.. I turnaji útěchy naši hráči dokázali, že vypadnutí z hlavního turnaje bylo nedopatření či silná konkurence a obsadili tak 2 a 3.místo za borci z Vrchlabí. Další triplety si vedly dle očekávání.

bidjova poznámka 5.4.2006 Tohoto dne zasedala RS klubu. RS jednala o klubových trenincích a rozhodla, že trénovat se bude v pátek v Lužánkách od 17.hodin počínaje dnem 21.4.2006. Trénink se bude skládat s technicko-taktické přípravy a od cca 18.hodin z praktického hraní. K tomuto bude vyřešen i způsob osvětlení. RS jednala o mládeži a o přístupu klubu k vydaným dokumentům KM ČAPEK. RS probrala situaci v přípravě klubového turnaje, příprava probíhá dle plánu, úkolem je propagace v Domžale (zajištění 5 zahraničních tripletů) a dostatečné pokrytí zahraničních účastníků zejména z 2 x triplet Belgie (opět Weibel, Campenhout, DeBeer atd.) a Francie (až 24 účastníků). Ve věci financí je nutné okamžitě zpracovat rozpočet, kreditní systém z důvodů momentální časové náročnosti posunout na příští rok. RS přiznala úhrady hráčům v Mčr na 50% startovného, 100% a cestovní náhrady v Mčr klubů, zamítla úhrady v Extralize. Při dobrých výsledcích v hospodaření může být zpětně zažádáno o částečné úhrady při výborné reprezentaci klubu či podpoře rozvoje juniorů. Detailní zápis rozešlu na vyžádání.

Vladjova poznámka 5.4.2006 V odkazu Žebříčky je nový odkaz na průběžné hodnocení střelby 21 hodů na 6,5 metru přes lať.


bidjova poznámka 2.4.2006 Do sekce Zimzebca jsem vpašoval, pod odkaz Combat výsledky našeho klání se Slope

bidjova poznámka 2.4.2006 Aktualizoval jsem ZIMZEBCA. Konečné tabulky, návrh hodnocení pro další sezónu, ve statistikách detaily, v historii tabulka za dvě sezóny.

Vladjova poznámka 28.3.2006 Poslední juniorský turnaj série "O zimní pohár komise mládeže" se konal 25.března. Tomáš s Kristýnou (SLOPE) vybojovali stříbro, Honza se Sisou (SLOPE) a Terezou (Žepec) byli pátí, Venda, Anička a Šárka dvanáctí.
V celkovém hodnocení zvítězili společně Honza a Sisa, Tomáš skončil pátý. Vítězům velká zasloužená gratulace - Rolfovi to uteklo jen díky nemoci - a velké poděkování všem za velmi dobrou reprezentaci klubu a tréninkového centra.

celkové stupně vítězů 
nahoře zleva: Honza Michálek, Sisa Haraštová - 1.místo, Tomáš Bayer, David Šimek a 
Jakub Šimek (dole vlevo) - 3. místo
Jiří Mrňák (dole vpravo) - 2.místo Celkoví vítězové - Honza Michálek a Sisa Haraštová

Vladjova poznámka 23.3.2006 Poslední turnaj WINTER PÉTANQUE TOUR 06 probíhal v maďarské režii 11.března a rozhodl o celkovém pořadí. POP Praha si obsazením dvou míst na bedně zajistil celkové prvenství, následován SLOPE na druhém a Carreau na třetím místě. Více ve fotogalerii.


Vladjova poznámka 20.3.2006 Další juniorský turnaj se konal 11.března. Pro Honzu se Sylvou to lépe dopadnout nemohlo. Ve finále vybojovali zlato.
Honza, Rolf a Tomáš byli vybráni do 16ti členné reprezentace.

naši zástupci první tři širší reprezentace

Vladjova poznámka 14.3.2006 Doplnil jsem fotky z třetího zimního turnaje v Maďarsku.


bidjova poznámka 10.3.2006 Aktualizoval jsem ZIMZEBCA, přihlásil jsem nás na školení pořadatelů v tuto neděli.

bidjova poznámka 10.3.2006 Na 6.WPT6, posledním turnaji v Maďarské režii nás budou zastupovat 1.tým Franck, Šroubek, Tereza, 2.tým Jindra, Michal, Vašek tak ať to dobře dopadne. Ve stejnou chvíli budou o stodolu dál bojovat junioři v neméně důležitém 4.OZPKM kde se držíme také na čelních pozicích.

bidjova poznámka 9.3.2006 Dne 8.3. u hlavacka zasedal Přípravný výbor turnaje (PVT) a RS klubu. Zápisy na vyžádání u hlavacka. Hlavní body PVT: Ředitel turnaje hlavacek, PVT dále Ivoš, Šroubek, Zbyněk, Kuba, bude vám zaslám soubor s úkoly, termín 2.9., místo stejné jako loni, osloveni zahraniční týmy, přislíbena účast Weibla a Campenhouta a DeBeera plus jeden další belgický tým, pravděpodobně i tým od Francka s Francie, zvážena možnost souběžně pořádat juniorský turnaj, Hlavní body RS: Klubový kalendář akcí, redukovat aktivity, žádost o přijetí nového člena Jury, pověření SO, Kontrola úkolů z HC, práce Komise mládeže,

Vladjova poznámka 7.3.2006 Fotky z minulé neděle, kdy se konal druhý turnaj juniorů, poslal Ivoš. Pro klub to bylo jedno stříbro a dva bronzy.bidjova poznámka 6.3.2006 3.turnaj Zimního poháru Komise mládeže byl opět pro nás úspěšný.Naši junioři Honza a Tom Michálkovi společně s Karolínou Kalábovou skončili třetí. Vítězství si odnesli Bayer Tom, Habásko a Mrňák před Šimkovic kluky a již zmíněnými našimi borci.

bidjova poznámka 6.3.2006 Aktualizoval jsem ZIMZEBCA. Nominace na rozhodující WPT.

Vladjova poznámka 6.3.2006 Minulou sobotu se konal pátý turnaj WINTER PÉTANQUE TOUR - POP ART CUP. Tentokrát pořádal POP Praha. Fotky jsou ve fotogalerii.


bidjova poznámka 26.2.2006 Aktualizoval jsem WPT, ZIMZEBCA. Dnes mladí hrají o vavříny v Zimním poháru KM. Držte palečky.

Vladjova poznámka 23.2.2006 Ve fotogalerii je pár fotek z druhého turnaje maďarské zimní ligy, kde bylo méně tepla, ale více času...


Vladjova poznámka 22.2.2006 Doplněna historie klubu.

bidjova poznámka 19.2.2006 Dnes proběhlo HROMADNÉ CARREAU nejvyšší instance klubu, kromě mnoha informací a změn bylo zvoleno nové vedení klubu pro rok 2006. Presidentem se stal p. Bytešník Roman (alias hlavacek, bidja, exreditel dle země kde je hledán či stíhán), dalšími členy Rady Starších se stali dva Vícepresidenti p. Michálek Ivo a Šrubař Jiří (alias Šroubek). Starému vedení děkujeme za vedení v minulých letech jenž byly nejúspěšnější v historii klubu. Celkový zápis a usnesení bude zveřejněno do 10-ti dnů.

bidjova poznámka 18.2.2006 Doplnil jsem diskusi k HC, provedena nominace na 5.WPT6, aktualizace ZIMZEBCA. Jídelníček na HC: Obložené mísy, zelenina, ovoce, pečivo, kofola, káva, čaj.

bidjova poznámka 14.2.2006 V neděli 19.2.2006 v 9.00 hodin se uskuteční HROMADNÉ CARREAU klubu v zasedací místnosti firmy PRIS na Bohunické ulici. Na samostatné stránce jsou připraveny dokumenty k této schůzce. Očekává se Vaše hromadná účast. Odvoz si domlouvejte s naší autobusovou pobočkou a jejími řidiči. Diskuse nechť vznikne na vzkazech. Návrhy zasílejte mě a Vládjovi . Na vzkazech zanechejte přání ohledně pití a studeného občerstvení.

bidjova poznámka 10.2.2006 Aktualizace ZIMZEBCA, aktualizace WPT6.

