AKTIVITY V KLUBU

Ve středu 13. dubna 2011 jsem se sešel v brněnské kavárně Grande Café s Mistrem Kaisenem, jedním z předních představitelů Soto-Zen v Evropě. V příjemné atmosféře při kávě a horké brusince jsme se česko-polsko-francouzsky bavili o tématech, která úzce souvisejí s pétanque. Mistr Kaisen, svým pravým jménem Alain Krystaszek, vrhl během našeho rozhovoru nové světlo na tento sport, nastínil, jak vnímá vývoj francouzského pétanque a především hovořil o důležitosti dodržování etiky během hry samotné i mimo ní. Zmínil se také o své vlastní hráčské vášni, kterou následně předvedl v brněnském parku Lužánky, kde si za nezcela ideálního počasí zahrál tři přátelská utkání s členy PC Carreau Brno.


3.1.2011 Ve čtvrtek 30.prosince jsme podnikli výlet na Babí lom. Trasa vedla z Vranova na Babí lom, dále přes Lelekovice do Mokré Hory. Lepší pořasí jsme si nemohli přát. Posuďte sami: výška, tlak, teplota, rosný bod...17.6.2009 V minulých letech jsme touto dobou jezdili do Wroclawi na turnaj Centrope. Bohužel, neschopnost asociací zúčastněných zemí sjednotit alespoň základní pravidla tuto myšlenku, prozatím, pohřbila. Jeli jsme tedy do Polska jako na neznámý zahraniční turnaj s tím, že využijeme neděli k výletu do nedalekého Adršpachu, kde jsme se také ubytovali. Zbyněk s Gábinou a Šroubek s Jindrou vynechali Polsko úplně a víkend pojali jako poznávací putování českou krajinou. Musím říct, že se výlet vydařil, počasí nám přálo a Adršpach na nás udělal velký dojem.


14.7.2007 V polovině května se v Brně konal festival ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS 2007. Při prvním z nich jsme se v hojném počtu sešli na střeše Vaňkovky. Pro oživení vzpomínek jsem udělal fotogalerii.
23.1.2007 Přesně po roce jsme zavítali do kuželny Las Pegas ve Slatině. Letos již potřetí jsme pokouleli v náhodně losovaných týmech na dvou dráhách. Takže zase nebyl nikdo vítěz ani poražený. Tradice s čerstvým sněhem zůstala zachována.Zkušebně vkládám (Bidja) stránku s tím co aktuálně poslouchám: K poslechu John B

18.1.2006 Po vánocích bylo třeba trochu vykompenzovat všechny ty kačeny a krůty, a tak jsme již třetím rokem vyrazili na kuželky. Poprvé to bylo na starých dráhách na Vinohradech, kde Klára předvedla svou legendární šipku, loni to bylo už bez šipky a ve Slatině, a letos opět Slatina, ale s (nej)horším obsluhovačem. A zatímco venku konečně pořádně sněžilo jsme na dvou dráhách hráli tři hodiny družstva pokaždé v jinak nalosovaném složení, takže vítěz nebyl.


pro fotky klikni na kapříka 29.7.2005 Předminulý víkend jsme moc rádi přijali pozvání od Franty Harašty na ryby k němu na chalupu v Olešné na vysočině. Vyrazili jsme v pátek ze Slatiny ve složení: dodávká A - Franta, Luboš a Bobeš. Dodávka B - Ivoš, Vladja a nerybář a pozorovatel Kubánec. První večer jsme šli brzy spát, protože v sobotu jsme vstávali o půl čtvrté. Nasnídali jsme se a vyrazili ke Žďáru nad Sázavou na Pilskou nádrž. Hezké místo, dobré počasí, co víc si přát. I přes neustálé ujišťování Ivoše, že kam on vstoupí ryby neberou to byl on, kdo vytáhl prvního kapříka. Celkově ale na Piláku vyhráli teleskopičtí Franta a Vladja. Po obědě na Maršovské rychtě jsme zajeli ještě na "Skalák". Zde musím zmínit, že narozdíl ode mě si Ivoše ryby tak oblíbily, že za ním samy skákaly na břeh, nebo se mu samy zachytávaly na háčky. Někdy dokonce i v množství větším než malém.
V neděli nás čekala změna počasí po noční bouřce. Tentokrát jsme jeli lovit na placený revír Křídla. Pěkný malý rybník, kde můžete chytat za 150 korun, a jednu rybu si ponechat. Krásně jsme si zachytali a vyhrál Franta s čtyřkilovým kapříkem. Ivoš opět nezklamal a tentokrát se mu při lovu na kukuřici sám oběsil za žábra velký pstruh. Zachytali jsme si všichni, dokonce i Kubánec. Ačkoliv jsme všichni doufali, že v něm zažehnem lásku k rybolovu, nestalo se tak, a raději dával přednost houbolovu. Pravda, taky úspěšně.
Byl to nádherný víkend bez koulí. Obrovský dík Frantovi Haraštovi.

pro fotky klikni Ivošovi na krb 17.6.2005 V pátek večer před MČR jednotlivců jsme uvítali nabídku Ivoše něco u něj ugrilovat. Dobré to bylo...