Vladjova poznámka 9.2.2006 V sobotu se konal čtvrtý turnaj WINTER PÉTANQUE TOUR - GULOVANIE S GULIVEROM. Tentokrát v režii slovenského klubu GULIVER. Fotky najdete ve fotogalerii.


Vladjova poznámka 6.2.2006 Kubáncovy fotky z Maďarska jsou ve fotogalerii.


bidjova poznámka 5.2.2006 Aktualizace ZIMZEBCA, aktualizace WPT6.

bidjova poznámka 3.2.2006 V sobotu ráno vyrazila malá výprava čítajíc 3 členy klubu, Šroubka, Kubánce a hlavacka vstříc dobrodružství na zimní turnaj do Sarváru v Maďarsku. Jednalo se o Farsang Cup 06 složený ze sobotních trojic a nedělních dvojic. Nebudu dále zdržovat prostě jsme vyhráli i trojice i dvojice, viz fotodokumentace. Zajímavé bylo rozhodně spaní na zámečku , systémy turnajů i napětí zda pohár nakonec dostaneme či ne. Herní úroveň byla podobná BPP.

Vladjova poznámka 1.2.2006 Fotky z třetího turnaje WINTER PÉTANQUE TOUR - NAPOLEON V ZIMĚ najdete ve fotogalerii.


bidjova poznámka 27.1.2006 Na vzkazech diskuze k nominacím 4.WPT6. Aktualizace ZIMZEBCA.

Kubáncova poznámka 26.1.2006 V sobotu se v Praze-Tróji konal čtvrtý ročník halového Golden Boule Prague. Na první turnaj v tomto roce náš klub vyslal do bojů o skleničky pět tripletů - Ivoš, Hlaváček, Luboš ml.(Slope) - Šroubek, Franck, Kubánec - Honza Michálek, Rolf, Sylvie (Slope) - Šárka, Vašek, Jirka Musil (Pepek) a Hanka, Tereza, Barča Kadlčková. Další odnož klubu se současně vydala na turnaj do Maďarska a mohli jsme jim jen závidět.......ale o tom se píše někde jinde. Zúčastnilo se 49 trojic, hrálo se na dvě prohry. Našim se moc nedařilo, ti co postoupili ze skupin skončili ve 32 v k.o.. Potom jsme se mohli v klidu věnovat "B"-čkům, "C"-čkům možná i "D"-čkům. Nejlíp dopadl Ivoš s Hlaváčkem a Lubošem ml., kteří skončili 2. v "B"(celkově 18). Golden Boule vyhráli nám dobře známí Poláci - Pilarski Dominik, Lipczynski Tomasz a Kudla Lukasz.

pro fotky cinkni

Vladjova poznámka 25.1.2006 O víkendu se konaly dva turnaje. Oba byly pod střechou a oba byly z Brna stejně daleko. O tom v Praze dodá fotky Kubánec. My s Frantou Neckářem, Bačou a hráči ze SLOPE jsme vyrazili do Maďarska. Dodův klub A.S.C. tam otevíral novou hernu, pronajatou na pět let. Vzhledem ke kapacitě herny mohlo hrát maximálně 24 trojic. pro fotky klikni Opět jsme se setkali s perfektně odvedenou práci pořadatele a maďaskou pohostinností. Hrálo 18 trojic ve třech skupinách po šesti s limitem 45 minut plus jeden nához s polovinou koulí a následným 8 k.o. Všechno probíhalo v klidu a bez prodlev.
Do osmičky postoupily všechny tři naše triplety. My s Lubošem Šlapanským st. jsme narazili na Baču s Laďou Rylichem a Tomášem Přikrylem, Franta s Evou a Ivem na místní. V semifinále jsme vedli nad jejich reprezentací 11:9 ale stačila chvilka a už byla na malém kousku jejich závěrečná čtverka. V zápase o třetí místo se nám dařilo a bramboru jsme nechali domácím. Celkově tedy třetí, páté a sedmé místo a spokojenost. Příští turnaj jsou dvojice, pak opět trojice.

bidjova poznámka 23.1.2006 Aktualizace ZIMZEBCA.

Vladjova poznámka 18.1.2006 V aktivitách jsou fotky z vánočních kuželek.

bidjova poznámka 14.1.2006 Aktualizace ZIMZEBCA, aktualizace odkaz hráči.

Vladjova poznámka 12.1.2006 Z nějaké Petanque horečky jsem dostal fotku, kde prý Kubánec vypadá jak šimpanz a Zbynja jak velký mudrc. Kdo chce tu drzost vidět na vlastní oči, ať si klidně klikne... To je nějaká úcta ke stáří ?bidjova poznámka 10.1.2006 V novém roce, na novém webu, s novým měsícem, s novým žebříčkem, aktualizace ZIMZEBCA.

Vladjova poznámka 9.1.2006 Stránky by nám měly zase normálně fungovat. WebDan nás přenesl na banán a vše zprovoznil, za což mu patří velký dík.

Vladjova poznámka 9.1.2006 Ivoš vyrobil statistiku úspěchů Carreau v roce 2005. Máme pár mistrů i vícemistrů, medaile ze zahraničních turnajů, reprezentovali jsme na mistrovství světa... Byl to úspěšný rok.

bidjova poznámka 1.1.2006 Aktualizace ZIMZEBCA, aktualizace WPT.

Vladjova poznámka 22.12.2005 Fotky z druhého turnaje WINTER PÉTANQUE TOUR najdete ve fotogalerii.


bidjova poznámka 18.12.2005 Nějak to v pátek nejelo, tak tedy teď nové posuny v našem žebříčku. Aktuální zadání ZIMZEBCA.

Vladjova poznámka 14.12.2005 Ve fotogalerii nové fotky ze Zemského poháru.Vladjova poznámka 12.12.2005 V sobotu se v Plzni konal čtvrtý ročník Zemského poháru, v němž proti sobě nastoupilo dvanáct nejlepších hráčů z Čech proti dvanácti nejlepším z Moravy.
V prostředí jízdárny se mezi plamenomety hrálo celkem 22 zápasů. Nejprve druhá polovina jednotlivců, následně dvojice, první polovina jednotlivců a závěrem trojice.
Po prvním kole vyhrávaly Čechy 4:2, po dvojicích 8:4. Po dalším kole jednotlivců 12:6 bylo bohužel jasné, že pro letošek a snad i naposledy :-) zůstane Zemský pohár v Čechách. Závěrečné trojice alespoň vylepšily celkové skore na 13:9. Fotky budou během týdne.
Zatím statistiky zápasů a článek z Plzeňského deníku.

bidjova poznámka 11.12.2005 Ve vzkazech diskuze o sestavení tripletů pro WPT. Aktuální zadání ZIMZEBCA.

bidjova poznámka 3.12.2005 Aktuální zadání ZIMZEBCA.

Vladjova poznámka 2.12.2005 Ve fotogalerii najdete nové Kubáncovy fotky z říjnové cesty Šroubka, Kubánce a Rákose do Francie. Časem snad Honza dodá nějaké povídání kdo, kdy, kam, jak a tak.Vladjova poznámka 30.11.2005 Co jsme s Kubáncem nafotili na prvním turnaji WINTER PÉTANQUE TOUR najdete ve fotogalerii.


bidjova poznámka 28.11.2005 V odkazech žebříčky v sekci WINTER PÉTANQUE TOUR 06 jsou výsledky prvního turnaje WPT 06 - INTRO CUP.

bidjova poznámka 23.11.2005 V odkazech žebříčky vznikla nová sekce WINTER PÉTANQUE TOUR 06.

Ivošova poznámka 21.11.2005 V sobotu jsme nedbali zimy a vyrazili na turnaj do Litovle. Šroubek s Kubáncem a Ivoš se Zbyňkem. Prognózy nelhaly a již od rána svítilo sluníčko. Zúčastnilo se 24 dvojic od nás a ze Slovenska. Tříkolový švýcar na limit a poté osmička KO. Někteří členové výpravy využili bezezbytku pohostinnosti místních dam v okénku a při vědomí, že domů neřídí se dobře bavili. Dobře naladění, v pěkném prostředí a přátelském ovzduší jsme poměrně snadně ( kousali jen hoši z Krumsína ) postoupili až do finále, kde došla hladinka a přišla prestižní výzva kdo s koho. Lépe to vyznělo pro francouzsko-latinsko americkou dvojici. 1. Carreau, 2.Carreau. Lépe to z klubového pohledu dopadnout nemohlo. Díky za pěknou atmosféru a přátelskou pohostinnost.bidjova poznámka 18.11.2005 Tak zase jeden trénink za námi, byl zajímavý o to, že jsme napřed promítali, fotky z návštěvy Rennes, některé starší fotky z dovolených a Ivošovu reprezentaci na MS v Grenoble 2003. Ochutnali trochu vína od francouzských přátel a taky trocha nového Beaujolais. Maratónci zvládli ještě taky potrénovat a tak se "zimzebca" pohnul. Rada se také dohodla na výběru týmů pro zimní ligu v Harahall. Více již najdete v žebříčcích.

bidjova poznámka 14.11.2005 Zapoměl jsem oznámit výsledky po druhém tréninku, tak jsou tam již od soboty.

bidjova poznámka 14.11.2005 Definitivní pořadí RC5 v odkazech.

Vladjova poznámka 10.11.2005 Máme tady výsledky klubového turnaje jednotlivců.


Vladjova poznámka 7.11.2005 V sobotu jsme letos naposled hráli v Lipníku. Konal se zde turnaj Koule z Aurory. Celkem hrálo 24 trojic v osmi skupinách po třech. Carreau zastupovaly dva triplety - Soňa, Ivoš, Klára a Kubánec, Vladja, Bidja. Ivoš narazil v k.o. 16 na Demčíky, my o kolo později na Vlky. Celkově tedy Ivoš v šestnátce, my pátí. Vyhráli Vlci s Petrem Fuksou, druzí Varani s Jirkou Žampachem, třetí Milan s Věrou a Romanou, čtvrtá Roudnice.


bidjova poznámka 6.11.2005 Ve čtvrtek se rozjela mašinérie tréningových klání ZIMNÍHO ŽEBŘÍČKU KLUBU CARREAU. Pravidla jsou stejná jako loni a najdete je na samostatné stránce pod odkazem "žebříčky". Tam bude také pravidelný soubor statistických dat jak si kdo stojí. Zbývá pouze dořešit jak přistupovat k hostům jenž mohou výsledky ovlivnit a jak dostat co nejvíce hráčů na tréning, zejména žen a nadějných juniorů. Očekávám diskuzi a plodné návrhy na toto téma v sektoru vzkazů. Tímto se pasuji do role administrátora ZŽC a odstoupím až se najde někdo mladší nebo novější.

Vladjova poznámka 4.11.2005 Doplnil jsem fotky z letošního Foocusu. Opět bylo dobře, opět bylo všechno jídlo červené a opět se nám dařilo. Jen ten bazén nám chyběl...Ivošova poznámka 31.10.2005 Carreau opět úspěšně ! Tentokrát děkuji Šárce za dobrou reprezentaci, když společně s Jiřím Musilem vyhrála turnaj O novembrové gule v Bratislavě. Hlaváček s Vladjou a Ivoš s Honzou svorně po výsledku 12-13 nepostoupili do semifinále.
Na hezkém boulodromu na břehu Dunaje hrálo bezmála 60 dvojic. Kromě domácích také hráčky a hráči z Maďarska, Rakouska a Česka. Pětikolový švýcar Bucholz 40 min. limit + 1 nához. Startovné 5€ za tým, ve startovném panák na přivítanou a půllitr nealko. Krásné podzimní počasí, bezproblémoví lidé, turnaj odsýpal. Děkujeme pořadatelům za hezký turnaj na kterém jsme se určitě neztratili.Vladjova poznámka 20.10.2005 Minulý týden se v Lipníku konal turnaj Rádio Olympic. Ivoš jel obhajovat loňské vítězství, my ostatní jsme se domluvili na poslední chvíli, protože to dle kvality turnaje, počtu nahlášených a "vyzelenění" v termínovce vypadalo jako předposlední možnost jak slušně zabodovat. Bohužel to dopadlo jak to dopadlo, a turnaj zřejmě nebude bodován. Myslím, že pokud chtěla STK vytrestat pořadatele, měla to zveřejnit před turnajem a mohl jsem jet na ryby. Pokud chtěla nas..t hráče, pak to zvládla na jedničku.
Cestou do Lipníka to moc dobře nevypadalo - samá mlha a jinovatka, nakonec se z toho ale vyklubal nádherný podzimní den, ideální na petanque. Hrálo se ve skupinách po čtyřech až pěti týmech. Tradičně jsme narazili sami na sebe, a tak do 16 k.o. postoupili Honza, Rolf a Sylva ( těm se cestou podařilo dát Varanům kanára ), Ivoš s Milanem a Romanou a Kubánec, Bidja, Vladja. Nejdřív Ivoš v osmičce, potom my ve čtverce jsme narazili na Pešouty a celkově jsme se umístili Ivoš na pátém, my na třetím místě.Vladjova poznámka 11.10.2005 V sobotu jsme využili Dodova pozvání na nový turnaj v maďarském Komáromu. Čekal nás velice dobrý turnaj, navíc kvalitně obsazený hráči z Maďarska, Slovenska, Slovinska, Rakouska a Česka. Hrálo se švýcarem na 5 kol bez limitu a 16 k.o. Za zmínku stojí povrch - asfaltové hřiště na basket pocukrované tenkou vrstvičkou jemného vápence. Skvělá myšlenka jak vybudovat příložitostný boulodrom s kvalitním povrchem prakticky kdekoliv. O hráče bylo dobře postaráno - startovné 4€ a v tom nápoj, kafe i oběd.
V základních kolech jsme se navzájem potkávali. Klubový turnaj tak vyhrál triplet Ivoš, Bidja a Luboš ml, kteří v pěti kolech vyhráli třikrát. Do 16 tak postoupili spolu s Evou, Frantou, Lubošem st. a Frankem, Šroubkem, Kubáncem. Posledně jmenovaní po zaváhání v prvním kole, kdy prohráli s Ivošem, chytli druhý, třetí a další dechy a nepolevili až do finále. Tam je čekala maďarská reprezentace a nám dobře známí Tomas Toth a jeho kumpáni, které známe z Fookusu. Naši se drželi, ale prohráli 12:15. Získali tak další důležitý klubový úspěch na mezinárodním poli. Gratulároš !Vladjova poznámka 10.10.2005 Tak máme v klubu další mediální hvězdu. Po legendárním Matchovi či tradiční Kláře v televizních reportážích ze dní otevřených dveří v pivovaru je zde jeden z obávaných brněnských hooligans.Vladjova poznámka 5.10.2005 V sobotu jsme v hojném počtu třinácti členů klubu navštívili Vojnův Městec. Konala se zde Svatováclavská koule, kterou přivezli lonští vítězové Kubánec se Šroubkem. Ráno se s putovní koulí naposledy krátce pomazlili, ale pak ji museli vrátit pořadateli.
V Městci se snaží, a tak jim na turnaje jezdí čím dál víc lidí. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Pohodový turnaj, krásné počasí, příjemné prostředí, skvělé jídlo, celkem 50 dvojic a turnaj v kategorii prestige. Hrálo se stále populárnějším švýcarem na čtyři kola s následným k.o. 16. Do osmičky postoupili Frank s Klárou, Ivoš s Vladjou a Bidja s Honzou. Posledně jmenovaným se turnaj opravdu vyvedl. Leccos předznamenával i bujarý příjezd Hlaváčka, který na sebe během cesty, kdy jim Zbyněk ukazoval kudy všude jako malý chlapeček projel na koloběžce, musel vzít oběť v podobě několika krabic vyrobených severozápadně od Mendlova náměstí. Bidja lepil a Honza střílel tak, že cestou do finále přehráli Milana s Frantou, Jeana, Romanu a ve finále, kdy od úst nešla pára, ale jinovatka Jirku Žampacha s Richardem Růžičkou. Bylo na co koukat. Nakonec se tedy koule do klubu zase vrátila. Že by nová tradice ?Vladjova poznámka 26.9.2005 Máme za sebou další víkend a další úspěch pro Carreau. Tentokrát na celé bedně. Na třetím místě Kuba, Terka a loňský vítěz Ivoš, na druhém místě Šárka s JPM a Milanem Bayerem a místo nejvyšší si poprvé mohli vychutnat Klára s Honzou, doplněni o veterána Luboše Šlapanského staršího.
V "klobáskovém" béčku byli Bidja, Kubánec a Luboš ml. čtvrtí, Rolf, Hanka a Honza Hrbáček první.Vladjova poznámka 21.9.2005 Máme v klubu nového mistra - TERKA JURNEČKOVÁ se stala spolu s Lubošem Šlapanským ml. MISTREM ČR SMÍŠENÝCH DVOJIC PRO ROK 2005. Gratulujeme
Vše se událo v sobotu 17.9. v Lipníku. Dalším úspěchem bylo 6. místo Jindry se Šroubkem. Z klubu se dále Šárka s JPM umístila na devátém, Kubánec s Gabčou se přes Ivoše s Barčou dostali do šestnácky, kde nakonec skončili čtrnáctí. V pondělí se na počest vítězů kropilo ve Slatině bublinkama.Vladjova poznámka 7.9.2005 Náš turnaj máme za sebou, zde jsou fotky od Kuby, Kubánce, Ivoše a Vladji.