20.11.2004 Večer se mladé jádro klubu sešlo u Franck na francouzský večer. Servírovalo se víno vhodně doplněné provensálskými specialitkami. Začalo se Kyrem přes vinnou oblast Bordeaux, rajčátka, sýry, paštičky, olivky a skončilo se hruškovicí z Ardeche. Pokud tyto stránky nečte Denisa mohu napsat, že Mates byl s náma vzhůru do půl druhé (na rozdíl od Vladji) a vůbec nezlobil (na rozdíl od Kubánce), spíše nás bavil. Mezitím venku poprvé nasněžilo 5cm sněhu.

19.11.2004 Večer jsme zajeli (hlavacek, kubánec, vladja) na promítání na Pernštejn. Kromě filmu Horem pádem ve verzi pro slepé (ano je to tak, mimo normální dialogy se ještě vejde komentář popisující obraz, a je to bomba. Nejvíce mě zaujalo .. v pokoji je muž se dvěma prostitutkami... ... na stole tancuje zelená ruka...atd.), Dnu po té, BUMFIGHTERS2, návštěvníků 1.díl, bylo jako menu srnčí hřbet se švestkovou omáčkou, knedlíkem a šlehačkou.

17.11.2004 U Kubů se scházíme na partii Carcassonne. Hrajeme v šesti není to ono. Sledujeme fotbal. Vítězí Hlaváčkové a poté Sonja. Dasha mixuje piňakoládu.

13.11.2004 Kubánec, Vladja a hlaváček chodí s Klárou. Zatím jen pravidelně. Na kulečník a šipky.

13.10.2004 Váš oblíbený admin se stal nezaměstnaný, následně budou probíhat advetura hry na pracovním úřadě, pojištovně, výběrová řízení, naděje a zklamání, pojďte si někdo zahrát se mnou.. 27.9.2004 Hlaváčci začli velkou přestavbu obydlí. Bude to pěkná taškařice na dlouhé podzimní večery. 7.9.2004 Takže je už po dovče a po turnaji, turnaj v carcassone vyhrál Vladja, druhý byl Ivosh a třetí Sonja.

11.8.2004 A mám to vymyšlené na dovolenou vyhlašuji turnaj v carcassonne jednotlivců o krásné ceny které každý s přihlášených věnuje a ty pak rozdělíme. Podmínky jsou následné 1.každý s každým 2. hraje se ve čtveřici 3.rozhodující je počet nahraných bodů - součet všech uhraných bodů plus bonusy za umístění 1=50b. 2.=30b. 3.=15b. 4.=0b. 4.hraje se kompletní třetí rozšíření.

vyhlídka na údolí Teplštejnu 10.8.2004 hlaváček a povedená dcerka aroušjsme vyrazili na kole na templštejn. bylo to docela fajn až na stoupání na zříceninu samotnou, výhled vše vynahradil. okoupání v dolní říčce dalo zapomenout na cestu před námi zpět.

9.8.2004 Tak jsme (já hlaváček) s vladjou a hydrantem navštívili restaurant za účelem pojedení čerstvého humra s krevetovou omáčkou, ale pan vedoucí podniku nebyl přítomen a tak jsme neriskovali anonymitu běžných hostů a dali si paellu a mezcalero steak. Dříve než kuchař stvořil dílko nepohrdli jsme chlebem a tvarůžkem v notném rozkladu a v hodnocení jej dali hned za bláhovku. toto jsme prolili kvasnicovým pivem. po té následoval již zmíněný hlavní chod. paella kterou měl hydrant prý chutnala ale spíše to bylo rizoto. steak byl suchý jako troud takže vyhráli šťouchané brambory. jsa spraviti si chuť jsem zabrousil k zákuskům a dal si citrónový sorbet. tato mrzká pochoutka přímo zamražena ve vydlabaném citronu mě potěšila i cenou, doporučuji. na závěr dne jsme zvolili cuba libre, neurazilo, ale slibovaný přívěšek nám obsluha zapoměla přibalit, snad příště i s tím humrem.