klikni a jsi tam

Vladjova poznámka 1.9.2005 Doplňuji Kubáncovy fotky z maďarského Sárváru, kde jsme se 13.8. zúčastnili dalšího turnaje CENTROPE CUP - LAFUMA CUP. Hrálo se v krásném prostředí hradního parku ve stínu starých platanů a tisů. Celkem hrálo 57 tripletů švýcarem na 5 kol s následným 16 k.o. Za náš klub jsme postavili dvě trojice: Šroubek, Hana, Terka a Bidja, Vladja, Kubánec.
Šroubkům se postoupit nepodařilo, my jsme prošli švýcarem bez prohry a dařilo se i dále. První prohra přišla až spolu s deštěm v semifinále s budoucím vítězem - týmem Slovinska. V zápase o třetí místo jsme si však vychutnali "Šumiho" velkým kanárem 15:0. Cestou domů jsme ještě proměnili vyhraná Eura na čabajku a papriku a těšíme se do Sárváru snad za rok znovu. Do Maďarska se však chystáme příští víkend, kdy v pátek začíná tradiční Fookus kupa.

klikni na hrad a jsi tam

Vladjova poznámka 23.8.2005 Doplňuji Kubáncovy fotky z Polska
klikni Sopielovi na pivo a jsi tam

Vladjova poznámka 8.8.2005 Minulou sobotu jsme navštívili polský Żywiec. Konal se zde čtyřdenní petangový festival. Ve čtvrtek byl "Turniej pionierów" v pátek "PUCHAR NARODÓW" což je turnaj zástupců jednotlivých zemí 3+3+2. My jsme dorazili v sobotu na "Żywiec OPEN - triplety". Postavili jsme tři triplety: Soňa + Klára + Kubánec, Terka + Bára + Hanka, Bidja + Ivoš + Vladja. Hrálo víc než šedesát trojic švýcarem na pět kol s následným ko 32. S tímto systémem se setkáváme všude v zahraničí a nakonec jsme ho i my zvolili pro náš zářijový turnaj. Startovné bylo asi 120 korun včetně obědu i večeře - velká pochvala. Hrálo se v příjemném kempu v těsném sousedství řeky, což jsme o víkendu v němž padaly teplotní rekordy obzvlášť uvítali.
Do 32 se podařilo postoupit holkám a Bidjovi a spol. V ko se nám dařilo a na sebe jsme narazili až v semifinále. Vyhráli chlapi a čekalo je finále s i nám známým tripletem "Lipton", Pilarski a Sliž. Finále probíhalo v obležení diváků, což se u nás taky moc nevidí. O zpestření během finále se postaral Sližův retrívr Sopiel, který si na centrkurt přišel vypít svou plechovku piva. Vyhráli poláci, my jsme měli stříbro, holky bohužel bramboru.
Druhý den se hrály dvojice stejným systémem. Z celkem více než 80 dvojic postupovalo 32. Nejlépe se dařilo Soni s Honzou, kteří neprošli až do osmičky. Byl to příjemný víkend a příští rok určitě nevynecháme.

Vladjova poznámka 29.7.2005 Se zpožděním doplňuji do aktivit fotky z víkendu na rybách u Franty Harašty.

Vladjova poznámka 26.7.2005 V sobotu jsme zavítali do Krumsína na 6. ročník Krumsínské hrody. Opět to byl skvělý pohodový turnaj, opět byly makrely. To, že Hroda nabývá na významu dokazuje 49 zúčastněných trojic. V hlavním turnaji se nám nikomu nezadařilo, největším úspěchem bylo druhé místo Soni, Kláry a Rákose v M-CUPu.

Vladjova poznámka 8.7.2005 V sobotu se v Praze Troji konal největší turnaj roku - AVOKÁDO CUP 2005. Celkem se zúčastnilo rekordních 115 tripletů z 10 zemí. Hrálo se ve skupinách po třech až čtyřech sytémem na dvě prohry. Následovala 64 k.o. Z našeho klubu se postoupit nepodařilo Soni, Gabči, Terce, mladým Michálkům a Hance s Barčou. Do 32 se postoupit nepodařilo Šroubkům a Ivošovi. Bidja, Vladja a Kubánec sice do 32 postoupili, ale zde narazili na budoucí vítěze - francouzskou juniorskou reprezentaci. Musím přiznat, že takhle na pr... jsem nedostal snad ani u nich ve Francii. Jako divák bych si těch pár minut asi užil víc. Největším Čechem se letos stal Franta Harašta s Evou a Lubošem Šlapanským ml. Finále bylo dle očekávání ve francouzské režii. Osobně mi dojem z turnaje kazila urputná snaha pořadatele dodržet nedodržitelný jízdní řád, o kruté masáži speakra nemluvě.
Rozhodně ale patří pořadatelům dík za to, že se jim podařilo uspořádat velice kvalitní turnaj obsazený hráči, jejichž kvalitu jsme mohli poznat na vlastní kůži.
Fotky jsou opět od Ivoše.
klikni a jsi tam

Vladjova poznámka 1.7.2005 Článek z magazínu Lidových novin. Obsahuje Matchovu kouli.

klikni a zvětší se ti klikni a zvětší se ti klikni a zvětší se ti

Vladjova poznámka 29.6.2005 V sobotu se ve Vrchlabí konalo MČR dvojic. Celkem hrálo 73 dvojic, od nás 14 hráčů. Opět se hrálo ve skupinách na dvě prohry. Skupiny po čtyřech, pár po třech. Ze skupin se nepodařilo postoupit Kubovi s Rolfem a Honzovi s Tomem. Následovalo k.o. pro někoho vylepšené prázdným okýnkem do dvaatřicítky. Tam se postoupit nepodařilo Soni s Klárou, Michalovi ( s Frantou ) a Jindře ( s kaskadérem Mirou ). Do šestnáctky postoupili Šroubek s Kubáncem, Karol a Bruno a Ivoš ( s Jardou Morávkem ). Všichni jsme se potkali na jedné straně pavouka. Nejdřív porazil Ivoš Bidju s Vladjou, potom Jiří s Kubáncem Ivoše. Což bylo sice mrzuté, ale zajišťovalo to klubovou účast v semifinále. Bidja s Vladjou skončili jedenáctí, Ivoš byl šestý. Do semifinále se podařilo dostat Šroubkovi s Kubáncem. Obzvlášť Jiří si letos z postupu minimálně do semifinále založil pěknou tradici. V semifinále narazili na Romanu s Alicí. Romana to Jiřímu vrátila za jedničky, a ve finále je čekal Jean s Mirou Mužíkem. Ti v druhém semifinále porazili Jiřího Žampacha s Jiřím Vašíčkem. V boji o bronz naši na Jiřího s Jiřím nestačili a tentokrát si odnesli bramboru. Ve finále měly navrch holky, a tak zlato zůstalo zpola doma.
Celkově to byl příjemný turnaj s výborným obědem a strašným horkem.
Fotky jsou tentokrát od Ivoše a Kuby ( včetně miniseriálu " Výlet s Klárou " ).
klikni a jsi tam

Vladjova poznámka 27.6.2005 Doplnil jsem do aktivit fotky z grilování u Ivoše.

Vladjova poznámka 23.6.2005 V sobotu se v Orlové konalo MČR jednotlivců. Z celkových 69 hráčů bylo z našeho klubu 12. Hrálo se ve skupinách většinou po čtyřech. Bohužel Vladja, Rákos, Klára a Barča pojali systém hry "na dvě prohry" snad až příliš důkladně, a tak je po obědě čekalo už jen doplňkové béčko. Ti co postoupili ze skupiny hráli dál k.o. Do šestnáctky se podařilo dostat jen Kubáncovi se Šroubkem. Kubánec cestou k pěknému třináctému místu narazil ale na Renatu Stokláskovou, a tak se mu po týdnu dotknout bedny nepodařilo. Měli jsme však ještě jednoho hráče ve hře - Šroubka. Ten prohrál až v semifinále s budoucím mistrem Jirkou Žampachem. V souboji o třetí místo s Romanou však nepolevil a vybojoval si bronz. Finále Helena Denisovová - Jirka Žampach dávalo možnost, že poprvé bude mistrem České republiky v jednotlivcích žena. Vyhrál ale Jiří, a tak mohl převzít z rukou loňského vítěze Jana Bukovčíka putovní mistrovský pohár. Gratulujeme. Ve fotogalerii jsou nějaké fotky od Vladji a Ivoše.
klikni a jsi tam

Vladjova poznámka 15.6.2005 Nové fotky od Michálků z MČR trojic 2005 v Brně Slatině.
klikni a jsi tam

Vladjova trochu delší poznámka 13.6.2005 V sobotu se ve Slatině konalo finále MČR trojic. Náš klub měl bohaté zastoupení celkem v šesti tripletech. V základních skupinách jsme nejdřív narazili sami na sebe ( Šroubci s Kubáncem na Bidju, Kláru a Vladju ) později jsme oba triplety porazili nejvýše nasazené Varany a z naší skupiny postoupili do šestnáctky Šroubci a spol. z prvního a Bidja a spol. z druhého místa. Ivoš s Jardou Čermákem a Mirkem Mužíkem postoupili do šestnáctky z druhého místa, stejně jako Šárka, která hrála s JPM a Honzou Guziurem. Bohužel se nepodařilo postoupit Soni s Tomem a Rolfem, kteří nejprve porazili Stoklásky, potom ale prohráli o bod s Jardou Kravkou a následně v opravě s Poděbradama. V druhém kole Bidja a spol. prohrál nejprve s Milanem, potom s Kravkou. Šárka ve stejné skupině nejprve Jardu porazila, potom však prohrála s Milanem a v následné opravě proti Jardovi potvrdila přísloví, že nevyhraješ dvakrát nad jedním soupeřem. Ivoš prohrál o bod s ženským Varanem a v druhém zápase se Stolínem. Šroubci s Kubáncem taky nejdřív prohráli s Fitznerem 11:13 potom ale porazili Baču a následným vítězstvím v zápase s Poděbradama s infarktovým koncem si zajistili program na neděli.
V nedělní osmičce se nejprve hrálo ve dvou čtverkách systémem každý s každým o pořadí v následném k.o. Zde se dostala ke slovu i náhradnice Barča, která dokázala, že si svůj řízek zasloužila. V důležitém zápase s trojicí Kravka, Stejskal, Hanč o postup do čtyřky chlapci nezaváhali, pomstili nás a otevřeli si cestu do semifinále. Po negativním testu na zakázané látky v moči mohli vstoupit do sluncem rozžhavené arény centrkurtu k zápasu se Stolínem ve složení Iveta Hájková, Martin Hájek a Aleš Hrubý. Centrál jim sedl a skvělý výkon korunovaný vítězstvím znamenal jistotu medaile. V druhém semifinále porazil Milan s Jeanem a Jardou Vlkem Poděbrady a tak bylo jasné, že titul zůstane v Brně. Ve finále už naši na soupeře nestačili a tak jsou JIRKA ŠRUBAŘ, MICHAL ŠRUBAŘ, PAVEL HODBOĎ a BÁRA KADLČKOVÁ VÍCEMISTRY REPUBLIKY PRO ROK 2005 !!! Vítězům i dalším medailistům gratulujeme.

Vladjova poznámka 13.6.2005 V pátek čekalo Carreau 2 čtvrtfinále MČR klubových družstev. Jako domácí jsme v Lužánkách přivítali Vrchlabí. Po jedničkách to bylo nerozhodně 3:3 dvojice jsme vyhráli jen jednou a za stavu 5:4 pro Vrchlabí jsme v prvním kole trojic nesměli dvakrát prohrát. Bohužel se tak stalo, a tak poslední kolo trojic již bylo pouze symbolické. Celkově jsme prohráli 5:8 a tak pro nás letos toto MČR končí v chlívku 5. až 8. místo.

Vladjova poznámka 8.6.2005 Doplnil jsem nějaké trofeje a jako novinku vzkazy. Takže už máme vlastní tiskovku :-)

Vladjova poznámka 6.6.2005 O víkendu se konaly ve Slatině dva turnaje VC Arktida. Juniorský vyhrála Hanka s Rolfem, mladí Michálci byli třetí. Dospělý turnaj vyhrál Milan s Jardou Vlkem. Z klubu se nejvíc zadařilo Kubáncovi s Vladjou, kteří si vyhráli bramboru. Ivoš byl pátý, Soňa s Gabčou v osmičce.

Vladjova poznámka 3.6.2005 Začal jsem doplňovat trofeje. Zatím rok 2000. Takže posílejte, doplním.

Vladjova poznámka 1.6.2005 Fotky z vyhlášení ve Vojnově Městci poslal Jiří Marek z Deníku Vysočina (díky). Takže jsme možná byli i v novinách.
klikni a zvětší se ti klikni a zvětší se ti klikni a zvětší se ti

bidjova poznámka 28.5.2005 Ve včerejší oblastním MČR 3x3 východ ve Vojnově Městci podal náš klub jednotný výkon - výborný. Dá se říct, že Carreau ovládl kvalifikaci a 100% postup všech účastníků byl podepřen 2,3,4,5.místem. Bohužel loňské 1.místo se obhájit nepovedlo. To získal dobře hrající domácí tým. Pro pořádek postupující Brož etc. Vojnův Městec, Bytešník-Husák-Hájková, Režová etc., Michálková-Michálek Tom-Steiner, Šrubař-Hodboď-Šrubař Michal-Kadlčková, Stejskal etc PCBD, Bača etc Austerlitz, Pírkowitz Krumsín etc.

Vladjova poznámka 25.5.2005 Nové fotky z MČR žen 2005 v Lipníku. klikni a jsi tam

bidjova poznámka 22.5.2005 20:40 hodin SEČ TAK JE TO TADY ZNOVU !!! Po roce opět nějaký ten titul, tentokráte první ženský. Blahopřeji HANĚ ŠRUBAŘOVÉ, BÁŘE KADLČKOVÉ a jejich spoluhráčce Sisině ze Slope k zisku
MISTRŮ ČESKÉ REPUBLIKY V KATEGORII ŽEN PRO ROK 2005 !!!


Vladjova poznámka 17.5.2005 V sobotu v Náměšti na Hané vrcholilo MČR juniorů a díky Haně Šrubařové máme v klubu opět JUNIORSKÉHO MISTRA REPUBLIKY tentokrát ve střelbě. foto: Kulový blesk Gratulujeme !!!
Dále se zde konal turnaj Chateau Náměšť foto: Kulový blesk kde se Kubáncovi, Vladjovi a J.P.M. podařilo prohrát až ve finále. Byl to velice příjemný turnaj bez čar a časových limitů.
V neděli jsme měli u Franty miniturnaj v jednotlivcíh spojený s grilováním. Z celkem 18 lidí vyhrál Luboš Šlapanský starší, který ve finále porazil Honzu Michálka.

bidjova poznámka 17.5.2005 Trocha jsem se po letech vložil a doplnil (hráči, kontakty, pořádáme turnaje) některé části. Zejména nám již nabíhá nový turnaj.