7.8.2004 Po Slavkově jsme u nás (hlaváčka) dali (sonja, hlava, vladja, já, arouš) partičku carcassonne s lahvinkou růžového Zinfandelu z Kalifornie plus meloun. Výsledky byly spíše společenského charakteru neboť jsme byli unavení a ráno jsme jeli na Vendetu.

5.8.2004 Tak jsem konečně navštívil letňák v Semilassu, kinematograf bratří Čadíků. Film Lidská skvrna je postaven na hereckém výkonu Antony Hopkinse a Nikol Kidman, oba hrají velmi dobře (v mém žebříčku to je druhá příčka). Příběh sám vypráví o osudu černocha který černochem být nechce a jak jsou lidské osudy divné. Co bylo k zapsání vhodné je, že si v kině můžete sednou úplně kam chcete (dole k plastovým stolkům, na lavičku, na terasu (ja a hlava), do baru, do sálu atd., což k dokonalosti dovedl jeden bezdomovec, který si ustlal své igelitky na lavičku a po chvíli usl.

3.8.2004 Byli jsme v kině na Zlodějíčci paní domácí, řekl bych výborná komedie s tradičním vystupňováním režisérů bratří Coenových. I když nejsem obdivovatel Hankse, jeho herecký výkon byl příjemný. Jinak jde o komediální vyloupení banky bandou debilů, kteří narazí na černošku. Coenové tradičně našli do všech rolí vzorné maskoty. Po kinu jsme šli do kavárny jedna kamošova zavírala Onyx Zámečnická (což mě sklamalo), ale napraveno bylo l´Solitaire Kozí. Káva, Lambrusco, Portské a hlavně otevřeno od rána, snídaňové menu s crosánky, příjemný interiér, budu navštěvovat pravidelněji.

2.8.2004 Z kulturního soudku bych poznamenal, že Ivosh má před barákem (Semilasso) na petanque kurtu letní kino. Má na naše poměry dobrý program. Mohli by jsme zajít, zjistí program, ale škoda, že nám unikla "velká žranice", ale mám ji VHS. Jinak v knihách je pár dobrých věcí od Palahniucka Zalknutí nebo Program pro přeživší. Autor napsal zfilmovaný Klub rváčů. Také mě zaujal Hvorecký se Lovci a sběrači zvláště pak úvodní popis života v hypermarketu by si zejména Zbynjek měl přečíst aby zdokonalil kulturu svého megasportu. V hudbě je toho spousty, zajímavý je Black rebel motorcycle club, drsné sanfranciské blues, znáte z dobré reklamy na oskar jak všichni někam běží. Předposlední Radiohead také nejsou k zahození.

2.8.2004 před dovolenou jsem pořídil novou verzi Osadníků města a rytíři, je to nástavba základu s tím, že je delší a rozšiřuje možnosti stavby měst až do metropole či bitku rytířů. Zdá se mi, že se vyrovná i Cheopsovi, Námořníkům i Alexandru Velikému.

2.8.2004 zvažuji, že v dlouhých zimních večerech založím ligu Carcassonne.

2.8.2004 hlaváček má nový Carcassonne jednak jen pro dva, není to špatné, a taky v této verzi je nové rošíření jak verze první o krále měst a pána cest tak spousty nových kartiček včetně řeky. Pro verzi dvě je tam také něco to ale musí říct Sonja.

25.7.2004 hlaváčci a hlaváčci vyzkošeli novou karetní hru BANG. Docela to jde.

16.7.2004 Ivosh a Vladja chodí na ryby.

irská hospoda na italské pláži, jak unijní 14.7.2004 Hlaváčkovic a Hlaváčkovic rodinky se vydaly za teplem do Itálie, kromě Slovinska Florencie, Pisy, Vesuvu, jedné srážky na dálnici, jedné v zácpě, jsme viděli i exceletně hranou boccu, medůzu a kousnutí kraba Kubu a Aridny. V carcassonne domunoval Hlaváček, v osadnících nedominoval hlaváček. Bang jsme teprve zkoušeli. Na jihu jsme poznali, že je to národ pořádkumilovný, tichý, dbající na dodržování dopravních předpisů. Více již osobně

7.7.2004 Zbyněk s rodinkou si prošlápl slovenské hory v rámci dovolené

1.7.2004 fotbal u Štiky

zbynjova chlouba 27.6.2004 u zbynjeka na chalupě je oslava narozenin

25.6.2004 jdeme na kafe do YVY baru

kupařovické prostředí 30.5.2004 dnes jedeme na zámek do Kupařovic na den dětí.

Aktuality

Vzkazy

Historie

Hráči

Žebříčky

Aktivity

Foto

Odkazy

Kontakty