Vladjova poznámka 13.5.2005 Další výsledky TaT 2005.

Vladjova poznámka 12.5.2005 Fotky ze Slovinska jsou doplněny o Kubáncovy.

Vladjova poznámka 11.5.2005 Přidány fotky z Prášilek.

Vladjova poznámka 9.5.2005 Carreau 1 v neděli vyrazili v rámci MČR klubových družstev 2005 do Stolína. Bohužel prohráli těsně 6:7
klikni a zvětší se ti klikni a zvětší se ti klikni a zvětší se ti

9.5.2005 V sobotu jsme se zúčastnili turnaje VC Radegast ve Slatině. Nejlépe dopadl Ivoš na 4. místě, který cestou do čtverky zařízl Kubánce a Vladju. Ty poté zařízl v osmičce i Franck s Bidjou a Sisa s Rolfem.

6.5.2005 V žebříčkách najdete nový odkaz na CUP. Později bude aktualizovaná tabulka.

5.5.2005 Přesunuty a doplněny fotky z Maďarska.

3.5.2005 Doplněny fotky ze Slovinska od JPM.

3.5.2005 O víkendu jsme v hojném počtu navštívili Ořech u Prahy, kde probíhaly tradiční turnaje. Páteční Malý noční pivní turnaj, sobotní 9. Prvomájové koule Barona Prášila a nedělní Májové prasátko. V pátek první triplet Bidja, Kuba, Franck skončil v osmičce, druhý triplet Kubánec, Vladja, Luboš ml. na lavičce. V sobotu Ivoš s Jardou Čermákem vybojoval skvělé druhé místo. Vladja s Kubáncem zase vyhráli béčko. V neděli dopadli nejlépe Kubánec s Klárou na 12.místě. Letos nám po celou dobu vyšlo i počasí. A rozhodně taky nesmíme zapometout na výpravu z Dánska, která nám svým pohledem na konzumaci alkoholu otevřela zcela nové obzory.

28.4.2005 Nové fotky a videa ze Slovinska.

28.4.2005 Již potřetí jsme se 23.dubna zúčastnili turnaje ve slovinském Domžale. Někteří jsme si to prodloužili pobytem u moře už od středy. A jak jsme hráli ? Nejlépe Bidja, který spolu s mladým Vlčákem a Lubošem obsadil velice slušné 6. místo a stali se tak nejúspěšnějším českým tripletem. Klára se Soňou a Evou Haraštovou úspěšně potrénovaly na MČR žen a těsně jim utekla bodovaná místa. I tak je 19. místo slušné. Co bysme za to někteří dali :-) Podrobné výsledky jsou tady.

28.4.2005 Je vyhlášen letní klubový turnaj v jednotlivcích REMONDIS TaT 2005. Termín 25.4.-30.6.2005. Systém každý s každým 3x do 13 bodů, kdykoliv a kdekoliv. Ukazatel je počet vítězství. Neodehrané zápasy se kontumují oběma. Ceny: první tři dostanou trofeje a dary.

28.4.2005 Přidány konečné výsledky zimního žebříčku.

28.4.2005 Na MČR klubových družstev 2005 jsme letos postavili dva týmy. Carreau 2 si 17.dubna výhrou nad PC Sokol Liník zajistili postup do osmifinále. Carreau 1 čeká 8.května výprava do Stolína za stejným cílem.

25.11.2004 Večerní trénink u Franty nejlépe zvládl Ivosh. Vyhrál všechna utkání.Stále vede zbabělý Franck jenž se nedostavil. Bodování naleznete v žebříčkách.

23.11.2004 První trénink v tělocvičně na ZŠ Milénově. Sešli jsme se v hojném počtu. Po rozcvičce, jsme hráli basket, fotbal, prostná, částečně i volejbal. Přijďte zas každé úterý 20.-21.30. hodin. Do pondělí by měly být připraveny osnovy sportovního vzdělávání. Kdo můžete vemte vždy nějaký balón. Sháníme síť na volejbal.

20.11.2004 Po obědě jsme vyrazili (hlavacek, zbynja, kubanec) na brigádu k frantovi na novou klubovnu.

18.11.2004 Na tento čtvrtek padly oslavy mladého Beaujolais, sešli jsme družně v prvním bodovaném tréninku u Franty. Dali pár lahvinek, sýra kus a maso. Dařilo se nejvíce Franck, jak taky v tento den mohlo být jinak..

11.11.2004 První trénink pod střechou. U Franty ve Slope. Pravidelně každý čtvrtek od 19 do 22 hodin.

8.11.2004 První trénink dětí a žen u Franty ve Slope. Pravidelně každé pondělí od 18 do 22 hodin.

6.11.2004 Pravděpodobně poslední turnaj sezóny kam máme hromadně namířeno je Lipník AURORA. Ivosh jede obhajovat, ostatní Michálci se různě propletli. Kubánec, Vladja a hlaváček to jedou zkusit. Nakonec z toho bylo pro kluky KVH šesté místo, mohli jsme porazit Varany, ale byli v koncovce zkušenější, výsledek se počítá.

31.10.2004 Měli jsme jet na Slovensko na Novembrové gule ale nějak se zvrtlo.

30.10.2004 Nezvykle pěkný den nás vyhnal do Lužánek na koule, po západu slunce již ale bylo tma.

23.10.2004 Poslední velký turnaj sezóny ZLATÉ PRASÁTKO v Brně Slope jsme obsadili mnoha triplety. Dáše říct, že nám docela vyšel. Ivosh, hlaváček a Vladji byli pátí a Franck, Zbynja a hostující Bronja (starobrno) vyhráli B turnaj Bottari Cup. Pěkně zabojovala Gábina 11.místem.

16.10.2004 Ivosh jel a vyhrál turnaj v Lipníku RADIO OLYMPIC.

11.10.2004 Jednáme na Flédě o zimní herně bohužel neúspěšně. Možná trochu později.

9.10.2004 Na Vysočině je turnaj na který hojně jedeme.

2.10.2004 Poslední den BPP 2004. Máme v klubu opět vítěze. Po loňském vítězství Šárky letos hlaváček. Kompletní naše týmy skončily na 3. a 4.místě. V 2.lize zas tak veselo nebylo, tým Pumelice neustál baráž a sestoupil do 3.ligy. Částečný Pris se udržel.

29.9.2004 Poslední dohrávky před koncem BPP 2004. Koulohouti prohráli.

26.9.2004 Tak a je dohráno Francie smetla Belgii 15:3 Weibel měl prý smůlu. Naši v poháru národů taky znovu nepřešli přes Laos a Argentinu. Tak zas za rok...

26.9.2004 Poslední zatím dostupné výsledky z Grenoble, střelba již má vítěze - Evropa poražena na hlavu. Zato v Poháru Národů, kde je náš tým zatím zřejmě není moc jasno, naši ale postoupili společně z Rakouskem přes Austrálii ze skupiny L. V hlavním turnaji se bojuje o finále, které bude pravděpodobně evropské

25.9.2004 Zatímco lité boje v Grenoble neutichají, turnaj Svatováclavská koule ve Vojnově Městci již skončil. Naše výprava opět utržila vítězství v podobě Šroubka a Kubánce. Hoši hravě prošli nástrahami terénu i počasí. Škoda, že naše druhá výprava, hlaváček v doprovodu presidenta BPP JPM na tento precizně hrající dublet narazila již v osmičce a nemohla tak bojovat o umístění v posledních čtyřech týmech.

24.9.2004 Bohužel v rozhodující chvíli prohra z Argentinou. Maradonna skáče radostí. Čert aby to vzal snad příště. Snad v Poháru národů. Jinak s nám blízkých zemí tradiční postup Slovinců však v Domžale ukázali jak to hrají a Estonců. Jinak již tradičně Němci a černí nefrankofonní koni Švédi. Porazili i medvidky z Madagaskaru.

24.9.2004 Ivosh vás všechny pozdravuje. Rozlosování do skupin (naši jsou D) je následné. Mohlo to být i lepší i když dnes si člověk nevybere. Střelba je prý taky dramatická. Kolega Weibel bez problémů, Quintaisovi prý pomáhá samo nebe a po opravách se dere nahoru. Inu když nestačí ani 41 bodů. Zvláště když ďábelský němec tam naskládal 52b. Rozhodující zřejmě bude duel s Argentinou jenž se právě odehrává.

19.9.2004 Dnes odjela výprava reprezentantů na MS 2004 do Grenoble. Náš klub má v reprezentačním triku jedno želízko, presidenta klubu IVO MICHÁLKA. Po řádném tréninku v místě vše začne v pátek 24.9.2004 sledujte a fanděte SMS pomohou.

18.9.2004 V jiný čas na jiném místě v Lužánkách zápolily 3 týmy Carreau o PLNÝ POHÁR BARONA TRENCKA 2004. Výborně si vedli kadeti Honza, Tomáš a Barča, kteří to celé vyhráli když ve finále porazili své rodiče doplněné o Franck. Dobrý výsledek doplnili Klára, Kubánec a Vladja 6.místem.

18.9.2004 Na Jundrovském sportovním dnu ODS jsme učili hrát pétanque nezbedné politiky. Jistě oboustraně prospěšná akce. V mimi turnaji na rozkoukání si nejlépe vedl Šroubek, Baára, Jindra.

16.9.2004 V BPP Koulohouti porazili Těsněvedle a získali prémiově 1.místo v BPP 2004. Úspěch to byl strmý vezmemeli v úvahu, že ještě před třemi roky tým začal ve 3.lize a pak vždy postupoval a letos jako nováček hned vzal titul.

15.9.2004 V BPP Carreau family porazila Rikard a uděla velký krok ke 3.místo a hlavně k 1.místu hlaváčkově Koulohoutům.

13.9.2004 Zato výprava na MČR smíšených dvojic uzmula v podání Ivoshe a jeho herní partnerky Heleny 7.místo. To není zlé vezmeme li v potaz, že ostatní favorité dopadli hůře a o překvapení nebyla nouze.

13.9.2004 Výprava z Lucemburska na ME juniorů 04 se již vrátila a nedařilo se tak jak by si přáli. Těžká skupina oddělila plevu od zrn (frankofoní od východu) a v Poháru národů jsme narazili na pozdějšího vítěze. Opravdu na to ještě nemáme. Více zřejmě přednese Jiří.

13.9.2004 Ve Foocusu to dopadlo dobře. Nejprve Kubánec a Klára ve dvojicích urvali 3.místo, Bruno a Karol 5.-8.místo. Večer bylo koupání s poláky. V sobotu ve trojicích hlaváček, Vladja a Kubánec chvíli druzí a nakonec 3.místo. Klára a Kuba a MlLuboš 5.místo. Bohužel závěrečným kanárem pomohli maďarům na druhé místo a sobě na páté. Celý den se soutěžilo ve vaření halazslé - rybí polívky. Jídlo jako vždy červené guláše na 100 způsobů. V neděli se nejlépe umístil nejhorší hráč Kubánec a dostal medaily za 2.místo v CÉ odpadlících, inu specifika maďarských turnajů. Jinak velmi dobře si vedla Klára která se dostala až na šesté místo, když ji vyřadil finalista těsně. Klára se také několikrát zamilovala, postupně: bazén, pivo, polák, pivo, maďar1, pivo, pivo, pivo, maďar2, pivo, pivo atd. až usla při jízdě zpět. Vyhrané peníze a dary od Klářiných nápadníků jsme utratili za Tokaj, čabajku, uherák, papriku. Příští rok opět doporučuji.

8.9.2004 Na Foocus do Maďarska se přidal Kuba, Klára a MlLuboš ze SLOPE , počasí vypadá úžasně. Zbytek klubu co není v Lucembursku jel na MČR směšných dvojic.

7.9.2004 Na Foocus do Maďarska zatím Hlaváček, Vladja a Kubánec, čekáme ještě jak to vyjde Zbynjovi.

7.9.2004 Dnes vyráží do Lucemburska naše juniorská výprava na ME juniorů držme Haňe Baáře a klukům z Lipníka palce, vedoucí výpravy Šroubek, coach Lukin z Varanů.

7.9.2004 Tak a máme to za sebou, turnaj proběhl, nesplnily se nám všechny přání a sliby, ale myslím, že to bylo dobré.

7.9.2004 Naše týmy se na našem turnaji O POHÁR MĚSTA BRNA 2004 neztratily. iVOSH byl s reprezentačním druhy Jean Mari a Jirkou Ondryášem celkově třetí. Nejlepší z ČR. Haňa a Baára byly pátí což je také výborné. Z jistotou vyhráli favorité z Belgie před polským tripletem.

7.9.2004 Konečně se také mohu dostat JB poháru týmů v Ořechu. Postavili jsme Ačko i Béčko. A bylo na skvělém druhém místě kdy těsně podlehlo Varanům ve finále. 10. místo B je také dobré, dvě výhry dvě prohry.

28.8.2004 V pondělí v YVY 19.30. hodin poslední bojová porada na turnaj. Úšast všech nutná neřkuli potřebná.

28.8.2004 Máme dvě žhavá želízka v ohni na dnešním JB poháru týmů. Ačko i Béčko není bez šance. Obhajujeme dobré výsledky posledních dvou ročníků (3+4.místo).

23.8.2004 Začíná hektické připravování turnaje.

22.8.2004 2.kolo s VARAN KARLOVY VARY nám nenachystalo ideální počasí, chvíli prší, chvíli fouká, chvíli svítí, chvíli nám to jde, a chvíli (větší) nám to nejde. S momentálně nejlepším klubem, obhájcem titulu, prohráváme 4:9, ale vedli jsme 3:2.

21.8.2004 Vracíme se z dovolené na Orlíku - RS Vltava, celoklubově až na drobné vyjímky.Předsevzetí, že se po cestě zastavíme na turnaji v HAVLBRODĚ bohužel zhatilo počasí.

ranní neuspořádaný nástup 13.8.2004 Odjíždíme na dovolenou na Orlík - RS Vltava, celoklubově až na drobné vyjímky.

tominen druhý v dresu katalánska 11.8.2004 Tak tominen nakonec druhý. Sláva mu. Ivosh slíbil deník výpravy tak ho hned jak to bude možné zveřejním.

8.8.2004 Zprávy z Francie hovoří o tom, že na dnešním turnaji se daří tominenovi, jenž se na turnaji juniorů dostal do poslední čtveřice. Klobouk dolů.

8.8.2004 Vendeta ve Slatině nejlépe vyšla slunci neb se pomstilo všem a pařilo jako za mlada. Dva naše odvetné týmy vypadly ve skupině, snad jen Šárka s Varanama to dotáhla dále, ale to nevím, jeli jsme pryč. Musím dodat, že 26 tripletů bylo nabito všemi dobrými hráči, naše skupina poláci Biel, poláci Slizs, Vrchlabí Bílek hovoří za vše.

7.8.2004 Na Austerlitzu bylo krásné počasí, i menší účast 60 tripletů by mohla společné s tím, že to nebylo v rámci napoleonských dnů vyhovovat introvertům (hlaváček). Z našeho týmu to vyšlo nejlépe hlaváčkovi (+ Romča,Věra a čivava Vokrouhlíkovic) do 16 k.o., tam byl poražen Haškem. Šroubci a kubánec finále béčka neustály. Vladja, sonja, hlava tak i Šárka i tam neměli den. Nakonec vyhráli Slováci z Guliveru co jsou přihlášeni k nám na turnaj. Ve finále porazili Ondryáše, Lébla, a Hančovou.

6.8.2004 Jihomoravský kraj potvrdil dotaci, sláva.

celkový pohled na turnaj 6.8.2004 Na vesperálku prapor klubu držela Jindra z šroubkem jenž ve finále prohrála z JPM. Další v řadě byl misha (+rolf) a za nima vladjja a kubánec. Ty jistě potěšily pěkné pasteky. Docela se to vydařilo, přijel Jirka Ondryáš s Vráťou Léblem, byl Kuklík, celkem 20 dvojic.

5.8.2004 Triplerazila za zkušeností do horké Francie Aix en Provance lokalita Millau. ivosh, zbynja, tominen, honza, haňa, baára nasedla do tranzita a přes koupání v rodném Mentonu tam dorazila. Bližší zprávy budou později.

triplet kubánec, haňa a slopehonza 31.7.2004 Naše malá výprava do Stolína na místní Křečák přinesla šťavnaté ovo(a)ce. Triplet Ivoshe, hlaváčka a Vladji prohrál až ve finále po celodenním velmi slušném výkonu. Ve finále jsme již na rozjetého soupeře neměli. "B" výprava po ranním zaspání v základní skupině doháněla renomé v bé turnaji. Ten bez problémů vyhráli ve složení Kubánec, Haňa plus Honza Hrbáček (Slope). U tohoto se potvrdilo, že méně je někdy více a tak jim Tefalové pánvičky Vladja Závistivý nemůže dodnes odpustit. Nepomohlo ani nabízená směna za cínového vojáčka. Kdyby byly alespoň bez thermo pointu... Jinak Kubánec zaznamenal historický úspěch, vyhrál dva turnaje během 24 hodin, hrabali jsme pamětí, ale nevzpoměli jsme, že by se to někumu od clubu podařilo vykonat.

30.7.2004 Druhý letošní Vesperal zůstal opět v ruce Carreově. Tentokrát si prvenství odnesl Šroubek a Kubánec. Pěkný výkon podtrhlo 3.místo Zbynji a Kuby. Kubáncovo 1.místo bylo vůbec první v jeho krátké kariéře. Blahopřeji.

23.7.2004 U Michálků se odehrálo velmi psychedelické rožnění s Timothy Learym. O co jde vám rád vysvětlí Ivosh a Vladja.

17.7.2004 Na turnaji VC ARKTIDA VE SLATINĚ 2004 se podařilo vybojovat druhé finále pro klub během jednoho dne, bohužel i tentokrát to nebylo prvenství. Tým Haňi, Baáry a Honzy potvrdil druhým místem dobrou formu. Úspěch byl potvrzen třetím místem Vladji, Kubánce a JPM.

17.7.2004 Na turnaji POHÁR KRÁLE JIŘÍHO V PODĚBRADECH 2004 se Ivosh s Jardou probojovali do finále, tam však nestačili na domácí borce.

16.7.2004 Pod taktovkou BPP se odehrál noční turnaj v Lužánkách 8.Vespéral Chope. Vyhrál ho Ivosh s Vladjou.

10.7.2004 Na turnaji O JARINOVY KOULE 2004 se poměrně dařilo tripletu Hanka, Kubánec a Sisa umístění v osmičce je velmi slušné.

s pozadím zámečku Tróje, popředí Haňi a Baáry 3.7.2004 Na turnaji AVOCÁDO CUP 2004 se nejak zvláště nedaří. Nejdále se dostala ŠÁRKA s Varany. Pěkné je umístění Hany a Baáry v šestnáctce. Hlaváček byl pátý v béčku.

2.7.2004 aktuální výsledky MČR DVOJIC 2004

1.7.2004 po dohrání poháru si klub dal schůzku u Štiky ke sledování vytouženého postupu fotbalistů do finále ME 2004. Bohužel ŘECKO to zvládlo lépe, ale bronz je také dobrý.

1.7.2004 nově aktualizované strany Carreau turnaje O POHÁR MĚSTA BRNA 2004

28.6.2004 nově aktualizované strany klubu a turnaje, zejména foto

logo mčr 28.6.2004 na sobotním MČR dvojic se žádnému z našich týmů mnoho nedařilo. Přesto, že jsme měli docela početné zastoupení k medailím se nikdo neprobojoval. Přesné výsledky později.

25.6.2004V kavárně YVY zasedala Rada klubu o nadcházejícím turnaji. Konstatováno, že se situace tváří optimisticky. Podrobnosti zaslány na emaily. Schůzka klubu ve čtvrtek v 19.00 h.

24.6.2004 aktuální výsledky MČR JEDNOTLIVCŮ 2004

19.6.2004 na včerejším MČR jednotlivců se nám příliš nedařilo a Carreau víkendy tak dostaly trhlinu. Z devíti členné výpravy se nejvíce dařilo hlaváčkovi, Kubáncovi, Ivoshovi a Šroubkovi jenž se dostali do 32. Terén byl náročný a proto je překvapivým vítězem Jan Bukovčík z Orlové.

16.6.2004 Za to v 1.lize BPP se Carreau jen hemží v první čtverce máme hned čtyřikrát zastoupení. 100% Carreau family a Těsněvedle mají průběžnou 3. a 4. příčku 4% týmy Koulohoutů a Rikardu 1. a 2. místo. O sestup bude bojovat Šprým tým.

15.6.2004 aktuální výsledky MČR TROJIC 2004

14.6.2004 našim druholoigovým zástupcům v BPP týmům Pumelice a Pris se nepodařilo probojovat do nástavbové části o postup do 1.ligy

13.6.2004 Po urputném boji až do poslední koule vítězíme v Lipníku-Penzionu 1.kolo MČR KLUBŮ nejtěsnějším výsledkem 7:6 až v posledním zápase. Po zlatém víkendu jsme se nemohli najít, ale týmový duch a mohutné povzbuzování a výborné výsledky všech našich mistrů na soupeře tentokrát stačilo.

A O5 ZLATO, TENTOKRÁT TO NEJCENĚJŠÍ !!!
12.6.2004 po dlouhém boji v Poděbradech získal IVOSH MICHÁLEK v tripletu s Jean Mari (Korsika) a Jiřím Ondryášem 1. na MČR tripletů. Znamená to zároveň reprezentační dres na MS v Grenoble. Po zlatu kadetů (bratři Michálci), stříbru v ženách (Šárka), zlatu juniorů (Hanja, Baára), polozlatu ZK tripletů (Šroubek, Kuba, Mísha, hlaváček) další zářez v letošním košonku úspěchů. A to máme před sebou ještě 4 MČR. Oslava 17.6. Lužánky 19h

Weibel Claudy 11.6.2004 účast na našem turnaji oznámil Claude Weibel v této době asi jeden se tří nejlepčích střelců na světě (Foyot, Quintas), držitel světového rekordu (999 trefených z 1000), mistr světa 2000. Společně s ním ještě další Belgičani. Včas budeme informovat.

5.6.2004 na turnaji VC REDA v Brně Slatině uzmula pěkné čtvrté místo Hanja

3.6.2004 aktuální výsledky ZEMSKÉ MISTROVSVÍ TROJIC 2004

CARREAU VÍKENDY POKRAČUJÍ !!!
29.5.2004 po juniorském goldu z mčr je tu další úspěch, tým ŠRUBAŘ JIŘÍ, JAKUBEK PETR, ŠRUBAŘ MICHAL a BYTEŠNÍK ROMAN získal ve Slatině titul přeborníka Moravy a Slezska. Tím se i kvalifikoval na MČR do Poděbrad.

POZOR ZMĚNA MÍSTA MČR !!!
26.5.2004 pořadatel P.C.B.D. oznámil změnu z Útěchova k Frantovi na Slope z důvodu obsazení hřiště šauklema. Oznamte to dalším členům.

25.5.2004 aktuální výsledky MČR JUNIORŮ 2004

24.5.2004 bude oslava titulu v klubové kavárně YVY, přijdite podat ruku mistrům republiky, všichni carreau hráči a rodinní příslušníci jsou zvaní.

JUNIORSKÝ TITUL PRO CARREAU !!!
23.5.2004 Společný tým klubů Lipník a Carreau ve složení Hanka Šrubařová, Barča Kadlčková a kluci z Lipnika získal titul juniorských mistrů ČR pro rok 2004. GRATULUJEME !!!
Aktuality

Vzkazy

Historie

Hráči

Žebříčky

Aktivity

Foto

Odkazy

Kontakty